Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Wishkah

Film je to dobrý, zajímavě natočený a s kvalitními hereckými výkony. Ale do té dokonalosti mu prostě něco chybí. Možná je to tím, že podobný příběh už tu několikrát byl a v konkurenci Rockyho, Zuřícího býka, Aliho a třeba i Těžké váhy působí jako outsider. Každopádně jednoznačně zasloužené Oscary za vedlejší role a závěrečný zápas je skutečně dokonalé finále ()

kill-tec

Není to o tom že z outsidera vyroste šampion. Je to jen o přihlouplém čtyřicátníkovi, který neví co chce, o jeho trapný mámě a debilních sestrách, je to o jeho naivní holce a zfetovaným bráchovi, který zahodil svoji šanci a teď se to snaží napravit. Je to jen příběh, který se prý opravdu stal a mně to prostě nestačilo.. ()

Shimitz

Neorginální, leč vybroušené drama. The Fighter se ve světle oscarové Královy řeči jeví jako ještě větší sázka na jistotu. Příběh ufňukaného nedoceněného sportovce jsme tu měli již mnohokrát, přesto jde film, který dokáže překvapit, strhnout i dojmout. Za kamerou i před ní se totiž sešla výjimečně silná sestava. O Christianovi nemá cenu mluvit, naopak vyzvednout výkon Marka je takřka nutné, on je hnací síla snímku, díky které vás film vtáhne a pohltí až do samého konce. David sice netočí film každý pátek, tady se ale zepjal snad k ještě většímu výkonu než hlavní představitel filmu - dokázal zapracovat jednotlivé podlinky i malé detaily do jednoho dechberoucího celku. Drama roku 2010. 90% ()

klasnic

Kvalitních filmů o boxu není mnoho, když nepočítám sérii Rocky, ale tento snímek není rozhodně žádná ostuda, film překvapí velmi dobrými hereckými výkony, hlavně teda musím pochválit Christiana Bale, který se své role chopil opravdu dobře, kdy ukazuje pád na samotné dno vlivem drog a následně vzestup jeho postavy. Oscara za tuto roli dostal zaslouženě. Záběry z ringu jsou natočeny realisticky s atmosférou jaká tomu patří. Nedávám plný počet, jelikož tomu něco chybělo možná Stallone :-D. ()

jasiska

Lepšie ako Raging Bull, ale slabšie ako Cinderella Man. Čo robí tento boxerský film zaujímavý, je zameranie na rodinu hlavného predstaviteľa. Musím však povedať, že keby to bola moja rodina, tak sa snažím vypadnúť z mesta tak rýchlo, ako sa len dá. ()

Crackonosc

Ten film má tak hnusnou kameru až mi dělalo problémy ho dokoukat! Divně špinavej a hnusně vyblitej obraz byl asi tvůrčí záměr, ale se mnou je takový zpracování evidentně nekompatibilní. Navíc je příběh moc tuctovej a nezajímavej na to, aby mě k filmu nějak přikoval a abych byl ochotnej se o postavy vůbec zajímat. Celkově mi to připadalo hodně průměrný, aby se kolem toho dělal takovej šrumec. Btw: ještě jednou bude Christian Bale pro nějakou roli extrémně hubnout a začnu pochybovat o jeho duševním zdraví... ()

Holubicqa

Jak mám Marka ráda, tak tady mě docela zklamal.. Herecky to prostě nezvládl tak, jak by se dalo od tohoto vynikajícího snímku očekávat. Naprosto ho zastiňuje Bale, který se pomalu, ale jistě stává mým velkým oblíbencem. Fascinuje mě, jak se dokáže do každé role vžít a sežeru mu úplně všechno. Fighter nemá moc společného s podobnými boxerskými filmy, je to spíš náhled do soukromí špičkových borců, jak může sláva a neúspěch člověka takřka zničit. Silné drama o boxerské rodině, kde ne vždy je správné poslouchat rodinu. 80% ()

Xavi6

Další ukázkový film toho, jak dokonalé, charismatické a emotivní jsou filmy o boxu. Nejlepší na filmu byla postava Christiana Baleho, Dickyho, který byl naprosto famózní a zaslouženě obdržel Oskara ta vedlejší roli. ()

Yarushka

Krásné drama. Miluju příběhy dle skutečných událostí a toto je jeden z filmů, který je právem oceněn. Drogy, box a rodina- skvěle propojené a scénky z dětství to oživovaly. Velmi povedený snímek :) ()

vander19

Skutočné príbehy sú mojou oblúbenou témou, preto som sa na Fightera veľmi tešil. Po ťažkej váhe je toto určite druhý naj. film z tohto prostredia. Mark Wahlberg ma mimoriadne milo prekvapil svoju sviežou, spravodlivou a čo sa týka boxu aj milou povahou. Na rozdiel od svojho brata (Chrisitiana Bale som prvý krát videl hrať takúto postavu), ktorý kariéru vymenil za drogy, chľast, štetky atď. Atraktivita filmu u mňa stúpala každou minútou lebo začiatok sa mi zdal dosť statický, no po takej silnejšej polhodinke sa to rozbehlo napolno. Veľmi dobrá rodinná dráma. 7,5/10 ()

Marrty3

Po shlédnutí Wariora jsem byl zvědav na film podobného ražení. Ikdyž jsem předem věděl, že Fighter mi neudělá takovou díru do srdce jako Warior, byl jsem natěšen. Nápis "Based on a true story" na začátku filmu mě nažhavil ještě více, jelikož filmy podle reálné životní předlohy často vyhledávám. Není to ani tak sportovní drama, ale spíše sociální drama. Celá rodina "koučuje" nadějného mladšího syna, Marka Wahlberga. Jeho starší bratr, Christian Bale jako vyhublá feťácká troska a zároveň bývalí vynikající boxer, od mala svého bratra vede a trénuje. Pak vše pokazí tím, že se nechá zavřít. Miky je nucen sehnat si nový management a začít skoro od začátku. Vypracuje se na špičkového boxera. Když se Dicky vrátí z vězení dají to opět s bratrem dohromady, trénují a nakonec potvrdí to, že Micky je opravdu tak vynikají tím, že získá titul šampiona. Snímek je to opravdu povedený. Bohužel/bohudík jsem přesvědčen o tom že Christian Bale zastínil Marka Wahlberga, protože Bale je v tomto filmu opravdu v bravurní herecké formě, hraje svou roli dokonale, bez sebemenšího zaváhání. ()

Hanes88

Velice kvalitní příběh z těžkého prostředí. Viděl jsem i podobné filmy, které byly ještě kvalitnější, ale za úplné vžití Christiana Bala do role Dicka a že to bylo podle skutečné události. Dost mě dostalo jak ukázali ty dva ve skutečnosti při závěrečných titulcích. Aby nějaký herec kvůli své roli tak hodně shodil na váze a nechal si vytrhat pěšinku, aby vypadal co nejpodobněji s rolí. To by snad žádný herec nedokázal...až na Ch. Bala !!!! Ten už to dokázal podruhé :-). 85%. ()

angloumene

Nevím jestli je to tím dabingem (ten byl opravdu hrozný! DOPORUČUJI se na film podívat v originálním znění), ale z filmu mám pocit, jako by se jednalo pouze o spoustu rozhovorů bez hlubšího smyslu, které jsou občas protnuty nějakou vydařenou akcí. To že brát drogy není úplně nejlepší cesta k tomu, jak se stát šampionem v téměř každém sportu, dojde asi každému i bez toho, aby mu to někdo hodinu vysvětloval. A tak dále. Film na mě prostě působil takovým neoriginálním dojmem. Myslím ale, že bude fér dát Fighterovi ještě jednu šanci a podívat se na něj znovu a v angličtině. ()

Honzeek95

Tento film mě přesvědčil o tom, že David O. Russell se ani náhodou nemůže řadit mezi top režiséry. Ani s výbornými herci to není ono.. ()

Paldiny

Pre zápasnícke filmy mám slabosť a videl som ich hromadu, preto viem, že sú také dobré aký dobrý ponúkajú životný príbeh. V tom bola sila Rockyho, Jimma Bradocka alebo Wrestlera Randyho a v tom spočíva sila bratov Wardových z chudej štvrti Lowell, Massachusetts. Ten starší má za sebou legendárne víťazstvo nad Sugar Rayom a k úspechu vedie mladšieho brášku čoby tréner. Nepriateľom sú mu ale drogy vedúce k impulzívnej povahe a častej kriminalite. V týchto vrtochoch nezaostáva ani mnohočlenná rodina v akej nie je o vytreté charaktery núdza. Melodramatu však jasne kraľuje fantastický Bale čo pre rolu podstúpil drastickú fyzickú premenu a nečudo, že posledná klapka padla už po mesiaci natáčania. Bale pre svoj vychrtlý vzhľad pripomína viac chodiacu mŕtvolu než bývalého šampióna čomu prispôsobil aj vierohodné pohyby, gestikuláciu i spôsob reči. Pre porovnanie si počkajte na titulky, kedy sa k slovu dostáva skutočný exšampión. Ďalší z pekelnej rodinky tiež vierohodne desiví a Walhberg, ten si ide svoj štandard. Menší problém tak padal iba na dokumentárne podanie aké ponímali rozhovory, zápasy, či dejovú linku netradičným i keď autentickým spôsobom. Ešteže tá sa vyvíjala presne takým smerom v aký som dúfal, a preto si môžem pripísať ďalšiu boxerskú drámu aká sa oplatí vidieť. ()

Lefty86

Kdysi jsem si to pustil a vypnul jsem to , nějak jsem na to asi nebyl nastavený. Dnes jsem tomu dal šanci a bylo to rozhodně lepší. Příběh o dvou bratrech kde jeden spadl na samé dno. Ale málo takových silných momentů které miluju i když někteří to nazývají klišé. Jeden rozhovor v rohu ringu mezi Balem a Wahlbergem byl takovým momentem. I když to byl spíš monolog vynikajícího Balea. Wahlberg byl při zápasech toporný a neboxerský, nevím jaký čas měl na přípravu , ale určitě to chtělo víc. Celkově boxerské zápasy byli nereálné, což je škoda, ale to určitě nebyl záměr tvůrců. Šlo jim spíše o dramatickou stránku. Zrovna tak byli některý jména vymyšlený a v historii kariéry Micky Warda nejsou. ()

Tomin88

Důstojný nástupce Rockyho s chirurgicky přesným herectvím všech zúčastněných a po dlouhé době výborným Balem. ()

gumolit

Skvelá boxerská dráma podľa skutočnosti , ktoré tu už síce boli veľa ale oplatí sa pozrieť.Mark Wahlberg nie je síce zlý herec , ale tu to jasne vidno že Christian Bale ho prehráva na celej čiare a zase len dokazuje že patrí právom medzi najlepších hercov sučastnosti !Už len kvôli nemu sa to oplatí pozrieť !! ()

TheKiw

Christan Bale je sice fantastický (nejenom schopností se hmotnostně vyrovnat králíkům) - ve Fighterovi opravdu perfektně vystihl vyjetého a lehce deluzivního feťáka (respektive svůj skutečný předobraz, jak vidno v závěrečných titulcích), ale to je tak nějak všechno, co na filmu zaujme. Všechno odsýpá, jak má, postavy procházejí obvyklými stádii a nakonec to všechno hezky dopadne. Tradá. Škoda. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale