Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

tartan

Nadštandartne dobrá športovo-rodinná dráma so skvelými hercami a snáď aj nejakým tým morálnym posolstvom (radšej si dať rozbiť ksicht v ringu, ako život drogami). ()

liquuid

Christian vypadal jako vychrtlá opice, ale asi to tak na feťáka odpovídalo, ovšem tento film mě vůbec neoslovil. Já nevím. Myslím si, že podobných filmů je hodně a toto byla slabá verze těch ostatních podobných. Nic nového nepřináší. Děj je chudý. Žádné emoce, nic. Osobně nevidím důvod, proč tomu dávat tolik hvězd. Každopádně procentuálně je to tu hodně přetažené. 2H ()

Berty00

Skvelý životopisný film o boxerovi (Mark Wahlberg) ktorému sa až tak nedarilo pretože závislosť jeho brata (Christian Bale) na drogár a trocha šialená rodina mu to nedovoľovala...Christian Bale získal právom sošku Oscar pretože vo filme Fighter podal fenomenálny výkon. ()

Brano

Pred rokom keď som ho videl, tak ma veľmi neoslovil a nedokázal som dať viac ako 2*. Asi som očakával niečo na štýl Rockyho. Po opätovnom pozretí som už pochopil, že tento film nie je ani tak o športe, ako o medziľudských vzťahoch a o tom, ako sa vyrovnať s drogami. Najviac ma zaujali herci a Christian Bale opäť predvádza bravúrny výkon a miestami mi to prišlo, že Wahlberg je ten, ktorý hrá vedľajšiu postavu. Najviac mi vadil ten nudný úvod, ktorý ma veľmi nevtiahol do deja. Až možno po polhodine ma film začal baviť. A od záveru som tiež očakával viac, až príliš rýchlo to skončilo. Takisto mohlo byť viac záberov z jeho zápasov, alebo tréningov. Ale ako životopisná dráma o živote Mickyho Warda ujde. Najprv som to videl v českom dabingu, ktorý sa veľmi nevydaril, preto tiež veľmi neodporúčam. ()

Guran

Film chytne asi tak od padesáté minuty, do té doby jsem marně ve filmu hledal nějakou zálibu. Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na roli Christiana Bale a říkal jsem si, že se ten chlap hodí jedině na Batmana, ale pak mě o svém výkonu přesvědčil a on a jeho vtipné hlášky mě dostávali. Jak už jsem psal, snímek chytne zhruba od padesáté minuty, do té doby nicmoc, stereotyp, který připomíná Rockyho 5, ale pak se film konečně rozjede a napínavost zaujme své místo a nakonec se mi film i zalíbil. Kdyby byl děj trošku zuajímavější a snímek obsahoval trošku víc hudebního doprovodu, byl by to druhý Rocky. ()

Olafsson

Oceňuju herecký výkony, a to především Ch. Balea (ten chlap zahraje snad cokoli a k tomu prodělá dokonalou fyzickou proměnu)... Sportovní scény mě úplně nenadchly a např. s Warriorem se to vůbec nedá srovnat... Ale Wahlberg je sportovec a měl nadřeno takže za to taky chválim.. 3 a půl hvězdy a víc ne... ()

mrclTV

Dosť štandardný športový film (dráma) o vystupení z bývalej slávy brata a hľadaní vlastnej cesty. Jediné čo film vyzdihuje sú výkony Wahlberga (ktorý vlastne len tak postáva, rozpráva a mácha rukami, čo mu stačí) a hlavne Balea. Vychrtlú feťácku trosku zahral ako pravý asociál + tá bláznivá uškriekaná rodina, mal to Micky (a miestami aj divák) ťažké. Ale aspoň sme sa mohli lepšie vcítiť do nepríjemnej rodinnej atmosféry. ()

Coliseum

Bale, jinak můj favorit, mi tu přišel na hranici snesitelnosti svýho projevu a Wahlberg by mohl vyučovat kamenný (ne)herectví bez mrknutí brvy. Příběh nezasáhl tak, jak nejspíš čekali mnozí včetně mě. A prostředí, do jakýho byl příběh zasazenej, by nepomohlo ani Scorseseho pometlo. ()

Nathaniell

Twl, oukej. Dodnes jsem ten film viděl dvakrát a měl tu ode mě už pár let přehnané 2* ... Dnes po třetím shlédnutí musím zvýšit. Proč? Protože se mi prostě najednou líbil. Nemůžu si pomoct. Jasně, to zpracování i lehce kulhá. Na plnou palbu to není. Ovšem výkony Balea a Wahlberga jako bratrů mě až dnes úplně pohltily. 4* ()

PlayEasy

Někdo chválí Balea, někdo zase Wahlberga. Nu, my je pochválíme oba :) Christian je ďábelsky přesvědčivý herec, a nejen díky té fyzické proměně si došel pro sošku. Mark zase představuje jediný "ztotožnitelný" charakter filmu, který diváka přesvědčí, že je aspoň někdo na plátně normální ;-) ... Sportu je tam sice poskrovnu, jedná-li se ale o kvalitní kus práce, je nám to úplně fuk. 80% ()

PlysovyMacko

Drama o boxerovi, ktorého rodina ťahá ku dňu. Keď sa mu podarí od nich odpútať,  začne sa mu dariť. Ale krv nie je voda. Príbeh sa sustredi na vztah bratov a to ze Christian Bale je herecký chameleón vsetci vedia. Film je dosť nezaujímavý ci už boxerskou časťou alebo vyústením alebo nejakým nápadom, ktorý by oživil predvidatelny dej. ()

PAVLIS

50% Čekal jsem sportovní film, ale pořádný zápas je tu prakticky jen jediný a tréninkové přípravy vzaté letem světem, takže chyba lávky. Spíš se to pokouší být jakýmsi sociálním dramatem dvou boxerských bratrů z „bílé spodiny“. Když je ale jeden nemluvný tupoun a druhý hyperaktivní feťák, tak těžko dělat zázraky. Nezajímavé, nezábavné a bez emocí. Jen šedé. Oskarové nominaci nerozumím. 16.4.2023 - ČSFD 78% / 78% IMDb. ()

yatan

Mozno je to tym, ze som vcera videl Secretariat..mozno je to tym, ze som citil pri Fighterovi vselico len nie to Mickeyho srdce, mozno je to tym, ze ked porovnam svoje pocity a emocie pri vysoko ocakavanom Fighterovi, a vysoko podcenovanom Secretariat tak mi pride ze som nevidel zas az tak vynimocny film o vynimocnom cloveku a nezazil som to prave wow ake som zazit chcel. The Fighter je natoceny uveritelne, ziadnych vaznych chyb sa nedopusta, ale je to tak trosku falosna hra na city, ktora mi vadila lebo ma prekvapila a nehala ma chladnym. Wahlberg si zahral v najlepsom filme aky spravil, Bale v nom zahral najlepsiu rolu svojho zivota a Leo s Adams zas dokazuju ze su prvotriedne proficky a fakt mi je tazko napisat kto bol lepsi. THE FIGHTER je pribeh boxera, ktory sa vedome hlbsie dotyka malomestianskej problematiky okolo vrcholovych sportovcov-ca a tak musi hl.hrdina bojovat sucastne na dvoch frontoch. Velmi dobry film, so zatial najlepsim hereckym stvorlistkom roku. 8/10 ()

x_ander

Velice povedené sportovní drama, které exceluje především hereckými výkony. Bale si suverénně kráčí pro zlatou sošku, moje oblíbená Amy Adams hraje čím dál lépe a i Mark Wahlberg se přece jen opět po čase donutil ukázat víc, než jen prkenný výraz. Silné 4*. ()

FosaCZ

Fighter se za sportovní drama jen vydává, David O. Russell má totiž na víc. Natočil především realistický obraz nefunkčních rodinných vazeb, kde box tvoří jen motiv, který žene děj kupředu. Bale i Leo mají Zlatý globus naprosto oprávněně a Wahlberg i Adams film ještě více přibližují k dokonalosti. ()

p.i.t.b.u.l

Nejdříve se zmíním o mém hodnocení. Ze začátku jsem chtěl dát jen 3*, ale nakonec jsem 1* přidal. A to hned z několika důvodů. Filmy s Markem Walhbergem se mně líbí. Zvláště pokud se jedná o zpracování filmu, založeném na skutečných událostech. Opět oblast sportu a stejně jako Nepřemožitelný i tento má své kouzlo. Filmů o boxu byla natočena celá řada. Ne všechny byly ale povedené, co se týče věrohodnosti soubojů a jejich zpracováním. Zde je to trochu jiné. Na začátku filmu, zde máme skutečné záběry zápasu boxu, které jsou vzpomínkou jeho bratra, který se proslavil slavným boxerským duelem. A tady to vlastně také začíná. Protože převážná většina filmu se točila kolem Christiana Bale, který hraje právě bratra Marka Walhberga. Příběh boxera, který skončil na drogách a naprosto se přestal ovládat. Zde bych opravdu chtěl vyzdvihnout herecký výkon CH. Bale. Je to až neuvěřitelné, co z tohoto nadaného herce se dokáže dostat a jeho závislost jsem mu opravdu věřil. Klobouk dolů. No a pak tu máme neméně atraktivního a nadaného Marka Walhberga. Jeho postava je tak trochu ve stínu právě zmiňovaného CH. Bale, ale i tak zde podal strhující herecké podání. Hraje zde nadaného boxera, který pod vedením matky a nespolehlivého bratra prohrává zápasy a postupně ztrácí sebedůvěru. Po události, kdy je bratr zatčen, se Mark domluví na novém managmentu. Začíná se mu dařit, až to dopracuje k boji o titul mistra světa. Po návratu bratra z vězení začínají opět menší dohady, nakonec ho Mark vezme zpátky a Ch. Bale začne bratra trénovat na životní zápas. Tu jednu hvězdu jsem přidal hlavně kvůli hereckým výkonům obou zmiňovaných. A také na působící příběh jednoho z nejlepších boxerů světa. ()

Blazis34

Fighter je docela pěkné sportovní drama. Líbí se mi, že film je inspirován skutečným boxerem Mickeym Wardem. Opravdu jeho vítězství byly nepředpokládané a zajímavé. Toto dílo od Davida O. Russella popisuje i jeho osobní život, který neměl lehký. Kvůli jeho né moc skvělé rodině se v dospělosti v boxu zastavil na průměrném levelu a nezlepšoval se. To přišlo, až po změnění trenéra, které jeho nejbližší nesli hodně špatně. V tomto díle mi chyběl ještě legendární trojduel s Arturem Gattim. Jinak chválím Marka Wahlberga. Tuto roli bylo určitě těžké obsadit a právě Wahlberg to zvádl výborně. Dávám 65% - tři hvězdičky. ()

RaDiNeK

Čekal jsem od tohoto filmu hodně, ale bohužel mě zklamal. Až v podlední půlhodince přibylo akce a přestože bylo předem jasné jak všecko dopadne, vybojoval u mě Mark Wahlberg takových 60%. I když nebýt skvělého Christiana Balea , šlo by hodnocení asi mnohem niž. ()

lulu37

David O. Russell zbožňuje Marka Wahlberga. Christian Bale mu však dal KO...Páči sa mi na ňom, že si ho nemusím zaraďovať do žiadnej kategórie, nie že nemusím, ale ani nechcem. Je jedno, či hrá psychopata, hrdinu alebo staršieho drogovo závislého brata, ktorý sa napriek svojim veľkým chybám snaží všetko dať dokopy. Neviem, či je to dobre alebo zle, ale rovnako ako box ma bavili rodinné hádky a bitky :D ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale