Čtyři oběti. Čtyři bolestivá tajemství. Aidan Breslin je zkušený detektiv, který se stále nevzpamatoval ze smrti své manželky. Zatímco vyšetřuje případ nezvykle brutálních masových vražd, zjišťuje, že existuje nějaké děsivé spojení mezi ním a vrahem. Klíčem se zdají být biblická proroctví spojená se čtyřmi jezdci Apokalypsy: Válkou, Hladem, Morem a Smrtí... (oficiální text distributora)

teseth

Asi jsem měl dobrou náladu nebo prostě jsem byl naladěn na dobrou notu. Mě ten film sedl a neřešil jsem co všechno vykrádá, kopíruje, opisuje nebo přizpůsobuje. Scénáristicky film sice nebyl 100% ale tak špatné hodnocení si nezaslouží, protože zde je vidět, že někdo u toho psaní přemýšlel. Postavy mají svoje motivy, které jsou nám pomalu odkrývány a osvětleny. Sice jsem už 20 min před koncem tušil kdo je hlavní aktér, ale stejně ve mě neustále hlodal červík pochybností. A za výkon Ziyi Zhang bych nejradši dal těch hvězdiček 10. Takovou Bitch zahrát je fakt umění. Jediné co musím scénáristům vytknout jsou 4 jezdci apokalypsy. Podle výkladů jede bílý kůň první a ne poslední. Také se spíše uvádí, že jezdci jsou Nákaza, Válka, Hladomor a Smrt. Ale to je jen taková drobná výtka. ()

zero_zelo

pejsek s kočičkou vařili... tak nějak cejtim kolem šedý kúry mozkový, že nápad to byl dobrej. až na to, že to bylo takový celý jako... rozjebaný. v půlce filmu musí vědět i úplnej idiot kam to směřuje a role ziyi zhang je tak trapně přitažená za vlasy (předpokládám, že to její kroutění se a upřené pohledy maj vypadat strašidelně a navodit stísněnou atmosféru), že se o mě pokoušelo zmáčknutí (fuck) off. ale finále sme se dočkali, konec dobrý - všechno dobré, rodiče obejmou své děti, vezmou je na zmrzku bo do mekáče a de se dál... ()

uprchlice

Jezdci Apolkalypsy je tajemný krimi thriller s prvky hororu připomínající sérii Saw, ale pouze okrajově. Švédský režisér Jonas Åkerlund nám toho zatím moc nenaserviroval v horrrorovém světe, ale Jezdci Apokalypsy rozhodně nejsou na škodu. Čtyři jezdci. Čtyři oběti. Válka. Hlad. Mor. Smrt. Tyto čtyři "hrdinové" rozpoutají nelítostné peklo na zemi. Denis Quaid si zde zahrál policistu se specializací na "zubní hygienu" a otce vychovávající dva syny, kterým zemřela matka. Vraždy byly vcelku povedené. Nedá se říct, že by byly brutální, ale krev se zde objevila a divák tedy nebyl nijak ošizen. Příběh je zajímavý už tím, že vrazi jsou tu čtyři. Je to vlastně skupinová "terapie" čtyř lidí trpící samotou a nezájmem okolního světa. Každopádně je to slušný krimi thriller s prvky brutality plný akce, napětí, který si každý divák rád pustí jako klidnou "oddechovku" při dlouhém zimním večeru. ()

dessan

Aj pre mna sklamanie...cakal som ovela viac...velmi predvidatelny film a D. Quaid sa mi v hlavnej ulohe absolutne nepacil....skoda. Naozaj je to taky mix vsetkych moznych filmov so slabsim vysledkom. Na ,,odpad,, to urcite nevidim,ale take 3 hviezdicky ;) ()

Ros_tik

Slibný začátek který se mění dost rychle na uspávací nudu s tím, že scénárista nějak sešel z cesty, když zprvu byly oběti jezdců a pak najednou byly jezdci v podstatě své vlastní oběti. Zvratů bylo tolik že už člověka ve finále nic nemohlo překvapit což byla velká chyba a taky proto byl konec tak trapný, doslova na výsměch.... ()

lumi1

pozerala som to asi tak pred týždňom a už si absolútne neviem spomenúť o čom bol tento fil, dokonca ani keď som si prečítala obsah tu na csfd...niečo sa mi marí že ľudí tam vešali na rybárske háčiky.... Proste asi to nebol najlepší film pod slnkom keď už teraz si ho nepamätám... Takže nebudem radšej hodnotiť ()

bocy

Mne sa to celkom páčilo, bolo to drastické, ale malo to pointu a reálny koniec. Odporúčam pozrieť. ()

Luposos

Naprosto příšerná záležitost.. Stokrát ohraný motiv tápajícího detektiva s vlastními problémy řešícího dílo šíleného vraha, k tomu nějaká ta rituální vražda, výsledkem je utahané dílo bez nápadu, s řadou nelogičností a těžkopádných zápletek zhusta nedořešených. Opravdu další zcela zbytečné filmové dílo, jedna hvězdička jen za slušný výkon Dennise Quaida v hlavní roli. ()

Koubes

U tohoto filmu jsem byl mile překvapen, a proto dávám za pět. Svižně a napínavě natočený film, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Výborná zápletka a brilantní herecký výkon Ziyi Zhank a také Dennise Quaida. ()

RAPTTTOR

Velmi předvídatelné a také velmi málo uvěřitelné. Jak vyšetřovací postupy hlavního hrdiny, tak partička mladých, která se rozhodla vraždit, tedy hrát si na jezdce z apokalypsy. Tenhle kus je takový mix filmů S.w.a.t a Sedum, nic originální v něm nečekejte, přesto všechno se na to dá kouknout… jednou… :-) ()

tekket

Snaživý malý filmeček, který mi přišel v rámci možností a zřejmě velmi omezeného rozpočtu zručně udělaný, ale jenž bude navždy odsouzen žít ve stínu svého velkého vzoru. Zvažoval jsem i lepší hodnocení, ale film na konci výrazně zklamal mé očekávání. Tam kde jsem čekal řádně vygradovanou konfrontaci, jsem dostal pouze patetického emo chudinku a rodinnou selanku. Škoda. ()

veronikajel

Krom toho, že si konec můžu tak akorát domýšlet, byl film po půl hodině značně předvídatelný. Kladně na mě působil akorát celkem dobrý spád a vyšinutá Ziyi Zhang, která mi povahou dost připomínala Kevina Spaceyho ze Sedm. Za mě průměr. ()

neowhiterabbit

Kvalitní thriller, který se nijak nevymyká základním pravidlům tohoto žánru - událost, přemýšlení, odhalení, buď filmové, či Vaše vlastní. Já, byť nepatřím k těm, kteří by odhadli rozuzlení již v 1.třetině (až na filmové výjimky) děje, se vždy snažím prožívat film průběžně s jeho děním, a zde je toho fajn příklad. Denis Quaid, ačkoliv není vyloženě Á-čkový superstar, odehrál velmi kvalitně (ostatně jako vždy) svou roli, příjemně se na tento snímek kouká, i když v půlce filmu už je téměř jasný konec, ale překvapí i Zhang, známá především díky skvělé Gejše, která zde přes zápornou roli (nebo možná díky ní) odvedla též skvělý výkon. Rozhodně to není ztráta filmového času a koukajíc na to v šeru či podvečer, atmosféře to dodá to pravé "odhalení" :-) ()

Babu_unni

Na začátku mi trochu vadilo, že provedení moc nehraje na atmosféru, jakou by film s takovými případy mohl mít. A že ta by byla!!! Když ale vše skončilo, přišlo mi, že ona vlastně ta neatmosféra tomu právě spíš dodala. Bylo mi sice od první cca čtvrtiny filmu téměř jasné, kdo v tom bude zapleten, ale nijak to celku neubralo. Já jsem spokojena. Doporučovala bych. ()

andy60

První polovina slibná, pak ale divák musí začít tušit, odkud vítr vane a nejhorší z celého díla byl konec. Samotná pointa toho všeho - že by se měl otec víc věnovat svým potomkům, to už zavání naprostou stupiditou.l ()

uprchlik

Je to další parafráze na Sedm? Ano. Čekala jsem ten zvrat na konci? Ano. Užila jsem si to i tak? Ano. Jezdci ať už chci nebo ne jsou film který mě zaujal primárně motivem a v průběhu mě nezklamal. Jistě, klišé je tu dost, ale zastávám názor že správně použité klišé neublíží a tady to sedělo. Líbí se mi práce s kamerou a i herecké obsazení, scénář mi sedl a tenhle typ filmu mám poměrně ráda. Jistě, k Sedm to má daleko, ale nechutných scén tam pár bylo a jistou originalitu to mělo taky. Čtyři hvězdy, protože se mi to prostě líbilo. ()

peproch

Pokus o skoloubení psychohororu a rodinného dramatu. Na jedné straně se vyskytly podivné vraždy a mučení a na druhé straně hlavní hrdina detektiv se pokouší nějak překonat dospívání svého syna a ztrátu manželky a jeho matky.  Myslím, že je to zajímavý pokus, zdá se mi, že to celé ale na mně nezafungovalo. Jsme-li svědky nějakých zvěrstev, nelze jimi zůstat nezasaženi. A že je do celého zatažen i vlastní syn je poselství a poslední apel na rodičovkou bdělost a zájem, někteří adolescenti už nevědí, co by udělaqli, jen aby se jimi rodič opět zabýval. Myslí, že na to mají nárok. ()