Drsný časy

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

• Fr

Dva kámoši. Flákaj se, chtějí práci, seženou ji, někdo zemře, někdo ne..... . Nedokážu pochopit, proč se po 60 ti minutách dozvím jak zatajit trávu v moči a přečůrat detektor lži. A že je to parchant, ale schopnej. Pořád jsem čekal, že to chytne ten správnej směr, ale ono to pro jistotu skončilo. Nemusím rozumět všemu.(16.6.2007)

Tak dobrý film naprosto o ničem jsem už dlouho neviděl. Jim Davis Christiana Balea je nejlépe zahranou nejnesympatičtější postavou posledních let. On by snad strhujícím způsobem uhrál i tříhodinový nehybný pohled do zrcadla. Jeho ztvárnění psychicky nestálého tupého agresivního hovada je nezapomenutelný zážitek. Věřím, že takových lidí je nepočítaně. Sám jednoho takového, bohužel, znám. Škoda jen, že mému oblíbenci nenápadných rolí Freddy Rodríguezovi, poloha jakou má ve filmu výrazně nesedla. Stopáž se také mohla v klidu pokrátit. Jenže ten Bale, ten Bale to táhne neskutečným způsobem...(19.2.2008)

Drsný časy odpadlých gangsterů, jejichž nedostatek řádu, disciplíny i morálky je distancuje jak od "dobrého" světa, tak od pravých mafiánů. Ztracení hoši, kterým zbyli jen oni sami, potažmo velká hromada vrstevníků uhnětených z podobného těsta, roztroušených všude po městě andělů. Nejsem si stoprocentně jist, zda problém filmu pramení ze scénáře, či režie, ale přijde mi, že ději chybí jakási "vyšší" pointa - nějaká událost, či sdělení dávající jednotlivé epizody (o hledání práce, o ukradené trávě, o pařbě v Mexiku apod.) dohromady. Taktéž charaktery nejsou příliš propracované, samozřejmě kromě toho hlavního, jehož šílenství a zuřivost dotahuje Christian Bale téměř k dokonalosti... Zkrátka snímek se mi jeví poněkud povrchní a splachovací, David Ayer jakoby přikládal cestování odnikud nikam, naplněné neustálým fuckováním, příliš velkou váhu, jen z toho (kvalitní) atmosféra ani zábavnost pramenit nemůže. 6/10(6.11.2012)

Slušný ex-mariňák Christian Bale rozhodně není a i život se k němu dobře nestaví, tak jak by zrovna čekal. ( Hodnocení: 7/10 )(5.5.2012)

Kvalit Training Day to sice nedosahuje, ale jedná se o nadprůměrnou podívanou. Christian Bale je neskutečnej herec!!! a každým filmem jen potvrzuje svou extratřídu. Kam to až může tenhle chlapík dotáhnout? Hlavní hrdinové jsou opravdu skvěle sehraná dvojka. Děkuju za tenhle film. Postrádá to množství vyhrocených scén (Training Day) a není to tolik akční (Street Kings), ale rozhodně jsou Drsné časy výbornou záležitostí.(14.4.2007)