Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Hruskovice

Budu se opakovat jako ostatní, ale to je jedno. První půlka opravdu výjimečná, druhá půlka hlavně pak úplný závěr, jak z rakouského kriminálního seriálu Vraždy v Kitzbühelu. Škoda, škoda... 3/5 ()

Metal.God

Příběh je velmi podivný. Na začátku je nějaká atmosféra, která se s přidáním druhé větve příběhu vytratí a nakonec se ještě vrátí ve své strašidelné formě. První vražda je zajímavá a divák ještě netuší jaký by mohl být motiv (náboženský, politický, rasistický,...). Poté, co se objevil název Calloisovi disertační práce jsem začal tušit něco o nacismu, ale bílé lady mě svedly na cestu Ku-klux-klanu. Některé scény jsou až k smíchu a to především Maxův souboj s nacisty v baru. Oba policisté jsou zajímavé postavy a možná je Max Kerkerian sympatičtější postava, ale Jean Reno je určitě sympatičtější herec. ,,Jen z legrace jsme vypočítali zdejší průměrné IQ. Hádejte kolik ? - Dvacet čtyři." ()

Stanmi

Vskutku atmosférický snímek o dvojici policistů - komisaři Pierru Niemansovi (Jean Reno) a poručikovi Maxi Kerkerianovi (Vincent Cassel), kteří vyšetřují zdánlivě nesouvisející zločiny, vzdálené od sebe přes dvě stě kilometrů. Přesto se jejich cesty sejdou, protože zjistí, že oba zločiny mají stejného pachatele, který se ukrývá v uzavřené komunitě horského univerzitního městečka... Nutno uznat, že režisérovi Mathieu Kassovitzovi se podařilo vytvořit opravdu mrazivou atmosféru, jak se na pořádný thriller sluší. Navíc zajímavý a tajemný je i samotný příběh, který však kvalitně podporují také samotní herci, především tedy oba vyšetřovatelé Jean Reno a Vincent Cassel, až je škoda, že na plátně společně nebyli delší dobu. Snímek díky těmto ingrediencím šlape jako hodinky a ani na chvíli nenudí. Jediné co by se snad dalo vytknout byl samotný závěr, který byl poněkud zvláštní, ale nijak vyrázně nezměnil jinak velmi dobrý zažítek z celého filmu. ()

koza3

Zajímavý propletenec situovaný do krásných francouzských alp. Co bylo úsměvné jsou akční prvky, které mi tam moc nezapadly. Příběh je zajímavý, ale určitě se z něj dalo vytěžit více. Na konci jsem neměl moc pocit nějakého šoku nebo objevení. Herecké výkony Rena a Cassela k popukání. ()

Gortyna

Mně se ten film moc líbil. Vzdálená inspirace Jménem růže se nedá přehlédnout. Jen ten "oslí můstek" v podobě dosud neviděné osoby na konci... Takhle si často autoři detektivek pomáhají, když nemůžou přijít na nějaký originální závěr. ()

vodkasesemte

This university is a community, a temple of knowledge. Everyone lives and works here in perfect harmony. To accuse one of us is to accuse all of us. Traditions are a way of life here. Three yrs in a row. He was in charge of books and seating arrangements. Dominissimus, simus serve, ubicum Que… We are the masters. We are the slaves. We are everywhere. We are nowhere. We control the crimson rivers. With know how and good equipment, you can lift anything, anywhere. Glaciologist. I control avelanches. They are coming back to complete their mission. The demons. Could you try being a little more explicit? In order to erase every trace of my child. To protect their secret. Judiths faceis a threat to them. They chased us. I wanted to run away, to disappear with my daughter. No one can escape their clutch. I speak of demons and you speak of police. Má zakalený pravý oko. Předtím stín přes pul obličeje, i on, pak ne, ačkoli se nepohnul z místa. Save your soul while you still can. I want to stop remembering. The snow is compressed into ice. Glacier. Huge source of water and energy. The water composing it dates back centuries. This glacier is sliding. We study the risk factor it represents. I will do the talking. Vy nejste skinhedi? We dont talk to cops. So get lost. I hate fascists. Cops think they are so cool. A gun and badge and you rule. Great vino. Very tasty. Really stunning. The guys a real DOG lover. Labradort. We are talking about total dog freak (a kolik jich dnes máme). You never answer a questions or is it me? This will be a barrel of laughs. Its treasure hunt. Eachcorpse leads to the next one. Its far form everything. No TV, no radio, even cell phones dont work. Granát na polici, on si vedle zapaluje. Buy lighter fluid. Greek athlets who combined mind and body. Flow with the blood of perfect men (crimson rivers). At the end its like how to be a perfect fascist. He explains how to create a perfect man of today (jen socky s tím nesouhlasí). By combining brawny kids with brainy ones (ušlechtilá myšlenka). Selecting them and marrying them. Its called eugenics. Healthy minds in healthy bodies. Ve zdravém těle zdravý duch, zmrdi. Co se vám na tom nelíbí? Kriplové chtějí ovládnout svět. Chtějí svoji demokratickou většinu a rozhodovat o životech nás všech - místo aby se podřídili. Victims can be guilty too. They have lived in a closed circuit here for ages. Inbreeding led the professors to start having degenerate kids. So they needed new blood. To create a superior race. Aim for the same spot (ten je rád, že trefí auto). Who is this babe of yours? Lady Cliffhanger? Have you gone berserk? No one is innocent. What do you have against dogs? It was a long time ago… ()

hwnd

Letos jsem měl do knižní výzvy předlohu a byla to knížka plná neskutečnejch ptákovin, tak jsem si ze zvědavosti pustil film, jestli s těma do očí bijícíma ptákovinama filmaři něco udělali. Tak neudělali, pár věcí sice odpárali (Reno nemohl být až takovej hajzl a vrah jako v knížce), pár různě zpřeházeli (z mamky jeptišku atd), ale bez vlivu na děj a ty největší blbiny typu desítky let bující konspirace, láskování podle toho, kde sedím v knihovně a moje oblíbené otisky dvojčat, tak nechali. Ústřední hvězdná dvojice ale byla fajn, tak za každého pána dávám hvězdičku, ale dějově je to prostě na odpad. ()

Simako

Fakt skvělej film, napětí, hudba atd... Ten konec jsem, ale vůbec nestíhal, fakt nevím, kde se najednou vzalo to dvojče!! Konec byl fakt hodně divnej, ale přesto zůstanu i té pětky!!! ()

AnnaW

Budu se opakovat, ale nemůžu jinak - skvělá atmosféra, první 2/3 super, pak se to trochu zadrhlo a konec dost slabý. ()

gu-staff

No jéžiš, tak trochu občas vykradli Seven. Tomu se třeba v muzice už dneska těžko vyhnete, a ve filmu ? Pchá, to bych frantíkum teda fakt nevyčítal. Co mi ale vadilo dost byla trochu převrácená akcelerace. Místo aby film ke konci zrychloval, hutněl, a gradoval, tady se to od půlky už dost táhlo. Jako by vás žena vydráždila, a pak řekla, že má vlastně docela hlad, a jestli nepůjdete radši na burger...Pro mně 3* + 1* za Rena. ()

E.T.Martin

No jo, už zase nějaký úchylák, který si dává práci s tím, jak co nejbizarněji naaranžovat mrtvé tělo své oběti. Kde na to ti filmaři chodí? ()

aannemer

Natočit skvělý film a nevykrás přitom jinou klasiku asi už dnes nejde. Berme to tak, že francouzi natočili výborný film s použitím částí jiného výborného filmu od Amíků. Kdyby tomu bylo naopak, nadávali bychom jistě víc a právem. ()

DonFrolimo

Průměrná krimi. Reno skvělý jako vždy. Příběh zajímavý. Konec odfláknutý - vyřešení nemá ten správný spád. Farés je příšerná (herečka) - alespoň zde - naprosto kazí celý efekt. Po krůčcích se nám odhaluje rafinovaná psychologie vraha. Čekáme někoho echt - jenže přijde jen krátká ukázka tupé fúrie o které si už žádný obrázek udělat nemůžeme. Škoda, chvílemi jsem měl pocit, že mi běhá cosi po hřbetě. ()

Mínós

Buď je to pokus o postmoderní míšení žánrů, kdy se z temného psychologického thrilleru postupně stává parodie, nebo se někdo totálně zbláznil, nebo je stav francouzské kinematografie už tak zoufalý, že musí vykrádat tu americkou. Protože se ale celou dobu všichni tváří smrtelně vážně a zachmuřeně, možnost n.1 asi nebude to pravé. Aspoň že Reno a Cassel jsou fajn a kraj jejich působnosti kouzelný, ale já mám na výpravách do francouzských Alp zajištěnou ještě půvabnější, kouzelnější a mladší dámskou společnost než Nadiu Fares. I když je to vlastní potomek. 4/10 ()

FincherD.

Jean Reno je můj oblíbenec a role protřelého vyšetřovatele mu tady parádně sedne. Jako většina, mám také problém s rádoby šokujícím závěrem, který film sráží trochu k ledu. Jinak je ale vvšechno ok, tzn. kvalitní thrillerová práce, které nechybí napětí, akce a zvraty, to vše odehravající se v parádních exteriérech. ()