Výborná filmařina skládající poklonu Nicolasu Wintonovi, který jako jediný si podle mě opravdu zaslouží respekt za to, co udělal, protože jako jediný to nedělal pro slávu a peníze, ale pro touhu pomoct. A to se dnes moc nenosí stejně tak, jako se to nenosilo tenkrát. Žejo Schindlere…(25.1.2016)

Dobrá pocta Nicholasi Wintonovi. Nicméně na Musíme si pomáhat to nemá.(9.5.2006)

Nechápu, jak jsem mohl tento klenot přehlížet celých 9 let. Zdrcující, herecky fenomenální (Šafránková, Bartoška a především Vetchý), zároveň humorný a nuvěřitelně smutný. A dokumentání konec tomu nasazuje korunu... Sem si zase jednou zařval(11.10.2008)

Výborný film, prošpikovaný českými hereckými hvězdami. Procítěně a emotivně zpracovaný příběh slabší povahy může dovést až k slzám, těm silnějším se snad alespoň trochu stáhne hrdlo. Určitě jde o jeden z nejpůsobivějších filmů na židovské téma a mezi českými filmy 90.let se řadí tento mezi absolutní elitu.(9.5.2003)

První dvě třetiny tohoto filmu zabere dosti nudná expozice, poslední třetina je strhující!(23.2.2003)

• - Libuši Šafránkovou pěvecky zastoupila Petra Ernyeiová. (triatlet)

• - Lucia Culková (Soša) sa nechala počuť, že keď Dávidovi (Braňo Holiček) dávala ochutnávať marmeládu, ju nemohol celý mesiac po tom ani cítiť. (Brtniik)

• - Výchozím momentem filmu byl příběh Nicholase Wintona, který jako třicetiletý makléř přijel v roce 1938 do Prahy a v roce 1939 za neuvěřitelných okolností zorganizoval několik vlakových transportů židovských dětí do ciziny. Jeho stěží docenitelný čin však vyšel najevo až po téměř padesáti letech. (Taninaca)