Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

ARI50

Zajímavé ale ne ohromující příběh o boxu na par procent, spíš rodinné vztahy taky mezi přáteli a láskou ne že se musel proboxovat v ringu ale i ve svém životě. ()

Bauer

A vítězem se stává….ROCKY!!! Tak ani film s názvem The Fighter z boxerského prostředí netrumfnul Rockyho. Je ale pravda, že je hned za Rockym. Popravdě řečeno, zápasů zde pár bylo, ale bohužel pokud bych stopnul celkovou stopáž v ringu, tak by se to dostalo tak na 7 minut, což není moc. Trénovací videosekvence (myslím, že byli jen dvě) byli hodně slabé. Tento film je spíše o jedné zvláštní (rozumějte pošahané) rodince v čele s dost poroučející matkou, až po bratra boxera, který jede v drogách. Ale ukázalo se, že i tak je tento bratr, který zavinil hodně neúspěchů v životě boxera hodně důležitý. The Fighter je určitě solidní drama, které ale mělo ambice stát se něčím víc, než pouhým solidním dramatem. Myslel jsem, že půjde o nejlepší film roku. A to se bohužel říct nedá! V hlavních rolích Mark Wahlberg a Christian Bale. Je jasné, že Christian Bale předvádí ABSOLUTNĚ geniální výkon a v některých momentech, jsem si myslel, že opravdu fetuje. Už jen to, kam se sakra poděla ta hrouda svalů?! Zatímco Mark Wahlberg by klidně mohl hrát Terminátora. Po celý film jeden a ten samý výraz ve tváří a co se boxu týče, tak také nepředvedl nic moc. Díky Baleovi je tento film 4,5* a právem získal za svůj výkon Oscara! ()

MeanWhile

O Fighterovi přemýšlím že ho šoupnu do svý topky filmů, protože na něj jsem čekal tak dlouho než příde k nám do kin, až jsem se nakonec dočkal a vůbec jsem nebyl zklamán. A dokonce měl i potěšil Oscar pro Balea, protože tomu jsem držel palce a byl jsem velmi potěšen když jsem ho na ceremoniálu viděl přijímat sošku. No tak k filmu, příběh je podle skutečné události, takže tam nic moc neřeknu, ale výkon Marka Wahlberga byl úžasnej a i si myslim že mohl bejt nominovanej na Oscara za hlavní mužskou roli, ale to se nestalo, nevadí. Christian Bale jak jsem říkal byl naprosto úžasnej, ale hlavně kamera byla skvělá. Boxerské záběry udělány jako při pravém přenosu jako v TV, to bylo fakt bombový. A první a poslední úsek filmu, tzv. "imrovizace Wahlberg-Bale", to se musí nechat, to bylo perfektní. ()

Beastmaster4

Z mého pohledu rozhodně nejlepší boxerský film. Rockyho převálcoval 100%. Je sice pravda, že jsem kdysi viděl všechny díly a dnes si pamatuji jen určité momenty (proto jsem ho taky nehodnotil), ale i tak si pamatuju dost pro srovnání s Figterem. Christian Bale zahrál výborně a obdivuju jeho schopnost se už po několikáté změnit pro roli. Marka Wahlberga nemám moc v lásce a i tady mi chvílema připadal trošku mimo ring. Oproti jiným filmům ale zazářil a jeho výkon nebyl špatný, občasné mouchy možná vidím jen ze zaujatosti. Celá Mickyho rodina byla úžasná (respektive úžasně zastoupená), takovej podivnej babinec se jen tak nevidí. Fighterovi prospěl i dokumentární nádech, z kterého je biografická podstata cítit mnohem lépe, než z běžných životopisných filmů. Vynikající "televizní" záběry na box mne nadchli a ke konci jsem se přistihl, jak Mickymu Wardovi fandím se zaťatými pěstmi. ()

mm13

Neveril, uveril. Všetkému. Herectvu Christiana Balea, o ktorom som bol presvedčený, že spadne do síce znesiteľných, ale povrchných exhibícií á la Brad Pitt aj Davidovi O. Russellovi, že stojí za to čakať na jeho ďalšie filmy, nech mu trvá akokoľvek dlho, kým ich natočí. Fighter má v sebe - hlavne cez talent týchto dvoch pánov a napriek stopercentne filmovému šatu - toľko toho, čomu sa hovorí "zo života", že presvedčil. Rád si niekedy pozriem znova, stále častejšie totiž podobné projekty dopadnú divne. Nič proti nikomu (ale nie, nepáčili sa mi ani Million Dollar Baby, ani Wrestler... a Raging Bull Forever!), ale Fighter je akurát, poctivý a urobil mi nečakane dobre. Ešte aj tie záverečné titulky im vyšli! ()

prome

Musím uznat, že Christian Bale a Melissa Leo si ty Oscary opravdu zaslouží. Nebýt skvělých výkonů, jednalo by se bohužel jenom o průměrný film, protože má spoustu nezáživných míst, které vysloveně člověka nudí. ()

Morholt

Wardovo K.O. Sanchezovi zná asi každý fanda boxu. Patří k těm legendárním. Ovšem málokdo ví, jaký příběh se za tímhle úderem skrýval. Russell rozehrál rodinné drama o talentovaném boxerovi, jehož v rozletu brzdí vlastní rodina v čele s dominantní matkou a zdrogovaným bratrem a přesto že Micky ví, kde je problém, není schopen se od rodiny odpoutat a jít vlastní cestou. Přidávám se k hlasům, které oslavují Balea. Když si vzpomenu, co ten člověk se sebou udělal v Mechanikovi, naskakuje mi husí kůže. No a teď? Já prostě věřím, že si v něčem jel, protože takhle zahrát feťáka jsem nikdy nikoho neviděl. Naprosto zasloužený Oscar. 90% ()

Lucasion

Snímek, podle skutečné události, kterému lze těžko uvěřit. Rockyovská cesta mladého boxera na vrchol přes rodinné, sportovní, finanční i milostné problémy je zde zpracována dokonalým způsobem. Na film jsem se moc těšil, jen co jsem viděl původní trailer. A zklamán jsem skutečně nebyl. Tento snímek je skutečně silným a srdcervoucím dílem letošního roku. Perfektní scénář, který David Russell dokázal převést na filmové plátno je jen malým pilířem tohoto brilantně zvládnutého snímku. Dál bych určitě vyzdvihl velmi dobře zvládnuté scény zápasů, které vám berou dech. Christian Bale tady nehraje prim a je to dobře. Role staršího bratra mu sedí více než byste tušili. Talentovaný Mark Wahlberg si opravdu zasloužil hlavní roli a každou vteřinu na plátně dokazuje, že on je skutečný Fighter (Bojovník). S velmi dobrým soundtrackem se stal tento snímek něčím, co prostě musíte vidět a to i když nejste fanoušek sportů. Je to silně emotivní a dojemné drama, které si troufnu tvrdit, může soupeřit s takovými králi, jako je Rocky nebo Těžká váha. Pro mě zatím nejlepší snímek roku a také určitě nejlepší drama roku. Všechny palce nahoru. (98 procent) ()

Katullka

Jedna z nejnudnějších kamer. Tento film se snaží dosahovat filmů jako Zuřící býk nebo Rocky. Bohužel z toho vznikla taškařice, která i v bitkách je neumělecká a nudná natolik, že neokouzlí ani podprůměrné oko. Příběh tu už byl taky milionkrát, jen možná člověk netušil, že z feťáka se stane ještě divnější krypl, který postaví svého hloupého bratra (nevyjímaje zbytek dementní rodiny) na výsluní. Hurá! The END po americkém způsobu. To je fakt super! Trapas! ()

Handle

Jen lehce nadprůměrné sportovní drama jak po režijní, tak po herecké stránce... Nic zvláštního a ani oscarového se podle mě nekoná. Něco tomu prostě chybělo. Líbilo se mi, že to bylo civilně natočené, i když někdy už to na mě působilo až příliš a nudilo to. Trochu nadhodnocený film, ač špatný není. ()

RelaxMan

O boxu toho bylo natočeno, už docela hodně. " Rocky " v tomto žánru jasně vítězí a asi nic lepšího, už nás v kinematografii nečeká. Tudíž nemá smysl to moc porovnávat. Proto bude lepší, když vynecháme box a budeme se bavit o tom ostatním. Především musím pochválit herecký výkon Ch. Balea. Ch. Bale se, už podruhé ve své kariéře obětoval a pro roli hodně zhubnul, všemu ještě přidala skvělá práce v make-upu. Vypadá, tak trošku jako, kdyby natáčel Mechanika 2. Co se ostatních herců týče, jejich výkony mi přijdou spíš průměrné, než, abych je tady nějak extra vychvaloval. Co, ale můžu pochválit, je velmi dobře poskládaný soundtrack ( Aerosmith, The Rolling Stones, Led Zepellin, Red Hot Chili Peppers ... ). Co říci na závěr : Je to celkem dobrý film, ale rozhodně nepatří mezi to nejlepší v tomto roce. Je to takový lepší průměr, dal bych tomu 3,5 hvězdy. ()

Caelos

Takový civilnější Rocky. Bale byl tady opravdu odporný, bleh. Ale v dnešní době se asi boxerovi hodí víc bratr fetka, než bratr alkoholik. Za mě paráda, všesplňující sportovní drama. Jen toho boxu tam mohlo být o trochu víc. ()

Pepy

Další sportovní nakládačka v americkém stylu s velkým obsazením? Ano, ale o něco málo v jiném podání. Ve filmu nejde o váhu, je to jedno, divákům stačí, že je to box, takže hlavně aby se bylo na co dívat. Všechno se mi líbilo, dával bych nejspíš pět hvězdiček, ale kvůli soubojům jsem dal pouze čtyři. Hodně to tam skáče z některých soubojů vidíme jen dva či tři údery a nebo se pouze dozvíme kdo vyhrál, takže jako u každých vidíme pouze poslední kompletní souboj, kde jako vždycky se zdá, že už je po něm a najednou se probere a vyhraje titul. Na tomhle principu pracuje i Rocky. Mě se to, ale hodně líbilo. ()

ScarPoul

David O. Russell vytvoril svoj zárez do boxérskych filmov a je to zárez hlboký a na ktorý sa len tak nezabúda. The Fighter sa celý čas hrá na komorný film - ktorým v konečnom dôsledku aj je. Je to príbeh jednej disfunkčnej rodiny, žijúcej zo stratenej slávy. Aj napriek pokojným vzťahom to pod spoločenskou maskou vrie a pri prvej vyhrotenej situácií nesúroda kôpka súrodencov ukáže svoju pravú tvár. Sú to jednoduchý ľudia s jednoduchými snami, ktoré nie sú schopný naplniť. Až na hlavného hrdinu Mickyho v podaní znova raz úžasného Wahlberga. Príbeh je to jednoduchý, takých akých sme videli stovky. Nie je tam žiadny prekvapivý zvrat ale ani sa o to nesnaží. Príbeh je založený len na postavách. Tento herecký koncert všetkých zúčastnených a hlavne oscarom oceneného Christiana Balea je to, čo tento film robí ľudským, nadpriemerným, nenudiacim a zaujímavým. Russell prvýkrát opustil od autorského zásahu, ktorým bol povestný a zhostil sa len réžie. Výsledok je ale veľmi uspokojujúci. Jeho cit pre detail, pre snímanie dialógov je natoľko výrazný a umiernený, čo dopomáha vytvoriť vo filme ľudskejší aspekt a v neposlednom rade pripomáha k jeho pútavosti. Výborne natočené scény zápasu, ktorých nie je veľa a nie sú dlhé sú zdrojom napätia a považujem ich za čerešničku na torte vo filme v ktorom je to všetko skôr o vzťahoch než o zápasoch. ()

Lacike

Million Dollar Baby ale tentokrat sledujeme pribeh boxera a ma to pozitivnejsie vyznenie. Cize o box tu ide, nastastie pre mna, len okrajovo. Je to len spôsob akym môze hlavny hrdina (Wahlberg) nieco dokazat napriek tomu, ze mu to cely cas kurvi jeho white trash rodina. Tie herecky, ktore hraju jeho sestry vybrali typovo dokonale. Nonstop som sa na nich smial. O nieco menej ma bavila prva polovica v ktorej sa neustale do popredia dral znova vychudnuty a teatralne hrajuci Bale. Tentokrat mu to konecne vyslo a Oscara ziskal. Ale ked si odmyslim jeho vyzor, tak musim povedat, ze podal naozaj dobry vykon. Ovela viac ma ale zaujimal nenapadny uzavrety Wahlberg s ktorym som sa hned dokazal identifikovat. Nema sice moznost sa tak teatralne predviest ako Bale, ale podla mna za nim nezaostava a odohral presne to, co jeho postava vyzadovala. Spolu s cim dalej tym zaujimavejsou a sexy Amy Adams tvoria dokonaly par. Poslednu vyraznu postavu tu ma Melissa Leo ako matka, ktora neustale adoruje jedneho syna na ukor druheho. Cely cas som mal chut ju poriadne preplieskat, aby sa spamätala a ked sa rodinka nakoniec pomeri, tak som mal z toho velku radost. Nech uz mate rodinu plnu akychkolvek velkych zmrdov a lemplov, tak ked budete drzat spolu, tak je to vzdy lepsie. Takze vysledkom je film plny klise, ktore ale znova perfektne funguju. A aj tych par nevyhnutnych boxerskych zapasov som prezil bez pretacania. Kto sa ale na film tesi kvôli nim, tak podla mna patria k tym slabsim a nevyrazne natocenym. 8/10. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale