Epizody(7)

Boba Fett (Temuera Morrison), který už není nájemným lovcem, objevuje na Tatooinu své nové já po boku Fennec Shand (Ming-Na Wen). (Disney+)

Malarkey

První díly byly takové neslané, nemastné. Musel jsem se přeorientovat na jiné postavy a zvyknout si na Bobu, kterej se mi lehce protivil už samotým jménem. Nejen jméno bylo ale tím důvodem, proč jsem ho nemohl vystát. V prvních dílech totiž neudělal nic, čím by mě přesvědčil a dokázal mě naplno zaujmout. To nejlepší na celém seriálu tak bylo to prostředí, které mě drželo v přesvědčení, že bude líp. A líp opravdu nastalo. Cirka v polovině série se totiž objevil starý známý Mandalorian, Grogu a kopa akce, která se vlastně s posledním dílem ne a ne zastavit. Nakonec tedy po rozporuplném začátku epické vyvrcholení, které bych ani nečekal. Ač seriálový sidekick, tak k Mandalorianovi bližší, než bych tušil. ()

grogodil

Paradoxne, to, čo ma bavilo najviac, to seriálu najviac ublížilo. A v odlesku Mandovej zbroje a vo svetle existencie tých dvoch úplne vytrhnutých epizód, bije do očí bezzubá bezradnosť Boba Feta... Toto je skôr večerníčeková bonboniéra pre malé deti, plná všetkého overeného, než nejaký sústredený, či nebodaj suverénny origin. Taká hodená návnada pre nedočkavcov na Manda, aby im na chvíľu zapchali huby. Fakt si neviem vybaviť seriál, ktorý by, keď už nevedel ako poriadne ďalej, takto pocitovo rezignoval a hodil hlavnú postavu cez palubu a kde by hlavný hrdina bol výsledne odrazu takto nevýrazný, zbytočný a len do počtu. Okrem toho, skôr ako nekompromisný suverénny boss, pôsobí tou mlčanlivoaťou ako nerozhodný neistý a stratený tragéd bez vlastného názoru a nehodný rešpektu, fleku a sympatií. Ani nepamätám, kedy mi na konci ostala takáto nekompaktná pachuť zo seriálu. Nakoniec som bol už rád, že to trápenie skončilo a dvihám z tej planéty kotvy. ()

Lexonka97

Postava Fetta v tomto seriálu je velký opak oproti předchozím filmům a seriálům. Má sice více osobnosti, ale z toho nejvíce drsného záporáka se stala kladná postava co na svoji bývalou pověst až příliš mluví a až moc často má sundanou helmu. Na to že Bobovy má být kolem čtyřiceti jsou jeho pohyby mnohem pomalejší a z jednoho z nejlepších lovců své doby se stal osobou nad kterou by v jakékoliv sportovní disciplíně vyhrálo i desetileté dítě. Bohužel to je vidět především v soubojích a tím nezaostává pouze Boba. Na seriálu je vidět, že stál spoustu peněz a CGI je skvělé, jak už to u SW bývá zvykem. Hudba je fantastická a Ludwig Göransson znovu předvedl, že si s Star Wars tématikou umí poradit. ZBYTEK RECENZE OBSAHUJE SPOILERY...  Co se týče samostatného hodnocení seriálu, to je trochu složitější, protože hodnocení epizod se alespoň u mě často mění. Po prvním dílu jsem spíš zklamaný. Těšil jsem se na Bobu typu poslední epizody druhé série Manda, ale ono nic. Na rozjezd to ale stále ušlo. Jen mám furt Bobu daného jako zápornou postavu, než kladnou, takže trochu nezvyk. Ve druhé epizodě je vidět značné zlepšení a flashbacky jsou toho součástí. Vše do sebe zapadá a přál jsem si více takových epizod. Ale ono nic! Pak přijde třetí epizoda, která mě úplně vykolejí ze seriálu a já si stále opakuji ''proč?'' Nehorázně otravné a špatně napsané postavy u kterých si raději ani nepamatuji jména. Ještě lepší/horší jsou ty jejich barevný vozítka, která absolutně nezapadají do světa SW. Nemluvně o té hrozné honičce. Úplně zničená příběhová linie s tuskeny a nechápu proč něco takového vzniklo. Dokonce i Krrsantan byl nic moc a souboj který proběhl v paláci byl meh. Čvrtou epizodu bych řekl v jedné větě asi takto ''Sice bezvýznamná, ale za to zábavná epizoda.'' Ne takové hodnoty jako ta druhá, ale po té první a třetí jsem si už začínal zvykat. Pátou epizodu nemá cenu zmiňovat. Parádní začátek něčeho mnohem lepšího než je tento seriál a tím je samozřejmě třetí série Manda. Perfektní nastínění a připravení na mnohme prokreslenější příběh. Šestá epizoda je sice obrovským fan servisem ale stojí to za to! Luke a Ahsoka spolu je něco co chci vidět už od dokoukání páté série Clone Wars. Scéna s Banem na konci je jednoou z nejlepších z celého seriálu a napětí funguje na jedničku. Jen je škoda, že dvě nejlepší epizody seriálu praktiky nejsou o Bobovy. Finále se znovu vrací k Boboušovy a i když to není tak dobré jako předchozí dvě epky, musím říct že až na pár chyb a nesmyslů ve stylu super droidů kteří netrefí skupinu asi třiceti lidí kteří běží asi dvacet metrů před nimi a že všichni do těch samých droidů asi patnáct minut střílí i když od začátku vědí, že se přes štíty neprostřelí to bylo krásné zakončení seriálu. Souboj Rancora s droidy byl hodně fajn a nepůsobil přehnaně a naopak scéna Rancora s Groguem byla hezuu. Post credits scéna byla očekávatelná a čekám na návrat v Mandovy. PS: hláška ''Look out for yourself. Everything else is a weakness.'' je boží a stále si tu scénu vybavuji. Dávám 6,5/10 () (méně) (více)

Motinski

Boba Fett nebol postava ktorá si podľa mňa zaslúžila vlastný seriál a v prvých epizódach sa mi to potvrdilo lebo som si k nemu musel dlho hľadať cestu. A to sa dá povedať vlastne aj o všetkom ostatnom. Tatooine je málo pútavá planéta nato aby sme väčšinu času boli iba na nej. Všetko čo Star Wars svet ponúka tu absentuje, celý dej je nezáživný, nudný a zbytočne naťahovaný. Návrat Manda, Baby Yodu atď bol iba na efekt aby fanúšikom ruzbušilo srdce, no nezabralo to na mňa. Obi-Wan nedopadol dobre ale určite ma viac bavil ajkeď mal scenár postavený na hlavu. Ani raz som tu nemal to klasické serialové nutkanie kedy koniec epizody nastajlujú tak že chcete v momente vidieť ďalšiu. Aspoň finále bolo super. Prehľadné, akčné a dobre natočené, no čo z toho keď ku postavám nič necíte a je vám jedno či prežijú. Mandalorian je oproti tomuto inde 4/10 ()

Shakers

Pre tých, ktorý nevideli Mandaloriana a zvažujú pozretie Boba Fetta, na rovinu píšem, že to ako Stand-Alone seriál nie je. The Book of Boba Fett nadväzuje presne tam, kde skončila po-titulková scéna Mandaloriana v druhej sérii. A počas celého seriálu sa tu vo viacerých častiach na spomínaného Manda odkazuje alebo priamo nadväzuje. Boba Fett sa predstavil už v druhej sérii Manda, no až teraz konečne dostal tento slávny a obľúbený nájomný lovec svoj priestor. Okrem hlavnej dejovej línie, kde Boba vládne s Jabbovho paláca, je tu aj druha dejová linka a tou je flashback, ktorý nám ukážu cestu od Sarlaca, takmer až k Mandovi. Seriál opäť majú na starosti Favreau a Filoni (ďalší producent a režisér do partiu je Robert Rodriguez), takže je tu hromada fan servisu, odkazov a prepojení na celú ságu, alebo na Filoniho seriáli Clone Wars a Rebels. Bavil ma celý seriál, príbeh a akcia zaujali, vizuálne je to pekne, no niektoré diely boli zbytočne naťahované, niekedy logika v akciách chýba, niektoré postavy zbytočné (detský motorkový klub, ktorý vyzerá skôr ako zo Cyberpunku ako zo Star Warsu) a kludne by som si to dal v rýchlejšom dvoj a pol hodinovom nabitom filme. Tak či tak spokojnosť vidieť staré známe tváre. 75% - 4* ()

• První záběr dílu ukazuje detailní pohled na mnicha Řádu B’marr, tzv. „mozky v nádobách“, které lze vidět již v Návratu Jediho (1983). Členové tohoto řádu se vzdávají svých fyzických těl, aby se stali droidy bez pocitů se schopností žít prodloužený život jako pouhopouhý mozek. Byli původními obyvateli chrámu, který se stal Jabbovým palácem. (Veskoslav)
  • Název epizody je referencí na stejnojmennou knihu Roberta Ansona Heinleina z roku 1961. (LostRaven)
  • Epizoda ukáže také malý telepatický druh podobný hlodavcům známý jako Hoojib. Můžeme ho vidět, když se s ním jedno z huttských dvojčat doslova mazlí. Poprvé se tak představí naživo ve světě Star Wars. Hoojibové pocházejí z planety Arbra a poprvé se objevili v komiksu v roce 1981, kdy rebelská Aliance dorazila na jejich domovský svět hledat novou základnu poté, co sotva unikla z planety Hoth. Zatímco dnes jsou spíše okrajovou záležitostí, v 80. letech byli nedílnou součástí komiksů Marvelu. (Veskoslav)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023