Myšlenky zločince

• USA Criminal Minds (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2024), 242 h 39 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (více)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (více)

Série(17) / Epizody(343)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

LucillaP

Jsem seriálový nadšenec a tenhle počin je už dlouhá léta mojí srdcovkou. A srdcovkám se spousta věcí dá odpustit. Předně když tenhle seriál začínal, pro mě to byla trefa do černého (a vlastně stále je). Pořád se všude jen zkoumaly otisky prstů a analyzovaly chlupy z místa činu, náhled do hlavy pachatele byl osvěžující a dost zajímavý nápad. Navíc od prvního dílu jsem žrala Jasona Gideona, za mě výborný tahoun týmu. Odchod Mandy Patinkina mě hodně mrzel a Joe Mantegna pro mě asi nebyl adekvátní náhradou. Jako v každém dlouhoběžícím seriálu jsou i tady slabší díly, nezáživné pasáže, otravné postavy (za mě se postupem času bohužel stala velmi otravnou postavou J.J. a její růst coby profilovače), ale jako celek to pořád drží. Některé díly jsou vyložené lahůdkové (někdy námětem, někdy režijně), hodně epizodních postav potěšilo (např. James van der Beek byl překvapení v dobrém slova smyslu hned zkraje). První série byly víc než hodně povedené (cca 12 sérií bylo dost dobrých), v dalších kvalita mírně klesala (od 13. série už tam bylo moc agentů a kvalita byla občas dost roztříštěná), ale vždy se našel díl, který hodnocení zase vytáhnul. A další dobrý důvod ke sledování seriálu je doktor Reid, to jeho geniální mimoňství je prostě boží. Suma sumárum je to ideální zaplácnutí všednovečerního času a snadná návykovka, ke které se (často) ráda vracím. Co je ovšem mínusem seriálu (ale není to chyba tvůrců) - dabing, spíše tedy překlad. Kostrbatý slovosled, takže dialog nedává smysl a člověk musí dedukovat z kontextu. Některé anglické slovní hříčky jsou nepřeložitelné, takže otrocký překlad taky není to pravé ořechové. ()

Pattrick

Jeden z mych hodně oblíbených seriálů. Mandy Patinkin coby "šéf" je geniální. Skvělé rozuzlení a samotná postup při vyšetřování za pomocí různých metod kdy se snaží díky vcítění do zločince, přijít mu na kloub. Některé epizody jsou sice trošku nudné, ale převládají skvělé díly, díky kterým jsem si tento seriál zamiloval ()

Bloodoom

Pěkně povedený seriál. jak to tak bývá, jeden díl slabší a jiný zase supr. sleduji to v televizi a musím říct, že dost začínají scénaristé přitvrzovat. začíná to hraničit s nechutně vyvedenou realitou. ()

senoritar

Opravdu výborný seriál s originálními zápletkami. Sérii od série se zlepšuje. Podle mě asi nejlepší kriminální seriál vůbec. ()

ghostwo

Neříkám, že je to úplně špička, ale prostě mi to sedlo. Mám rád ty lidi v týmu, tým jako celek, rád sleduju jak spolu tým spolupracuje, jak je "Hotch" řídí atd.. ()

rodl

Pravda, moc dílů jsem neviděl, ale přijde mi to takové neamericky depresívní a popisy absolutního nelítosného zla poměrně znepokojivé. Jsou to takové noční můry, psychopati bez zlomku svědomí a morálky a přitom mimořádně inteligentní, kteří když se pro něco rozhodnou, tak to taky většinou realizují. A v těch dílech co jsem viděl, byl zločinec dopaden či zlikvidován, ale vždy zůstala velmi hořká pachuť. Někdy velmi, velmi hořká. Proto promíjím i logické chyby, pro americký seriál logicky se vyskytující v množství mírně větším než malém. ()

luciluci

bohužial aj toto je jeden z tých amerických seriálov, ktorému postupne dochádzajú nápady. Zatial čo na svojom začiatku to bol velmi dobrý seriál plný napätia. postupne nejako stráca šťavu a stáva sa emotívne úplne chladným a už len kĺže po povrchu. Scenaristi by si asi mali zobrať dlhšiu dovolenku, lebo je z toho cítiť, že už sú úplne vyhoretí. ničia tak celkom dobrý serial, ktorý si na svojom začiatku právom zaslúžil 4 hviezdičky, no teraz už len ťažko došlapáva na 3 ()

Bila_pani

Nadprůměrný krimi seriál - ani 6. řada mě nenudí. Původně jsem dala 4*, ale + navíc dám ještě za postavu Spencera Reida, který je prostě neodolatelný :). ()

Simaaja66

Dle mého názoru se v páté seriálu přecenila postava Derecka, ač je mi velmi sympatický, do role šéfa týmu se mi nehodí...na rozdíl od názoru Malarkey, si myslím, že seriálům CSI konkuruje více než zdatně..:-) ()

BMWM3

Myšlenky zločince jsou nejkriminálnější seriál ze všech.Viděl jsem zatím odvysílaných sedm řad a každý díl je naprosto dechberoucí,teda aspoň pro mě.Akorát zamrzel odchod Jasona Gideona na konci druhé řady,ale David Rossi je myslím důstojná náhrada.Všechny postavy sympatické,dusné atmosféře vyšetřovaných případů trochu odlehčí Garcina,ale jinak PARÁDA.Za pět. ()

megaslash

Keďže tématika sériových vrahov ma doslova pohltila už pár rokov dozadu tento seriálik nemôžem hodnotiť inak než plných 5. ()

padlar

Další díl do série kriminálních seriálů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Oproti sériím CSI apod. je zde kladen důraz spíše na psychologii a odhad chování lidí. Zpočátku je to zajímavé, ale asi tak u 93. dílu to začně být stereotypní. Ale to je prokletí takovýchto seriálů. ()

Awesomer

Rozhodně originálnější, s mnohem větší dávkou napětí než všechny blboučké a tuctové CSI série dohromady. Kriminální drama jak má být, oprostěné od povrchních čurákovinek (zdravíme kriminálku Miami). Osvěžující vánek v současném televizním bezvětří, co se krimi seriálů týče. ()

NickSloterSG

Klasika. Seriál - dlouhotrvající. Kolísavá úroveň jednotlivých epizod, časem opakující se zápletky. Postupné herecké změny v hlavních rolích taky ne každého nadchoun a s odchodem Jasona Gideona úroveň prostě klesla a nevynahradí to ani úžasná Penelopa Garciová. ;) ()

matryagy

Některé díly pecka,některé méně originální.Původní obsazení bylo lepší,ale snaha o udržení kvality je pořád vidět a to se cení.Tohle je přesně ten seriál, který nepřestanete sledovat ani s přibývajícím věkem. ()

L_Into

První série s Mandym Patinkinem (Gideon) patřily k tomu nejlepšímu, co jsem kdy mezi seriály viděla. Silné příběhy, zajímavě poskládaný vyšetřovatelský tým, svěže jiný přístup než u hypertechnologických CSI a všech jejich odnoží. Seriál nabízel znepokojivé náměty k přemýšlení o behaviorálním přístupu, o lidské přirozenosti, o nás jako o živočišném druhu. Postupem času šla ale kvalita prudce z kopce. Někde kolem páté-šesté série už začnou Criminal Minds předbíhat samy seme v krvelačnosti a zvrácenosti případů, která ale působí samoúčelně. Kolem sedmé série se to stává nekoukatelným a člověka až bolí u srdce, jak špatné světlo to vrhá na předchozí povedené díly. Teď (v říjnu 2014) začala 9. série a já si po zhlédnutí jednoho dílu jen říkám - Proč je tak těžké včas skončit? Tohle už dál vážně ne.... PS: Jennifer Love Hewitt? to si děláte srandu.... ()

machopoltar

tento serial v oceane krimi serialov je pre mna jeden z tych najlepsich,,,,,odpozeral som dost casti, ktorych kvalita kolise, ale v celku sa jedna o spickovo prevedeny naslap ,,,,,,,,,,,,,,,serial sa venuje ludom tímu,,partii kriminalistom, ktorí patraju po tych najkrutejsich a choro najzakernejsich psychopatov,, miestami desive,,,,kvalitna zalezitost,,, ()