Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Dixiee

Z počátku se film zdál poměrně vleklý, ale když už došlo k seznámení s jednotlivými postavami, začala jsem doufat, že to ten mladý boxer z velice divné rodiny někam nakonec dotáhne a nenechá se strhnout svým okolím. Jinak palec nahoru, Christian Bale dokázal, že je opravdu pan Herec. Z jeho výkonu jsem měla neodbytný pocit, jestli opravdu něco nebere. ()

joshula

Trochu nadhodnocený snímek, který těží ze skutečných událostí. Průměr, ve kterém se odráží schovaný výkon Amy Adams. Pro ni, ta třetí hvězda. ()

divak84

... zaprděná čtvrť s vesnickýma ženskýma po 40tce a jednou starší ženštinou, která si hrála na managerku. Dva bráchové, klišovitě rozdělení do rolí pruseraře a chudáčka spravnáčka. herecke výkony supr, akorát jsem místy nevěděl zda se jedná o biografii wahlberga či Balea, protože bale se mi zdál, že v první polovině dostával až moc přednost. ale na druhou stranu byl nejlepší z celého ansáblu. wahlberg mi přišel tak nějak obyčejný až nicmoc, ale to protože musel odříkavat dialogy, ktere se asi opravdu staly ("nezavolal jsem ti, protože jsem prohrál a styděl jsem se..." LOL) . příběh zbytečně dlouhý a nudný, otravné pasáže hlavně s gangem jednoduchých sester, málo okolního světa, většina se odehrává v rodinném kruhu hádek a sbližování a dalších hadek a zase usmiřování a rozhádávání... pořád dokola. nebavilo mě to a ani kamera mi nedopřála solidnější zažitek. Ohromné zklamání. Klasický případ nahuštěného traileru a poté upadnutí do velmi hutného zklamání již během několika desítek minut. Dyť to není sportovní drama, dyť je to kravina o rodinných vztazích... ()

Rssa

Syrové drama o dvou bratrech, problémovém a do problémů se dostávajícím. Výborné herecké obsazení, akorát těm dvěma bych stejný původ nevěřil ani náhodou. Zápasy nasnímané dobře, celkově z lokací čpí špína a obyčejnost, což byl asi záměr režiséra. Bale extrovertně hraje feťáka dobře, ale měl štěstí, že letos v jeho kategorii nebyli silnější soupeři, tak si odnesl zaslouženě Oscara (už ale doufám, že nabírá svaly na Batmana). Adams jako vždy kouzelná. Drama z amerického maloměsta. 75 % ()

Mičl

Konečně. Po dlouhé době sportovní drama, které mě vtáhlo. A zase v tom měl prsty Mark Wahlberg, naposledy mě takhle dostal v Invincible. The Fighter je ještě o level resp. o hvězdu lepší hlavní díky neuvěřitelně přesvědčivému Balovi. Škoda že se filmařům do stopáže nevešel jeden z fajtů Ward vs Gatti, sledovat remake jednoho z památných zápasů by byla lahůdka, ale i tak parádní podívaná. ()

dopita

Kupodivu film, kterej se mi líbil. Kupodivu proto, protože nemám rád Marka Wahlberga (neumí hrát a opět do dokázal), Christiana Balea (ten hraje velmi dobře) a box mě připadá jako stupidní sport (scény z boxerských utkání stály za prd). A ono se to Davidovi O. Russellovi podařilo odvyprávět tak, že jsem všechny tyhle předem daný negativa ani moc nevnímal. Film rozhodně stojí za zhlídnutí. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Chytře vystavěné vyprávění, které Vás v první části [sociální/rodinné drama] záměrně nasírá, abyste to v té druhé [film o boxu – podstatně kratší] spolu s hlavním hrdinou mohli vybít. Přestože je tohle nabíjecí/vybíjecí schéma trochu podezřelé a mainstreamovým produktům vlastní, Fighter je – důkladnější, hlavně v nabíjecí fázi. Když máte to štěstí, že si nepřečtete koment nějakýho žvanila [já tu kliku měl] a o filmu předem nic netušíte, obsáhlý exkurz do vidklákova jménem Lowell a rodinných poměrů má kvalitativní potenciál uhranout natolik, že na nějakej box a další detaily uvedené kapitálkami na plakátu resp. přebalu nosiče zapomenete, nebo alespoň zatápete, zda to s tím „bojovníkem“ nemysleli třeba v přeneseném smyslu. Divák se začne bahnit v rodinné šlamastyce, otřesné příbuzné figury nejsou černobílé a spolu s hlavním hrdinou válčíte hlavně proti nim, takže když se po hodině hlavní hrdina odebírá ke svému prvnímu důležitému zápasu * v ringu, nikoliv v obýváku s matkou a sestrami * a VÍTĚZÍ, naprosto nečekané zadostiučinění propuká i na straně diváka, do té doby obsahově i formálně šáleného. Pozornost krade zcela anti-batmanovský Bale na hranici mechanické vyhublosti [ze bych si od něj k Vánocům přál nějakou komediální roli – něco jako American Psycho, ha ha ha] a Amy Adams, jejíž talent je patrný především v jediné postelové scéně hodnou toho zařazení, jestli mi rozumíte. Russelovi jeho žánrovou fintu rádi odpustíte a dostavuje se i úleva, že Vás po všech těch filmech oblafnout ještě lze, protože ten prožitek kolize s funkční lží, pro diváckého harcovníka čím dál vzácnější, je prostě fajn. ()

ChrisBa

Skutočný príbeh, ktorého dôveryhodnosť umocňuje veľmi realistické poňatie tejto drámy režisérom. Nejedná sa o nijak zvlášť filmový trhák, ale čo sa týka psychológie, drámy a charakteru je to to pravé orechové. Christian Bale je famózny, to nemusím ani komentovať. Čo však je príjemným prekvapením, je výborne sa snažiaci Mark Wahlberg, ktorý podáva vysoký nadštandard. Obaja herci sa dokonale zžili s ich úlohami a aj preto vyznejú jednotlivé scény(tréningy, zápasy..) veľmi uveriteľne(na rozdiel od iných športových hollywoodskych nereálnych trápností)..4* ()

HArna

Film šlape jak má. Na rozdíl od Rockyho na mě působí realisticky. Bale všechny převálcoval a Oscar velmi zasloužený. Mám z filmu jediný problém, všechny boxerský filmy jsou stejný. Úvod a seznámení s hrdiny s následným tréninkem a následným zápasem, kde náš hrdina vyfasuje pořádnou nakládačku. Následně dojde ke zvratu nebo emotivní rozmluvě s jinou postavou, následuje trénink a zápas, který se vyvíjel jako u všech špatně pro hlavního hrdinu. Avšak brutální závěr našeho hrdiny přinese titul mistra světa. O tom je vlastně tento film a mnoho dalších. ()

Miller

Tak především film táhne chemie mezi Balem a Wahlbergem, kterejm by člověk těžko nevěřil, že jsou bratři, ale samozřejmě jsou všichni herci skvělý, obzvlášť skvělej výkon je McGee a O'Keef, kterej hrál poprvý v životě (sám sebe). Je úplně neuvěřitelný, jak dokázal Russell sportovní linku zmetaforizovat na páteř celýho vztahu obou bratrů, o to víc, když měl svázaný ruce tím, že příběh je reálnej. Naprostá bomba. 90 % ()

Perry-

Bale byl výborný. Wahlberg hraje podobně jako v jeho jiných filmech. Bohužel obsahově je to předvídatelné a scény z ringu jsou natočené hrozně nudně, chybí tomu nějaký drive jako mají jiné boxerské filmy. ()

Pat.Ko

Intenzívna a dojemná dráma, ktorá nás vtiahne do sveta profesionálneho boxu a skutočných ľudských príbehov. Režisér David O. Russell nám prináša príbeh dvoch bratov. Mark Wahlberg v úlohe Mickyho Warda, mladého boxera z malého mesta, ktorý sa snaží presadiť vo svete boxu, zatiaľ čo jeho starší brat (Christian Bale), bojuje s drogovou závislosťou. Ich vzťah je komplikovaný, no zároveň hlboký, a tento zvláštny vzťah medzi nimi tvorí hlavný pilier celého filmu. Christian Bale je absolútnou hviezdou tohto filmu, jeho výkon je neuveriteľný, čo mu v roku 2011 prinieslo Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe a úplne zaslúžene. Okrem skvelých hereckých výkonov film vyniká aj svojím autentickým zobrazením sveta boxu a rodinnej dynamiky. Scenár je dobre napísaný, sú tu vtipné momenty, momenty napätia aj emocionálnych zvratov, ktoré diváka udržujú zainteresovaného počas celého filmu. Jedným z najväčších pozitív filmu je jeho schopnosť ukázať, že nie je nikdy neskoro bojovať za to, čo je správne. Mickyho a Dickov príbeh nám pripomína dôležitosť vytrvalosti, rodinných väzieb a odvahy bojovať proti všetkým problémom, ktoré nás môžu stretávať v živote. 8/10 ()

Prochy38

Silný příběh nejen mladého boxera, ale i jeho úspěchy i průsery ověnčeného bratra. Ještě více to na mě zapůsobilo, že to bylo podle skutečné události. Luzné prostředí, špatné podmínky k tréninku, ale i tak se dá něco dokázat. M. Wahlberg v dobré roli, ale Ch. Bale v roli nezapomenutelné. Hodně mě zaujal styl, kterým byl film natočen. Vadili mi pouze a leda dvě věci. Rodina dvojice. Ta matka a sestra byly opravdu na kopačku. No a druhá věc, která mě vytáčí u všech filmů tohoto typu. Je vůbec fyzicky možné, aby člověk dostával 7 kol rány do hlavy a pak se z ničeho nic zvetil a zápas dovedl do úspěšného konce a nakonec ani nezavrávoral? Je to možné? FIlm u mě na 4*, ale * navíc za doufám oscarový výkon Ch. Balea. ()

Rendiss

Balea nemám rád, je to můj osobní názor, tady ale předvedl výkon hodný herce jeho rozměrů. Možná si ho i oblíbím, však po jednom dobrém filmu nebudu dělat ukvapené závěry. Co se týče filmu, je to pěkný drama, který se nemusí bát, že přijde o nějaký to ocenění. Skvěle zahrál Wahlebrg, kterého, na rozdíl od Balea, rád vídám. Fighter je pěkný film, se skvělým příběhem, však chyběl mi tam nějaký ten duch, který by mi film více zpříjemnil. Myslím tedy, že si zaslouží úctyhodných 75%. ()

Lionheart

Musím říct, že to má naprosto provařené téma - takových filmů jsou mraky, ale co je zajímavé, to jsou herci. Naprosto mi tam seděli - všechny samozřejmě zastiňoval fenomenální Bale. Ten mi velmi, ale velmi připomínal mladého Daniela Day Lewise ve filmu Ve jménu otce. Vlastně za něho dávám plný počet, i když to objektivně má být trochu níž. ()

DannyBoy80

Lepší 3*, 70%.Bale snad poprvé hraje a hraje skvěle. Bohužel mu nesekunduje nikdo další, snad kromě pošahané matky. Wahlberg předvedl otřesný výkon, sráží celý film dolů. Melissa Leo kolem které je teď strašný humbuk má za tento veskrze standartní (průměrný) výkon dostat Oscara. Tak to už je teda úlet. Film jako celek je průměrný i když napětí v závěru nechybí, i přesto, že víte jak to dopadne. Rozhodně lepší filmy o boxu jsou Cindarella Man a Million Dollar Baby. ()

dormouse

Upřímně si myslím, že téma boxu je již provařené dost a nevím, co na něm režiséry znovu láká. Ale postava bratra Dickyho v podání Christiana Balea je natolik fantastická, že dává filmu smysl. Bohužel vedle něj Mark Wahlberg jako hlavní hrdina zcela zapadl, jemu nevěřím ani jedno gesto. Ale chvála Hollywoodu za krásnou vedlejší roli a za herce jakým je Christian Bale. ()

ThomasCrown

Príbeh boxera, ktorý sa z nuly stal šampiónom, popritom sa odohráva dráma v jeho rodine, bla bla bla. To všetko tu už bolo, no čo tu nebolo, je duo Wahlberg - Bale, vďaka, ktorým to nie je zasa až taký obyčajný príbeh. Obzvlášť výkon Christiana Balea je famózny, je vtipný, je oscarový. Je tu istá aura, ktorá sa nesie celým filmom, niečo vďaka čomu som sa nenudil a vlastne som sa skvele bavil, najmä pri doberaní sa medzi Mickeym a Dickeym a pri samotných K.O. zápasoch. Určite jeden z tých lepších športových životopisných filmov. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale