Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

alldo.raine

Christian Bale na hranici lidského chápání a lidských možností, a to ne poprvé. Film je rodinným dramatem, kde se Mark Wahlberg vydává na cestu za slávou v boxu, která se ale nejeví zrovna moc reálnou, obzvláště, když vám k ní má dopomoci váš bratr Dicky, který ale nemyslí na nic jiného, než je fet. Navíc vztahy mezi celou rodinou nejsou zrovna růžové. Skvěle vybráno herecké obsazení, které jen umocňuje filmový zážitek z dramatu podle skutečných událostí... ()

ilovebritain

Takže.... Vezměte jednoho sympatického svalovce, přidejte reálnou předlohu, vydělte to téměř neexistující režií, vynásobte překvapivě osobitou Amy Adams, odečtěte mizernou hudbu, přičtěte úžasně megerovitou matičku, vydělte to předvídatelnou zápletkou. Do závorky si napište šedesát šest kilo váhy+ sto kilogramů talentu+ třicet kilogramů charismatu a vše vynásobte osobitostí(Ano, Christian Bale). Nakonec závorkou umocněte předchozí rovnici. Co vám vyjde? Inteligentnější, reálnější, lépe zahraný Rocky. ()

Ashnobe

Aniž bych o Fighterovi předem slyšel (jelikož Oscary moc nesleduju a film šel nějak mimo mě), tak jsem si ke konci říkal, že "Tohle je přesně jeden z těch filmů, kterej se při udělování Oscarů v USA asi hodně líbil." A taky, že jo. Mně to celý přišlo takový tuctový, příběh nic moc, podobných a lepších už jsme viděli spoustu. Baleův projev je rozhodně zajímavej a zvláštní, bohužel to není zrovna můj šálek čaje. Marka Wahlberga mám rád, ale přijde mi, že role, šmrncnutý psychologickým dramatem, mu zrovna moc nesedí. Jako "sociální sonda" fajn, ale když se to vezme kolem a kolem, je to celkem nuda a poměrně dlouho se na tisíc způsobů omílá dokola to samý ("Mickyho a Dickyho" rodinka je pěkně otravná, ale to byl účel). Naopak se mi docela líbil soundtrack. ()

dwyane

Opravdu velký respekt před hereckým výkonem Christiana Balea!Klobouk dolů, pan herec. Vždycky jsem ho měl rád, ale až tady se na mém osobním žebříčku dostal na přední příčky. ()

celticek

Nemůžu tomu dát ani průměr, protože je to bída. Bale zahrál dobře, Wahlberga nemusím ani trochu. Příběh o ničem, lehce předvídatelné, souboje patetické, nic převratného. Pokud tento snímek obdržel tolik nominací na Oscara, tak svět filmu spěje do pěkných sraček. ()

J.e.r.e.c

Kde by mě kurva napadalo, že Marky Mark bude někdy hollywoodská hvězda? Když nás v polovině devadesátek s princem italským Joudou poučovali v Esu o „životu v ulicích“, tak určitě ne. Wahlberg se ale vypracoval a dneska je z něj docela velká hvězda, přestože magnusekvíjak kvalitním hercem rozhodně není. Ale svoji klasickou polohu prostého dobráka zvládne pokaždé se ctí. To Christian Bale je hvězdou první velikosti a tomu taky odpovídá jeho role psychicky narušeného čichače toluenu a podobných dobrot. Příběh je rozehrán velice zajímavě, ale pokud čekáte hardcore psychologické drama, budete zklamáni. Je to vlastně hodně podobný případ jako Russellův následující film Silver Linings Playbook - nestandardní premisa se vyvine tam, kde ji chtějí mít všichni pravdoláskaři. Na druhou stranu musím režisérovi přiznat, že má tyhle „colalokovy limonády“ prostě v malíku; je to cajdák, ale ne úplně falešnej a určitě ne blbej. Nedivím se, že slavil úspěch jak u prostého diváctva, tak u suchopárných akademiků. 73 % ()

sigi2

Sociálny rozmer a dôsledná psychológia postáv posúva stokrát videné na inú úroveň. Celkovo mám pocit, ako by sa pri tvorbe filmu autori (a producenti) snažili vyhnúť všetkým možným klišé. Bale a režisér za jedna s *. ()

papadoce

Kiko je fenomenálny. Tohto filmu sa nikdy nenabažím. Jeho prejav, úteky z okna, napodobňovanie O´Kífa, pri týchto scénach mám problém udržať moč. Fighter je skvelá športová dráma, v ktorej dokonalý herec hraje retardovaného psychopata a ostatné osadenstvo tak neskutočne dotvára atmosféru filmu, akoby to ani neboli herci, ale dokument o ich skutočnom živote. Toto musí baviť a Kiko si toho Oscara proste zaslúžil, o tom žiadna. ()

Najt

Anorektický zhulený batman v hlavni roli spolu s Marky Markem. Film je skvělý, boxerské úseky jsou parádní. Na začátku to sice začíná zvláštně, ale jakmile proniknete do života postav, trochu se ten nadhled změní. Nakonec to dopadne líp, než jak to vypadá. Musím vychválit výkon Wahlberga i Balea. Nakonec z toho vzešel skvělý boxerský film s dramatem mezi rodinnými vztahy. ()

stephano

Film o boxu, kde box vypadá skutečně. Vyzdvihovat Baleho výkon je podle mě zbytečnost, protože ten si toho oskara odveze at chce nebo ne. Citlivej film o životě, o bratrech, o vůli a o jedný bláznivý rodině. Krásně se na to dívá a ke konci se člověk neubrání slzám. Nedivím se že 4 lidi z tohodle filmu jsou nominovaný na oskara (možná až na Marky Marka) PS: souhlasim s Happens choreografie rockymu chybela, tady je. ()

Kuzmik

The fighter - osobně nominace na oskara, senzační film, který vás do sebe vtáhne a nepustí. Mark Wahlberg a Christian Bale se fantasticky hodí do tohohle filmu. David O. Russell zvládl perfektní práci a jenom žasnu jak skvěle dokázal udělat takovýhle film, na který budu dlouho vzpomínat a okamžitě patří k mým oblíbeným filmům. Zaslouženě ***** 9/10 ()

Mr.Roman

Dráma o vzťahu dvoch bratov a boxe - kombinácia, ktorá má u mňa už napol vyhrané. Avšak plné hodnotenie nieje len zásluhou námetu, ale hlavne dobre zvládnutej réžie, vykreslenia "takové normální rodinky" a výkonu Christiana Balea, ktorého v takomto nasadení vidím prvý krát a hoci nieje môj obľúbenec, obrovské herecké umenie si s ním budem vždy spojovať (Oscar veľmi pravdepodobný). ()

DoubleJo

V poslednom case sa s filmami podla skutocnych udalosti akoby roztrhlo vrece.Alebo mozno ide o novy holywoodsky trend.Tak ci onak,tento kusok tvorcom vysiel,o com svedci aj 6 nominacii na Zlaty Globus(vratane Wahlbergovej a Baleovej) a urcite zopar sa im ujde aj pri Oscaroch.Mark je sice hlavnou postavou,no hereckemu vykonu kraluje Christian,bez debaty.Ostatni herci tiez nezaostavaju za nadpriemerom.Bola to velmi dobra drama socialneho charakteru so sportovou tematikou,asi tak by som to charakterizoval.Spokojnost. ()

ratpile

Naprosto obyčejné životopisné drama, které do nadprůměru vynáší technická stránka věci (boxerské zápasy, kamera) a především pak herci. Wahlberg dokázal, že rozhodně nemusí být vždy jen ten prkenný Mark v jedné herecké poloze. Christian Bale zahrál pak svého feťačka na cracku s typickým zaujetím pro roli (opět zhubnul ala Mechanik). Rozhodně zábava, poděkujme těm dvěma. p.s. Finální souboj byl super! ()

transbeskyd

Krásná studie syndromu mladšího bratra podaná na skutečném příběhu boxera, kterému se podařilo vystoupit ze stínu svého spíš velkohubého než slavného staršího bráchy a dotáhnout to tam, kam on nikdy nedošel. Zasloužený glób za "vedlejší" roli pro Balea, Wahlberg neméně přesvědčivý. Doufám, že nějaké ceny tenhle film ještě posbírá. Určitě si to zaslouží. ()

Uberlord

Snad jen na konec mohli picnout nějakou lepší muziku, která by podtrhla ty emoce a spontální náladu. "How do you like me now" je super písnička, ale na závěr se moc nehodí. To je tak vše, co bych mohl filmu vyčíst. Wahlberg je můj oblíbený herec a opět dokázal, že umí. Stejně tak Christian, který svoji roli zvládl dokonale. Skvěle jsem se bavil, a i přestože je vzestup outsidera navrchol, až příliž běžným tématem, film mi nepřišel ani trochu nudný, ba naopak. Bavil jsem se od začátku, až do konce. ()

otilrak

Čekal jsem zas další tuctový film o boxu. Naštěstí jsem sám sebe neodradil. Milé překvapení. Mark Wahlberg má hlavní roli, která je většinu filmu zastíněná Christianem Balem hrající věčně zfetovaného slavného bratra. Velmi zvláštní, ale dost dobré. Jinak klasický příběh, ale i tak na mě zapůsobil, protože je podle skutečných událostí. Nemohl jsem jinak než za pět. ()

Bigwave

Velmi hvězdně obsazené sportovní drama o boji s vlastním "já" a především s milovanou rodinu. Je to také o hledání hranice vlastního světa, ve kterém si urvete kousek štěstí i pro sebe. Wahlberg zde hraje opravdu výjimečně, až neuvěřitelně přesvědčivě. Opravdu je za filmem a hereckým ztvárněním, vidět kus práce. Na Oskara, to asi nestačí. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale