Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

harryy

Veľkolepé obrazy stavieb a bitiek tomuto žánru jednoducho svedčia a herci na čele s Anthony Hopkinsom a Chrisom Hemsworthom si všetko to hodovanie a veľké gestá evidentne užívajú. Režisérova skúsenosť so shakespearovským divadlom a s vedením hercov pred divadelnými kulisami je tu cítiť pri každom dialógu ktorý sa ľahko mohol zvrhnúť v prázdne táranie.Je to viac rozprávka. Ale pozerá sa na ňu prekvapivo dobre.Takže si to do kina určite nasmerujem aj nabudúce. A vy? 80% ()

majkl44

Ten film nebyl špatný. Měl dobré herce a většina z nich hrála dobře, ale přestože je Natalie Portman hezká, milá, přívětivá profesionálka, tak mi do této role moc nepasovala. Film na mě celkově působilo, jako by tvůrci, nyní vyjímaje herců, pustili do kin nedodělanou práci. Něco tomu chybělo. Nejvíc mě na tom filmu zaujal Ásgard, a to myslím, že by měla být jen třešnička na dortu. Jinak pro mě ten film - k mé smůle - neměl šťáva.. ()

Angelic-77

Nudná, od prvních minut zcela předvídatelná slátanina bez nápadu a špetky tvůrčí/herecké/scénáristické originality. ()

romajz15

Film má naprosto úžasné herecké obsazení, ale přesto moc vysoko nemíří. Je natočený takovým zvláštním způspbem, že i přes svoji délku 110 minut, vám (nebo alespoň mně) připadá jako kdybyste se koukali jenom hodinu. Loki je jednou z nejlepších postav, které vůbec v tomto universu jsou, a bohužel v tomto filmu má roli jen tak v pozadí a neúčastní se víceméně žádných akčních scén. Přesto temnto film připravuje skvělou půdu pro film Avengers. ()

Compadre

Thor vypadá jako hroznej dřevorubec a buran a to mě ve filmu děsně rušilo..ovšem ne tak jako postava Lokiho, kterej je vyloženě manekýnskej a takhle si starýho vikingskýho poloboha (nebo co to je) fakt nepředstavuju (komiks jsem nečetl, takže jsem nevěděl jak má asi vypadat). Nicméně film je dobrej. Udržel si mou pozornost po celé dvě hodiny a já se regulérně bavil. PS: možná jsem si měl komiks fakt přečíst, jinak by mě asi tolik nepřekvapilo, že v Asgaardu jsou černoši, japonci a vůbec leckdo..hm, zajímavé :)) ()

Eleanor05

Je v tom všechno, co potřebuje řádný blockbuster - celkem dobrý klaďas, dobrý záporák, dobré autoritativní postavy (Ódin, Eric), genderově i rasově vyrovnané herecké obsazení, dobrá hudba, svižný střih a pár vydařených vtipů. To, že je to nakonec jen ulítlá blbost, kde hlavní postava neustále lítá mezi světy jako superman, která staví na naprosto konvenčních věcech, jako je láska, moc a pomsta, je v podstatě úplně jedno. Blockbustery jsou od toho, aby pobavily a to Thor splňuje. Navíc tomu ani nemůžu dát míň, než 3*, protože se zde režie ujal můj velmi oblíbený herec Kenneth Branagh. ;-) ()

ZeroCZ1233

Jeden ze slabších kousků MCU, ale i tak to ušlo. Hlavně Thorovo sebevědomí, když poprvé "spadl" na zem, že se z něj každej posere... Ach, proč jsou ti bohové takoví egoisté. :D ()

lykan9

Tak Thor je pro mě nejslabším článkem ze všech Avengers. Tedy spolu s Ant-manem. Popravdě nemám ho moc rád ani v knižních předlohách. Přesto vizuálně je dokonale zpracovaný a je jednoznačně nedílnou součástí skvělého projektu Marvelu. Chtělo by to jen udělat ty postavy trochu víc zajímavější. ()

VanTom

Zmoudření pyšného, arogantního kralevice nastudoval Branagh divadelně ve velkolepých kulisách "shakespearovské tragédie" (v hodně velikých uvozovkách - Asgard), i v roztomile přímé komedii s romancí (Nové Mexiko, Země). Nejvíc se vynasnažil na postavách, které byly do jedné sympatické, zábavné i patřičně "cool". Naopak za nepřehlednější akci nebo zápletku s ledovými obry (aspiruje Laufey na nejzapomenutelnějšího záporáka MCU?) už tolik vavřínů neposbírá. ()

Sany33

Príbeh: Boh hromu z Azgardu sa musí naučiť pokore a zodpovednosti za svoje činy. Popri tom rozpúta vojnu s Ľadovými Ľuďmi a dostane sa do exilu na Zem. Herecké obsadenie: Prekvapivo sa mi nezdala najlepšie obsadená hlavná postava ale jeho brat Loki Tom Hiddleston (nar. 1981, Velká Británie), ktorý si rolu dvojtvárneho boha podlosti vyslovene užíva. Na druhú stranu som zástanca názoru, že chlapi nemajú nosiť dlhé vlasy, teda jedine aj nie ste boh hromu. Prevedenie: Krása externých lokácií je vy vykreslená dokonalo. Azgard so svojím ľudom je impozantný. Horšie je to už s príbehom, ktorý značne pokulháva a je to krásne vidieť na konci, kde je Thor ochotný obetovať sa za Zem napriek tomu, že na nej prežil necelý deň a videl maximálne púštne mestečko v Novom Mexiku. Chápem pointu s tým, že sa zamiloval ale jednoducho je to celé rýchlokvasené a nahádzané ani nie do 20 minút filmu. Pocity: Našťastie mám rád super hrdinské filmy a pri tomto som sa dobre bavil. herci sú sympatickí a akčné sekvencie majú šťavu. Pridaná hodnota: Zrodenie Thora, boha hromu a jedného z najmocnejších Avegerov. 71% ()

Ravi

Ode mě 85% = 4/5 zasloužených. Lidi od Marvela nabírají zkušenosti s každým filmem, je to vidět. Obavy byly celkem plané, tenhle film se může hrdě postavit vedle všech svých kolegů a dovolím si tvrdit, že ho lze shlédnout i když zrovna nejste fandové žánru. Pokud jde o děj, chvílemi je to bomba, chvílemi pomalé tempo, ale měl jsem dojem, že to k filmu dobře pasovalo. Epický pád a epický vzrůst Odinova syna Thora se zkrátka povedl beze zbytku, překvapila mě výrazná hudba Patricka Doylea i nevšedně sebekritické odstíny vtipkařských scén (narozdíl třeba od Transformers 2, kde nebyly sebekrtické a působily trapně), které zde děj nerušily. Zkrátka určitě musíte vidět. ()

Kali4

[klasická „2D“ kinoprojekce v původním znění s titulky] Pokud bych měl své dojmy nějak shrnout, nejspíš bych řekl, že Kenneth Branagh má to, co tolika režisérům komiksových adaptací schází – totiž „cit pro dramatično“. Co si pod tímto spojením představit? Film, v němž je zkušeně a logicky budováno napětí; film, který disponuje (vyjma akčních scén) dobře načasovaným střihem a nápaditou dramatickou kamerou; film, který je vkusný, místy až decentní, přesto velice atmosférický, v němž kostýmy a kulisy, které v upoutávkách působily kýčovitě a mnohem hůře než ve filmu samotném, skvěle dokreslují osobitou atmosféru. Z obou světů se mi více zamlouval Ásgard, který skutečně disponoval puncem charakteristického a půvabného světa (blýskavý most vládne) a jehož postavy byly vykresleny lépe než pozemské. Situační komika na Zemi byla místy dokonalá (závody v pití či roztříštění hrnku jsou takřka nezapomenutelné), jinak bohužel scény v Novém Mexiku neměly moc co nabídnout. Akce v úvodu nebyla špatná, ovšem zlobil především střih a chaotická kamera (následně se to zlepšilo, neboť další akční scény byly odlišné), ale tento film skutečně není primárně o živelné akci. Postavy jsou bez výhrad zahrány skvěle a herecké obsazení je přímo lahůdkové (Chris Hemsworth je mega sympatický, za zmínku stojí Stellan Skarsgård, Idris Elba v roli netečného Heimdalla i krásné „přicmrndávačky“ Jaimie Alexander a Kat Dennings), nicméně velkým zklamáním pro mne byla postava Natalie Portman, neboť jí chyběly charakterové rysy a postrádala jakýkoli dramatický potenciál; romantická linka mne proto totálně minula. I přes vysoký počet postav žádná z nich vyloženě nevadí, a dokonce ani žádná nepůsobí, jako by zde byla navíc, ač ničím nevyniká nad ostatní. Zvláštní. Thor má své slabiny, dokonce jich má poměrně hodně, ovšem zapůsobil na mne tak sympatickým, osvěžujícím a upřímným dojmem, že musím jít (prozatím) na plný počet. Doufám, že vydělá dostatečné množství peněz, aby mohlo být natočeno pokračování, případně aby alespoň Kenneth Branagh dostal nabídku na další velkofilmové angažmá. ()

MiGi87

Ve svém článku o kurzu v brně jsem to popsal takto: "...pak jsem šel od 17:50 na toho Thora (Palas Cinemas ve Velkém ŠPalíčku v Brně 1. května 2011). Devadesát docela kvalitně strávených minut. Je to divný mišmaš monumentálních, akčních a komediálních scén, ale za celou dobu se nepodíváte na hodinky, jak je to koukatelné – na csfd dávám 4 hvězdičky bez rozmýšlení, na špičku to nemá, ale je to prostě dobrý film." ()

zigíš

nie tak vtipný ako Iron Man ani romantický ako Superman - na druhú stranu komiksovejší než Batman (nolanov) - chémia medzi natálkou a hemsworthom slabá, kat dennings tradične otravná, hiddleston správne slizký takým tým pedofilným spôsobom, clark gregg žertézny a cameo stana lee vypečené .. 80% ()

D28

Tento film má tú smolu, že síce poskytuje všetko, čo čakáme od správnej rozprávky, ale zároveň sme to všetko už videli.Videli sme už aj romantickejšie príbehy, akčnejšie,určite i humornejšie,aj 3Déčkovejšie, aj s krajšou hudbou, či prekvapujúcejším dejom.To ale neznamená, že je zlý.Všetko, čo som videla, ma bavilo,túžila som prejsť sa po dúhovom moste, mám svalovicu z toho, ako som sa snažila pohnúť s božským kladivkom a želala hrdinom i nehrdinom happy end.Nám všetkým želám, aby točenie rozprávok nikdy neskončilo. ()

klima777

Branagh obstál bez ztráty kytičky. Pěkné je to. Moc pěkné. Nicméně Constantine a Road to Perdition nadále zůstávají mými favority mezi adaptacemi comixů. Thor je totiž konec konců jenom boží hovádko (sic!). Takže budu zase jednou neobjektivní? Venku je celkem hezky, tohle je "letní film" a mně se líbí. Což značí tři poctivé hvězdy. Pak je tu překvapivě dobrý Hiddleston a taky Anthony Hopkins (navíc: v kratičkém záběru s krvácející prázdnou očnicí, tudíž severská mytologie nebyla úplně opomenuta... ano, rok jsem se těšila, že si bulvu vytrhne sám, případně se sám nabodne na kopí... leč stříbrné plátno má jiná pravidla). Někdy mi zkrátka stačí málo... (fanouškovsky nadšených 3,5*). ()

ghatos

Vesmírná odysea, Asgard, ledoví obři - tam to šlo dobře, snad jen multikulturalismus na božské planetě (strážce brány černý jak bota, asiat v elitním komandu bojovníků) mrzačil příjemný dojem. Pozemská dobrodružství byla nezajímavá (hlavně ničitel byl dost slabý). Čekal jsem, že to bude horší slátanina, takže to vlastně překvapilo v pozitivním slova smyslu, ale na 4* hvězdy to určitě není. 63%. ()

Gerret

Pro mě překvapení roku. Předlohu neznám, ale je to další povedené zpracování filmu podle Komixu. Od tohoto režiséra jsem tak povedný snímek nečekal. Akční scény jsou zajímavě natočené a příběh dobře promyšlený. Chris Hemsworth zahrál Thora velice přesvědčivě a já nemám filmu co vytknout. Říjen 2011: Tak jsem se na film podíval znovu a stále mě bavilo to sledovat, dabing se do filmu hodil skvěle a těším se až uvidím Chrise Hemswortha v Avengers a Thorovi 2. Hodnocení 90%. ()

Lukyn007

Na 5 hvězd to není. Přesto jsem si tento "shakespearovský" snímek náramně užil. Brilantní představení božské Thora, budoucího člena The Avengers. Výsledná podoba Asgardu je skvostná. Postavy, herci, efekty na 80 % (to promíjím) a hlavně i příběh. Do poslední chvíle si myslíte, že víte, co má "darebák" za lubem, a ono je to jinak :))) Tenhle film mě na The Avengers navnadil ještě více, než druhý Iron Man. Bomba. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)