Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Vejrrr

Fight! Souboj... Mickey Ward se v tomhle biografickýmu dramatu musel postavit spousta soupeřům. Ale ty největší fighty se neodehrávaly v ringu mezi provazy, ale venku, kde bojoval s tím odkud pochází. S faktem, že ho jeho sociální rodina stahovala ke dnu a samou láskou nechtěla dopustit, aby vývoj jeho kariéry měl negativní dopad na ně a na vztahy v rodině. Rodinná láska a soudružnost hrála ve filmu (vlastně by se možná slušelo napsat "v životě Mickeyho Warda") zásadní roli a způsob, jakým se to tvůrcům podařilo vyjádřit, obdivuji. Plus nutno dodat - pro Ch. Balea netypická role. Nebyl zde ani za hrdinu ani dobrodruha, nevyzařoval z něho žádný šarm a už vůbec ne inteligence.... A takové role podle mě pomáhají herci jako je on k velikosti. ()

laepus

Skvělý film, ve kterém je box až na posledním místě. Jestli chcete boxerský film, pusťte si raději Rockyho nebo Těžkou váhu, The Fighter je drsné rodinné drama, kde pokřivené vztahy, omyly, nedorozumění, předsudky ničí všechny členy rodiny i další lidi (např. přítelkyni hlavního hrdiny, trenéry, manažery...), kteří se do ní postupně začleňují. Je bez debat, že hlavní pozornost na sebe ve všech scénách, kdy je na plátně, strhává Christian Bale, který působí naprosto zničeným dojmem vyžilé místní hvězdy, kterou všichni oslavují, kdežto jeho mladší bratr je stále podceňován, posílán do ztracených bitev, jen aby "rodinka" mohla z něj zase nějakou dobu klidně žít. Scény rodinných hádek jsou tak syrové a přesvědčivé, že z nich jde mráz po zádech, a člověk nemá šanci se od filmu odtrhnout, protože chce vědět, jak to dopadne. Vynikající je i fakt, že autoři dokázali skvěle nadávkovat informace o jednotlivých postavách, takže divák pořád zjišťuje nová a nová fakta... Pro mě je to zkrátka film roku! Ano, před Královou řečí i před 127 hodin i před Počátkem... ()

Dallas

Christian Bale je fakt pán herec. Čo sa týka hereckého extrémizmu, tak to si môže kľudne podať ruku s takým Day-Lewisom. Jednoducho výborný výkon. Tým nechcem zhadzovať ostatných, ale keď bol na scéne Bale, tak ostatný boli neviditeľný. Ak tam nebol, tak si človek všimol, že aj oni podavajú veľmi dobré výkony. Dokumentárna réžia a kamera filmu dodali spravný realistický nádych a ja tak môžem spokojne prehlásiť, že som opäť po čase videl fakt výborný film o boxe a nie len o ňom. 75% Hlava, telo, hlava, telo. Zopakuj to po mne! ()

Ollie235

Škoda toho zcela předvídatelného příběhu, ale to snad u sportovních filmů ani jinak nejde. Jinak je Fighter velmi povedený a to především díky způsobu, jakým poukazuje na rodinné hodnoty, čímž se také odlišuje od filmů typu Rocky. Wahlbergův pokerface se do role boxera perfektně hodí, ale jasnou hereckou jedničkou je přesto Bale- role bývalého šampióna na drogách měla oscarový potenciál a on ji dokázal dotáhnout k dokonalosti! Plusem jsou rozhodně i realistické zápasy a příjemná Amy Adams, která se výborně stará o zápletku snahou o rozvrácení trhlé boxerské rodinky. Celkově vzniklo příjemné boxerské drama, které u mě mírně stouplo i tím, že je založené na skutečné události, ale film roku to pro mě přece jen nebude. ()

dehlie

filmy o boxe sú už od čias rockyho mojim obľúbeným žánrom. fighter je skôr rodinná dráma než športový film. síce klišé príbeh o ceste na vrchol, ale keď je podaný takýmto spôsobom, navyše s výbornými hercami ako christian bale či amy adams, nikdy sa nezunuje. 4 a 1/2. ()

Gongren

Pěkně natočený film s vynikajícími hereckými výkony. Ale hlavním tahounem asi jsou dvě kouzelná slůvka: True story. Jinak by to byl docela řadový bijecký film. ()

Mekgrůdr

S mou extramuší váhou byste mě nikdy v ringu nenašli. Nicméně díky Mickovi a Dickovi teď můžu klidně říct, že box je můj nejoblíbenější sport! ()

LBsmoke

jen velice málo chybí abych neprskl 5*.. opravdu sem to nečekal..hodně se mi zalíbil tento film.. není to nic velkého nic drásavě hrdinského nepřekonatelného..spíš v takovém odevzdaném klidové vlnění to vlastně táhne Wahlberg.. ani od něj sem to nečekal že ho ten film tak obroste a nalepí se na něj skvělé výkony vedlejších rolí.. což přesně vystihuje celý příběh filmu..takže tak ()

22matelko

Už dávno som nevidel tak skvelé herecké výkony ako vo Fighterovi predviedli Mark Wahlberg a Christian Bale. Film od ktorého som pôvodne čakal viac zo sveta boxu a jeho zákulisia v sebe skrýval oveľa viac. V skutočnosti to bola snímka skôr o životnom boji ako o boji samotnom. Jednoznačne a bez najmenšieho zaváhania hodnotím film na 99%. ()

misik95

Výborný boxerský film, který ztvárnili herci, kterým jsem do této doby moc nevěřil. Filmy s Wahlbergem sem nebral nějak vážně, a tak nějak na mě působil jako by patřil k těm horším hercům, ale opak je pravdou. Mark se do své role náramně vžil, obyčejný kluk z pochybné rodiny, která ho táhne dolů a přesně tak vypadala i jeho povaha. Christian Bale je kapitola sama pro sebe, moje názory na jeho natáčení s Nolanem zde nebudu rozepisovat. Ve Fighterovi předvedl špičkový výkon, a uvěřil jsem mu, že je opravdu Dick Edmund. Film jako takový se mi líbil mnohem více než všemi opěvovaný Warrior, který v podstatě nedělá nic jiného než nepřetržitě masíruje diváka tím, jak je emocionálně nabitý a neustále upozorňuje na to !!! SPOILER !!! že nakonec se utkají dva bratři kvůli svým osobním zájmům v ringu. Na druhé straně je Fighter více "normální" Micky sice boxuje proto, aby mohl pořídit lepší bydlení pro dceru, ale v další řadě boxuje, protože je z prosté rodiny bez vyšších cílů a jeho bratr, který je také boxer byl vždycky jeho vzor a všem je to jasné a nikdo nic nezdůrazňuje každých pět minut. Fighter hlavně dominuje činy a hereckými výkony a ne jen řečmi. 85% ()

Imrwere

Celkem nuda. Nějak mě film nenadchnul a nemohl jsem mu vůbec přijít na chuť. Sice bylo pár momrntů, kde jsem se dokázal soustředit na sledování, ale to je tak nějak cirka všechno. Tohle prostě není pro mě. ()

Mikino00

Jen další šablonovitý film o boxu, prověřená a stále se opakující dějová zápletka se ještě v Hollywoodu neomrzela a tak je tu další variace (podceňovaný boxer překoná osobní problémy a všechny porazí, jak originální). Nijak sympatické herce vyvažuje velice povedený soundtrack. ()

Marys

Fighter dá sa povedať, že nenaplnil moje očakávania. Box nie je práve môj srdcový šport, no myslel som si že záruka takéhoto obsadenia ho môže v mojich očiach pozdvihnúť. Nestalo sa tak, príbeh ma neoslovil, dobové zasadenie kvalite moc nedopomohlo a hoci to neberiem ako výstrel úplne mimo - niektoré záležitosti a vykreslenia charakterov boli zaujímavé - ako celok ma film neoslovil. ()

Nethar

O boxu a o zamotaných rodinných vztazích. Nebylo to špatné, ale mám pocit, že podobných filmů už jsem viděl tuny. ()

Stanley619

Výborné životopisné drama z prostředí boxerského ringu, kde se nebojuje pouze v ringu, ale také v nelehkých osobních životech hlavních postav. Mark Wahlberg a Christian Bale byl opravdu dobrý tah. 82% ()

j0nathan

Baleovo obětování pro roli je neuvěřitelné (jak nám ukázal např. v Mechanikovi), ale nejsem si jist jestli to zrovna u tohoto filmu stálo za to. Jediné co mohu vyzdvihnout z The Fighter je právě Bale. Nic jiného asi za zmínku nestojí. Film si tak plyne, nic moc zajímavého a nepředpokládaného se neděje a ani kulervoucí souboje v ringu, které já mám tak rád a na které jsem se těšil se nekonají. Nicméně se na to koukat dá. 3* jsou tak akorát, ani víc, ani míň. ()

LaGomme

Lehce nadprůměrný snímek, kterýho však do hvězdného nebe vynáší neuvěřitelný herecký výkon Christiana. Na to, co zde předvedl, hodně dlouho nezapomenu a tímto se řadí dle mého názoru mezi TOP10 herce na světě. Silných 85% ()

Gagner

Film Boxer vybočuje od většiny sportovních dramat jednou věcí ... že se stal podle skutečnosti. Opět je tu stejný příběh, od samotného dna po samotný vrchol. Každopádně je to okořeněno dokumentaristickou atmosférou, která je hlavně díky kameře a samotné televizi, co zápasy ve filmu vysílá. Dále mě zaujaly velmi realistické dialogy a herecký výkon Christiana Bala. - pro mě zatím nejlepší, co jsem od něj viděl. Film se mi líbil a při samotných zápasech jsem byl fakt napnutý. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale