Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Jim Davis - bojovný sestřih, duše prožraná válečným masakrem a mozek prolezlý mařenou, cigárama a pivkem. Jediná postava, která je dobře napsaná, má svou minulost, má nějaký dramatický rozvoj a působí dobře na diváka díky skvělému Baleovi. Ostatní jen tu a tam zdatně sekundují a Freddy Rodriguez je vyloženě do počtu. Problémem je však Ayer. Už jsem si zvyknul, že se vyžívá v charakterech policistů a píše strukturovaný scénář, který se na konci zvrtne. Bylo tomu v Training Day a bylo tomu i zde. Látka je ale tak rozkouskovaná na několik segmentů, že si neužijete ani rodinného dramatu, ani nějaké hmatatelné kriminální linie a ani narkotic thrilleru. Dohromady to pak působí značně fádně a nesourodě a vzniká tím jakási podivná road-movie s jedním bláznem zakončená drsnou pětiminutovkou. [Přesná stopáž: 116 min](14.9.2008)

Přátelství, láska, gangsteřina, šílenství, brutalita i to morální ponaučení v tak dokonale vyváženém celku, že jsem po celou dobu jen nadšeně zíral! Ničeho není málo, nic nepřebývá!(6.3.2008)

Tak dobrý film naprosto o ničem jsem už dlouho neviděl. Jim Davis Christiana Balea je nejlépe zahranou nejnesympatičtější postavou posledních let. On by snad strhujícím způsobem uhrál i tříhodinový nehybný pohled do zrcadla. Jeho ztvárnění psychicky nestálého tupého agresivního hovada je nezapomenutelný zážitek. Věřím, že takových lidí je nepočítaně. Sám jednoho takového, bohužel, znám. Škoda jen, že mému oblíbenci nenápadných rolí Freddy Rodríguezovi, poloha jakou má ve filmu výrazně nesedla. Stopáž se také mohla v klidu pokrátit. Jenže ten Bale, ten Bale to táhne neskutečným způsobem...(19.2.2008)

Překvapivě slušné akční dráma se špetkou humoru a skvělou dvojicí Bale - Rodríguez. Ta Eva Longoria už je tam jen tak naoko, ale vypadá to, že by opravdu její kariéra mohla stoupat dál a dál. Nečekejte nijak extrémně chytlavý příběh, pouze takový záběr na život v losangeleském podsvětí, které jak vidno opravdu není jednoduchý, kdo by to byl čekal že bude, ale když už i bývalý mariňák má problémy, tak to je co říct. Zase musím tvůrcům uznat, že jsem se těch 111 minut nedokázal nudit. Akční jízda probíhala v plném proudu a i když ve filmu té akce příliš není, dokáže donutit diváka sledovat hlavně svojí příběhovou linií a skvěle natočenými akčními scénami, které dozní hlavně na konci. --- Na, vem si tu zbraň - Ne, já ji nechci - Proč? - Střílel bych - Dobrej důvod(14.4.2007)

NEUVĚŘITELNÁ KAMERA, STŘIH A VIZUÁLNÍ EFEKTY!(29.4.2007)