Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Ruut

První třetina je jako velmi nepovedená mexická telenovela ze čtvrté cenové. Druhá část hodně slušné vězeňské drama. A pak následuje velký zápas, který má očekávatelný konec, ale je koukatelný. Celkově The Fighter vítězí těsně technickým K.O. na 70%, ale .. ale. -----update po půl roce: nic si z toho nepamatuju!!! A tohle by se mi u Wrestlera nikdy nestalo. ()

liskam

Ch. Bale naprosto ovládl tento film,jeho přítomnost na plátně se pro mě stala návykovou. Jen díky němu vybočuje tento snímek z řady podobných filmů o sportu. Další z jeho "tváří". Už těd se těším co předevde příště. ()

mzss1

|95%| FIGHTER mi dlouhou dobu unikal. Nevím proč tomu tak bylo, protože boxerské drama jsou záležitosti, které beru všema deseti. Rozhodně má tohle jiný styl, než Rocky apod. největším kladem byly postavy – napsané přímo fantasticky. I jejich herci to zvládli na výbornou. Čtveřice Christian Bale, Mark Wahlberg, Melissa Meo a Amy Adams – přesně v tomto pořadí od nejlepšího bych je v mých očí viděl. Postavy mi přišli téměř absurdní a to mě to víc bavilo. Bale mě zaujal nejvíc, prostě cvok, který má ale všech pět pohromadě. Melissa Leo byla správně ujetá matka. Wahlberg typický sympaták a Adams příjemná jako vždy. Jako netypické drama to působí ale dobře. Boxerské scény mohli být více vypilované k dokonalosti, ale přesto zabavili. Především to bylo vše postavené na postavách. Nevím, jak to mám lépe popsat – to se musí vidět. Někomu to možná přijde nudné, já se bavil přímo královsky. ()

Payushka

Fighter je zmetek. Americký cukrkandlový šmejd, který je neskutečně přeceněný. Ale takový se musí objevit asi na každých Oscarech. Teď jen doufat, aby si to porotci uvědomili a ocenili jen Balea. ()

Anderton

Fighter je dôkazom toho, že najlepšie príbehy píše sám život. Už od začiatku je jasné, že tento na prvý pohľad šablónovitý film o boxe je odlišný. Výnimočne napísané postavy, ktoré sa občas chovajú dosť nelogicky a dávajú priechod skôr emóciám (to je plus, pretože film tak pôsobí reálnejšie), nečakané vyhrotené situácie, pri ktorých považujete jednu postavu za kladnú a ďalšiu za zápornú, aby ste o desať minút mali úplne opačný pocit a nakoniec usúdili, že ľudia nie sú čiernobieli. Nekonvenčný autorský film, ktorý pôsobil vďaka kampani a obsadeniu naopak veľmi konvenčne, sa stal zaslúženým čiernym koňom sezóny a oscarového večera. ()

Frajer42

Christian Bale je záruka kvality. A v tomhle filmu mi dokázal, že dokáže zahrát cokoliv, a proto zavítá do mé topky. Odchylku od skutečné události se neodvážím komentovat, protože skutečnou událost neznám. Tento příběh mě ale značně zaujal. Přes všechno pozitivní má však film spoustu mezer. Bez emocí, ale i tak dávám lepší * * *. ()

boshke

Ta kouzelná formulka "podle skutečné události" (či "based on the true story", chcete-li) je poměrně alibistická. Snaží se přimět diváka brát vážně vše, co mu režisér naservíruje. Nemusí tomu tak vždy být. A ani podle mne není. Umím si živě představit tu manipulaci s filmařsky nezajímavými částmi "skutečného příběhu"... Ať už opravdový příběh Mickyho a Dickyho vypadal jakkoli, ten filmový mne poměrně zaujal, i s mým minimálním zájmem o box (což však zřejmě nemusí být vždy nutnou překážkou, viz Černá labuť). Po herecké stránce samozřejmě vynikající, jsem za Oscara pro svého oblíbence Christiana rád... 80% ()

Kothy

Zajímavý snímek s Markem Wahlbergem a Christianem Balem. Bale musel pro tuhle roli zas něco shodit. Je Wahlbergův bratr a dělá mu trenéra. Sám má ale osobní problémy... Bale za to dostal Oscara. :) ()

teutates

Snažil som sa zachovať tu spomínanú chladnú hlavu lovca... nooo nedá sa, snažil som sa, ale ty dvaja "mentalovia"... Vravel som si, tradične pojaté "Love Story - vzor". Čumel som jak pero z divana z akých sračiek sa dokázal hlavný hrdina povzdvihnúť, samozrejme prišiel mi trochu zaostalejší, no po toľkých ranách sa ani nedivím. Bale je kapitola sama o sebe, ten túži po tom Oscarovi silou mocou, proste ho chce synek (no neviem ako to dopadne, nominácia je častokrát na prd). Držal som Markymu palce, posledný Fight bol max. motivačný... soundtrack, taktiež fajn... "Here I Go Again". 7-8/10 ()

oje

Nebude to film, který by přetrval desetiletí nebo kvůli kterému by se zvýšil odbyt boxerských rukavic. Oproti jiným filmům o vzestupu na sportovní nebe trochu chybí srdce a kapka adrenalinu. Byla to přesto ale pěkná podívaná, které ve směs nic nechybí. Klasicky nebyla vynechána láska, ale ani trochu té hloubky. Důraz je spíš než na sportovní zákulisí kladen na vyvíjející se rodinné vztahy. Nesportovce tak nebudou nudit dlouhé tréninkové pasáže, na své si naopak přijdou ti, co rádi spíš rodinná dramata. Nesmím nepochválit obsazení dříče Wahlberga a Balea, který se s rolí opět natolik sžil, že bych věřil, že ho skutečně právě vypáčili z gauče a kupy koksu. ()

swamp

Film o boxu.. bez boxu. I tak by se dal popsat The Fighter, kterého si s myšlenkou na Oscara vysnil Marky Mark, ale vyžral mu jej skvělý (a nechutný a nechutně podvyživený) Christian Bale. Rodinné drama takové mrdlé rodinky ale asi není to, co by mi vymlátilo zuby z huby. ()

Okara

Zbožňuji tyto filmy. I přes velkolepý příběh je zpracování komorní, celý děj se nese v jakémsi pozvolném melancholickém rytmu a co schází na blockbusterovském vizuálu, to vydatně kompenzují herci. Jeden lepší jak druhý, během hádek jsem jen hltal očima každé slovo a každičký výraz. Klasická boxerská zápletka se větví do menších, řešících vztahy mezi lidmi, které upřednostňovat, jakým dávat přednost a kvůli kterým se jiných vzdát. V rozrůstající síti těchto vznikajících přátelství a nenávistí je začleněna i drogová problematika, která celkový dojem posunuje o úroveň výše. Smysl pro vžití se do role Christiana Balea se stává pomalu nepopsatelným, se svým umem zraje jako portugalské víno. Tudíž nebýt oslavného závěru Viva America, tak bych šel pravděpodobně s hodnocením výše. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

DwayneJohnson

I když teda boxerský filmy moc nemusím, v tomhle případě udělám vyjímku.Mark Wahlberg v hlavní roli má několik protivníků, kteří ho v herecké terminologii poslali na kolen už v prvním kole. Ne, že bych Marka neměl rád, ale Christian Bale roli jeho bratra ztvárnil naprosto dokonale a po zásluze si za něj odnesl oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Amy Adams se mi taky moc líbila v roli Markovy přítelkyně, ve srovnání třeba s filmem Julie a Julie je to úžasná proměna. No a myslím že Melissa Leo v roli matky obou boxerů a její crazy family asi o 12 hlavách, to byl taky zážitek. Moc povedenej film ani ne tak o boxu,ale spíš o klikaté cestě a splněním si vlastního snu. ()

Ant

Srovnání s Rockym se tento film asi nevyhne, ale v konečném důsledku mají společné jen to téma boxu. Jinak je Fighter úplně jiný film, který je svým způsobem mnohem hlubší a zabývá se o něco jinými tématy. Výhrady mám prakticky jen k dokumentární kameře, která mi hlavně v první půlce lezla na nervy. To je ale taky má jediná výhrada, protože všechno ostatní tvoří naprosto úžasné drama se silnými hereckými výkony a perfektním soundtrackem. Bale sice zase jede šíleně nadoraz, ale posledních pár minut mě z jeho strany naprosto dojalo. Nesmírně opravdově působící drama a pro mě asi nejlepší film roku. ()

predators

Absolutní herecká pocta Christianu Baleovi, jehož brácha měl prima bráchu. Když přežijete otravné rodinné rozpory, máme tady po Rockym dalšího boxera, který nejprve potřebuje dostat na prdel, aby zasadil poslední ránu. Zajímavost: Najdi jednoho Dickyho!MickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyMickyDickyMickyMickyMicky 75% ()

nascendi

Boxera som dopozeral na niekoľko krát. Športová časť filmu mi už nemohla priniesť nič nové a objavné, keďže filmov s analogickým príbehom som videl možno desať. Ani herectvo oboch hlavných predstaviteľov ma príliš neoslovilo, aj keď Christian Bale podal výkon hodný Oscara. Najviac ma odpudzoval parazitizmus rodinných príslušníkov, ktorí sa ako pijavice navešajú na úspešnejšieho člena rodiny a ťahajú ho medzi seba. Pripomína mi to početné obdobné prípady vyskytujúce sa u jedného nášho etnika. Ale nielen tam. Nie je to zriedkavosťou ani u umelcov alebo hviezd showbiznisu. Takže, aj keď uznávam, že Boxer je vydareným filmom, nedokážem mu dať viac ako tri hviezdičky. ()

cukorek

Hlava telo, hlava telo aj to môže byť niekedy tá správna stratégia v boxerskom ringu, ktorá prinesie víťazný koniec. Napriek tomu, že je to zaradené ako dráma, našli sa momenty, ktoré ma pobavili čo dalo tomu príbehu tu správnu a neobyčajnú chuť, ktorá mi až prekvapivo vyhovovala. Tento krát išlo o fakt dobré biografické spracovanie bratov Mickyho (M.Wahlbergem) a Dickyho(Ch. Bale), ich vzájomného vzťahu a ich matky komandantky, ktorá stála na čele ich rodiny. Obaja spomínaný herci nepatria k mojím veľmi obľúbeným, ale teraz keď nepôsobili ako akčný či komiksový hrdinovia ma prekvapili a spolu s Amy Adams podali výkon, ktorým si zaslúži moje docenenie. Tiež ma potešil výber jednotlivých hudobných skladieb, ktoré do deja výborne zapadli.80% ()

Slarque

Boxerské drama zkřížené s protidrogovou osvětou. Christian Bale jako přesvědčivě vychrtlá troska závislá na cracku i Melissa Leo jako příšerná matka si vysloužili Oskary, protože jejich postavy byly ve filmu opravdu na zabití. Děsivé stádo sester také. Mark Wahlberg zase jednou hrál v něčem, co není naprostá blbost, a je vidět, že je to velmi dobrý herec. Amy Adams tu naštěstí také nebyla jen na ozdobu. Takže nakonec slušné sociálně-sportovní drama (70%). ()

Claw

Špičkové drama, které je spíš než o boxu tak o rodině jako takové. Hodně "vyvedená" americká rodinka, kde je všechno naruby (tak jako všude je něco... jak se říká), dva bratři, oba nadaní, jeden feťák, druhý naprosto nevýrazný, jednoduchý, neprůbojný, ale fyzicky nadaný boxer... O tom, jak málem oba proserou svůj život, svoje obrovské možnosti, kvality, příležitosti... ale nakonec se všichni vzchopí. Závěr v ringu, kdy se raduje celá rodina je opravdu dojemný. Boxerské souboje nejsou vůbec hlavním obsahem filmu, ale jsou špičkově choreograficky a "dokumentárně" zpracované. Každé Wardovo vítězství = KO je prostě adrenalinový orgasmus... /75%/ ()

Happens

Film si na nic nehraje, je to bublina, která se samovolně nafukuje příběhem boxera, který - jako všichni - to má v životě komplikované, bublina se vznáší a pluje pestrou paletou situací, co nejsou předramatizovány, ani nejsou nudné. Nutno ocenit choreografii v ringu, Rocky byl skvělý film, ale ten box byl žalostný, zde si i zkušený divák smlsne. Ch. Bale, bratr hlavního hrdiny, předvedl svůj herecký talent a v závěrečné scéně jsem se neubránil slzám.. Jediná výtka patří váze, ačkoliv jsem nadmíru spokojen s obsazením, je nutno podotknout, že Walhberg má minimálně o 10 kilo víc než je velterová váha (do 147 liber,67kg). 95 % ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale