Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%(20.8.2008)

Jim Davis - bojovný sestřih, duše prožraná válečným masakrem a mozek prolezlý mařenou, cigárama a pivkem. Jediná postava, která je dobře napsaná, má svou minulost, má nějaký dramatický rozvoj a působí dobře na diváka díky skvělému Baleovi. Ostatní jen tu a tam zdatně sekundují a Freddy Rodriguez je vyloženě do počtu. Problémem je však Ayer. Už jsem si zvyknul, že se vyžívá v charakterech policistů a píše strukturovaný scénář, který se na konci zvrtne. Bylo tomu v Training Day a bylo tomu i zde. Látka je ale tak rozkouskovaná na několik segmentů, že si neužijete ani rodinného dramatu, ani nějaké hmatatelné kriminální linie a ani narkotic thrilleru. Dohromady to pak působí značně fádně a nesourodě a vzniká tím jakási podivná road-movie s jedním bláznem zakončená drsnou pětiminutovkou. [Přesná stopáž: 116 min](14.9.2008)

• Fr

Dva kámoši. Flákaj se, chtějí práci, seženou ji, někdo zemře, někdo ne..... . Nedokážu pochopit, proč se po 60 ti minutách dozvím jak zatajit trávu v moči a přečůrat detektor lži. A že je to parchant, ale schopnej. Pořád jsem čekal, že to chytne ten správnej směr, ale ono to pro jistotu skončilo. Nemusím rozumět všemu.(16.6.2007)

Překvapivě slušné akční dráma se špetkou humoru a skvělou dvojicí Bale - Rodríguez. Ta Eva Longoria už je tam jen tak naoko, ale vypadá to, že by opravdu její kariéra mohla stoupat dál a dál. Nečekejte nijak extrémně chytlavý příběh, pouze takový záběr na život v losangeleském podsvětí, které jak vidno opravdu není jednoduchý, kdo by to byl čekal že bude, ale když už i bývalý mariňák má problémy, tak to je co říct. Zase musím tvůrcům uznat, že jsem se těch 111 minut nedokázal nudit. Akční jízda probíhala v plném proudu a i když ve filmu té akce příliš není, dokáže donutit diváka sledovat hlavně svojí příběhovou linií a skvěle natočenými akčními scénami, které dozní hlavně na konci. --- Na, vem si tu zbraň - Ne, já ji nechci - Proč? - Střílel bych - Dobrej důvod(14.4.2007)

• Morien

Z tohoto filmu mám hodně podobný dojem jako z jiného Christianova "schízáku" - a to samozřejmě z Mechanika. Co mi přijde podobné je nejen jako obvykle výtečný hlavní představitel, ale tak celkově celá zápletka a ladění - jakési potyčky s minulostí, absence rozumného děje a šokantní pointa v závěru. Drsný časy jsou mojí romantické duši ale přece jen méně sympatické než anorektický nespavý kolega.(25.6.2007)