O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

Tak jste mě zase oklamali, verše vtipné a ty staré čarodějnice mě rozesmály a to je důležité :-) PS A ty svoje sáhodlouhé kecy si nechte pro sebe . Kecalů tu máme moc :-)(6.4.2015)

• raroh

O kvalitě provedení hovoří už to, že autorem scénáře je rádobybásník Jiří Žáček.(6.7.2010)

• honajz

S výjimkou Davida Švehlíka a občas Postlerové sledovat samá herecká dřeva, kde asi nejvíc přehrává Krobotová. Ta jen dokazuje, že kromě expresivního a přehnaného herectví Dejvického divadla neumí normální roli zahrát. Dialogy ve formě básní občas skřípají až velmi. A celkový scénář je chabý, až hanba. Co v Jak se budí princezny odbudou během pěti minut úvodních titulků, o tom se tady povídá půl hodiny (výběr královny, uražená víla). Šoposká mi přijde na princeznu poněkud vyžilá, ani ostatní ženské herečky to krásou nebo charismatem moc nezachraňují (např. mi přijde, že zlou vílu měla hrát Krobotová a královnu Vagnerová, ale ani tak žádné terno). Triky na úrovni deset let starého filmu. Na závěr trest víly a podvodníka na úrovni škodolibé pomsty osmáků na základce. Kostýmy se neměnily v žádné scéně, asi byl fundus zrovna vyrabovaný. Vážně mizérie.(6.4.2015)

• flanker.27

To se takhle jednou maminka chtěla dívat na pohádku, pustila ji a po chvíli svým nezaměnitelným stylem pronesla: "Doprdele, vono je to veršovaný." Výstižnější komentář bych v životě nenapsal :) P. S. Jediným kladem byla Marika Šoposká.(5.7.2016)

• HoneyBunny

Zelenko, Zelenko, kam až chceš klesnout? Nesmrtelnou tetu považuju za jednu z nejlepších pohádek devadesátých let. Ale tohle je hnus. Bezradní herci (nejhorší je trojka vyšeptalých sudiček), ultrašpatné triky, chatrný scénář. A korunu tomu dává fakt, že pohádka je veršovaná. Ale jak! Královna: "Pozor, dcero, schod!" Princezna: "Co se to tu děje?" Král: "Jde ti o život! To už je moc. Zlatej Pepíček Zíma a princezna Lada.(26.12.2006)