Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

karnifex

Děsně nudné. Asi spíš na **, ale vzhledem k tomu, kolik tam hraje hvězd a kolik okolo toho bylo řečí - hodnocení odpovídá zklamání. ()

Vlasek

Tenhle film je postavený na atmosféře, která je úžasně mrazivá. Sledovala jsem s napětím každý krok hrdinů, ale jakmile se začala zápletka rozplétat, kouzlo se ztratilo. Celé to postupně pokulhává a závěr je vůbec nejslabší část filmu. Hlavní představitelé jsou ale výborní a úžasně sem pasují. Celkově ****, řekněme 75%. ()

zigy

Parádní mrazivý úvod, pak lepší detektivní průměr, krásné hory, a béčkové finále. Šílený dabing, zvláště pak Terš jako Cassel. Povedená univerzita, jestlipak opravdu existuje? ()

Willynka

Francouzská šťabajzna s perfektním pozadím i popředím na vás na konci hodí ksicht jako z pravé francouzské komedie a vám se z toho bude buď chtít zvracet nebo s nadsázkou smát. Minimálně ale kvůli výpravě a atmosféře je třeba Purpurové řeky vidět a ocenit. ()

Kontryhelka

Tenhle skvělý film netřeba komentovat. Skvělá zápletka,spoustu překvapení a zlomových okamžiků. Četla jsem i knihu,která je mnohem obsáhlejší než film,ale stejně perfektní. Líbily se mi i lokality ,kde se natáčelo. Filmu není co vytknout, pěkný a koukatelný,mrazivý thriller. Lidi se nezmění a pořád budou hledat lepší a lepší rasu,až je to přivede do záhuby. ()

Radek273

Něco tomu chybí. Tento film bezesporu patří mezi sadu "kultovních můvís", ale i přes obdivuhodně ponuré, strašidelné prostředí a zkušenou hlavní dvojici Reno-Cassel, jsem se nějak za celou dobu nedostal do děje. Napětí bylo veliké, ale objasnění podivností zvláštní. Korunu tomu dala výsledná scéna. Opět napětí, opět velké překvapení, avšak bohužel asi na pět vteřin a potom zase nic moc objasnění a rozuzlení. ()

Catella

Prostředí mrazivýho alpskýho městečka a dva policisti, kteří vyšetřují zdánlivě nesouvisející případy. Prostě dokonalá podívaná. ()

PTuranyi

Výborný krimi thriller s atmosférou Mena ruže. Vyšetrovanie vrážd na pôde univerzity v horách veľmi pripomína vraždy v kláštore Umberta Eca. Dobrý scenár s dvojicou dejových liniek, ktoré vyšetrujú dvaja detektívi a ktoré sa nakoniec pretnú v jednom páchateľovi. ()

Marward

Velice tajuplná atmosféra a od počátku dost vysoká laťka na očkávání diváka. Žel nakonec jsem se dočkal opravdu nepříjemného překvapení ve formě na hlavu postaveného rozuzlení poměrně jinak originální kriminálky. ()

FernandoEF

Knihu jsem nečetl,ale film je to parádní,když tedy vezmeme na vědomí že je to francouzký thriller .Jak Reno tak Cassel podali parádní výkon a vlastně celý film táhnou.Dal bych i pět hvězdiček,ale ten konec mě opravdu naštval. ()

Wroclav

Chjo, další ze skupiny filmů, které se do poloviny tváří, že by mohli být docela dobré a pak přijde naprosto pitomý závěr a člověk lituje těch dvou ztracených hodin.. Sice o něco lepší než dvojka, ale i tak to za moc nestojí. ()

Jardys88

Nepříjemný začátek dává znát, že film bude jěště nepříjemnější. J. Reno a V. Cassel mne opravdu zaujali a musím říct opravdu je to jeden z nejlepších filmů v co Reno hrál. Jen mi děj tu a tam přišel zamotaný a nepřesvědčivý. 3* stačí ()

Cycake

Škoda, že předloha je o tolik lepší než scénář - prostě většina napětí, které provází celou knihu se z filmu vytratila. A to přesto, že Grangé na scénáři aktivně spolupracoval a při natáčení přidával a vyhazoval některé postavy. Možná právě nedostatečná promyšlenost děje a přílišné spoléhání na spontaneitu mu ublížila nejvíce. Na druhou stranu Jean Reno je přesně takový, jakého jsem detektiva Niemanse chtěla mít. Takže jedna hvězdička pro předlohu a jedna pro Rena. ()

Johnner

Opravdu vydařený komerční experiment. Nekombinovatelné žánry přecházejí a prolínají se až nepochopitelně plynule, jakoby bylo vytvořit takový mix naprostá banalita. Možná že celou směsici drží pohromadě solidní herecké výkony, možná hutná atmosféra, možná kvalitní režisérská práce. Není to vůbec podstatné. Když něco šlape jak švýcarský hodinový stroj, nemusí nás vnitřní mechanismus zajímat. ()