Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

fannah

Výborný film! Skvělý komiks převedený Timem Burtonem do nadprůměrného, tajemného a velmi dobrodružného filmu. Na skvělého Jacka Nicholsona prostě nikdo nemá, na hudbu Dannyho Elfmana taky nikdo nemá, no a kdo má na Tima Burtona?? ()

zdepapepa

Best Batman because Burton beats Batman Begins. Nejlepší adaptace netopýřího muže. A Nicholson je arcipadouch jako dělaný. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. ()

agentmiky

Tak jsem konečně splnil filmovou povinnost,a to,že jsem zhlédl Batmana od Tima Burtona.K filmu mě toho moc netáhlo,ale je to klasika a každý člověk by klasiku alespoň jednou za život vidět měl.Musíme si na začátku říct,že už je to 26 let od premiéry a kvůli tomu ty filmové triky vypadají tak,jak vypadají.Nebudu je hodnotit,neboť by to bylo vůči filmu nespravedlivé.Oproti Batmanovi od Nolana mi tento připadá docela pochmurnější,Michael Keaton jako Batman nezklamal,Jack Nicholson alias Koker také ne a příběh byl také docela dobrý.Za mě dávám 80% ()

Korbitch

Pamatuju si, že tenhle film si můj mladší brácha kdysi pouštěl třeba 3x denně. A ani se není čemu divit. Zvlášť mladší diváci jsou dějem rychle strženi. Na svou dobu jistě neobyčejný film s geniálním Jackem Nicholsonem, naoko chladným Michaelem Keatonem a žhavou Kim Basinger! ()

pan.Kaplan

90% Kdybych neviděl Batman začíná a Temného rytíře, bylo by to na 5* bez debat. Ale.. nejde jen o Jokera, jde o celou atmosféru filmu. Batman od Tima Burtona je ve svých kulisách více comixový, než Nolanovy verze. Možná to tak má být, jde o zpracování comixu, ale Nolanova verze Gothamu se mně osobně zdá lepší. ()

Z0oMb3E

Áno aj ja som spravil chybu, že prvý film o Batmanovi som videl http://www.csfd.cz/film/223734-temny-rytir-dark-knight-the/. Takže moje hodnotenie už bude navždy ovplyvnené práve tímto snímkom. Avšak na rok výroby je aj prvý film o Batmanovi veľmi slušný. Burton odviedol veľmi kvalitnú prácu. Opäť som na pochybách, kto podal kvalitnejší herecký výkon, a opäť mi to vychádza na Jokera (trapny český preklad:Klauna). Výborne sfilmovaný komix, v ktorom atmosféra vynikajúco dopĺňa dej. ()

SaNcHeZ_cz

Začátek Burtonovy vize. Zábavné a do příchodu Heatha Ledgera dal nejcharismatičtějšího záporáka na filmovém plátně z oblasti komiksu. ()

Alqarin

Před Nolanem to byl Burton a jeho Batman zůstane vždycky mojí srdcovkou, kterou jsem žral jako malej a žeru ji i teď jako už přeci jen trošku větší. Nicholson vs Keaton = epic. ()

Asgy

No nejlepší pro mě byl Joker, kterého Jack Nicholson zvládnul bravurně. S odstupem času už u mě ale původní Batman trošku ztrácí svoje kouzlo. Když teď můžu srovnávat s Batmanem v podání Nolana, tak novější verze u mě vítězí. A Heath Ledger výborného Nicholsona skoro strčí do kapsy. ()

Lamiczka

Tim Burton a Batman zní jako dobrá kombinace. A ona nejenom zní, ale i vypadá. Snímek Batman je první ze série příběhu o netopýřím hrdinovi zachraňujícím, do temných koutů ponořené, město Gotham od zločinu. Důstojně vytyčený začátek. Kulisy ponurého a slunečního svitu zbaveného Gothamu jsou tichým společníkem veškerých intrik a bláznivých nápadů neméně šíleného Jacka/Jokera. Po nekonvenčním snímku Beetle Juice se jasně ukazuje nesmazatelný rukopis režisérského esa – Tima Burtona. I herecké obsazení je podobné, v hlavní roli okřídleného hrdiny se představil Michael Keaton. Tentokrát si zahrál seriózního milionáře, kterému není tak docela lhostejný osud spoluobčanů. A když se mezi nimi objeví i žena jeho srdce, tak je jasné, že se bude bít do posledního dechu. Osobně ke Kim Basinger nechovám velkou diváckou náklonnost, ta dáma mě nikdy svým výkonem neoslnila, ale na druhou stranu ani neurazila. Ač výrazná blondýnka, pro mě i v tomto filmovém počinu zůstala šedou myškou. Naopak Jack Nicholson je dokonalý. Jeho sbírka zvrácených a úchylných rolí je vpravdě úctyhodná. Jeho výkon je jako vždy precizní, vyrovnaný a směle konkuruje (občas i nestydatě překonává) Batmanovu charisma. Skoro bezchybný spektákl (na to mu chybí trošku víc akce a Batmanových fičičurek – Batmobil dobrý, ale jinak nic moc) doplňuje vynikající hudba Dannyho Elfmana. Báječná třešnička na špičce výborně upečeného zpracování komiksové předlohy. ()

Jillen

Velice dobrý film o jednom z nejslavnějších komiksových hrdinů na světě. Jack Nicholson je naprosto skvělý a režie Burtona, atmosféra a kamera dodávají filmu říz. Dávám 85% ()

Džejkop

Skvělý komiks, skvělý film, skvělá atmosféra, skvělý Tim Burton, skvělá batgirl, skvělý Danny Elfman, a nepřekonatelný Joker se svojí pistolkou s dvoumetrovou hlavní. ()

Laxik

Z té "velké slavné" šestky (již brzy sedmičky) jsem nejstaršího Batmana - tedy tohoto - viděl jako posledního, a to s docela velkým odstupem od těch ostatních. A nudil jsem se. Čert vem nějakýho Heatha Ledgera a Nolana jakbysmet, tenhle film by se mi nelíbil ani kdyby nevzniklo jediné z Nolanových batmanovských veleděl. To už mě víc bavil i na palici postavený Batman navždy, ten aspoň měl něco do sebe. Tady je ale všechno o ničem... příběh ještě průměr, ale dialogy igelitový, herci všichni na úrovni Batmana bojujícího v kostýmu (toporní, nepoddajní, spíš na efekt než pro funkci), kamera jedno velký klišé, Danny Elfman se taky zrovna nepředvedl... no dobře, Jacku Nicholsonovi jsem ukřivdil, jeho Joker byl dobrý. Ale Burton je holt režisér, který točí kraviny a každý si mezi nimi najde něco, co označí za poklad. Jsou lidé, kteří vidí jako truhlici klenotů celou jeho ujetou tvorbu, já spíš přehrabuju mezi pravým a kočičím zlatem, které je zastoupeno v počtu 1:1. No a Batman rozhodně není Burtonův korunní klenot, spíš taková jablonecká bižuterie. ()

nirvanafan

Na rovinu říkám, že co se týče komiksových hrdinů Batman nepatří do mých top. Emocionálně plochá, vlastně naprosto nezajímavá postava, která je akorát nesmírně bohatá, a proto si může hrát na superhrdinu. Ostatně to, že v případě Batmana jsou nejzajímavější záporáci, je známá věc. Bohužel ani skvělý Jack Nicholson nevytáhne tenhle film z bryndy. Michael Keaton prostě nevypadá jako superhrdina a jeho herecký výkon je naprosto necharizmatický a bezvýrazný. Stejně tak Kim Basinger je naprosto nudná a nezajímavá. A vlastně stejně tak i děj a tím pádem celý film. Navrch tomu dává na prdel český dabing, který je až tak špatný, že se to jen tak nevidí. ()

MikO_NR_1909

Má to svojské kúzlo, má to skvelého Jokera, má to štandardnú komiksovú zápletku, ale ja si na tom neulietam. Jednoducho si pozriem, keď nič iné nie je, ale ten SVET, aký je tu vytvorený Burtonom mi nie je na oko veľmi príťažlivý. ()

numi

Michael Keaton je v roli Batmana vynikající, Kim Basinger na vrcholu své kariéry a Jack Nicholson přímo ďábelský. Připočtěme fantastickou výpravu, hudbu (jen tu orchestrální, protože Princovým písničkám už odzvonilo) a skličující komiksový svět Gotham City v pojetí vizuálního mága Tima Burtona (snad právě jen v případě Gothamu s ním jeho vizuální cítění plně sdílím). Na druhou stranu je třeba také odečítat. Všechny silné postavy jsou bohužel zobrazovány jen jako karikatury sebe sama a stejně jako celému ději jim chybí náboj. Celý film navíc působí dojmem závodního chrta, neboť se jen slepě řítí kupředu a neví, co vlastně honí. Odměnou mu je nadšený ohlas v době svého vzniku, kterému ale čas vtiskl hořkou příchuť v podobě zastaralosti, zapomění a rozporuplných pokračování. [červenec 2006] ()

Freemind

Vysoké hodnocení ze sentimentu, částečně za originalitu a vtip, s jakými se Tim Burton pustil do zpracování této kultovní postavy. Dnes je to již přece jen retro "špatným směrem", Princovu hudbu a trvalou Kim Basinger hltám jen s velkými obtížemi. ()

zipper111

Tim Burton je vynikající režisér, Jack Nicholson geniální herec, Kim Basinger pořádná kost a Michael Keaton vcelku dobrý herec. Jenže Batman je nuda. Dvě hodiny natahovaná kaše, která bohůžel netáhne, příběh je nijaký, Joker je tu sice výborný, ale Ledger ho o třídu překonal. Tento Batman je spíš komiksovější, pohádkovější a mnohem naivnější než Nolanův, to všechno může být výhoda, člověk na tom nemůže hledat nějaké realistické chyby. Jenže mě to nebavilo, prostředí je ryze Burtonovské, rozuměj krásně stylizované, Elfmanova hudba vynikající, ale k dobrému filmu mi schází dobrý příběh. Tady jsem se bohůžel dočkal jen pěkného pohledu a hudby, což nestačí. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?