poster

Drsný časy

 • USA

  Harsh Times

 • Slovensko

  Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  Dva kámoši. Flákaj se, chtějí práci, seženou ji, někdo zemře, někdo ne..... . Nedokážu pochopit, proč se po 60 ti minutách dozvím jak zatajit trávu v moči a přečůrat detektor lži. A že je to parchant, ale schopnej. Pořád jsem čekal, že to chytne ten správnej směr, ale ono to pro jistotu skončilo. Nemusím rozumět všemu.(16.6.2007)

 • Lateef
  ****

  Tohle je nářez! Poslední dobou mě ze všech akčních hrdinů zaujali dva herci. Oba jsou svým způsobem a projevem nadmíru cool. Prvním z nich je Jason Statham a tím druhým Christian Bale. A Statham nesahá Baleovi ani po ty pověstné kotníky... Snímek se obtáčí kolem losangeleského podsvětí, alkoholu, drog a je vyživován nadprůměrně fungující a sehranou dvojicí Bale - Rodríguez. Bale seká jednu hlášku za druhou a očividně ho to neskutečně baví, svojí roli si užívá do poslední scény. Jeho postava je pronásledována nezapomenutelnou minulostí, která si nakonec vybere strašlivou daň. První půle neuvěřitelně zábavná a svým způsobem opravdu drsná, druhá polovina lehce zvolní, snad aby vyniknul závěr, který je hodně emotivní a smutný. Ačkoliv nepatří mezi vzorné občany, kteří deset hodin denně pracují a starají se o rodinu, nelze zpočátku prostě s Baleovou postavou nesympatizovat. Na konci možná budete mít jiný názor. Jednoznačně doporučuju!! 6 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(26.3.2007)

 • Arx
  *****

  To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%(20.8.2008)

 • Pilda17
  ****

  Největší klad celého filmu opět Christian Bale. Jeho herecký výkon zvedl Harsh Times o několik stupňů. Herec jako on se málo kdy vidí. Vyniká naprosto vším, poněvadž by šlo o průměrnou kriminálku, ale tady jde o perfektní film. Příběh sice typický, ale ten závěr bez chybičky. Děj se ze začátku sice táhl, ale postupně se zlepšoval. Kéž by takových snímků bylo daleko více... 8/10 = 80%(5.12.2011)

 • Satan
  ***

  Jim Davis - bojovný sestřih, duše prožraná válečným masakrem a mozek prolezlý mařenou, cigárama a pivkem. Jediná postava, která je dobře napsaná, má svou minulost, má nějaký dramatický rozvoj a působí dobře na diváka díky skvělému Baleovi. Ostatní jen tu a tam zdatně sekundují a Freddy Rodriguez je vyloženě do počtu. Problémem je však Ayer. Už jsem si zvyknul, že se vyžívá v charakterech policistů a píše strukturovaný scénář, který se na konci zvrtne. Bylo tomu v Training Day a bylo tomu i zde. Látka je ale tak rozkouskovaná na několik segmentů, že si neužijete ani rodinného dramatu, ani nějaké hmatatelné kriminální linie a ani narkotic thrilleru. Dohromady to pak působí značně fádně a nesourodě a vzniká tím jakási podivná road-movie s jedním bláznem zakončená drsnou pětiminutovkou. [Přesná stopáž: 116 min](14.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace