Letiště

Česko, (2006–2007), 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Hudba:

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, Alois Švehlík (více)

Série(2) / Epizody(118)

Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život. I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy. (oficiální text distributora)

Ai.ma

Maroš Kramár u mě právě předběhl toho pána co hraje Horácia Kejna v Kriminálce a vyšvihl se na druhé místo v žebříčku nejodpornějších lidí všech dob. na prvním místě je doživotně a nesundatelně Michaela dolinová. ()

Caszidy

Rozděleno na dvě řady, přičemž první by si za svou nudnost, nezáživnost a až "telenovelovitost"(nová doba a nová produkce si žádá i nová slova) bez váhání zasloužila odpad!, avšak druhá řada se stala nečekaně dobrou, kdy se z nudné soap opery stal kvalitní komediální seriál v řadě momentů parodující sebe sama. Všemu kraluje nedostižný Bob Klepl, kdy role cholerického ředitele, který pomalu v každém díle mluví s ruským majitelem aerolinek jeho vlastním jazykem a v každém druhém díle hraje golf, je psaná přímo pro něj. Geniálně "tupá" postava Zuzany Norisové je pak třešničkou na dortu. ()

Andersis

Není to vzložený hnus, David Matásek se ve svojí roli vyžívá, Bob Klepl je zase cholerik jak můj papínek, a Zuzana Norisová je opět krásná. takže díky TV Primo za serijál z jiného prostředí než jen z policejního. ()

ivishka

Pěkně jste tenhle seriál zkritizovali jen co je pravda...Mě to v té době přišlo jako zajímavý a velice vtipný seriál ovšem nevím jak bych na to koukala s odstupem času.Ale aspoň má nějáký děj s nezapomenu také zmínit potřeštěnou Norisku a to je s Vojtou Dykem asi tak jediné co si pamatuji.Ale Maroš Kramár a Anna Šišková se svými intrikami a "skvělou" češtinou "bez přízvuku"... ()

Sandiego

Od druhé řady jsem očekával průšvih, jež můj oblíbený seriál definitvně pohřbí, hlavně když jsem zjistil že skvělou A. Šiškovou nahradí L. Rybov, jež si tak nepěkně pošramotila pověst Růžovkou. Jenže opak je pravdou a dočkal jsem se příjemného překvapení. Rybová zde skutečně hraje a větší důraz na samotný provoz letecké společnosti seriál oživil snad ještě více. Jaký jiný současný český výtvor se zabývá spíše profesní stránkou než nekonečnými milostnými propletenci. A když k tomu připočtu další jiskření mezi Kleplem, Matáskem, Bydžovskou a Norrisovou na níž jsem si konečně zvykl, tak mi z toho vychází další příjemné hodinky u televize. ()

blackrain

Tak jedině za Zuzanu Norisou, ta se mi v seriálu líbila. Její blbka se fakt hned tak nevidí. Nejdřív byla roztomile naivní, pak se z ní vyklubalo něco strašného. Prima se alespoň pokusila o seriál z originálního prostředí. ()

rt12

Viděla jsem jen pár dílů nezávisle na sebe. Ono je to jedno, co se dělo si člověk celkem snadno domyslí. Dávám jednu, protože pořád lepší než (budu se opakovat) výměna manželek. ()

decouble

Asi takhle: není to žádná bomba, ale ty tři* dávám z toho důvodu, že se jedná o nejlepší český seriál ze současné produkce. Je lepší než RP čili VKV:D, je lepší než Horákovi, Ordinace a Ulice. Neznamená to, že bych ho měl chválit. Znamená to, že by se tvůrci českých seriálů meli zamyslet! ()

BoredSeal

Vidím, že místním hodnocením opět dominuje hysterie. Letiště je prostý řemeslný seriál, nic extra, docela zajímavé prostředí, píběhy standartní, tohle prostě nikoho nemůže urazit v porovnání s německou bídou typu Stefanie nebo Kobra 11. Vypíchnul bych asi dobrého Matáska, který umí hrát záporáka jak se patří. Norisovou radši komentovat nebudu, protože nevím, jestli její ztvárnění pitomé letušky je úmyslná nadsázka nebo fatální omyl. ()