Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Rocky62

Nikoliv boxerské, nýbrž neobyčejné romantické drama, v němž je box pouhým pozadím příběhu. Absence patosu a sentimentálních výlevů je samozřejmě velké plus. Fantastický Chris Bale předvádí jeden ze svých nejoslnivějších výkonů své kariéry a ani Mark Wahlberg nezůstává nijak pozadu. Nechybí emočně vypjaté situace a ve správné míře vyhrocené momenty. Překvapivě chytrá, úderná a originální záležitost. 75% ()

Claw

Špičkové drama, které je spíš než o boxu tak o rodině jako takové. Hodně "vyvedená" americká rodinka, kde je všechno naruby (tak jako všude je něco... jak se říká), dva bratři, oba nadaní, jeden feťák, druhý naprosto nevýrazný, jednoduchý, neprůbojný, ale fyzicky nadaný boxer... O tom, jak málem oba proserou svůj život, svoje obrovské možnosti, kvality, příležitosti... ale nakonec se všichni vzchopí. Závěr v ringu, kdy se raduje celá rodina je opravdu dojemný. Boxerské souboje nejsou vůbec hlavním obsahem filmu, ale jsou špičkově choreograficky a "dokumentárně" zpracované. Každé Wardovo vítězství = KO je prostě adrenalinový orgasmus... /75%/ ()

dopitak

Kolik podobných zázračných vzestupů na poli sportovním už jsme viděli. Pro Fightera mluví alespoň to, že scénářem mu bylo předepsáno všechno, tedy hlavně talent, který tak nemusí před kamerou uměle rozvíjet, a otravovat svého diváka věčným klišé "kterak chudý hoch jenom svou pílí na vavříny dosáhl'. Lze však souhlasit, že film z hlediska "doby filmových ocenění" působí přinejmenším vypočítavým dojmem, a že nepřináší kromě zmíněného motivu "bratra, boxérské exhvězdy nyní na úspěšné dráze zločince" nic nového. Herecky podprůměrné, Balea bych si za kandidáta na Oscara (Glób nezískal) netroufl označit. A vážení sportovní fandové - ruku na srdce - kolik žije boxerů, kteří do sebe bez špetky aktivity osm kol nechají mlátit jak do pytle, aby pak zázračně několika háky nevídané tvrdosti složili protivníka technickým KO? Pro mě zklamání oskarovo-glóbové sezony, doufám že tahle zakázková práce se sošce ani nepřiblíží. ()

Chrustyn

Veskrze průměrný příběh o boxerovi, který se chce dostat na vrchol a do toho řeší rodinné problémy s bizarní matkou, fetujícím bratrem a přítelkyní. Film absolutně ničím nevybočuje ze škatulky žánrově podobných filmů a to, že se chtěl stát nejlepším boxerským filmem všech dob bylo jen plácání tvůrců do větru. Herci jsou fajn, Bale opět o pár desítek kilo lehčí (akademie ho za to konečně ocenila, tak už snad hubnout nebude, ačkoliv tlusťocha si ještě nezahrál, tak se možná máme na co těšit) ale nedá se říct, že by se zde objevily nějaké vyloženě skvělé výkony, ať už v hlavních nebo vedlejších rolích. Největší problém bych viděl ve fádní režii, která vyjma autentisticky a velice slušně natočených utkání, nenabízí nic, čím by film povýšila na vyšší úroveň a popravdě se o filmu ví jen díky oskarovému boomu, který způsobil a myslím si, že by velkému plátnu vůbec nechyběl. ()

iamek

Tuctový životopisný příběh boxera, který musel spadnout až na samotné dno aby se postavil na vlastní nohy a začal vítězit. Snímek má průměrný scénář a z naprostého průměru ho zachraňují jen herecké výkony všech herců. A to bez vyjímky. Hlavně obětavost Christiana Baleho je neuvěřitelná a Oscara získal právem. Tenhle snímek si nominaci za nejlepší film nezasloužil, ale Bale, Adams a Melissa Leo ano. ()

klerik

Asi rovnako dobré ako ALI. Chápem, že v Amerike je box vždy spájaný s osudmi boxerov a všetci žerú, keď ide o chlapíka z ulice, ktorý ide za svojím úspechom, ale mne už začínajú vadiť všetky tie sociálne drámy. Veď už tu bol ZÚRIACI BÝK, ROCKY, HURIKÁN V RINGU, CINDERELLA MAN... Už by to chcelo ozaj trochu iný prístup k téme. Dávam pomerne vysoké hodnotenie, lebo je to dobrý film, ale ostrieľaného diváka nemá čím prekvapiť... Najväčšou chybou filmu je vyslovene hlúpe komentovanie zápasov, ktoré má asi vytvoriť napätie, ale každý vidí, že v ringu sa deje niečo iné... ()

SeBig

Zajímavý životní příběh byl ucházejicí, ale největší potěšení mi dopřálo jak ta typka dala jedný z těch sester do držky! Některý scény mě ohromily, některý zas nudily. Výběr hudby se povedl. Zápas mě nebavil. ()

Marze

Fighter spadá do kategorie takzvaných sympatických filmů. Nesnaží se oslnit formálními kejkly, nehraje si na něco, co není. Má v sobě poctivost, skromnost a zdravé zaujetí pro příběh . O sport samotný tu až tak nejde. Alespoň ne v první řadě. Když už bychom chtěli škatulkovat, mnohem lépe by se Fighter hodil pod záložku sociálně - rodinného dramatu. ()

heyda

Rád bych vyzdvihl pár věcí. Zaprvé je to skvělý herecký výkon Wahlberga a velice přirozený herecký přednes Amy Adams, která si zaslouženě zajistila nominaci na Oskara. Zadruhé je to dobře zvolená hudba. A zatřetí samotné souboje v ringu, které měly šmrnc. Na druhou stranu mám hned několik výtek. Zaprvé nevhodná volba s Christianem Balem, který vždy, když je v záběru má tendenci vyčnívat a dominovat, čímž působí spíš směšně. Na něj je zapotřebí co nejpřísnějšího režiséra, aby si ho trochu zkrotil. Zadruhé je to poměrně nejistá kamera. A zatřetí je to samotný příběh. Wardova rodina mi byla strašně nesympatická včetně bláznivé maminy, což byl asi záměr, ale mě to proste vadilo. Stejně tak mi přišlo parodické, jak jedno vítěství v boxu dokázalo všechny vážné rodinné problémy smazat a najednou se začali mít všichni strašně navzájem rádi. Nevím, nevím, nevím, ale já tomu prostě neuvěřil, i když je to podle skutečné události. Moje závěrečné resumé je 60% ()

Stanislaus

Fighter je jeden z těch filmů, které mě oslnily až v druhé polovině, která je vždy pro mě ta důležitější. Ten začátek byl zkrátka takový nemastný a neslaný. A jak říkám, tak druhá polovina se vyvedla lépe, hlavně poslední zápas. Bale (kterému asi nikdy nepřijdu na chuť) zahrál svou roli celkem obstojně a z dámského obsazení nutno vypíchnout Amy Adams a Melissu Leo. Zkrátka na Oscara za Nejlepší film to není, o tom žádná, ale v rukou některého z herců (3 šance) by se mohl plešoun vyjímat. ()

Flego

Fighter je zábavný a dobre natočený film. Má Christiana Baleho v úlohe feťáčka a trénera Dickyho a tento chlapík ťahá snímok neuveriteľnou silou a zvláštnou charizmou. Je úžasné sledovať jeho herecký výkon. Prečo teda len priemerné hodnotenie ? Chýbalo mi niečo navyše, čím sa bude tento športový snímok odlišovať od ostatných tuctových príbehov. ()

rikitiki

Vhled do života bílé chátry, která má nedostatek zubu i vkusu, zato nadbytek chlastu a omamných látek. Naštěstí to takhle není celý film, protože tahle část je otravná, pořád jen nimrání se v životě spodiny. Když začne hrdina opravdu boxovat a začne řešit dilema, nakolik pevně má nadále zůstat spjatý se svojí rodinou, příběh získá na zajímavosti. Protože k jeho rodině bychom mohli mít spoustu výhrad, ale přesto je to rodina dosud těsně semknutá. Včetně šesti či sedmi sester s šílenými účesy, které působí jako chór harpyjí. A zejména včetně bratrského pouta, které nezlomí vůbec nic, přestože překážek se vyskytne mnoho. Zápasy jsou natočené skoro dokumentárně, bez přílišného hraní na efekt. SHRNUTÍ: Proti tomuhle je i Rocky něžný romantický film. ()

Ivoshek

Sportovní filmy bývají čitelné, ale tenhle byl teda až moc. Navíc má být podle reálného příběhu (Mickey Ward, bývalý šampion WBU v lehké welterové váze), ale dost věcí v reálu nesedí.... Taky se tu docela hodně řeší Mickyho rodina, přítelkyně, hodně se tu tlachá a akčnějších scén není tolik, kolik by si zasloužilo. Na druhé straně tvůrcům slouží ke cti, že závěrečné kombinace sedí zcela přesně a Mickyho head-body je dokonalá záležitost (http://www.youtube.com/watch?v=JKGsgfJ_Xtc - čas 2:10), stejně jako série levou v mači o titul. Jinak ex-feťáského Dickieho Eklunda jde taky najít na youtube, a rozhodně je to sranda. ()

Roman.Ticka

Překonat 99% negativ 1% pozitiv chce opravdu fištrón. Russell jím evidentně oplývá, jinak by neudělal tak citlivě realistický civilní dokument, jakým by měl skutečný příběh být. Zpočátku jsem si neuměla dát dohromady, jaký problém je jádrem pudla, za což chválím režiséra podruhé, holt filuta. Zvládli to hollywoodští borci na výbornou, skutečný Dick měl pravdu velikou jak tento film. Moje počáteční nedůvěra ke crack story se rozplynula jak pára nad hrncem, jednoduše ji přebila emotivnost, jednoduchost, opravdovost dějové linie. Těžko vinit poněkud šáhlou rodinu z neschopnosti, když dělali co uměli. Těžko soudit důsledky vlivů rodiny (vždy s dobrým úmyslem) na vršky či spodky bratrské kariéry. Těžko posoudit co víc škodí, jestli důvěrná pospolitost nebo dravá individualita. Suma sumárum se tady víc než kde jinde potvrdilo další ze zaručeně platných hesel: "V jednotě je síla!" ()

HellFire

Už na začátku jsem si říkal, že mé přání, aby se z toho vyklubal dobrý film, směřuje k dobrému konci. Můj oblíbenec Christian Bale se předvedl ve skvělém světle a pozadu nezůstal nikdo další. Líbila se mi kamera, ale trochu mě zklamaly samotné zápasy. ()

Pítrs85

Superpero to víceméně napsal za mě, velmi oceňuju, že zápasy (alfa a omega filmů o boxu) natočil režisér David O'Russel "antirockyovsky", tedy žádný patos, zpomalené záběry a výhra absolutního dobra nad absolutním zlem se nekoná- naopak, utkání mezi provazy v ringu jsou natočeny civilně a o to uvěřitelněji, přesto (nebo právě proto) jsou velmi dynamické a akční. Co se týče hereckých výkonů, Wahlberg je příjemně minimalistický, Amy Adams správně od rány, ale nade všemi ční postava Christiana Balea- tento muž s kamennou tváří mě skutečně velmi překvapil (nemám s ním nakoukaných moc filmů, navíc spíš jen ty, kde se po něm chce právě hlavně tvrdý charakter- Terminator 4 a samozřejmě filmy o Batmanovi), svého feťáka a boxerskou hvězdu za zenitem (která žije jen z minulosti- a ani ta nebyla kdoví jaká) pojal fakt neskutečně. Spolu s Million Dollar Baby asi nejlepší film z boxerského prostředí. ()

AlfaNumerO

Kdo chce vidět Balea ještě hubenějšího, nechť se podívá na Mechanika. Nelze téměř pochopit, jak někdo dokáže zhubnout několik desítek kilo, aby je posléze nabral ve svalové hmotě za několik měsíců zpět (pro roli Batmana). Wahlberg nebyl špatný, ovšem na výkon CB nemá. Film neobsahuje nic nového pod slunce, avšak stále jde o poctivou filmařinu. 80% ()

Ilicka

Fighter se pro mě nachází na pomezí tří a čtyř, ale vzhledem k tomu, že mezi množstvím boxerských a sportovních dramat ničím speciálně nevyniká, přikláním se k nižšímu hodnocení. Jen doufám, že Chris Bale se konečně dočká akademického uznání, protože pro roli Dickyho zase předvedl jednu ze svých kompletních fyzických přeměn. ()

claudel

Již v prvních minutách jsem si pomyslel, že Christian Bale si zaslouží jakékoli ocenění, jejž za roli v tomto filmu získal. Naprosto dokonalé provedení vyhaslé boxerské hvězdy utápějící se v drogách a lokálním obdivu svých spoluobčanů. Mellissa Leo jej výborně doplňuje, Amy Adams to zatraceně sekne, snad jako nikdy dřív a Mark Wahlberg je můj oblíbenec, ať už si o jeho výkonu mohu myslet cokoli. Tím vlastně zdůrazňuji, že Fighter je film postavený na znamenitých hereckých výkonech, zatímco scénař je krapítek slabší, což v konečném důsledku zase tolik nevadí. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale