Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

Fanucci

Ze začátku mi přišlo že Bale má s drsnou rolí problémy. Podobně jako Washington v Training Day. Ten taky přehrával a byl tak drsný, až to působilo uměle a nevěrohodně. Pak jsem ale Baleovi přišel na chuť a s odstupem času musím říct, že roli psychopatického Jima zvládl moc dobře. ()

fmash

Nejzábavnějším na celém filmu je asi porovnání děje s oficiálním textem distributora, který jsem si neprozřetelně předem přečetl na pošetce. Policie Jimovi nabízí práci, má infiltrovat podsvětí, „bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy.“ Bomba :). Takže jsem po hodině pořád čekal, kdy se to stane, což mi zajisté mohlo trochu pokazit zážitek. Nicméně uznávám, že tenhle film nebyl tak docela o zábavě. Bale si emotivní role užívá, protože mu to v nich funguje. V mém případě ale dostal natahovaný příběh dvou darebáčků, z nichž jeden má vážný problém, šanci až někdy v posledních dvaceti minutách. Do té doby nezájem a nuda. Rád bych si příště poopravil dojem, ale žádné příště už asi nebude. ()

zipexx

Christian Bale opět ve strhující formě! Solidní drama, od kterého jsem nic nečekal a překvapivě jsem byl odměněn velkou dávkou emocí a také uměním Davida Ayera. ()

SonG

Dobře zvládnutý thriller, který drží nad vodou Christian Bale v roli mariňáka-magora. Už několikrát potvrzuje, že umí zahrát cokoli. 80% ()

Carlossss

Natočit film o dvou sirotcích z Afghánistánu jak hledají svoji ztracenou maminku dneska umí natočit každý nedostudovaný režisér. Ale natočit film, který je prakticky o hovně, ale na druhou stranu je tak poutavý, že si nedovolíte ho nedokoukat je pořádný majstrštyk. A takové jsou Drsný časy. Říkal jsem si, že film o dvou vyhulených vagabundech (výborný Bale, který hraje toho dominantnějšího kamaráda a ještě o fous lepší Rodriguez, který si zde zahrál dobráčisko, co se nechá Balem zlákat ke každé hovadině) mě nemůže bavit... jenže on mě bavil. A to tak, že dost. Chlapci hledají svůj vysněný život, začalo se jim dařit, říkáte si, že se teď musí něco podělat... a ono nic. Tak teď! Zase se z toho dostali... že by teď??? No radši se podívejte sami. Já jenom doporučuju... Ještě jednou se musím zmínit o Baleovi... ten snad musí být napůl magor, jinak to není možný takhle skvěle zahrát psychouše... ()

Fíla

Ani konec mě nedojal. Film bez sebemenší pointy. Jde tam o nic. Zachránily to jen vynikající herecké výkony. Ale asi měl být vymyšlený mnohem lepší scénář, protože ten byl doslova bída. Bale byl vynikajícím huličem trávy ale zbytek se ani nenadřel. ()

kagemush

Občas, zvláště u prvotin talentovaných tvůrců se přihodí ,že v holyvoodu vznikne cosi tak nepatřičně neholywoodského , až je mi pak líto, že u dalších opusů těchto talentů se To již neopakuje. Což nemusí být nutně cesta sestupné kvality, jen ten fíling a radost z tvorby je pak překryt tou přijatelnou dokonalostí filmů z údolí. Pan Ayer (ale i třeba pan Lucas, nebo pan Spielberg) asi již ví.... ()

Meridius

Kvalitní sonda do světa, kde zákon tak trochu pokulhává. Bale jako vždy skvělý a jeho "I wanna get fuuuucked up!" mi bude v hlavě ještě dlouho rezonovat:-) 80% ()

Martin741

Uznavam Christiana Bale - a ako herca, ale tuna je ako poriadny herec sam. Ayer je sice zrucny reziser, ale chyba tomu poriadna pointa. Slusne vsak stale . 69 % ()

dezorz

Niet koolovejsieho filmu, ako dobre odvedena gagsterka. David Ayer vsak nie je Melville a Chrisitna Bale nie je Delon. Keby sa to viac snazilonehrat a byt niecim ako hrat, ze to nieco je. A Bale by mohol radsej nahodit nejaky rodny welsky akcent ako sa snazit mumlat americky. Dodalo by mu to vacsi smrnc na jeho dalsom americkom psychu. ()

Jino

Obdivuju Balea za to, že dokáže zahrát roli kterou mu naprosto veříte, já teda ano. Role Jimyho mu naprosto sedla, ani bych se nedivil kdyby byl Bale taky psychouš, protože se v těchto rolích přímo vyžívá (Mechanik, Americké psycho) a je v nich dokonalý. Jinak film by byl bez Balea na dvě hvězdy, ale tento herec má charisma kterým dokáže lámat ledy a ještě do toho hodně dobrý Rodríguez a je tu skvělé drama za plných 80%. ()

Petoss1

Dalo sa to ale nič moc! V tomto filme ma Balea veľmi nepresvedčil aj tak sa to nedá porovnávať so Street Kings. Tak 3 a pol. 75% ()

bourec

,Jak filmu chybí pevná kostra příběhu a někdo normální o koho se divák může opřít,je to o ničem.Zastřelte ty loosery konečně!!!!!!!!!!!!!30%.Tak ani po druhym skouknutí nemůžu říct,že by se mi to líbilo.Úplně mě točil Ch.Bale,jeho bych vzal po hlavě sekyrou hned desetkrát.Těch 30% nechám,a raději si pustim Training Day. ()

joker.george

Tak já nevím, co si mám o Davidu Ayerovi myslet. Když už mu začínám věřit, tak uvidím tohle. Sprostými slovy, zaplivanými ulicemi a rádoby tvrďáckými postavami, které jsou jako přes kopírák (čest odporné Baleově výjimce) se automaticky neudělá ani dospělý, ani chytrý, a ani dobrý film. Snad je to tím, že je tenhle nedorostlý bratříček Training Day režisérova prvotina. ()

TomikZlesa

Záčátek aneb Klub Sráčů hadr ! Bale v naprosto unikátní roli a Freddy Rodríguez po dlouhé době v něčem pořádném. Tuny a tuny hlášek, který sou ještě hustější když je z huby vypouští Bale. Proč sakra nemohlo být víc scén jako střelba na ujíždějící auto ? ()

C0r0ner

Ayera mám rád. Jako režiséra i jako scenáristu, ale tohle šlo mimo mě. Někde do půlky jsem doufal, že se objeví něco jako děj, a když jsem vzápětí zjistil, že to, na co koukám, je ten děj, věděl jsem, že tady to dobré nebude. Chápu červená čísla, ale mně to teda nesedlo. 35% ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)