takový malý český schindlerův seznam - 7/10(8.5.2006)

Všichni moji blízcí je super film s přední českou hereckou smetánkou. Bohužel to není skvělý, úžasný či dokonalý film, i když k tomu nemá vůbec daleko. A proč? To přesně nemůžu říct, ale přišlo mi, že byť mi byly postavy představeny pořádně a měl jsem čas se s nimi sžít, abych je později mohl litovat, tak mi snímek přišel takový nudný a až posledních 20 minut (z čehož nějakou tu část tam tvoří dokument o panu Wintonovi) mě dokázalo opravdu dostat do příběhu. A přitom film jako takový je poctivě odvedená práce, neměl jsem s ním nějaké problémy, jen mě holt neuměl správně zapojit a já jsem těm veskrze sympatickým postavám neměl jak fandit. Zkrátka a dobře, film to je kvalitní, ale myslím si, že by se z tohoto tématu dalo "vyždímat" ještě o kousek více. 80 %.(30.3.2013)

Film velkého formátu. Fantastický casting a obsazení tvořené českou elitou, hudba je překrásná a nic si nezadá s Hollywoodem a kameraman se taky nebál. Scénář je napsaný upřímně a citlivě. Mírná televiznost umocněná malým rozpočtem není vzhledem ke komornosti celého příběhu na škodu. Jenom režisér a střihač v mých očích nesplnili očekávání na 100%, film se k závěru plahočí poněkud kostrbatě a scénky na sebe navazují pouze chronologicky. A závěrečný skok s rozběhem do zadku pana Wintona jsem už odpustit nemohl. Ať už k jeho osobě mám jakýkoliv obdiv, tohle bylo příliš sentimentální.(21.12.2009)

Další z nekonečného množství osudů, které se odehrávaly v Evropě ve 40tých letech. Skvěle popsaná a ztvárněná atmosféra od obsazení Sudet až po deportace. Ve filmu jsou perfektně zachyceny různé charaktery a pohledy lidí na právě probíhající události v ČSR. Samozřejmě pocta pro sira Wintona a jeho čin, který neměl ve světě obdoby. Určitě výborný film, který dokázal zachytit atmosféru okupace.(28.9.2011)

"Žena nesmí mít minulost, muž musí mít budoucnost."(29.9.2014)

• - Nicholas Winton se zúčastnil filmové premiéry. (Taninaca)

• - Autentické záběry ze setkání s dětmi, které Sir Winton zachránil, se posléze objevily i v dokumentu Síla lidskosti z roku 2002. (bohhous22)

• - Jednu z matek mezi komparzistkami hrála původně Penélope Cruz, ale tvůrci v konečné verzi záběr s ní vystřihli. Důvodem její přítomnosti byla skutečnost, že v době natáčení byla v partnerkou asistenta režie filmu. (triatlet)