Lipper

Větší množství hvězdiček může "tahle inscenace na nedělní večer" těžit jen ze silného "příběhu" okolo Nicholase Wintona, jinak si to nedovedu vysvětlit. 1 hvězda za snahu a 1 Wintonovi, i když ten by si zasloužil víc, ale zkreslilo by to celé hodnocení. ()

milada008

Velice působivý dílo, které mě dokonale uzemnilo před obrazovku a donutilo se zatajeným dechem sledovat tento příběh. Ač jsem rodič, nedokážu si představit, jakou sílu museli rodiče dětí mít, aby své dítě poslali do Anglie. Jsem přesvědčen, že v drtivé většině věděli, že je už nikdy neuvidí. Skvělé herecké výkony, výborný příběh. Na konci jsem se nestyděl, za slzy dojetí na krajíčku. ()

Agent008

Dost nudný a neurčitý děj. Je až neuvěřitelné, jak jde natočit nudně válečný film, který má daleko vyšší potenciál. Že tam byly nějaké hvězdy, To bych neřekl, jenom to byla směsice špatných českých herců - až na Rupert Graves, Boba Klepla a Jiřího Bartošku, kteří dle mého názoru, jako jediní umí hrát. ()

Inyanga

Skvělý film a nádherná závěrečná píseň. Ten konec s rozloučením na nádraží a setkání pana Wintona po letech se zachráněnými dětmi v programu BBC mě totálně rozsekaly. Člověku se úplně stáhne hrdlo, zvláště když ví, že tyhle příběhy se skutečně staly. Výborně odvedená práce pana Mináče a všech herců. My respect, Mr.Winton... Je opravdu "spravedlivý mezi národy", i když tuhle poctu vzhledem ke svému původu nemohl obdržet. Nicholas Winton je totiž potomek židovských rodičů (i když sám je pokřtěn) a stát Izrael uděluje titul Spravedlivý mezi národy lidem jiného vyznání a původu, kteří přispěli k záchraně Židů. Bezpochyby jeden z nejlepších našich filmů 90. let, ne-li vůbec nejlepší. ()

dratkovani

Tento snímek jsem viděla už mockrát a vždy mne dostane,Matej Mináč se trefil do černého,poutavý příběh z nelehké doby, téma holocaustu je velmi dobře zpracováno,je to klenot české kinematografie,co dodat,jen snad velký dík za toto dílo. ()

ta*jemna*

Ve své filmotéce mám spoustu dobrých filmů, ale ne všechny mě provázejí životem tak jako jeden z nich a tím je film Všichni moji blízcí. Už tenkrát, když jsem ho viděla poprvé, tak mě dostal tím, jak krásně je "vykreslen". Lehký humor střídá kruté drama a herecké obsazení podtrhuje uvěřitelnost snímku a...v průběhu života si ho pouštím znovu a opět a zas a znovu. Pro mě jeden z nejpůsobivějších filmů s danou tématikou...Jedním slovem skvost! ()

julie_mie

Tento film jsem viděla při jeho premiéře v kině Illusion a musím říci, že tehdy jsem od půlky brečela jako želva. Strhující příběh výrazně podtržený tím, že byl poctou panu Wintonovi. Paní Šafránková a pan Ambrhám byli dokonalí a další herci nezaostávali ve výkonech (včetně dětských představitelů). ()

mbohdy1

Hodně emotivní film! Zejména konec jsem probrečela. Užívala jsem si předválečnou atmosféru, kdy všichni věřili, že Hitler nemůže nikdy zrealizovat své plány. To, co následovalo, nikdo nečekal. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že něco takového by vůbec mohlo vzniknout a hrůzy, které se dále udály, by nikoho nenapadly ani v největších nočních můrách. I když zatím nejsem matka, tak pocity Libuše Šafránkové na mě doléhaly téměř hmatatelně. A co říci o Nicholasi Wintonovi? Doteď nechápu, proč tento muž ještě nezískal Nobelovu cenu míru, protože to, co dokázal a hlavně, že o tom nikomu neřekl, to dokazuje, že tento člověk je opravdový hrdina a já se před ním skláním. Takže za sebe nemohu jinak, než udělit tomuto snímku plný počet hvězdiček. ()

Wez odpad!

židovská propaganda jak se patří-větší hnůj jsem ještě neviděl-za mě jednoznačně odpad!!P.S.-doufám,že tento židovskej shit skončí někde v trezoru..Židi jsou zde vykreslení jako jediní hodní,lidumilní a vůbec ti nejlepší pod sluncem(zatímco všichni ostatní jim ubližují-ať už češi,němci,slováci..),-já bych tomu i věřil,kdyby nebylo vyprávění pamětníků té doby a z něj se nedozvěděl,že to bylo přesně naopak ()

dauby

Dobrý film, navzdory těžkopádné a rozvleklé režii. Taky si mohli páni scénáristé odpustit omílání židovských zvyků a místo toho měli klást větší důraz na podstatnější pasáže. Tak závažné téma se dá určitě ztvárnit lépe. 70%. ()

shinlove

Byl jsem na tom v kině a strašně mě to dojalo... Tohle byl nečekaný film na české poměry. Jsem nadšený, že film, dle skutečné události dokáže lidi oslovit a dopřád mu takhle vysoké hodnocení. 4* ()

zeromen

Velké překvapení se nekonalo, opět trapné české drama. Film měl dobrý námět i dějově by se to docela dalo ale celý film se točí kolem jedné velké trapné židovské rodině. Docela velká škoda, že to Češi vždy dobře našlápnutý film poserou. Jedině velké plus je doba kdy se děj odehrává a skvělí herci. Žádná mladá dnešní sebranka. ()

terinka04

Výborný snímek. Málokterý film mě dokázal tak dojmout jako právě Všichni moji blízcí . Nicholas Winton je pro mě opravdový hrdina. Výtečný scénář pana Hubače ,plný skvělých hlášek (někdy se bojím jestli ten náš pán bůh není tak trochu antisemita, žena nesmí mít minulost , ale muž musí být budoucnost....) a nezapomenutelných scén (Die fahne hoch!) Film zpočátku vypadá klidně , seznamujeme se s postavami , s prostředím a situací . Zajímavé je jak všichni odmítají uvěřit čeho je Hitler schopný (proboha ,snad neberete toho šílence vážně ? Ve dvacátém století? To svět nedopustí) Potom ale napětí stoupá, když Hitler začne pronásledovat Židy . Postavy se začnou k Židům (a nejen k nim) obracet zády ( Život je krutý a člověk slabý, sorry Same) A na scénu přichází mladý Angličan Nicholas Winton, který organizuje záchranné transporty židovských dětí z Československa . Mohl by jet i malý David, ale možná, že by ho rodina na nádraží uviděla naposled , je to velice těžké rozhodnutí. Závěrečná scéna je velice smutná . Herecké výkony byly rozhodně nadprůměrné a co musím vyzdvihnout je skvělý soundtrack a smutná závěrečná písnička. Jediné, co mě mrzí je, že tento snímek není tak známý. ,,Jestli je tvůj strach větší než láska , tak to tě lituju Aleno a vy pane doktore pečlivě studujte Ferkischer Beobachter , třeba tam najdete ženicha pro svou dceru" 90% ()

Sam_Hawkens

Tenhle snímek mě dostal a překvapivě dostane pokaždé, když ho vidím znovu. Promítat dětem na základních školách v rámci dějepisu nebo občanské výchovy. Silný příběh, skvělý Bartoška s Abrhámem a nádherná hudba. ()

Kivis

Vlastně žádné drama. Vyprávění vykreslující velkou rodinu a její více či méně svérazné členy. Přestože se do života rodiny nenápadně přikrádá válka, žádné zásadní drama se nekoná. A nepřijde vlastně ani na konci. Jenže právě v této nedramatičnosti se zároveň skrývá síla tohoto filmu. Život si prostě tak pohodově ubíhá, řeší se běžné rodinné radosti a starosti a najednou téměř ze dne na den přijdete o všechno. Zaklapnou se za vámi dveře vlaku a celý váš dosavadní život je u konce. V tu chvíli jste unikli smrti, ale svým způsobem jste zemřeli a začínáte žít úplně nový život. Do toho původního už se nikdy nevrátíte... ()

danny70

Film vypráví příběh rozvětvené zámožné židovské rodiny, žijící v Československu koncem třicátých let minulého století těsně před začátkem druhé světové války. Vyprávění je citlivé, realistické, ne kýčovité, s patosem tak akorát a drží se historických reálií. Odkaz na Nicholase Wintona zde sedí. Končí to špatně dle očekávání a historické skutečnosti. ()