vinducha

Vlastně hodně smutný film. Příběh hocha Davida , který se jako 1 z mála tehdy dostal do toho správného vlaku. Pocta siru Wintonovi. ()

Ywec

Malá nevinná děvčátka jsou obecně vnímána jako vůbec nejnechutnější oběti totalitní zvůle a tento motiv díky výkonu malé představitelky vnímavým divákům pořádně zahraje na city. Když připočteme skvěle zvládnutou proměnu Mariana Labudy v roli zahradníka a ostatní herecké výkony, je tento film kvalitní podívanou. ()

moviess

Tento film patří rozhodně ke skvostům české kinematografie. Je plný našich filmových hvězd a má neuvěřitelně silný příběh. Při scéně, kdy jsou Nicholasu Wintonovi představovány „jeho děti“ je těžké udržet si oči suché. Je to film o ryzím srdci. Snad žádný český film mě tak nedojal. ()

zebu_cz

My prostě ty melodramatické válečné snímky točit umíme. Ale jak dojde na něco současného, nedejbože na nějakou žánrovku, tak je zle. JInak samozřejmě Mináč odvedl dobrou práci, výtečná pocta Wyntonovi a tradičně spolehliví Abrhám a Šafránková. ()

Fraktální

Líbily se mi herecké výkony hlavně Josefa Abrháma. Ondřej Vetchý už je ostřílený žid, kterého stejně dobře zahrál i ve filmu Golet v údolí... :-) ...příbeh silný sám o sobě ()

Umělec

Dobrý český film s hvězdným obsazením, který kazí jen poněkud televizní pojetí.::: Dokumentární úvod a závěr a hlavně fakt, že se jedná o příběh na základě skutečných událostí posouvá snímek o patro výš. Závěr ze studia dojme... 80% ()

plimout

Tento film je pěkně nervy drásající a silně emotivní.Nicméně super příběch.Sám jsem na konci brečel jak želva.Pocta Nicholasu Wintnovi. ()

NikoKovac

Všichni moji blízcí je zřejmě nejpůsobivější dílo o Nicholasi Wintonovi, už jen tím, že je to hraný film, navíc podpořený geniální hudbou, což mnohdy udělá více než dokument. Navíc hvězdné herecké obsazení dává záruku, že o kvalitní herecké výkony není nouze. Co mě mrzí je to, že takto úžasný film není v hitparádě 300 nejlepších filmů, a co víc, mnozí ho ani neznají. Když si uvědomím, kolika opakování se dočkaly takové skvosty jako Kameňáky nebo Major Maisner, tak je mi z toho opravdu smutno. ()

82fanda

No...zas taková pecka to nebyla. Chápu, že jde o citlivý téma, a taky netvrdím, že se pan režisér nesnažil, ale prostě mě to přišlo moc takový utahaný. Příběh byl rozvláčný až hrůza a já čekal nějaké dramatické okamžiky a až na pár chvilek jsem se ničeho takového nedočkal.Snaha se ale cení a proto lepší tři hvězdy dám. ()

maestrum

Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony mi přišly spíše průměrné na to, jak mnozí dokázali excelovat v jiných filmech. Úplný závěr filmu je velmi dojemný. ()

Tereza11

Opravdu překrásný dojemný film...řadí se rozhodně do top českých filmů v rámci nacistického očistce...herecky skvěle obsazené a rozhodně stojí za zmínku Nicholas Winton, opravdu člověk se srdcem na správném místě...ale i přes tohle všechno je můj top stále Musíme si pomáhat :-) ()

Rathe

Tenhle snímek by si rozhodně zasloužil Českého Lva za nejlepší film roku. Rozhodně mnohem víc než Návrat Idiota. Je perfektní, kolik různých filmů se dá vymyslet v oblasti 2. světové války a židovství. A moc se mi líbí, že Matej Mináč dokázal vytvořit film o válce bez násilí. Jinak židovská rodina má herecky vynikající složení, že se jejich konverzací vážně bavíte. A děti hrají dokonale. ()

Drslw

Výborná réžia, výborné tempo, živosť a atmosféra. Už len to nevídané - plus všetci herci, ktorých považujem dlhodobo za slabých, neskutočne výborní. Bohužiaľ, to všetko platí len do objavenia sa Wintona. A zo skvelého filmu je memoriál... Chápem, že je to osobná téma režiséra. Ale keby sa dokázal od nej oslobodiť, bol by to úkaz, na ktorý 30 rokov čakám(e). Asi sa však nedočkám(e). Škoda...! ()

clubland

Opat dalsi zbytocny film, poplatny dobe, v ktorej vznikol. Podobnych filmov su uz desiatky a stale je to o tom istom. Natoci uz niekedy niekto film o tom, ako to bolo naozaj, alebo preco to tak vlastne bolo? Komu vyhovuje toto zahmlievanie skutocnosti a prekrucanie dejin v prospech urcitej komunity? Vsetci sa boja pravdy, pretoze kazdy ma tu svoju. Ale pravda nikdy neumiera a pride cas, kedsa budeme ucit o tom, ako sme pravdu nemohli hovorit za komunizmu a ani nejaku dobu po jeho pade. Zaujimavy komentar: Wez ()