LeePriest

Sérii Rocky mám rád, toto však s ostatními filmy o slavném panu Balboovi kromě pár herců a prostředí nemá dále již nic společného. Tedy žádné Rockyho vzchopení tvrdě trénovat až na hranici svých možností za doprovodu motivační hudby, žádný dramatický zápas. Ono totiž není proti komu zápasit. Místo hrozivého protivníka k boxu, jakým byli Apollo Creed nebo Ivan Drago jsou tu dva pitomci. Nevděčný Tommy Gun a provokatérský černoch, na jehož kecy typu "Dotkni se mě a zažaluju tě" jsem opravdu nebyl zvědavý. Zbytečně natočený film, který poškodil jinak vynikající sérii a zklamal mnoho svých fanoušků. ()

Merenre

Rocky řeší rodinné a finanční problémy a najde si chráněnce, kvůli kterémuž poněkud opomíjí svého pokrevního dědice, jenž to v sotva jinošských letech těžce nese. A pak ta parádní pouliční rvačka! Mě se teda tenhle díl zamlouval velmi. Ostatně po 4 dílech, které jely podle naprosto totožné šablony, byl na změnu nejvyšší čas. ()

PatrikP4

Po úspěchu IV podle mě šlo už v tomto díle o peníze, ale proč? Trošku lépe a mohlo to bejt super. Hodně mě osobně vadí i postava manažera Duka. ()

oSiSko

Iný typ filmu, často sentimentálny, náučný a nakoniec street fightový, čo asi nečakal nikto. Opäť dôkaz, že dať do toho srdce nie je len fráza, ale najlepší možný spôsob ako uspieť. Richard Gant zahral skvelú rolu, lebo zahrať tak nesympatickú postavu nie je jednoduché, každou sekundou som ho chcel udrieť. ()

LencaN

Tohle už není ono, když neboxuje Rocky. Ten jeho chráněnec mi přišel trochu slizský, neměla jsem komu fandit, až tedy do závěrečné rvačky, ta byla výživná. Opět se děj vrátil do šedivých ulic Philadelphie jako jsme je viděli v prvním dílu. Ale Rocky tady hraje už jen roli trenéra. Možná chtěli spíš poukázat, že by mezi sebou učedník a lektor měli mít důvěru, měli by se respektovat a hlavně si být loajální. Ale už tu nevidím žádný zápal do boje jako v předešlých dílech a co je pro Rockyho tak typické. Takže závěr série mohl vypadat lépe. Celkově ale celou sadu Rockyho příběhů hodnotím velice kladně, protože tvoří jeden kompaktní příběh, herci byli pořád ti samí, nikdo neodešel. A hlavně Rocky byl pořád takový hodný srdečný sympaťák se sílou tygra ve všech dílech, ani se zrovna rvát nemusel. ()

ZetDaElO

Spolužiaci mi kedysi dávno v turbulentných 90 tych rokoch vraveli, že nemám pozerať Rockyho V., vraj sa tam vôbec neboxuje a Rocky na konci nahádže na ulici nejakému týpkovi s účesom Jágra v modrej šušťačke. S týmto traumatickým popisom som sa ku filmu dostal až po 20. rokoch a nebolo to veru vôbec zlé. Späť sú špinavé, zimné a bezútešné ulice amerického predmestia, ktoré dotvárali skvelú atmosféru prvého dielu. Na rozdiel od predchádzajúcich dielov (okrem samozrejme úvodného) sa na ploche 100 minút snažia autori rozohrať hneď niekoľko osobných drám, čo je veľkou devízou Rockyho V. Samozrejme, nie je to žiadna veľká filmárčina a spôsob akým Balboovci prišli o majetok je prinajmenšom úsmevný,ale príbeh adekvátne dotvára ďalšiu časť života boxeristickej legendy. Finálny záber na tešiaceho kňaza zaraďujem ako TOP 2 najtrápnejší moment série hneď za hovoriaceho robota zo IV. dielu. 7/10 ()

Sunwheel

Snaha variť z predošlých úspechov, podoprená túžbou zapáčiť sa detskému divákovi vyšla ako zlepenec, ktorý by inak zapadol niekde do céčkového neba 90. rokov. ()

PanPyzamo

Rocky V není špatný film. Ovšem dle mého názoru je prostě zbytečný a co je nejhorší, takový demotivující. Rocky je zde zase na dně, začal zas kouřit a z toho boxera, který cigarety zahodil a začal pořádně cvičit se stal... vlastně ani nevím. Rozhodně ne slaboch. Konec filmu vám spoilnu klasicky ukázal, že to v něm furt je, ovšem za celý film už se ani nedočkáme pořádného fightu v ringu. Za mě průměrný film, který prostě nechápu, proč vznikl a doporučuji jen fanouškům série. 5/10 ()

david141474

Tento film jsem vždy ze srdce nenáviděl, teď po opětovném zhlédnutí musím konstatovat, že je to o něco lepší než si pamatuju. Dramatickou linku jsem v tomhle filmu nenáviděl, ale teď je to lepší než si pamatuju a už tolik nenudí. To samé platí u finálního fightu na ulici, ten jsem taky nenáviděl, ale je celkem dobře natočenej. Děj nic moc, nezabaví. Postavy nic moc. Herci nic moc. Soundtrack nic moc. A finální fight taky nic moc. Atmosféra v tomhle filmu neexistuje, maximálně když Rocky sleduje box v televizi. Dřív bych dal 1/10, teď to však měním na 5/10, je to o něco lepší než si pamatuju. ()

PTuranyi

Piaty Rocky opäť šlape podľa šablony a nadväzuje na koniec štvorky. Po krátkej rekapitulácii opäť vešia boxerské rukavice na klinec a dopraje si pár nostalgických spomienok. Každý tu má svoje miesto. Potom prichádza tvrdá realita v podobe podvodného účtovníka, ktorý ho obral o všetky peniaze a Rocky sa vracia späť na špinavú ulicu kde začínal v jednotke. Konflikt tu vytvára vzťah k synovi a rodine oproti vzťahu s mladým talentovaným boxerom Tommy Gunnom, ktorého trénuje a manažuje. Časť v ringu zahrá Tommy miesto neho, ale diablom tu je George W. Duke, bohatý obchodník profitujúci na boxe, snažiaci sa získať Tommyho do svojej stajne. Rockyho finálny súboj sa však neodohrá v ringu, ale na ulici, kde nám Rocky predvedie pouličný box proti bývalému zverencovi. Stallonemu úloha nešikovného láskavého otca ide rovnako dobre ako box. Užijeme si aj motivačných hesiel. Celkovo však piaty Rocky drží úroveň predchádzajúcich dielov a nachádza nové zápletky, takže to nie je úplné deja vu. 75% ()

chandler

No ty 2 hvězdičky jsou jenom z ucty k prvnim dilům.Jinak SLY vypadá jako guma....herecky to už moc nezvládl a přehrává...zklamaní ()

MartyS

Tenhle dil asi je nejhorsi ze serie Rockyho.V tomhle dile nebylo zadne temer napeti,az te zaver trosku mozna.Spis to bylo udelane na problemy v osobnim zivote Rockyho,coz je podle me skoda ()