Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na fuckujícího Balea, ale pak jsem se aklimatizoval. Po dokoukání furt nechápu, jak mohl vziknout film, kde je hlavní hrdina takovejhle magor. Fakt totální debil. Kdybych byl Freddy Rodriguez, tak bych se z Balea asi posral strachy, co zase provede. Celkově je ten film hodně vydařenej a režijně moc dobře zvládnutej, akorát ty občasné vizuální vychytávky působily trochu prvoplánově. Pokud jste už znuděni současnou filmovou tvorbou, tak tohle vám zasadí tvrdej direkt.(10.4.2007)

|| Scenár: David Ayer | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: David Ayer, Andrea Sperling | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer Pictures | Štúdio: Bauer Martinez Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržba: 5,967,038 $ || Miestami doslovne tak drsný a slovne sprostý film, že sa to proste nedá užiť. Bale je Boh kontroverzných rolí.(3.9.2011)

Syrové drama z prostředí drsných amerických slumů nenechá na pochybách nikoho, kdo snad dřív přemýšlel o Baleovi jako o ne-zas-tak dobrém herci. A člověk by neřekl, kolik se dá z takového filmu odnést :o)! Plus navíc krásná Eva Longoria Parker, která když se rozohní, je skutečně na co koukat.(8.1.2008)

Drsný Bale v Drsných časoch.... Tento film má s filmom Training day spoločného mnoho. Rovnakého producenta a scénaristu, excelentného hlavného predstaviteľa (s tým rozdielom, že Bale oscara nedostal) a prostredie plné rôznych etnických skupín a kriminálnikov. Kto prišiel Baleovi v poslednej dobe na chuť (asi nás je dosť ), nemá čo riešiť. Nemá zmysel rozoberať dej, ani situácie, ktoré sa točia okolo zháňania práce, peňazí a drog a sú stavané tak, aby Bale ešte dlho v našich hlavách rezonoval ako nie veľmi sympatický, psychicky labilný chlapík. Kto nevidel a váha, tak vedzte, že ak sa vám nepáčil Training day, nebude sa vám páčiť ani toto a naopak. Ak ani po tomto nemáte Balea dosť, tak jednoznačne odporúčam jeho neuveriteľné herecké sólo - Mechanik.80%.(9.2.2009)

Tohle je tedy vskutku drsně depresivní, leč velmi sugestivní film. Krátká sonda do pár posledních marných dní jednoho psychopata a jeho kumpánů. Až si teď krátce po shlédnutí říkám, že na nějaký smysluplný komentář si to prostě s odstupem času musím dát ještě jednou. V rámci žánru ale jednoznačně za pět hvězd. Tohle není žádný hollywoodsky klišoidní (rádoby)tarantínovský;-) >čajíček< ...(14.12.2007)

• - Spoiler: Film měl Ayer natočit pod nejmenovanou společností, která však chtěla razantní změny scénáře. Například měl film obsahovat několik flashbacků, kdy byli Jim a Freddy ještě děti, film měl být přístupnější s dobrým koncem, ve kterém by Jim přežil a dal svůj život do pořádku. Ayer odmítl a natočil film pod Bauer Martinez Entertainment. (Othello)

• - Pistole, kterou na konci drží Jim (Christian Bale), byla ve skutečnosti vypůjčená od mexického policisty, ačkoli se přes mexickou hranici nesmí přenášet žádné zbraně. (Othello)

• - Telefónne číslo na vymyslenú spoločnosť Sun House Properties je 213-555-1515. (ANR)