Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Mr.Mick

Uvažoval som medzi dvoma a troma hviezdičkami ale nakoniec ma Baleov výkon presvedčil o slabších troch. Mark Wahlberg mi do tej role vôbec nepasoval hoc ju zahral dobre. Po technickej stranke Russell bol ako obvykle vo svojej forme (cháp ako režisérsky priemer) ale nič do žánru nepriniesol. Na tento film si po roku ani nespomeniem že existuje. (45%) ()

Kratoc

Christian Bale je známý tím, že se do svých rolí opravdu umí ponořit a i tady to předvedl v celé své kráse. Mark Wahlberg nehraje špatně, ale vedle Bale docela zaniká. Jinak samotný film, děj a technické zpracování je docela tuctovka. A upřímně nerozumím nominacím na Oscara ve VR pro Amy Adams a Melissa Leo (a to, že Oscara skutečně dostala je pro mne ještě větší záhadou). ()

Thomm

Tak filmy jako je The Fighter opravdu můžu. Jelikož je film založen na skutečnosti, děj nepůsobí tak vyumělkovaně, pohádkově. Wahlberg má konečně roli v kvalitním filmu a Bale podává skvělý výkon v roli magora. První polovina filmu na mě působila silně depresivně, dělalo se mi špatně z rodiny "bílých cigánů", která žije v jednom domku a ničí život jedinému členovi, který snad ve svém životě může něco dokázat. Druhá půlka naopak potěší a ke konci prostě přejete sympaťákovi Wahlbergovi jen to nejlepší. Jsem rád, že jsem tenhle film viděl. ()

Vitaminy

Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale musím dát pouze 4. Devadesát procent filmu jsem se krásně bavil, ale prostě ten konec mi nějak neseděl. Samozřejmě jsem čekal, že Mark Wahlberg natrhne řiť komukoliv, kdo mu vleze do ringu, ale chyběla mi u takového bratrského dramatu ta slzička radosti na krajíčku, že všechno dopadlo, tak jak mělo. Radši bych viděl, kdyby se Micky s Dickem porvali mezi sebou a usmířili až potom, ale to bych chtěl asi moc. Christian Bale si jednoznačně za svůj výkon Oskara zaslouží a je největším tahounem filmu. Bez něj si to ani nedovedu představit. Nechápu jak mohl tolik zhubnout. Doufám, že do Batmanovskýho mundůru pořádně nabere. Prostě 80% - něco tomu chybí. ()

bidja

Víceméně **** za Balea, čímž si konečně vykoledoval vstup do mé síně slávy, že mu to ale trvalo. ()

panmroz

Parádní studie zhoubnosti rodinného rozvrstvení a syndromu mladšího/staršího bratra. Především to sedmero (?) sester dalo vzpomenout na Punch drunk love a pro mě vytvořilo jasného (byť marného) adepta na Oscara za ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Režisér Russell se s nějakou náročnou expozicí nikterak nemazlí, vrhá nás do mnohahlasného dění a hereckých exhibic Christiana Balea, s tím, že se expozice udělá sama! A ono že jo! Najednou máte podobnej pocit, jako u té maringotky bez kol z Divokých včel - bezúnikového "domova". Závěrečná půlhodina (trochu na škodu, bych řek') se pak vrací obloukem k žánru, který každý čeká - tj. "kterak boxer dostával do držky a pak vyhrál", kterému ovšem nemá co originálního přidat. ()

masiko

Bale predvadi svuj standart, coz bohate staci na to aby prejel jak Wahlberga, tak vsechny ostatni. Oskar zaslouzeny (jen nechapu, proc prisel az ted :). ()

Illy

Díky precizní režii a hlavně výkonu mého oblíbence Balea (každé gesto a vysmažený pohled jsem mu věřil) je tento snímek vysoko nad průměrem. ()

M1k9

Zfetovaný Bale mě pobavil. Film je na pochvalu, ale čekal jsem něco jiného. Přece jenom sledovat osud jedné italské rodinky od začátku do konce, nezajímavé. Navíc happy end bez pointy, co se tady vlastně řešilo? Nějaký box, nějaký fet, a to je vlastně všechno. 4.5/10 ()

rotel

Nemám rád filmy ktoré začínajú vetou - nakrútené podľa skutočnej udalosti, ale občas zostávam milo prekvapený. Toto dielo neprinieslo nič nové a napriek tomu som ho zhltol jak jednohubku, a navyše keby som nečítal v titulkoch, tak neverím. Christian Bale - fakt výborný, klobúk dolu! ()

bolan

Boxérské filmy mám rád, zvláště nejsou-li jen o boxu, což se zde skutečně povedlo. Všechny charaktery jsou naprosto exkluzivní, dokonale uvěřitelné a obzvlášť Christian Bale je boží hovádko - dokonaleji se to už snad ani zahrát nedá. Tak trochu novodobý Rocky v jiném kabátě. ()

toi-toi

Nie je to zlý film, to treba povedať najskôr. Avšak sledovať hádky bandy amerických vidlákov temer hodinu, kým sa začne diať niečo čo by sa dalo nazvať športovým filmom je príliš dlho. Taktiež ani smutná tvár malého šteniatka, ktorú Marky Mark ukazuje moc nepovzbudí do ďalšieho deja. Neviem za čo dostala pani Leo plešatú sošku, no každopádne Bale si ju konečne zaslúžil. Minimálne za to, ako dokáže hazardovať zo svojim zdravím, kvôli svojim postavám. ()

RomanHyde

Opět jedno oscarové faux paix. Film je to nadpůrměrný, ale že by něčím oslňoval se říci nedá.. Vzhledem k tomu, že většina lidí viděla Rockyho, Zuřícího Býka a Million Dollar Baby zajímalo mě, co nového nabídne Fighter.. Nového nenabídl vůbec nic, pouze skutečný příběh o skutečném pádu na dno a opětovném znovuvzkříšení na pozadí sociálního dramatu. Ty největší peklíčka se vždy odehrávají mezi čtyřmi zdmi obklopující rodinný krb a né jinak je tomu i zde. Různorodí lidé, kteří žijí na hromadě jen proto, že jsou "jedná krev" a navzájem se "pokřivují" a snaží se aplikovat svou formu na své bližní , až se někdo vzepře, načež je očerněn a vyloučen.... každopádně Fighter nabízí happy end, j přesně tak jak to máme rádi a jak o tom sníme.. ()

Atheas

Christian Bale je boží. Zase tahne ten film jenom on. Šílený herec, jak se jen na ty svoje pošahaný role připravuje. A skvěla pošahaná rodina, s vypočitavou matičkou a spoustama debilních sestřiček. Nelíbil se mi příběh, děj - no nuda. Nelíbil se mi Mark Wahlberg. Nelíbilo se mi na tom filmu fakt skoro nic a byla to děsná ztráta času. Film o boxerovi který je lepší než tento, je skoro každej a každý kdo se na to koukne mi dá asi za pravdu. ()

majo_svk

Biografické filmy vždy majú svoje čaro a mám ich rád. Najviac inklinujem k životopisným filmom o boxe a boxeroch. Je to asi tým, že o nich vzniklo a vzniká najviac kvalitných a zaujímavých snímkov. Veď si len spomeňte na legendárnu sériu Rocky alebo vynikajúcu drámu Million Dollar Baby. Tieto filmy jednoducho zbožňujem. Fighter je podobnou drámou o Mickym Wardovi, ktorý sa stal šampiónom velterovej váhy. Nejde v nej však len o box ako taký, ale skôr o sociálny a ľudský rozmer. Je to skutočný príbeh o pádoch a sklamaniach, vzostupoch a radostiach, hrdosti, medziľudských vzťahoch, priateľstve a láske. Ľudské a rodinné vzťahy sú tu vykreslené v tej najkomplikovanejšej a najhnusnejšej podobe. Aj tu však platí jednoduché pravidlo, ak chceš niečo v živote zmeniť, musíš začať od seba samého. To si uvedomil nielen Mickyho feťácky brat Dick, ale vlastne celá jeho pošahaná rodina, ktorá nakoniec pochopila, čo je pre Mickyho to najlepšie. Zo všetkého najviac treba vyzdvihnúť hereckú genialitu Christiana Balea, ktorému uveríte úplne všetko, čo vo filme urobí. A preto niet divu, že si odniesol oskara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej roli. Je to film silný, citlivý a pútavý, i keď viac dramatického napätia by sa mu nesmierne hodilo. Boxerské súboje vôbec nie sú veľkolepé, dych berúce, ale skôr realisticky obyčajné. Ak vás lákajú biografické filmy o boxe, tak si Fightera pozrite. Nie je to naj film o boxe, ale 75% si určite zaslúži. ()

Brylin

Sportovní a sociální drama se režiséru Russellovi povedlo. Vychází sice z poměrně osvědčeného klišé o vzestupu boxera z chudých poměrů, ale přináší nový úhel pohledu zejména v díky postavě Dickyho. Líbil se mi výkon Marka Wahlberga, kterého ovšem zastínil charismatický Christian Bale. Technicky bez chyb, navíc mi zajímavý přijde fakt, že film produkoval Aronofsky. Čtyři hvězdy i za sympatický závěr. ()

Thehellion

Tak na Warriora, kterýho jsem jel včera to nemá, film to špatnej není..Bale je snad až moc přesvědčivej..:-) Neskutečný, jak zhubnul..Tenhel film je dobrý, ale výborný asi úplně ne..tak bych to shrnul..:-) ()

phoorecek

Pří scéně, kdy se Mark a Amy poprvé políbili, se mi dělalo těsno v kalhotech, když ale Markův zfetovaný bratr a jeho přiblblá matka začnou v autě zpívat nějákou klišé bláhovou sračku na usmířenou, tak se mi krev vrátila zase do mozku a uvědomil jsem s že se dívám na obyčejnou tuctovku(tímto jsem popsal mé fyzické změny při sledování filmu). K ději: velice silný snímek o boxerovi, který zjistí, že jeho matka není zrovna nejlepší agent a bratr nejspolehlivější trenér. Po těžce nesoucí změně angažmá se dostane k dobrým zápasům a pomalu postupuje vpřed za svým cílem.BLA BLA BLA. ()

jacksax

Je to po všech stranách dobré...ale tak americky plytké!!! Jako sportovní drama to prostě na plný počet nemá - co se týče postav, tak si k nim autor nedokázal za celou dobu najít nějaký vztah. Snaží se ohromit příběhem, ale to dokáže udělat každý druhý dokument. Ta odtažitost (umělost) z toho dělá slabší čtverku. Rocky či Zuřící býk rozhodně nedostali třetího do party... ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale