Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

lulu37

David O. Russell zbožňuje Marka Wahlberga. Christian Bale mu však dal KO...Páči sa mi na ňom, že si ho nemusím zaraďovať do žiadnej kategórie, nie že nemusím, ale ani nechcem. Je jedno, či hrá psychopata, hrdinu alebo staršieho drogovo závislého brata, ktorý sa napriek svojim veľkým chybám snaží všetko dať dokopy. Neviem, či je to dobre alebo zle, ale rovnako ako box ma bavili rodinné hádky a bitky :D ()

moviepill

Pomerne štandardný boxerský príbeh povyšuje na úroveň extra jedna vec, a to je Christian Bale. Prekvapil ma, šokoval a potešil. The Fighter je veľmi kvalitný film s výbornými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených, brilantným podaním postavy Dickyho od Balea a dvoma naozaj surovými scénami, ktoré kupodivu nepatria medzi tie boxerské. Ak má k tomuto filmu pripadnúť nejaký Oscar, tak jednoznačne hlasujem pre Christiana Balea. ()

Toumyk

Často mám problém s hodnocením filmů "založeným na skutečné události", protože celý příběh je jedno velké klišé, které můžeme ve spojení s boxem, cestou na vrchol, zavrhnutí blízkých a nakonec triumfální vítězství a hromadný objetí přirovnat k několika desítkám podobných filmů s jiným obsazením. Bale je tu skvělý...(Oskara za vedlejší roli si jistě zaslouží), i když si myslím, že to co provádí se svým tělem se mu jednoho dne vymstí, vzpomeneme-li na Mechanika (2004) , kde byl ubohá vychrtlinka a poté o rok později první z jeho série Batmana kde už opět překypoval svaly... . Tady ho můžeme opět viděl jako vychrtlého závislého a tak dále..ovšem nemění to nic na faktu, že to zahrál dobře a jeho postava mi přišla z celého filmu nejsympatičtější. Wahlberg hraje průměr. Pozitivně mě překvapila Amy Adams. Poměrně hezky tu byla vystihnutá atmosféra pohnutého rodinného života, někdy ale až moc vyhrocená...dějová linie je možná až striktně přímočará. Čekal jsem od tohoto filmu víc. 6/10. ()

reAnimat0r

Najlepsia dvojka Bale a Leo, super vykony. Wahlberg pre mna nie je herec. Nebyt famozneho Balea, je tento snimok len obyc. priemerom.Pekne som sa pobavil ako sa vyvynul tolko spominany HBO dokumnet. Miestami sa mi zdalo, ze film nie o boxerovi, ale o jeho mladsom bratovi. Dobre na mna posobil sekundarny trener - policajt, jeho vazna tvar ma dostala. Celkovy pocit zanechal vo mne titul vyssieho priemeru. Hodnotenie 7/10 ()

m.a.s.

Jeden z nejlepších filmů o boxu, který jsem viděl na úrovni Rockyho. Tak takhle Christiana Bala ještě neznáme, kde je ten namakanec z Gothamu, který neřekl víc než musel? Kde je ten kouzelník, který oslňoval svými kouzly? Nikdy bych nečekal, že se dokáže takhle odvázat a předvést nám vynikající výkon, na který může být právem pyšný. I když to byl obrovitánský nezvyk pro moje oči. Takhle vychrtlý bych v životě nechtěl vypadat. Film sám o sobě má mnoho zvratů a nečekaných událostí, ale Bale tento snímek posouvá o level víš. Ale vekou zásluhu na tomto filmu má i Mark Wahlberg, na kterém bylo vidět, že se na roli boxera připravoval velmi důsledně, jak kondičně tak i stylem pravého boxera. Vůbec jsem nevěděl, že to je pole skutečné události. Což zvedlo moje hodnocení, jelikož jsem velmi kritický k filmům, kde do sebe nechá někdo mlátit a pak jednou ho skolí. To ne!!! ()

Jack.Pott

Micky vyhrává díky staré dobré technice: Dlouho se jen brání, a teprve když se rival neustálou ofenzovou vyčerpá, srazí ho třeba i jedinou ranou. Fighter ale vede inteligentní dialogy, má propracovanější charakter a prožívá barevnější příběh (s pointou: Sakra, vy všichni kolem mě se musíte usmířit a v rámci možností se mít rádi, protože potřebuju svou žlučovitou holku, jednoduchou matku, a stejně tak vygumovaného bratra), proto je lepší než dědeček Rocky. ()

Cyberboy

Snaha byla, pár silnějších momentů by se tu našlo, ale na Oscara to není (ani na nominaci). Je fajn, že se Mark naučil skákat přes švihadlo a držet dvoják, při lapách se přesto víc nadřeli páni trenéři. Christian se do své role vžil natolik, že mu to zůstalo až do předávání Oskarů. Amy dělala co mohla, obšas jsem měl pocit, že je to právě ona, kdo film drží nad vodou. Jako rodinné drama to šlo, nic víc nic míň. ()

Raptile

tohle že mělo několik nominací na oskara? =D =D =D ale jděte a že je to nejlepší boxerský film od doby Rockyho? ale jděte taková slátanina, žádné emoce nic. Taková hloupost nejlepší boxerský film od doby Rockyho zůstává Těžká váha s Russellem Crowem =D nedoporučuji ()

Clarka

Christian Bale - WOW. Ale bohužel to bylo jediné wow z celého filmu. Jinak je to takové hezké, má to švih, za zmínku a plusové body stojí i výkon Melissy Leo. Atmosféra nějakého malého amerického městečka taky parádní, včetně všech Mickyho sester. Ale to je asi tak všechno. Mark Wahlberg je nemastný neslaný, vystačí si se dvěma výrazy... Nevadilo mi film vypnout a dodívat se na něj až druhý den. A to u dobrých filmů nebývá. ()

jefimyc

Hodne tvrdych uderov, hlava-telo-hlava. Bale-Wahlberg-Bale, ten pribeh sa priam pytal na platno, nie je totiz tak vela sportovych dram, ktore vychadzaju zo skutocnosti. Rodinne vazby viac ako dobre sekunduju tym v ringu. Skutocne zapasy su lahodkou pre fanusika boxu, staci si pozriet zapas Warda s Gattim: http://www.youtube.com/watch?v=UM0bpk6pSBw ()

cromagnon

Kluci to válí parádně, dobře se na to dívá, příjemně to plyne. A jak na konci vidíme, opravdový Dicky Ward byl vážně magor. Taky jsem čuměl na Amy Adams, nevěřil bych, že může být tak rajcovní. Zápasy vypadaly realisticky, parádní zvuk. Přiučil jsem se něco o K.O. na tělo. Ale Wahlberg jako muší váha? To byl vtip, ne? No nic. Celou dobu jsem se dobře bavil a oběma borcům jsem fandil. Moc jsem od filmu nečekal, o to příjemnější z toho mám dojem. NAPROSTO ZASLOUŽENÝ Oscar pro Balea. ()

swinevenca

Tak tohle mě strašně překvapilo, protože byť podle skutečnosti, obával jsem se většího "americkýho" zásahu, ten naštěstí nepřišel v tak velké míře. Wahlberg zahrál výborně, ale pro mě se vedle naprosto excelentního Balea ztrácel. I když je to příběh vlastně strašně častý a předvídatelný, řadím tento film k absolutní špičce, i díky hereckým výkonům ostatních herců, nebo spíše hereček. Amy Adams mě úplně odzbrojovala, když se stavěla proti nenormální rodině, která nebyla zvyklá na jakýkoliv odpor, ta si Oscara zasloužila. V každém podobném příběhu je nějaký "dojemný" moment, ale ve chvíli uvádění dokumentu HBO se člověku musí tý socky Balea sželet, i přesto, že si za všechno může jen a jen sám. Pro mě to prostě byl silnej zážitek. ()

a0001

Jednu hviezdu za Christiana, inak bol film jedna veľká meganuda. Žiaden dej, žiaden box. Ak by som to mal porovnať s Cinderella man 2005, nemá tento film absolútne nič čo by ponúkol. Vysoké hodnotenia ma iba za jeden herecký výkon verím. Inak si neviem predstaviť úspešnosť tohto snímku. ()

praethoria

Markovi sedia jeho úlohy športových hrdinov ako riť na šerbeľ. Táto príjemná tvárička , ktorou boduje u obecenstva od puberty sa znovu hodí do filmu. Akokoľvek film je o boxeroch - zápasníkoch je tu veľmi dobre vykreslené niečo iné. Boj postáv. Názov filmu by som skôr priradil ku vzťahom medzi Mickom a Dickom a ich rodinou navzájom, kde pomerne často vznikajú vyhrotené situácie končiace zápasom :) Pomerne dosť priestoru vo filme dostala vedľajšia postava Christiana Balea - Dick. Sledujeme jeho postupný pád celým dejom , vďaka jeho závislosti na drogách a matke. Film plynie v takom pokojnom tempe, proste ďalší lepší priemer. Záver: Odporúčam, ale iba po nedeľnom obede, keď sa napráskate šalátu s rezňom a pokojne zakvasíte pred pc, telkou. :) ()

megajalec

Veľké prekvapenie. Film zaujal autentickosťou a hlavne príbehom, uveriteľným a silným. Rodinná dráma a v pozadí box. Tiahne to samozrejme Bale, ktorý je fakt skvelý, Wahlberg taký jednotvárny, ale mám pocit, že jeho postava si to priam vyžadovala. Veľa silných emotívnych scén (zápas cez telefón, návrat z väzenia, pozeranie TV v base a následné uvedomenie si samého seba v podaní Balea..). Inak, ktohovie, koľko silných príbehov je ešte vo svete boxu... ()

CallenG

Christian Bale zaslouží absolutorium za to co předved, ani na moment nevypadnul z role a věřili jste mu každé slovo, každé gesto, bravurně zahraná role. Bale zastínil všechny, ale i ostatní byli hodně dobří. A na tomhle film velkou vahou stojí na výborných výkonech herců, děj nebyl špatný, mám z něj ale smíšené pocity. Byly nám naservírovány pouze ty nejdůležitější okamžiky z života tak nějak slátané dohromady, něco tomu zkrátka chybělo. Ale pořád je to jeden z nejlepších filmů roku. ()

anticapa

Bale nejlepší na celým filmu. Ze života vykreslen jeho vztah s matkou, to mě pobavilo, ta mateřská slepota. Jinak boxérský scény mi povedený nepřišly. ()

lobo87

Skvele obsadená dráma z prostredia boxu, pri ktorej som si uvedomil dve veci: som rád, že nemám sestru (tie Mickyho boli fakt nechutné) a že aj tvrdí muži sa nechávajú riadiť dominantnými ženami. Skutočnosť, ako Mickyho stále dirigovali jedni, alebo druhí, bola na zbláznenie. Celkovo nám film neprináša nič extra. Emócie sú len slabé, príbeh, akých existujú stovky. Ale! Herecké výkony počnúc drzou Amy Adams, príživníckou matkou, samotným Mickym boli výborné. Zo všetkých vyčnievala troska Bale, ktorý bývalého boxera, dnes feťáka zahral excelentne. Nechce sa mi veriť, že toto je ten temný rytier, ktorého opäť čoskoro uvidíme na plátnach v plnej paráde (a sile). ...70% ()

CrazymanM

Příjemný,slušně natočený film,dobré herecké výkony,obzvlášť Christian Bale pro svou roli zřejmě udělal hodně!Mám rád takovéto filmy o sportovcích všeho druhu,kteří se nakonec dočkají ocenění,i když často tvůrci(hlavně amíci) z toho udělají selanku,což se v tomto případě,naštěstí,nestalo! ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale