O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

• helianto

Já si tak strašně přála, aby se mi to líbilo. Mám pohádku o Šípkové Růžence ráda, tak jsem to moc chtěla. Ale to nešlo, ať jsem dělala, co jsem chtěla, to nešlo. To bylo hloupé, tak strašně hloupé. Kdyby to aspoň nebylo ve verších … Ale Jiří Žáček snad nenapsal hloupější verše než tyhle. Ta jedna hvězda je za krásné exteriéry zámku Žleby, což je můj zamilovaný zámek. A ze soucitu s účinkujícími. Jinak jsem byla zoufalá z toho, jak to bylo špatné :o((6.4.2015)

Zatím nejnovější adaptace notoricky známé pohádky o Šípkové Růžence, tentokrát ve verších Jiřího Žáčka.(30.12.2006)

• MáŠa

Takový průměr. Šlo to, ale člověk nesmí moc přemýšlet na tím, proč se některé postavy zrovna chovají tak nesmyslně a tak(1.1.2014)

Verše Jiřího Žáčka mají spád. Ve druhé polovině dokonce scénář překvapí novým motivem "výběru ženicha". Růženka v podání Mariky Šoposké je půvabná, vhodně zvolené jsou i sudičky.(25.12.2010)

• AngelAngie

Vysílala ČT1 ..(9.11.2008)

• - Pohádka byla natočena na zámku Žleby. (rakovnik)

• - Když zahradník Janek kouká klíčovou dírkou, vidí ležet princeznu Růženku v posteli, po otevření dveří ale leží Růženka za dveřmi, takže by ji nemohl vidět. (M.B)