Vyhy

Vůbec nechápu to podhodnocenost zde na webu. Jistě, je to pětka, takže únava matriálu je zde citelně znát. Co já ale cením je změna příběhu. Pořád jsme zatím dostávali více méně to stejné, s epickým soubojem na konci. Zde jde Rocky proti proudu. Zaměřujeme se na rodinu, hodnoty a v ringu moc času netrávíme. Chápu, co tím Sly chtěl říci a proto se mi to líbí. Stále to nemá nic do kvality prvního dílu, přesto pětku nehodnotím jako nejhorší díl série. ()

Jino

Sice je to nejslabší díl z celé ságy, ale pořád do této série patří a ukazuje zase něco nového a zajimavého. Rocky už neboxuje závodně, ale dělá trenéra - proč ne, je to výborně přichystané a spousta lidí čekala asi nějaký jiný děj, proto je to hodnocení tak nízké. Od Slye asi každý čekal další boxerské útrapy a souboj o titul, Ale Stallone změnil směr - natočil spíše drama a zkoušel se přiblížit zpět k prvnímu dílu. Tady to moc nevyšlo, naštěstí to šestý díl napravuje. ()

Rocky88

Pětka na tom není tak špatně, jak se může zdát. Toto pokračování upustilo od jednoduchého akčního žánru a opět se vrátilo k dramatu. Rocky se stane trenérem a místo toho, aby se věnoval i svému synovi, jehož trampot v "dospívání" jsme také svědky, upře svou pozornost pouze na svého žáka, který ho následně podrazí a přirozeně ho vyzve na souboj. A nutno říct, že kdyby se zápas na konci konal normálně v ringu a podobal se boxu, bylo by to lepší, než ten mišmaš různých kopů a úderů, kterých jsme zde svědky. Takhle ta rvačka akorát tak dokonale kazí celý film. Škoda. Potenciál tu byl. ()

Petoss1

Jednoznačne najslabší diel tejto športovej série. Návrat režiséra prvej Oscarovej časti nedopadol najlepšie. Rocky vo filme ani nebude v ringu a film ukazuje život boxera ktorý je už za zenitom. Záverečný súboj mohol byť aspoň v ringu a nie na ulici. 65% ()

WoWoW

Tenhle díl není nic jiného než totální kudla v zádech Rockyho. Nemyslím tím ani tak děj, i když tak se to dá vyložit také. Myslím tím už jen výběr herce do role Tommyho (Tommy Morrison) byl od samého začátku příšerně nesympatický a film celý je jen takové umělé sladidlo, které vystřídalo hodně sladký med co jsme všichni dostali ve čtvrtém díle. Ty dvě hvězdičky jsem dal jen proto, že postavu Rockyho mám moc rád, ale tohle pokračování si fakt nezasloužil. ()

O´Neill

Pátý díl po stránce námětu dosti pokulhává, a z mého hlediska je to pravděpodobně nejhorší díl z celé série. Přesto má ale tolik kvalit, že i tomuto dílu plný počet hvězd dám. Je to totiž perfektně zpracované dílo, stejně jako všechny ostatní, a hodnocení 50% absolutně nechápu. Stejně jako v předchozích dílech vynikající hudba, skvělí herci a výborný tok děje s absenci nudných scén. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

DruidKarel

Rocky je už v důchodu a vychoval si nátupce, ktejer ale pěkně zvlčí. Ale to by nebyl Rocky, aby mu nedal pořádnou nakládačku. Sice trochu slabší herecké víkony jeho souputníka, aspoň, že dabing byl opět brilantní... 5* pro Rockyho! ()

Amroth666

Tenhle díl byl podle mně čtvrtý nejlepší hned za Rocky IV, Rocky Balboa a Rocky. Na tomto dílu mně pokaždé udivuje prostředí, kde se film natáčí. Říkám pokaždé, protože tenhle díl jsem viděl alespoň 50x. Pokaždé jsem si ale ve filmu našel to svoje. A když už není co hledat, prostě pořád koukám na skvělého Rockyho. Jeho přístup ke každému menšímu boxerovi, přístup k hlavní postavě tohoto dílu Tommyho Guna, to jak zvládá každou pasáž v boxerském ringu i mimo něj, tohle na něm obdivuju. Rocky je moje nejoblíbenější sportovní hraná postava. Sylvester Stallone té roli dal kus života. Když se ještě vrátím kousek zpět k filmu. Jak už jsem říkal, tento díl zbodí chudé americké čtvrti(takže žádná bohatá společnost jedinečných američanů), upřímnost ve filmu a hlavně v jeho konci(Fight), a taky se mi líbí, že tento film podporuje svobodu, protišikanu, americkou společnost a samosřejmě box! Box má tady trochu menší hodnotu než v předešlích dílech, ale stejně tady bude hrát obrovskou roli v penězích, podle kterých se každý klidně zabije než aby mu zůstala stejná čest. Když ještě mluvím o boxu, tak závěrečná scéna, kdy je to nahoru dolů se prostě nedá nahradit. Vzpomíná se, žertuje se tady, ale pořád je to tvrdý trénink. Děkuju moc za neobvyklé boxerské drama, které u mně nikdy neztratí svého boxerského ducha. Film disponuje spoustou amerických písníček, tedy hitů té doby. Ještě jednou díky. Dobrých scén tam bylo hodně, ale tahle je nejlepší http://www.youtube.com/watch?v=jAJxVpL8KEc&feature=related a ještě nejlepší skladba. http://www.youtube.com/watch?v=qVNL4m01nqs ()

Adaamos21

Film byl pro většinu fanoušků zklamáním, možná i proto, že opustil klasickou šablonu této boxerské série. Mě ale bavilo sledovat Rockyho příběh i poté, co pověsil rukavice na hřebík a byl nucený prát se s neméně těžkými soupeři, které nenajdete v ringu, ale v opravdovém životě. Finančními a zdravotními problémy, komplikovaným vztahem s dospívajícím synem a touhou dát životu smysl i po ukončení aktivní kariéry. Ne tak bombastické jako předešlé díly, ale o to možná uvěřitelnější a opravdovější. ()

Wormboy

No ja neviem, Rocky V mi pripadal o znacnu cast vydarenejsi ako priserna stvorka. Nejde o ziadny akcny bijak, ale skor o komornu dramu, kde Rocky uz nie je ziadny supermacho mlatiacich vsetko okolo seba v ringu, ale clovek, ktory sa nevie vymanit z vlastneho tiena, snaziaci sa zopakovat to, co sa stalo jemu a Mickeymu na pociatku jeho kariery. Vybera si nesympatickeho poulicneho fagana, v ktorom sa vidi, avsak prestava vidiet svojho odsudzujuceho sa syna, ktory tuzi po otcovej pozornosti. Samozrejme, ze nejde o nijak psychologicky prepiplanu pracu, avsak pri obhliadnuti za predchadzajucimi dvoma dielmi, je Rocky V daleko lepsi a preprepracovanejsi a predovsetkym civilizovanejsi. A opat zaznie skvely Rockyho motiv!!! 3,5/5* ()

Gabbo

Tak to už opravdu nevim co o tom napsat.. ještě slabší než 4. dil. Nejmenovat se to Rambo tak by to mělo hodnocení snad ještě horší než má teď. ()

pakobylka

Pokorný návrat ke kořenům - od boxu zpátky k boxerovi … Objektivně vzato na 4* asi nemá, ale když uvážím, že Rockyho konečně zase poznávám, možná mám právo být trochu naměkko - a objektivita ať jde pro tentokrát k šípku. Během třetího a čtvrtého dílu se Rocky Balboa postupně stával spíš komiksovou postavou v komiksových kulisách, postavou nepoužitelnou v reálném světě - a to se k němu vůbec nehodilo. Teď se vrátil zpátky na zem - tím nemyslím ztrátu majetku. Vrátil se TEN Rocky, kterého budu mít vždycky ráda - jenomže diváci chtěli bijce z předchozího dílu, který byl schopný porazit celý svět, kterému v závěru tleskalo dokonce i sovětské politbyro ... Jakoby dávno zapomněli, kým býval dřív - než se zpronevěřil sám sobě. Návraty někdy bolí a přízeň filmových fanoušků je vrtkavá, ale rozhodující zápas se nemusí nutně odehrávat v ringu a v záři reflektorů. ()

kvasiva

Nemyslím si, že by tento díl neměl vzniknout, jak tu někteří uživatelé ve svých komentářích uvádějí. Pro mě příjemná změna... věk nezastavíme a z legendárního boxera Rockyho se nenápadně stal trenér.. klidně se dalo pokračovat i v tomhle duchu dál (co by kdyby ale). Pár nostalgických vzpomínek na Mickeyho a celkově příjemný příběh... ()

Juto

Rocky V, napriek všetkým svojim chybám, nie je hrozný. Výsledkom je banálne príjemná a predvídateľná zábava. Poznámku mám len k záverečnej scéne, ktorá ponúka pouličný boj miesto ringového. 6/10 ()

WolfR

Rocky 5. To bude složité. Příběh je v celku dobrý. Rocky jako slavný boxer, který, ale přišel o všechno a stal se z něj obyčejný člověk, který se pak, ale stal trenérem jiného boxera. Mnohem mladšího a talentovanějšího. Tohle rozhodně beru jako dobrý nápad a oživení. Ovšem, herecké výkony jsou tentokrát chabé a film je špatně zrežírován. Dialogy jsou mnohdy špatné a štve mě, že Rocky v tom filmu neboxuje. Ale i ta pouliční rvačka na závěr není k zahození. A taky cameo Burgesse Mereditha velmi potěší. S odřenýma ušima 3 hvězdy. Nejhorší díl Rockyho, ale jsem rád, že tímto filmem Rocky neskončil. ()

MJMilan

Synáček zlobí, léta přibívají a co jiného může dělat sportovec na odchodu, než vložit svoji energii do někoho jiného, nejlíp do toho, kde jsou vidět výsledky. Docela komické je ztvárnění agenta vycházející hvězdy, který nápadně připomíná někdejšího agenta Mike Tysona i jiných boxerů. ()