Neporazitelný II: Poslední zůstává

• USA Undisputed II: Last Man Standing (více)

Morholt

Hrozná sračka. Kaše nastavená jednim soubojem s příšernými herci a ještě horšími souboji, za který bych choreografa zavřel. No a ten konec............ježišmarja! Nechápu, nechápu, nechápu ty červený čísla. 10% Ani nevim za co. ()

Lacike

Keď budeme ignorovať jednotku s ktorou tento film nemá prakticky nič spoločné, tak toto je skutočný začiatok slávnej DTV série s legendárnym borcom a samozvaným najlepším bojovníkom na svete Boykom. Tentokrát je ešte za záporáka, ale už tu vidno, že dodržiaval určité zásady. V zápase chcel vždy vyhrať férovo. Je silno veriaci, čo môže byť kľúčové v nasledujúcich dieloch pri jeho postupnom prerode v kladného hrdinu. Dozvieme sa za čo vlastne sedí. Jeho príbeh je proste neskutočne zaujímavý a zatieni aj hlavného hrdinu. Adkinsov obmedzený herecký prejav výnimočne stačí na to, aby nepôsobil rušivo. Boyka je jeho životnou úlohou v ktorej dokonale vynikol. Druhým veľkým kladom filmu sú famózne bitky, ktoré nie sú len fantasticky prevedené, ale aj špičkovo natočené. Kamera sa stáva regulérnym tretím účastníkom pri zápasoch dvoch súperov. Všetky tie akrobatické chvaty vyrážajú dych a vďaka spomalovačkám máme dostatok času si ich vychutnať do sýtosti a následné zrýchlovačky dodávajú úderom poriadnu tvrdosť. Bitky sú proste absolútny top vo svojom žánri, keď nepočítame ázijskú produkciu. Samozrejme pri finále nesmie chýbať povinná hudobná pecka Bring It On, ktorá mu dodá poriadne emocionálne grády. Tento diel ale nie je bezchybný, takže poďme k negatíivam. Bohužiaľ hlavným hrdinom nie je Adkinsonov Boyka ale Michael Jai White. Sympaťák, ktorý by dokázal utiahnuť film, ale jeho postava je vďaka svojej namyslenosti strašne nesympatická až neznesiteľná. A to má byť kladný hrdina. Pritom máte celý čas tendenciu fandiť Boykovi. White postupne síce prejde vývojom a trochu sa polepší, ale celá tá zmena je plná klišé motívov, ktoré úplne nefungujú. Aspoňže v bitkách je Adkinsovi dôstojným protivníkom. Zaujímavá je snáď len línia s maníkom na vozíku, ktorý Whitea začne trénovať a vtipný maník v pozadí celého toho väzenského turnaja Gaga. Táto dejová vata je tu na úkor bitiek, ktorých nie je dostatok na to, aby film miestami nezačal nudiť. Nakoniec ma ešte pobavilo, že ruskí väzni sa vedia veľmi dobre dohovoriť po anglicky. Výsledkom je solídna arénovka s charizmatickým záporákom, ktorá by potrebovala viac bitiek a lepšiu hlavnú postavu. 7/10. ()

PROROK14

Oddychovka ako vyšitá. Bitky parádne. Ako všetci tu aj ja musím pochváliť choreografiu súbojov. Takýchto treba viac. ()

Caszidy

Ultimátní béčko, ultimátní Michael Jai White, ultimátní Scott Adkins a ultimátně krátká stopáž! Dokonale relaxačně oddychová akční podívaná! Sice slabší 4*, ale "jsou tam"! ()

maseer2

zatímco trojka je čistokrevné, upřímné a na nic si nehrající béčko, druhý díl se místy snaží působit zbytečně důležitě (rozhovory se staříkem), což mu při tom béčkovém námětu rozhodně nesvědčí.. dvojka rovněž nenabídne zdaleka takovou porci soubojů jako následující díl.. namísto toho je v ní příliš mnoho vaty a prázdného kecání, díky čemuž film působí i při tak krátké stopáži trochu nudným a zdlouhavým dojmem.. ()

Hwaelos

Poctivá akční podívaná s jednoduchým příběhem "kterak Saruman naučil amerického boxera pokoře, aby porazil svého šampiona a udělal z něj lepšího člověka." :) V tomto klišé je navíc jen ten Saruman, což je ale jen důsledek vizáže představitele vedlejší role. Nicméně, co se týče zápasů, jejich jedinou chybou bylo, že jich zkrátka bylo málo. Jinak velmi dobrý kompromis mezi pouliční rvačkou, kickboxem a capoeirou. Srdce mi nad tím plesalo. ()

Terva

Michael Jai White se dostal do nejtvrdšího vězení na Sibiři. Aby si zachránil život, musí v boji bez pravidel porazit místního mistra Scotta Adkinse. Box mě nikdy nic moc neříkal, ale jako drama je to povedené. ()

Ouwen

Arénovka snů! V promrzlém vězení se odehrávaj nelegální zápasy, ze kterejch tečou obrovský prachy. Námět je sám o sobě úžasnej a do úplnosti ho využil každej člen štábu. Co na tom, že vizuální stránka je odpudivá. Ta nese zodpovědnost za nekompromisní atmosféru, ze které proudí mráz po těle a ta špína kolem se divákovi zažere pod kůži. Bude trpět s hlavní postavou, bude se domáhat spravedlnosti, jakožto Ledoborec v hlavní roli. A bude se těšit na každej další souboj, jež na sebe nenechá dlouho čekat. Je vskutku nadlidské, co zde předvádí Scott Adkins.. takovej řetězec salt, kopů z otoček, kopů z nemožnej pozic.. fakt mazec!!! Všechna ta tetování co má na těle, sestřih, a ať si každý říká co chce, Boyka není tak povrchní arogantní šmejd.. už zde má určitý morální kodex, je vlastně férovej, pouze vůči ostatním vězňům zneužívá svojí dominanci. Ta se samozřejmě přenese do ringu a tam řádí jako neutichající smršť. Bojovej arsenál pestrej a pokaždé překvapí s něčim jiným. Na druhé straně Jai White, jehož postava se precizně a přesto přirozeně profiluje. Z egoisticky tvrdohlavého blbečeka se stane muž, kterej si pustí vězně k tělu, přijme věci tak jak jsou a začne i místním pomáhat. Jeho svalstvo mu pomalu ani neumožňuje se minout s ramenem Boyky - disponuje zajímavým boxérským stylem. Přesto jsem si nejvíce oblíbil armádní boj z blízka, kterej použil ve finále.. mix pák, loktů a zvedáků v jeho podání impozantní. Bitky jsou perfektně sestříhané, režie je špičková a souboje maj kurevskou razanci, cítil jsem každý úder na těle a choreografie se nedá s ničim srovnávat. Nathaniel Dawkins zase stojí za nadupanou hudbou. A dojde i na pořádné emocionální scény. Gaga je geniální postava.. nemám co vytknout, všecko je takové, jak má být. ()

Marek1991

Nestáva sa často, že nejaký film vo svojom pokračovaní predčí svojho predchodcu. Michael Jai White a Scott Adkins z tohto vyrobili neobyčajný film, ktorý stál ozaj za to, možno až na ten naivný koniec, Američan by totiž niečo také nenechal len tak. Akcia riadna, psychológia v norme, symboly taktiež. Keďže sa to odohráva vo väznici, násilnosť tomu nemožno vyčítať, keď som to tak sledoval, bolo to dosť rozumné, akurát trochu jednoduché, len tie veci ako starý ruský poradca a narkoman, čo sľubuje a klame, či potýčka na dvore, neboli veľmi prepracované. Rusi asi z tohto ďalšieho amerického rypnutia neboli veľmi nadšení, ale keďže realitu poznáme, možno to bolo skôr len iné a nie prehnané. Veľmi obstojný akčný film. ()

PauloZ

Hodnocení celkem vysoké, ale já nebudu tak štědrý. Akční bojovka je to dobrá, od krvavého sportu a podobných od Van Damma snad první arénovka co jsem za posledních 5 let viděl. Dva hlavní bijci mají nabušíno jak ďábel a řež je to ukrutná. Ale děj je v koncích a poslední bitka mohla mít taky lepší závěr. Rozhodně oproti prvnímu dílu se Snipesem je to výš, ale i tak to na mě působí spíš průměrně. ()

Marsik

Jedním slovem...BOMBA !! Libovka, super, paráda,...Scott Adkins v roli Bojky naprosto skvělej (v dalším dílu ještě lepší) a Michael White taktéž. Isaac Florentine natočil fakt suprovej akční film, který mě i po třetím shlédnutí nebavil ani o špetku míň. Nemám co vytknout, pro mě jasných 90%. ()

ConanVJ

Výbornej filmek z vězeňského prostředí, kde se dělají nelegální zápasy mezi vězni. W.J. White zde podává skvělý výkon, ale S. Adkins je zde nepřekonatelný. Filmek má pro mě dokonalou choreografii zápasů a celkově je to jeden z mých neoblíbenějších filmů. Za mě 100%. :) ()

kikuka

..bonus za to, co adkins a white predvádzajú..inak mi to silmo pripomína (zaslúžene) zabudnuté "klasiky" jeana-clauda a dolpha..a tak..a adkins bez porastu tvare vyzera lepsie..(ja viem, tu je za hajzla).. ()

mysiak

Áno, je to prevarené klišé nad klišé tá zápletka..ale kašlať to, proste skvelé akčné scény na D2D film, Scott Adkins a Michael Jai White sú skvelé borci a je radosť sa kochať ich súbojmi..túto mlátičku som si rád pozrel...a uvidíme čo ponúkne trojka... ()

Vojcl

Jestli tohle má být nástupce Bruce Lee, Van Damma a dalších, tak asi přestanu tenhle žánr sledovat... Příběh je tak neuvěřitelně stupidní a předvídatelný, že strčí do kapsy i akční béčka z 80. let. Vím, že to nejspíš měl být záměr, ale to by se to nesmělo tvářit tak neskutečně vážně. Kromě toho bojové scény jsou okatě digitální a kompletně nereálné, takže si Neporazitelného příliš neužijí ani fanoušci karate filmů. ()

Tony.cs

Ultimátní řežba. V jedničce byl George Chambers ten co dostal na prdel. Ve dvojce ten, co rozdává. V jedničce namyšlenej frajírek a hajzl. Ve dvojce namyšlenej frajírek a klaďas. To mi přijde blbý. Ale jinak super. Jai White i Adkins jsou vynikající borci. ()

kaylin

Michael Jai White a Scott Adkins ukázali, že je možné ze série "Neporazitelný" vytřískat mnohem více, než se povedlo prvnímu filmu. Oba titulní herci jsou skvělou volbou a jejich zápasení je prostě drsné, plné adrenalinu. Scott je zde hnusák, ale přesně to bylo potřeba. Vrcholem skoro není ani samotný zápas, ale to mezitím. ()

Remedy

Ve své podstatě brutální nářez, kterému kralují dvě obří megamlátičky v podání Scotta Adkinse a Michaela J. Whita. Příběh je přesně tak hluboký, jak scénář potřebuje a nejsou v něm prakticky žádná slabší místa. Ta přímočarost a upřímnost je naprosto fascinující. [80%] ()

MATADOR

Už z původního Neporazitelného smrděla béčkovost, ale zachránili to fajn herci a ne zrovna špatný průběh. Ale dvojka jde už svou typickou béčkovostí hodně daleko. Toporné je prakticky všechno, od namakaných bijců, přes atmosféru, až po boje, které jsou sice více intenzivní, než v původním díle, ale ani to nezachrání tu marnost. Původně jsem, dle hodnocení, očekával opravdu raritku, kdy dvojka opravdu je lepčí, ale tohle lepčí není, to určitě ne! ()

Thomassi

Vězeňská mlátička jak vyšitá. Neamerické prostředí na mě působilo dost dobře. Popravdě, kdyby se děj odehrával někde v Americe, byl by to obyčejný bojový film. Jenomže děj se odehrává v tvrdém prostředí zimního Ruska a jak všichni víme, Rusko je země neomezených možností. Tam se z nikým neserou. Poznal to i bývalý profesionální boxer Američan Chambers. Výborně je tady ukázaná spodina a všechny sračky ruského vězení. Co ale film servíruje divákům z hlediska akčnosti, to je něco neuvěřitelného. Ty souboje jsou geniální, rychlé a někdy ani člověk neví, jak je něco takového možné. Jak Michael Jai White, tak i Scott Adkins jsou namakaní borci stvoření právě pro takové bitky. Tvůrcům ale asi chyběla ta amerikánost, tak nám aspoň ten konec naservírovali po americku. Ale i tak velky kvalitní soubojová záležitost. 70%. ()