Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

JV3

Kdybych mel porovnavat s knizni predlohou, tak se dostaneme tam, kde se dej z velke casti odehrava - do odpadu. Nemuzu ale prehlizet vykony detskych hercu, vybornyho Tima Curryho a zneklidnujici hudbu a zvukovy efekty. Neprijemnou a sklicujici atmosferu (ackoliv televizne papundeklovou) to ma, ne ze ne! ()

Siobhan

Jako většina Kingových adaptací i tenhle film hodně pokulhává za předlohou. Jediné, co se povedlo, je postava klauna Pennywise, který je skutečně děsivý. Jinak slabé... ()

grrusa

To Stephena Kinga je geniální kniha - podle mě jedna z jeho nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, zajímavá zdaleka nejen pro fanoušky hororu - a převádět geniální knihy na plátno/obrazovku je těžké, vždy se mnoho hodnotného ztratí. V případě filmu To ale nečekejte ani kvalitní (byť ne bezztrátovou) adaptaci jako u Jména růže nebo třeba Hry o trůny. Kdo četl knihu To, příjemně si ji u stejnojmenného filmu připomene a porovná si filmové zobrazení s vlastní představou vytvořenou během čtení. Kdo ale knihu ještě nečetl, měl by se raději filmu vyhnout - nejen že ji ani zdaleka nemůže nahradit, ale mohl by od jejího čtení odradit. A nepřečíst To (narozdíl od neshlédnout To) by byla velká škoda. ()

Sadova302b50

Film jsem viděla jako dítě a vzpomínám si, že jsem se dost bála. Tehdy bych dala minimálně za čtyři, docela mě „To“ fascinovalo. Jenže - pak jsem si obstarala knihu. Nikdo ať se na mě nezlobí, ale musím s hvězdičkou dolů (byť si myslím, že tohle je jedna z nejobtížněji adaptovatelných „Kingovek“ vůbec). ()

abanek

Je to tezky... Pro me nejlepsi knizka zivota... Proste mate svy predstavy jak by neco melo nebo mohlo vypadat a pres to se spatně přenasi... Ty osmdesatky z toho taky cpi jak 14 dnu neprany slipy. Porad snim , ze nekdo natoci TO tak jak ho vidim a citim ja,,,. ()

Aerilynn

Jakožto někdo kdo četl knižní předlohu, tak mi v tomto filmu strašně moc věcí chybělo. Pořádné vysvětlení pouta mezi dětskými hrdiny, co se s nimi pak stalo a proč se vrátili, to jak zabili nakonec Pennywise a jiné. Ale když tohle všechno přehlédnu, tak filmy jako takové zase až tak hrozné nebyly, zkrátka průměrné béčko které prohloubí váš strach z klaunů (v mém případě). Hvězdičky dávám za úžasného Tima Curryho a že to není ta nejhorší Kingovka co kdy byla natočena ()

Thoman odpad!

NE!NE!NE! Tenhle nejapný pokus o zfilmování Kingova klenotu je bída, dokonce i na TV film. "Hercům" v titulních rolích měli sebrat honorář, protože líp by to zahrál i můj jednooký křeček. Za pokus o český dabing podat žalobu! Kniha byla fantastická - i když jsem od filmu moc nečekal, tak se zařadil mezi top 10 nejhorších zrůdností, které jsem měl tu smůlu vidět! ()

bombit

Televizní zásvity. Každé dítě ze sídliště, kde jednou za rok stanuje Humberto, ví, že na světě není nic strašnějšího než klaun. A ano, všichni se tady vznášíme. ()

valeri2501

Viděla jsem tento film jako malá a od té doby mě klauni děsí...ale ty 3* mu dávám hlavně za ten název a s tím spojenou veselou příhodu mé mamky a mého nervního bratra, když mu říkala na co jsme se to dívali :D ()

Lazy87

Stále mám v hlavě tu bychli, od které jsem se nemohl odtrhnout u babičky na zahradě. Mimochodem skvělá věc, kterou bych si ještě rád přečetl. Ale je to sakra hodně let. No pak jsem měl pár let v oku tenhle film, ale nechtěl jsem si kurvit zážitek z knihy. Ale teď jak přišel ten obrovský boom již s druhou adaptací, tak jsem si řekl, proč ne? No k filmu: Nebylo to úplně špatné, většinu filmu i docela koukatelné a teda hoooodně to domrvil ten konec. ten si mohli odpustit. Nic, jsem asi rád, že jsem to viděl, ale příště bych si raději během těch 3 hodin raděn přečetl pár stránek předlohy. Jo a kurva nebál jsem se. ()

neojk

knihu jsem četl, byl jsem na 4XD noveho TO a tak jsem si pustil teda i stare. Musim rict, ze nesouhlasim s vetsinou recenzentu zde.. videt do 27 let zpatky, tak jsem z klaun posranej strachy, atmosfera po celou dobu, krome konce dobra, hodne slusne se to drzi knizni predlohy a hlavne, neni to stavene na lekackach, ale na desu a hruze, kterou se snazi klaun v lidech vyvolat, coz jsem presne citil i z knihy. Novy TO, je jen o lekackach, zadna hruza - des, nic, nuda, prazdne. Novy drzi nad vodou jen kvalita jako takova a efekty. Skoda, ze u tohohle nemeli vice penez, ten konec je odflaklej a trosku komickej.. Kazdopadne Tim Curry mi jako klaun prisel daleko lepsi a i diky tomu sem dal 4 hvezdy. ()

Ijeka72

Zdĺhavé, nudné, priznávam, že som to nedokázala dopozerať. Tú hodinku a pol čo som to sledovala považujem za veľmi zle strávený čas. ()

SNCIS

To se tenkrát vzali béčkový herci a dobrý nápad. V tomhle případě kniha od mistra hororu Stephena Kinga. Rozpočet byl sice malý, ale dokáže to navodit mrazivou atmosféru. Příběh je poutavý a natočené je to fakt pěkně. Co vytknout? Asi jen finále, kde se ukáže pravá podoba TO. To rozhodně sráží kvalitu filmu, ale jinak s tím nemám problém. Na televizní film, to je kvalitní horrůrek. - 80%. ()

baronGrga

Bodrý kanalizační klaun, který rád leze dětem do sprchy či vypouští krvavé balonky v knihovně a prohýbá se u toho smíchy, drží tenhle televizní horor pohromadě, přičemž zbytek je nutné protrpět při pohledu na špatně hrající děti a ještě hůře hrající dospělé. It ještě v první, dětské části, dokáže místy diváka oslovit silou mystéria, které se, stejně jako balonky kdesi dole v kanalizačním potrubí, vznáší kolem postavy Pennywise. Když se však v druhé, dospělácké části, zosobněné strachy a noční můry dětí změní na jakési organizované zlo amerického maloměsta, klesne It kvalitativně přesně do míst klauního domečku. Hvězdy a procenta dávám pouze za první část, z druhé radím prokliklat si pouze Pennywiseova zjevení a nekazit si dojem hereckými prkny a zbytečnými členovci. 55 % ()

Duffman 97

Film se lépe drží předlohy a na poměry TV tvorby jde o nadprůměrný film.Bohužel má stejný problém jako jeho novější zpracování.......druhou půlku příběhu.Zatímco u IT (2019) je ten zádrhel v podobě přehnaného CGI,tady jsou to dospělí herci u kterých se herecké výkony pohybují mezi průměrem až trapností. ()

Wiceman

Moje srdcová záležitost. Jako malej jsem na Curryho Pennywise koukal pořád dokola na VHSce (natočený z Novy) a vždy mi ale chyběl druhej díl. To se naštěstí změnilo s příchodem Bluray a já si konečně mohl vychutnat film v plný parádě! Dokonce aj v původním znění. Co si budeme povídat. Je to hoooodně jiný než knížka, ale zase na druhou stranu je to TV film a šoupnout do tohohle věci z knížky by v televizi asi ani neprošlo. Přesto se to dá vydržet. Herci jsou dobří (zejména pak dětští), hudba správně kinky a Pennywise ... no .... řekněme, že je to tahoun celýho dvojfilmu. S láskou se na to dívám zas a znova. Jen ten konec to sráží na kolena, ale kdo nečetl knihu tak asi bude spokojenej. Samozřejmě TV look to taky trochu sráží, ale pořád to dopadlo líp než TV verze Osvícení. Nemůžu jinak než napálit 4 *. Na pět by to bylo bez TV looku a slabšímu druhýmu dílu. I přesto doporučuji zhlédnout pokud se chystáte na Remake. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)