Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Americké psycho 2: Drsný časy Patricka Batemana. Aneb Patrick Bateman zase řádí:) Fenomenální Christian Bale a rovněž skvělý jeho nejlepší kámoš Freddy Rodríguez. Oba dva se vydávají na zběsilou jízdu, o níž ani v nejmenším nemohou tušit, jak šíleně skončí. Jimu Daviesovi dala válka pořádně zabrat a tak se nelze divit, že se změnil v často agresivního a neklidného člověka, jemuž se stále vracejí kruté vzpomínky, které mají tendenci se objevovavt zrovna ve chvíli, kdy před ním stojí týpek, jehož by radši neměl odprásknout. Christian Bale dokáže již od Amerického psycha ve svých "psycho" stavech nahodit jeden z těch nejlepších "maniac" výrazů současné herecké generace:) Pohled do jeho prázdných, šílených očí, za nimiž vidíte, jak se to v něm všechno pere a trhá ho to, je nezapomenutelný a znekliďnující.(24.5.2012)

S Christianom Baleom mám problém. Zaujal v American Psycho, oslnil v Equilibriu, zhnusil v Mechanikovy, absolútne nezaujal v Novom Svete i Batman Begins a v Dokonalom Triku mi bol nanajvíš nesympatický ... No a v Harsh Times opäť zahviezdil par excelans - Harsh Times prekvapil scenárom a hlavne tým že nie ja až tak podobný Training Day. Naviac má opäť skvelích hercov. Čo naviac David Ayer to skvele zrežíroval.(5.5.2007)

Keď porovnávam hodnotenia 'Harsh Times' a 'Training Day', tak druhý menovaný je u mňa jednoznačným víťazom. Obrazovo, hudobne ale aj scenáristicky je síce mierne cítiť prítomnosť identických tvorcov, no škoda, že len mierne. Hlavne po dejovej stránke film až tak nenadchne, dramatické rozuzlenie a hlavne psychológia postáv sa tu komusi vytrhla z pera. Pár drsných scén a záver síce stojí za to, no tie hluché miesta to nevykryje. Nebyť prítomnosti Balea, tak sa film topí s „drsných sračkách“. 70%.(13.5.2007)

Príbeh obety, priorít dvoch kamarátov, ktorých následujúci deň je neistý je ako športka. Túžba po istotách je neustále konfrontovaná s ľahostajnosťou (Rodriguez), s pochybnou minulosťou (Bale) a v neposlednom rade s kriminálnym prostredím hispánskéj komunity periférie L.A. plnej nezákonných pokušeí (tu začína a končí podobnosť s Training Day). Trochu mi chýbal (aj cez dve silné scény) intenzívnejší záver. Bale tradične výborný, a nielen kôli nemu sa oplatí vidieť. 75%(21.3.2007)

Mně tedy Training Day sednul lépe, to ale neznamená, že Harsh Times za moc nesojí, ba naopak mu chybělo k maximálnímu hodnocení maličko. Christian Bale se poslední dobou snad nemůže objevit ve špatném filmu, když si s ním pouštím film tak vím, že se budu po celou dobu bavit. David Ayer byl však menším krokem do neznáma. Debutující scénárista Training Day však ukázal, že v něm dřímá režisérský talent a já si s radostí pustím jeho budoucí díla. Pro celý snímek je škoda, že jej nepustili distributoři do kin, jde totiž o jeden z nejlepších filmů, vypovídajících o životě na okraji ghetta a jako taková sonda do jinde ne příliš přesvědčivě zobrazené společnosti by neměla chybět v žádné filmotéce filmového konzumenta.(10.5.2009)

• - Jim (Christian Bale) nosí ve filmu armádní hodinky značky Traser, model P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)

• - Pistole, kterou na konci drží Jim (Christian Bale), byla ve skutečnosti vypůjčená od mexického policisty, ačkoli se přes mexickou hranici nesmí přenášet žádné zbraně. (Othello)

• - Jak tento film, tak i Batman začíná začíná scénou, ve které má hlavní hrdina noční můru. V obou filmech je tím hlavním hrdinou Christian Bale. (don corleone)