Myšlenky zločince

• USA Criminal Minds (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2023), 235 h 29 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (více)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (více)

Série(16) / Epizody(333)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

martingaga

Seriál, ktorý vás chití od začiatku až do konca na začiatku sice až tak moc neoslový ale po čase si k postavám vybudujete vzťah a teraz počas 10. série sú konce kde sa deje niečo s celou skupinou ako párty alebo dojemné dusičky sú naozaj krásne a tie postavy proste musíte milovať ale aj to najdôležitejšie ako sú prípady a vrahovia sú skvelé najmä tie naozaj ujeté (a tých je dosť)....a často sa dá skvelo súcitiť s obeťami, ktoré sú často úplne nevinné, celkovo je toto jeden z najlepších krimi seriálov ()

Ellush

Konečně seriál, který neukazuje nejnovější technologii pro otisk prstu.. Nenechává vyšetřovat psa pracujícího pro pár housek se salámem.. Nespotřebuje tuny tabáku pro dýmku myslitele detektiva.... Konečně jde jednou o psychiku. Je to sice pohádka, jako všechny ostatní krimi, ale přemejšlet nad tim, v jakém rodinném zázemí vrah vyrůstal a kdo ho týral - mě to baví. ()

redalert21

Asi sem videl spatné díly (2,3) dal sem nemohl. A ten magor co si hraje na Boha to je des a bes, ani nebudu hledat jeho jmeno. Strasne kecy... ()

lehkoživka

Je to taková "psychologie pro lamy" s akčními prvky. Když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak se na to dá koukat. Občas mívám chuť přepnout mozek do úsporného režimu a zkouknout nějakou tu instantní kriminálku s dostatečně vyšinutým vrahem. A tahle zatím (po cca 20 dílech) docela ujde, i přes ty dřevěné hyperkorektní figuríny (vyšetřovatele) - ale co jiného čekat od amerického krimiseriálu, že. ()

vilusinska

Krásně vymyšleno,znalci posuzují nejprve člověka, který by mohl udělat něco takového a podle stop,povahy, rodinného zázemí, lidské mysli najdou pachatele. ()

johnnie78

Viděl jsem jen jeden díl, a fakt never more. Americky kýčovité, stupidní, trapné, a ke všemu strašlivě nezajímavé. ()

bigbebi

Seriál , který je o genialitě hlavních postav, které vždy naprosto neuvěřitelně dedukují další postupy ať zločince nebo vyšetřování a dva díly stačí, pak toho máte dost. ()

pepp666

Prva seria za mnou. Moje pocity su zmiesane. Serial ma urcitu davku originality, ale maloktory diel ma dokazal plne zaujat, casto posoby serial nezmyselne, akoby nemal hlavu a patu. Jednaj je tam prilis vela psychogov, takze mam pocit, ze kazdy ma jeden napad za cely diel a spolu to da dokopi profil. Niektore diely posobia ako by skoncili rovnako, aj keby ich len vysetrovali bez rozmyslania nad nejakym profilom. Keby z toho spravili vysetrovanie na styl CSI, pricom by tam nejak dokazali zakomponovat jedneho-dvoch psychologov, mohlo by to byt zaujimavejsie. 50% ()

Bobik99

Originální a zajímavý seriál, který nejen silně konkuruje, ale v mnohém i převyšuje CSI. Detailně promyšlené případy, které se zdají až absurdně snadno vyřešeny, ale to se nám jenom zdá :) ()

Infantility

Proč má jeden z mých nejoblíbenějších seriálů jen 69 procent? 5 hvězd dávám, abych mu zlepšila reputaci. Nejde o mě, ale o seriál. Ano, s přibývajícími řadami to tršoku chábne, odchází staří známí(a Spencer mi pořád zůstává), ale 69 si nezaslouží. Aspoň červenou... Někdy se až divím, kde ty herce, hrající vrahy, prostitutky, úchyly a slaboduché, vzali, protože někdy bych se fakt bála, je znova potkat na ulici. Analýza chování, profilování, ano bylo to tu v menší míře už někdolikrát, ale Myšlenky jsou postaveny hlavně na tom(jasný, i rodinný život vyšetřovatelů, os. příběhy, minulost..), čemu moc nerozumíme, někdo se nechá vést, trošku oblbovat, uvěří a někdo jinej nevěří a připadámu to dežilní, ale tak to je každého věc, mě to chytlo a nepustilo :) ()

dalver

Žiaľ úroveň seriálu po skončení štvrtej série výrazne klesla. Nie je to len príchodmi a odchodmi jednotlivých aktérov do seriálu, ale aj neuveriteľne deravými scenármi. Kvalita jednotlivých dielov začala najmä od piatej série výrazne klesať a trápenie vrcholí v prebiehajúcej siedmej sérii. Samotné epizódy sú už ľahko prečítatelné, spôsob akým sa vyšetruje má už neuveriteľne nudnú rutinu, seriálu chýba viac akcie a nasadenia. Jednotlivé diely sú takmer stále odkazom na skutočne uskutočnené činy a na skutočných vrahov. No spôsob akým sa divákovi podáva je už neskutotučne jednoduchý a dookola ten istý. ()

logosi

Možná jsem ze staré školy,ale od detektivky nepožaduji zas až moc reálné postavy a situace...spíše napětí a zábavu.A u Criminal minds jsem je našla.Navíc všichni v týmu FBI jsou vážně sympatáci. ()

frantad odpad!

USA mají velký problém a to je naprosto neúmĕrná zločinnost černochů a imigrantů z Latinské Ameriky. Aby tento problém nebyl tak viditelný, zakazuje se ve statistikách zločinnosti uvádĕt etnický původ pachatelů a zároveň "pomáhá" i Hollywood (tedy ti co za ním stojí) tak, že chrlí filmy a seriály o násilných bĕloších, otcích od rodin, nezlezilých, ale klidnĕ i o matkách vražedkyních apod. Jejich fantazie je snad nekonečná. Typickou ukázkou je tento seriál. Samozřejmĕ je vše zabaleno do zábavné detektivky. Účelem není, aby o tom, co se dĕje v seriálu, nĕkdo snad přemýšlel, účelem je, aby divák dostal vsugerováno (podvĕdomĕ) to správné multikulturní myšlení. Když teda odhlédnu od toho, jak kolikrát smĕšný a hloupý tento seriál je po "umĕlecké stránce", je to ubohá propaganda. Odpad! ()

50koruny

mne to naopak sadlo viac ako CSI ale kvalita na rovnakej úrovni.nevydržal by som 2 diely za sebou ale keď ide v telke, prečo nie... ()

little_kitty

Jeden z najlepších detektívnych seriálov. Postavy sú charizmatické a každý diel je jedinečný takže sa dá pozerať niekoľko dielov za sebou bez ponorkového pocitu. Niekedy správanie vedľajších postáv (obete, vrahovia, náhodní zainteresovaní) je trochu proti logike ale tak čo človek neodpustí pre dramatično :). A niekedy hláška do deja -nejaký poznatok typu "bol videný tam a tam alebo v detstve sa mu stalo to a to"- nie je celkom dotiahnutá do konca s vedomosťou "odkiaľ to sakra máte?", pretože nie vždy je to jasné a človeku to pripadá ako uľahčenie scenáristov. Ale napriek tomu je seriál naozaj veľmi dobrý a fanúšikov detektívok nesklame. ()

tuctovychlap

napriek niektorým výhradám (viď napr. Gemini) tento seriál pozerám už deviatu sezónu..z môjho pohľadu si drží svoju úroveň..niekde na úrovni 75 %.. EDIT: po epizóde s09e14 uberám jednu hviezdičku (už skôr som začal tušiť, že je v plienke naložené, ale poznáte to..viera v lepšiu budúcnosť, či v ženu inteligentnú, dobrú a peknú..:))) scenáre pravdepodobne začínajú písať na stredných školách v rámci súťaže Hľadá sa Ajdol a.k.a. Poser-čo-chceš-a-môžeš-fanúšik-to-zožerie..len tak ďalej a Forest z CM:SB sa poteší z vyrovnávajúceho sa percentuálneho skóre.. ()

Antonymi

Záleží na sezóně, ale od první série má kvalita seriálu vzestupnou tendenci - postavy dostávají více prostoru a případy jsou často komplexnější. Současná desátá si stále drží dobrou úroveň, zvládá v některých dílech přinášet nové neokoukané prvky a nepůsobí vyčpěle, což je po deseti sezónách vysílání slušný úspěch. ()

Potjoc

Oproti jiným dnešním americkým kriminálkám je to zdaleka mírnější pojetí násilí (dokonce zakrývají téměř každý útok), takže ten seriál uznávám a občas se kouknu. Navíc mě zajímají ty důvody k vraždám, které jsou hodně absurdní. ()