Myšlenky zločince

• USA Criminal Minds (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2023), 235 h 29 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (více)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (více)

Série(16) / Epizody(333)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Nirish

Za mě naprostá spokojenost. Každá detektivka je pro někoho jiného, každý tu remcá a tetelí se nad něčím jiným. Jako malá jsem se s rodiči s oblibou dívala na všechny Rexe, Vražedná pobřeží, Jaky a tlusťochy a Poiroty, takže hezky nastříhané videoklipy ve formě CSI aspol. mě nikdy moc neoslovily. Tento krimi seriál konečně trochu víc řeší "proč" a to mě zajímá mnohem víc, než 3D hologram něčího otisku nalezéno na plechovce 500m od místa činu. Jasně, některé díly jsou slabší, vše se musí vejít do 42min, takže je profilování vzáno poněkud zkrátka, ale pak narazíte na dvojdíl s hudbou evokující The Thing a koušete si nehty, protože opravdu netušíte, kdo za tím stojí a jak to tentokrát Reed s čokoládkou potočí, než tam vlítne Hotch a všechny postřílí. Nejvíce se mi líbí funkčnost hereckého obsazení a mezilidských vztahů, dokonce mi i v nových sériích chybí "ta bruneta s pichlavym xichtem". Tým je -dle mého názoru- velmi vhodně seskládaný, o každém se divák pomaloučku polehoučku něco málo dozví a tak nějak bych zakončila, že je to i vlastně dost poučné... Víte až se někdy budete chtít stát masovým vrahem nebo tak. Ale bacha na ty otisky! ()

Akinaz

Naprosto nejlepší krimi seriál, který jsem měla tu možnost vidět... zatím jsem nevynechala jediný díl a ani to nemám v plánu. Konečně seriál, který se zaměřuje na psychologický rozbor osobnosti vrahů i celého zločinu, nikoli jen na sbírání důkazů. Vůbec mi tu nechybí záběry z laborek specialistů, kterým stejně nikdy nebudu rozumět. ()

JC_Gucci

Kriminálka, která chytne a nepustí. Teda aspoň ze začátku. 5* Dávám za naprosto výbornou první řadu a celkem dobrou druhou. Následující řady bohužel ztrácí na kvalitě a od třetí až do patnácté řady to jde jenom z kopce. Ale i v nejhorších chvílích je to aspoň průměrná kriminálka se skvělým obsazením a každá série má aspoň jeden díl, který za to ještě stojí. První řada je povinnost pro každého fanouška kriminálek. Druhou řadu také mohu doporučit, ale pak bych si našel nějaký seznam nejlepších epizod a kouknul jen na ně. Kouknout se na všechny díly nemůžu s čistým svědomím doporučit nikomu. ()

Hvezda1

Tým agentů, specialistů na behaviorální vědy, se snaží za pomoci zkoumání myšlenkových pochodů zločinců nalézt pachatele a až následně vyrážejí do akcí v terénu. V kriminálce takřka nejsou násilné a krvavé scény a jednotlivé díly mají spád. Neotřelý scénář, skvělé herecké výkony a sympatičtí protagonisté. Matthew Gray Gubler je tam doslova k sežrání, což přidává seriálu na atraktivitě. Takže za mne 5 hvězd. ()

vw.cobra

Velmi slušný krimiseriál, který se na rozdíl od tuctových kriminálek, kterých je všude dost, zaměřuje na psychologii a profilování pachatelů. Příjemná změna. ()

TheDoll

Jedna z mála kriminálek, která mi nepřijde repetitivní. Nejspíš moje oblíbená kriminálka. Musím se však přiznat, že jsem se nedostala k posledním třeba čtyřem sériím. Postavy dobré, baví mě. Příběhy promyšlené. U některých dílů se mi teda zvedal žaludek (a rozum si taky nevěděl rady). Některé díly jsou naopak propadák, ale u kterého seriálu to tak není. Baví mě sledovat, jak se seriál, postavy i herci a také kamery (mám na mysli vzrůstající kvalitu obrazu) vyvíjí. ()

Kacenka_73

Absolutně jsem tomuhle seroši propadla. Neříkám, že je každá epizoda dokonalá, ale každá mě baví, každou hltám… asi závislost. Objevila jsem ho až letos, ale díl po dílu mně vyplňují volný čas… jen občas trpím při odchodu někoho z týmu, a to jsem zjistila, že se dočkám i série bez Hoče a Morgana. To pomoc… :-) ()