Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Tohle je tedy vskutku drsně depresivní, leč velmi sugestivní film. Krátká sonda do pár posledních marných dní jednoho psychopata a jeho kumpánů. Až si teď krátce po shlédnutí říkám, že na nějaký smysluplný komentář si to prostě s odstupem času musím dát ještě jednou. V rámci žánru ale jednoznačně za pět hvězd. Tohle není žádný hollywoodsky klišoidní (rádoby)tarantínovský;-) >čajíček< ...(14.12.2007)

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na fuckujícího Balea, ale pak jsem se aklimatizoval. Po dokoukání furt nechápu, jak mohl vziknout film, kde je hlavní hrdina takovejhle magor. Fakt totální debil. Kdybych byl Freddy Rodriguez, tak bych se z Balea asi posral strachy, co zase provede. Celkově je ten film hodně vydařenej a režijně moc dobře zvládnutej, akorát ty občasné vizuální vychytávky působily trochu prvoplánově. Pokud jste už znuděni současnou filmovou tvorbou, tak tohle vám zasadí tvrdej direkt.(10.4.2007)

Syrové drama z prostředí drsných amerických slumů nenechá na pochybách nikoho, kdo snad dřív přemýšlel o Baleovi jako o ne-zas-tak dobrém herci. A člověk by neřekl, kolik se dá z takového filmu odnést :o)! Plus navíc krásná Eva Longoria Parker, která když se rozohní, je skutečně na co koukat.(8.1.2008)

|| Scenár: David Ayer | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: David Ayer, Andrea Sperling | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer Pictures | Štúdio: Bauer Martinez Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržba: 5,967,038 $ || Miestami doslovne tak drsný a slovne sprostý film, že sa to proste nedá užiť. Bale je Boh kontroverzných rolí.(3.9.2011)

Christian Bale jako hlavní postava komorního dramatu z drsných ulic LA. Herecký koncert jednoho představitele je podtržený hercem druhým, který se jej snaží napodobovat, ovšem jeho snaha přichází vniveč. Hlavním tahounem Drsných časů však není Bale ani jeho kolega, nejedná se dokonce ani o příběh, je jím téma. Pohled do ghetta, chování jednotlivých postav v rámci jejich motivací bez toho aniž by si uvědomovali následky svých činů. Ostatní prvky jsou pouze pomocníky tohoto pohonu. A je třeba uznat, že pomocníky, kteří fungují na výbornou. David Ayer si uvědomuje fakt, že film je celek o více částech. Vypráví jak obrazem, tak zvukem a nechává jednotlivé složky aby se vzájemně podporovaly. Drsný časy nepatří na špičku ledovce, ale rozhodně se jedná o film, na nějž bychom měli zaměřit svou pozornost. Neignorovat ho.(8.2.2008)