Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

mira007

Akční drama se skvělou atmosférou špinavé ulice o ex-mariňákovi, který je zlobivý chlapec ( drogy, násilí, normál ), který zlobí ale přesto má šanci dostat skvělej džob infiltrátora do narkomafie. Taky má kamaráda, kterého jeho činnost stahuje do problémů, ikdyž má božsky nádhernou ženu ( Eva Longoria ve vrcholné formě ), která se ho snaží zařadit do poctivého běžného života. Atmosféra supr, ale výsledek průměrný film se slabším dějem. ()

Phillo

Niekde medzi 3 a 4, avšak škodí tomu asi to, že deň predtým som videl Mechanika, kde Bale síce nepodáva diametrálne odlišný výkon, ale celkové zvládnutie filmu je lepšie. Preto nemôžem dať viac ako 3 aj keď by som ako chcel, chýba lepšia scenáristická inovácia a spomaľovačky mi pripadajú vrcholne trápne. Inak však oceňujem „nemasovosť“ a reálnosť tohto dielka, ktoré nedocení každý. Výborný je aj Freddy Rodriguez, ktorý dáva vyniknúť Baleovi v jeho ďalšej skvelej role, kvôli ktorej sa tento film oplatí vidieť. 65% ()

wampire23

Mne sa to páčilo. GTA vo filmovej podobe so skvelými hercami (Bale aj Rodriguez valia). Koniec bol navyše vcelku dojímavý. ()

Rilian

Je to dobré, správně surové, správně pošahané, ale tak trochu o ničem. Ale Evička ta potěší vždycky... ()

(Z)denny

Bylo to drsnejch 116 minut vydržet sledovat tento snímek - počítáno i s titulkama. David Ayer se sice snažil namíchat a předložit drsnej koktejl o drsným exmariňákovi Jim Davida, který chce chlapáckou práci u L.A.P.D. a přitom se sjíždí a vožírá, kdykoliv to je jen možný (většinou se Jim David ve filmu a ne David Ayer), a přitom z toho vznikl takovej slabej odvar, jako když člověk vymáchá ve vlažný vodě pětkrát použitej sáček pigi-čaje.. Škoda, protože tenhle snímek mohl mít na víc.. ()

Eristt

Celou dobu si říkáte, jaká pak je to blbost, snažíte se sledovat děj, ale ten tam skoro není. Pak, když už se chystáte film zavrhnout, skončí a na vás dopadne jeho tíživá atmosféra s perfektními hereckými výkony. Film stojí za vidění, ale upozorňuji, že dobrou náladu vám po konci nepřivodí, ba spíše naopak. ()

Kratoc

Christian Bale je jeden z nejnadanějších herců a jeho ponoření do role je příkladný. Drsný časy nejsou hezkým filmem, není na něm nic moc, co by se člověku mohlo líbit, ale je natočen tak realisticky, že dvojici Bale - Rdriguez věříte každý jejich krok. Kurnik, to byla jízda! ()

Spiizy

Tento snímek vysoce nevyužil svůj potenciál, který vcelku originální scénář nabízí. Minutová stopáž je nehorázně přepálená, slušelo by minimálně půl hoďky ubrat o tupá místa (zbytečná etapa o prodeji zbraně, romantické vsuvky). Závěr filmu nabírá na obrátkách v nesmírné kadenci, ale promarněná místa ze střední pasáže nedožene a je nesmírná škoda, že "vnitřní boj" Jima (v podání skvělého Balea) není podrobněji sledován po celý film. ()

Hepy13

Konečně film kde jsem viděl prostřelit auto, ve většině filmů totiž auto působí spíš jako pancéřová krabice :-) Slušně labilní válečný veterán Christian Bale, kterýho bych za kámoše nechtěl snad ani zadarmo. Každým dalším filmem, který s ním vidím mě stále víc přesvědčuje že je to skutečně pan herec. Drsný časy jsou silný film, život je zkrátka vratkej, v jednu chvíli stojíte na cestě naděje, ale zároveň je pro vás někde přichystaná kulka s vaším jménem. ()

Tigran

Špína, hnus, děvky, gangy, syrovost, v každý větě slovo fuck. Prostě Ayer. A k tomu všemu šílenej exmariňák v podání skvělého Balea, který tomuto snímku dává ten pořádnej šmrnc! ()

Randwulf

Od začátku jsem o filmu nevěděl nic. Ani žánr ani režiséra, jen to, že tam hraje můj oblíbený Christian. Ze začátku jsem se spíš smál a to i ve vyhrocenějších situacích. Zlom přišel ve chvíli, kdy borci jeli prodat flintu a v baru tam nějaký cowboy vykuchal týpka půllitrem nebo co to bylo. Od té chvíle jsem byl napnutý jak trenýrky a začal jsem si uvědomovat, že postava Jima je fakt psycho. U scén, kdy se chystá odbouchnout svoji kočenku, a pak i Mika, jsem si nebyl jist vůbec ničím. Přidejte k tomu prostředí nejšílenějšího města na zemi a dojde Vám, že jsem po velmi dlouhé době neusnul u filmu. ()

nonick1

Temný filmový příběh, ve kterém exceluje Christian Bale v uvěřitelné roli psychicky vyšinutého ostříleného válečného veterána, kterému nic nevychází podle jeho představ - je bez práce, bez peněz, bez budoucnosti, a tak mu špatnou náladu zvedá jen pár plechovek piva a sem tam joint. No, opravdu bych ho nechtěl mít za souseda – a stejně nebo podobně postižených navrátilců z Afghánistánu je v USA přes 25 000... Přesto - jak vidno - se i pro takové psychopaty práce najde: své zájmy má americká vláda po celém světě a někdo si ty ruce holt ušpinit musí... ()

TheSpearCZ

Ayerův snový debut. Tohle není film pro žádný slečinky, tohle je výčet dnů, z temnýho a depresivního L.A., kde není nouze o brutalitu nebo krev. A co se týče Christiana Balea, tak lidé vyzdvihují především jeho mainstreamové psycho, větší fajnšmekři pak "to větší psycho", ale právě tady se mi Baleova role blázna líbila nejvíce, kdy v průběhu filmu vidíme ten samotný charakter development postavy. A na konci nás nechá Ayer teda ve slušném rozpoložení, takhle jsem se po dokoukání čehokoliv už dlouho necítil. Lepší 4* ()

strangercz

Název přesně vystihuje film hodně drsná podívaná která vás protáhne LA tak jak se to jen tak nevidí Bale je jako vždy skvělej skvěle ho doplňuje Freddy Rodríguez. Komu se libí Training Day bude zde jako doma. Doporučuju ()

Martyr

Aj napriek podobnosti z Training Day ma tento snimok doslova prikoval k sedacke. Lepsieho psychopatickeho hajzla ako bol Christian Bale si v takejto ulohe ani neviem predstavit. Ja byt nim, bojim sa sam seba. 90% a veta, ktora mi utkvela v pamati ''Takovi svinaci jako vy, jsou u mne vzdy vitani'' ()

modista

mimo závěrečných 10 minut, slabota. Bale je mi od podívání nepříjemnej a to hispánský prostředí, hrůza. ()

psycho_6

Co k tomu dodat. Pro mě perfektní drama se skvěle vygradovaným závěrem a hlavně excelentní Balem, který je pro mě posledních pár let (spolu s E. Nortonem) zárukou kvality. A role gaunera mu vyloženě sedla. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)