Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Davies182

V podstatě nulová hodnota pro opětovné zhlédnutí. A kdybych už do toho měl jít, tak kvůli Baleovi, jehož herectví je v tomto případě jednoduše nepopsatelné. Skvělý herec, Oscara bych si doma vystavil na čestné místo, a byl na něj náležitě hrdý, protože bych věděl, že jsem si ho zasloužil(!). Nechápu, jak to Christianovo tělo zvládá, že pokaždé udělá pro svou roli maximum... Ani Wahlberg se vedle slavnějšího kolegy rozhodně neztratí - naopak. Při závěrečné scéně jsem tam byl s nimi, tak věrohodně to na mě působilo, v souvislosti s čímž se mi jako výborný nápad zdála kamera při zápasech: (nejen) zde si O. Russel určitě zaslouží vyzdvihnout... Hudbu jsem moc nevnímal (V.A.čko je ale perfektní), polovinu snímku celkem prozíval (což je s podivem, protože se tam pořád něco děje), ale jinak vcelku spokojenost. Ovšem ne pětihvězdičková. A víte co, stačilo by jedno slovo: Bale. ()

gogo76

Oscar pre Ch. Balea bol určite zaslúžený, ale beriem ho aj ako časť splateného dlhu za výborné výkony vo filmoch, za ktoré oscara nedostal. Po pravde, M. Wahlberg oscara pravdepodobne nikdy nezíska, ale v rámci svojich možnosti to celkom zvládol. Príbeh na moje počudovanie bol oveľa menej o športe a viac o vzťahoch, čo mi vyhovuje. Okrem cesty za boxerským titulom sledujeme ešte niekoľko dejových liniek. Drogovú závislosť, love story, či boj o trénersky post a každá z nich je vydarená a vôbec nemožno povedať, že niektorá z nich je zbytočná. Bale v mnohých scénach pobaví, hlavne únik cez okno-finta, ktorú poznajú všetci, len jemu to akosi nedochádza, čo skôr pochmúrnejšie ladenému príbehu vždy dodá trošku iskry a optimizmu. 80% ()

Xmilden

Takže stačí ke klasické a ohrané boxérské cestě na vrchol naroubovat problémového věčně zfetovaného bratra a nominace na nejlepší scénář je na světě? To si snad někdo dělá srandu ne? Nepochopil jsem, když byl na Globech oceněn nominací Cizinec a teďka nerozumím tomuhle. Vždyť ta šablona bije do očí. Dokonce jsem se tím pádem přistihl že fandím Angličanovi, aby hlavně film neskončil happyendem. Jinak Bale opět přesvědčivě vyzáblý a Wahlberg po dlouhé době hraje v něčem co má úroveň. Já jej mám stejně pořád nejraději jako Dirka Digglera. ()

Arbiter

Rodinný pouta zpomalený mlátičky z buranova. Všechno podle pravdy. Pravda podle šablony. Nudně jsem netušil nic dopředu. Wahlberg je nezajímavej herec a ti zajímaví herci měli role osob na pěst (Skvělý Bale a Leo). 115 minut bylo proklatě moc. Pořád mi rejdil hlavou text zapomenutýho songu: ,,Chceš bejt superstár, ty malá děvko? .. '' . Závěr ale za předcházející zástup zbytečnejch minut přeci jen stál. Jinak mě to nechytlo. Asi jako kvalitní hudba z vedlejšího pokoje. Sorry. ()

Phobia

Sorry, chlapi, ale tenhle scénář už jsem viděla tolikrát, že mě zkrátka jeden dobrý herec a jeden vysportovaný New Kid on the Block nemůžou nadchnout. Je dechberoucí, jak v rámci přiblížení realitě zapracovali maskéři na Temném rytíři - vybavili ho nehezkými kouty a temeno hlavy vyměnili za prdel, zatímco zbytek, tedy vypadat jako strašák do zelí, zvládl Bale sám. Wahlberg zaslouží respekt za fyzickou přípravu a autenticky působící zápasy (kolik už tady bylo filmů, ve kterých se "boxu" mohl divák znalý tohoto sportu leda upřímně chechtat - že, Rocky?;-)), ovšem s tím nehybným rypákem si pro zlatého plešouna Marky Mark nikdy nepůjde... leda by hrál někoho s ksichtovou obrnou. Film byl s ohledem na předvídatelnost tak trochu zívačka, to je však dáno faktem, že jsem ho pod jiným názvem a v odlišném hereckém složení viděla už asi 127x... což je vlastně má jediná vážná výhrada. 68% ()

cheyene

Ulice je místo, kde se člověk mnohému naučí - dobrému i špatnému. V tomto příběhu vidíme obě varianty, jejichž výpověď je o to působivější, že předlohou snímku byly skutečné události. Prostředí, v němž se děj filmu odehrává je už samo o sobě tvrdé a poměrně drsné, takže úměrně s tím pak sledujeme syrové boxerské zápasy, v nichž není nouze o krev a podlitiny. Fighter však není snímek pouze o boxu, ale je také silným dramatickým příběhem dvou bratrů a jejich rodiny. Chce-li Micky Ward v ringu uspět, budou jej čekat perné chvilky a nejedno obtížné rozhodnutí. David O. Russell přináší perfektní zpracování zápasů, ale také tréninkové pasáže, jež jsou ovšem (na rozdíl od Rockyho) krátké, avšak dynamická hudba je velmi dobře podbarvuje. Vykreslení charakteru postav je povedené, vztahy mezi jednotlivými členy rodiny a Charlene jsou dobrým kořením snímku, stejně jako precizní herecké výkony ústřední bratrské dvojice. Mark Wahlberg dle mého názoru rozhodně nevypadá na 66kg tělesné váhy, ale to je detail. Skuteční bratři v závěrečných titulcích jsou výbornou tečkou za tímto povedeným sportovním dramatem. ()

kinej

Fighter je vlastně úplně tradiční film o boxerovi, který vyniká především hereckými výkony. Balea už začínám považovat za přefouklou hvězdu, ale zde dokázal že kromě fanatického tloustnutí/hubnutí umí i doopravdy hrát. Nečekaně sympatický herecký projev nabízí i Wahlberg, který rozhodně má své limity, ale tahle role mu prostě padla. No ale tím nejlepším na filmu je odpudivé rodinné zázemí, ve kterém Mick(e)y pohybuje. Zde opravdu zabodoval casting, ale také kostyméři a maskéři protože boxerská maminka a sestřičky, to je opravdu pokoukáníčko. Ale jak jsem napsal je Fighter tradiční film, nic víc. ()

nunka

Mark Wahlberg si to celé pekne odboxoval a Bale to potiahol po hereckej stránke, v opačnom poradí by film nebol tým, čím je teraz. Storyline nemá svoju silu ani vysoké ambície, o boxeroch sa točilo, točí a točiť bude. Vďaka svižnému tempu a Baleovi je Fighter zapamateľným filmom, rozhodne viac dôrazným v jednotlivých častiach a momentoch ako v celku. ()

Fiftis

Na Oscara za najlepší film roka to teda určite nebude, no ako rodinná vzťahová pitva, resp. cesta za šťastím a vytúženou výhrou dodá aspoň nejaký materiálu k zamysleniu. Ktovie. Možno aj preto, že sa film pyšní titulom: „Podľa skutočných udalostí...“ ()

Shakers

Takýchto filmov tu bolo už vela, ale každý túto látku podáva trošku inak.Fighter je boxerská dráma, ktorá má dobrých hercov, drsné prostredie, slušný scenár a fajnovú réžiu, ale moc sa teda nevytiahol. Christian Bale si toho Oscara rozhodne zaslúžil. 65% - 3* ()

lamps

Je to sice jen lehčí nadprůměr, ale O.Russell tu zodpovědnost nakonec docela ustál. Asi se od toho filmu čekalo trochu více, už jen vzhledem k tomu, jak pilně se herci na své role připravovali, ale kdo čeká od všeho zázraky, měl by rychle vychladnout. Fighter má totiž svou sílu a kvalitu, ne takovou jako Million Dollar Baby nebo Wrestler, ale jako drama dle skutečného příběhu je to z pohledu režie a hlavně psychologie postav zvládnuto na jedničku. A cokoli špatného zase srovnal jednak výborný Wahlberg, který se opravdu vyždímal a předvedl se v tom nejlepším možném světle, a především vyhublý Bale, jehož herecký projev je rok od roku působivější. Snímek, na který se asi rychle zapomene, ale sem tam by si malou přpomínku určitě zasloužil.. ()

Pepinec

Fighter je pro mě letos tím, čím pro mě loni byl kousek Lítám v tom. Film povedený, kvalitní, to ano. Ale sedm nominací na Oscara? Dobrá, dejme tomu, že slevím a tolik nominací připustím. Potom však musím napsat, že pro mě osobně je většina nominací pouze do počtu. Především pak za film samotný. I když plně rozumím tomu, proč je zrovna v Americe blahořečen životopisný snímek o americkém boxerovi, který se stal z nuly hrdinou. To je to samé, jako když se u nás zplodí blablamina o líbání Boha. A tak stejně jako u nás, i v Americe pouze vybraní domorodí vědí, co je na tom či oném filmu k ocenění. Já vidím k oslavování pouze jediné. Asi nikoho nepřekvapím, když napíši jméno Christian Bale... Co ten předvedl, by zasloužilo Oscary hned dva. Tím druhým by mohl bacit Wahlberga přes kebuli, aby se konečně probral a začal herectví alespoň napodobovat. Jeho zásoba mimiky je totiž obdobně bohatá, jako u přeborníka ve ´štronzogrimase´ Chucka Norrise. A navíc, pokud prý Mark od roku 2005 denně trénoval na postavu boxera, proč tak tedy doopravdy nevypadal? To je mi záhadou. Anebo byl snad skutečný Micky Ward takto úsporný ve fyzické i emocionální oblasti? To by obsazení Marka Wahlberga v tu ráno přeměnilo chybu v nejpovedenější tah posledního desetiletí! :-) Co ještě dodat? Patrně jen to, že více než film samotný mě bavili pánové sedící okolo mě, kteří během projekce svým ukázkově otráveným partnerkám vysvětlovali termíny ´pravý´ a ´levý hák´. ()

Boogeyman

Výborně zahrané, skvěle napsané (scény Mickyho psychorodiny kontra jeho nová holka jsou perfektní) a vůbec hodně povedené sociální boxerské drama. Bale hraje suprově, ale pokaždé, když ho vidím zase vyhublého, tak mě s tím víc a víc sere, nevím proč. :-) ()

sheen

Rozhodně to lepší z prostředí ringu, ale aby to byla špicka, tak tomu něco chybí, nejvíc mě vadila ta retardovaná rodina. ()

Pilda17

Fighter je pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku, vše šlapalo na jedničku. Věřím i v nějaké Oscary. Tak že Christian Bale u mě zase obrovským způsobem stoupá, poněvadž tato role mu sedla nejvíc co to šlo a hlavně se do ní perfektně hodil. Vyhublí feťák Bale a zároveň dobrý boxér, který v životě nic nedokázal. Jednoznačně tuto roli zahrál na špici a věřím v oscara za vedlejší roli. Na druhé straně jeho bratr a hlavní herec Mark Wahlberg, který do role pasoval také skvěle, ale na Bala opravdu neměl. Příběh není nějak fascinující, ale jen typický se šťastným koncem dle očekávání, ale za to děj byl zvládnutý výborně a ani chvilku nenudí. Fighty, které se ve filmu objevili byli skvělé, hlavně když se Bale řezal s policií. Ta rychlost a přesnost ran mě prostě bavila tak jako u Marka když byl v ringu. Závěrečný boj sice nebyl ukázkový a znám lepší boxérské závěry, ale snesitelný byl... 9/10 = 90% ()

Disk

Nálepka "podle skutečných událostí" tady vůbec nemusela být, film si bez ní vystačí. Pro mě je to film o neambiciózním boxerovi s dutou hlavou, který neví co chce a nechává se vláčet dominantní matkou a problémovým bratrem. Nejlepšími scénami byly pro mě ty z rodiny, kterou tvoří zmíněná matka a bratr a pak několikero velmi ošklivých sester. Velké plus jsou záběry z ringu, které připomínají živý přenos (včetně tabulek a komentáře). Wahlberg zahrál přesně to, co jsem čekal, Bale je taktéž standartní (a fakt mi nebylo dobře při pohledu na jeho anorexii) a matku jsem začal nenávidět od začátku. Ne, The Fighter není boxerský film, je to výtečně napsané a zručně natočené sociální drama. 8/10 ()

Aky

Já jsem tomu neuvěřil. Jestli je film natočený podle skutečného příběhu, tak opravdový skutečný příběh se musel ubírat dost jinými cestami. Z prostředí, kterému kraluje hloupá protivná matka, s houfem neskutečně pitomých sester a bratrem psychopatickým nezodpovědným feťákem se mistrem světa lidé nestávají. Milióntá první variace na téma splněného amerického snu, pro mne ovšem z rodu nepřesvědčivých, a to tak moc, že se mi na to i těžko koukalo. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale