poster

Drsný časy

 • USA

  Harsh Times

 • Slovensko

  Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: David Ayer .. Co máš kurva za problém? Nikdo nikdy nenajde práci v první den hledání… Hodně rozporuplné pocity jsem měl během sledování Harsh Time. Christian Bale je bez diskuzí démon a tyto temné, psychologicky deptané postavy mu jdou na výtečnou. Herecky tudíž film problémy nemá, protože i ostatní role jsou typově dobře obsazeny, jen nedostávají takovou hloubku. Trošku kulhavé je už ale podání panem Ayerem. Více méně vlažná vyprávěnka, která se nedokáže na plno rozpálit, ale i tak je něčím poutavá. Jízda dvou sráčů, kteří hledají práci, rádi pijí, hulí a mezitím poserou, co se dá pobaví, rozklad Jima postraší, jenže těch stěžejních okamžiků není na dvě hodiny zase tolik a hůře napsané pasáže mezi tím táhnou snímek z vyšších pater jen k přízemí. ___ Ti chlapi nejsou gangsteři, jen osamělí, hulící jezdci, co neradi pravidla - tudíž řazení filmu do gangsterek je hodně mimo.. 70%.(14.11.2007)

 • Cervenak
  ****

  Niekoľko všedných dní v živote všedného psychopata... :-) Christian Bale je pre mňa už od Amerického psycha človek, ktorého totálne uznávam ako herca, ale nikdy by som ho nechcel stretnúť naživo. Bojím sa ho. Skoro som presvedčený, že tých magorov hráva preto, aby sa vyventiloval a nezačal vraždiť ľudí na ulici. A v Drsných časoch to potvrdzuje. Nie je to akčné ani krimi, je to zručne vygradovaná psychologická dráma, brilantná štúdia vymletého výsadkárskeho mozgu, ktorý kedysi miloval svoje dievča, lenže v službách vlády musel krájať Aziatov na kusy a teraz je z neho chodiaca rozbuška, ktorá skôr či neskôr vymaľuje svet na červeno. Husté, veľmi husté. A hlavne neviem, k čomu by som ten film prirovnal. K toľkokrát spomínanému čajíku Training Day určite nie...(17.4.2007)

 • larelay
  ***

  Keby cely film nebol tak skvely po hereckej stranke, tak ho ani nedopozeram do konca. Bez deja, bez pointy a bez akejkolvek vypovednej hodnoty... Takze tri, aj to len kvoli Freddymu a Cristianovi...(7.4.2007)

 • Gilmour93
  ****

  Tradiční oslovení „Hey Bro“ či „Homie“, dívka Letty, nesčetné variace slova fuck, král škatulkových rolí Noel Gugliemi a autor D.Ayer - tady končí veškerá spojitost s Training Day. Hrubé, nenažehlené a velmi uvěřitelné Harsh Times jsou spíše psychologickým dramatem popisujícím neodvratnou destrukci přátelství dvou malých rybek zavřených v akváriu chlastu, trávy a zlodějíčského zevlování, upnutých přes zdánlivou suverenitu k jediné jistotě v podobě manželské či vojenské autority. Veškerou pozornost na sebe strhává asociální, válečnými traumaty poznamenaný Jim v podání Balea, jehož výkon zde vyzdvihovat by bylo nošením hispánských gangsterů do vazební věznice. „I'm a soldier of the apocalypse, man!“(23.6.2009)

 • Xmilden
  ****

  Kvalit Training Day to sice nedosahuje, ale jedná se o nadprůměrnou podívanou. Christian Bale je neskutečnej herec!!! a každým filmem jen potvrzuje svou extratřídu. Kam to až může tenhle chlapík dotáhnout? Hlavní hrdinové jsou opravdu skvěle sehraná dvojka. Děkuju za tenhle film. Postrádá to množství vyhrocených scén (Training Day) a není to tolik akční (Street Kings), ale rozhodně jsou Drsné časy výbornou záležitostí.(14.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace