Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

mala_kea

Thor a celá severska mytologie je tu jenom bohapustou záminkou rozvířit prach Nového Mexika a nakopat při tom hrdinsky do prdele jakési ošklivé emzáky. Branagh se pro nadbytek akce potýká s tragickým nedostatkem prostoru vykreslit jakykoliv charakter. Jako seriál možná, jako delší promo filmeček k akční hře určitě. Jako uspokojivý pokus o propojení fantasy epiky a komorního rodinného dilematu ale filmový Thor rozhodně nefunguje. ()

hEROic

no koukalo se na to samo, hlavni hrdina vybran perfektne a vedlejsi postavy taktez dobre obsazeny, ale pribeh je az moc klasickej a ty masky me osobne teda vubec nenadchly :) nicmene Thor patri urcite mezi nadprumerne zpracovane komixy, navic mytologii ja tuze rad, takze... 75%... jo a hudba perfektni! ()

*Colorado

Velmi se mi líbila zápletka s ledovými obry, tam to vypadalo na dobré možnosti, ale bohužel se toho zde příliš nerealizovalo. Musím říct, že Hemsworth mi na Thora seděl, neměl jsem s ním sebemenší problém, ale ta linie na Zemi, obzvlášť ta romantická s Natalií, se mi vyloženě nelíbila. Celkově jde o relativně povedenou komiksárnu, fajn uvedení Thora na scénu, ale budu se těšit na lepší druhý díl :-) Slabší 4*. ()

Rockerman

Velmi pěkná pohádka s bezchybnými triky a akčními scénami. Kdyby se herci víc snažili, mohlo to být i za 5*. Jejich výkony však za těmi triky dost zaostávají. Jsou takové toporné, o dialozích nemluvě. Jinak příběh o statečném Thorovi, synovi boha Odina, který je poměrně jednoduchý a čitelný, mě bavil a to je na tom nejpodstatnější. Víc od něj ani čekat nemůžeme. Po titulcích, v posledních dvou minutách filmu, si tvůrci hezky otevřeli vrátka k natočení dvojky. ()

agassi68

Ďalší zo série..manov. Koľko je ešte komiksových predlôh? Všetky sú urobené ako podľa šablóny a rozdiel je len v pokročilej počítačovej grafike. Pozriem si to síce rád, ale na konci som takmer vždy sklamaný. A neviem, či stúpajú moje nároky alebo môj vek.. ()

char_t

Přijít tenhle film o deset let dřív, byla by to pecka. Ale teď, mezi všemi oskarovými Batmany, populárními Spidermany, vytuněnými Iron many, komiksovými Megamindy atd., Thor nejspíš naprosto zapadne, a poslouží jen jako další kousek skládačky jménem Avengers. Je to trochu škoda, protože zvlášť vizuálně se jedná o netypický a parádně zpracovaný kousek. Škoda, že se moc nepředvedli ani herci - od skvadry v čele s Hopkinsem nebo Portman bychom přeci jen čekali trochu víc. PS: Palec nahoru za český dabing, byl snesitelný :) ()

raud

Kurva, ty hodnocení tady?? Totálně nezajímavá nudná klišovitá sračka.Vypnul jsem to po hodině a šel žehlit..) ()

Faila

Nesmírné zklamání, vzhledem k tomu, kdo je režisérem. Samozřejmě to, že je někdo schopný brilantně a s citem natočit komornější snímek (ještě dle jasné předlohy) nemusí nutně znamenat, že je režisérem schopným natočit brilantně cokoliv, ale zrovna u Branagha nechápu, do čeho se to vůbec pouštěl. Na začátku to aspoň vypadalo, že půjde o velkolepý, epesní snímek, kterým Thor opravdu chvílemi byl. Před některými scénami klobouk dolů, ale jiné to svou stupidností hodně sráží. Trochu mi uchází smysl rozšíření mytologické roviny o tu "naši" současnou, nebýt jí, stojí Thor možná dost za to. Komiksovou předlohu neznám, ale i kdyby byl Thor její dokonalou filmovou kopií, některé věci fungují na papíře dobře, ale ve filmech působí prostě děsně. Co se hereckých výkonů týče, ačkoliv se zde objevují hvězdy obrovského formátu, tak bohužel ani ony nejsou se svým talentem schopny ustát tíhu hloupých klišoidních hlášek a i ony kolikrát vypadají nesmírně trapně. Za výpravu si tenhle film rozhodně zaslouží spoustu ocenění a uznání, ale za ten bahnitý obsah by měl Thor skončit v koši. ()

Darkslayer

Oproti iným komiksákom taká rozprávka. Občas patetická, občas umelá a občas trocha smiešna. Vizualne však dobre zvládnutá (hlavne čo sa Azgardu týka) a akcia je obstojná. Natalie aj keď nie taká na akú sme zvyknutí je stale Natalie :). Nutno povedať že som sa nenudil a celkom som si to užil. Slabšie 4*. ()

Ukubumbahoo

Už podruhé za krátkou dobu jsem se trápil u filmového plátna a to sem si naivně myslel, že se, MÉ OSOBĚ, stát u snímku s komiksovým námětem stát nemůže. Na můj vkus, měl každý aktér moc vyleštěný kus plátu na své hrudi, každý rádoby situační vtípek byl umělý a vyvolával smích s myšlenkou v hlavě "to přece nemůžou myslet vážně". Vždy jsem odsuzoval borce, kteří s odborníkovým okem tvrdili jak herci přehrávají. Jak to sakra můžou poznat, říkal jsem si, a tak Velké Díky Thore a Obrovská Omluva všem které jsem zato odsuzoval, ale způsob kterým přehrávala Natálie mě ranil někde hodně hluboko a jelikož od traileru byla Natálie jediná věc na kterou sem se ve filmu těšil, nemůžu jinak než jednou hvězdou pro Asgard. ()

danek22

Nejlepší herecké obsazení co jsem kdy v komixových filmech viděl, kostými jsou také výborné. A proč to ode mě dostalo jen tři hvězdy ? Je to prostě film na který se stačí podívat jednou, sníst u něj oblíbený popcorn a posléze si říct že to bylo dobrý, ale ne výborný. ()

Páně

Těžko ultimátně hodnotit neboť Thor je na tom, co se zábavy týče, lehce nadprůměrně. Z druhé strany ho nechutně shazuje jeho umělost, hromada klišé, předvítalný děj i dialogy. Ale což, vždyť to přeci ctí předlohu. Ovšem jednou ten hon za čiročirou zábavou či komiksovou nirvánou skončí. Ale to už tady my asi nebudeme. ()

strikeman

Komiksovým filmům se už hezkých pár let neuvěřitelně daří - je to samozřejmě spjato s technickými možnostmi, které umožňují ukázat na plátně v podstatě cokoli. A Thor se na této vlně veze jako blyštivě pompézní kolos rozhodně hodný pozornosti (viděno ve 2D). 80% ()

optimus0s

80% Thor je prostě korba, která se na nic neptá, mávne kladivem (které nevypadá zas až tak trapně jako v trailerech) a hlavně je to pro mě hodně velké překvapení, a je to zatim nejlepší marvelovka:-) ()

GOREGASM

Zábavné? Jednoznačně. Spectacular? Tak napůl. Thor, ačkoliv ho režíroval Kenneth Branagh nejde cestou psychologického pitvání komiksového hrdiny, ale drží se především v rovině ryze na zábavě postavené komiksovky. Rozjezd v Asgardu je grandiózní a víceméně zůstává nejlepší pasáží snímku. Casting zvládl Branagh perfektně a kombinace britských úderníku s americkou enklávou dopadl na výbornou. Chris Hemsworth ve svém prvním blockbusteru vše ustál s kladivem pevně sevřeným v pravačce a jeho Thor má velký potenciál. Efekty zvládl Branagh také na výbornou a stylizace Asgardu je opravdu nádherná, přesto akci chybí nějaký opravdu kulervoucí moment, což je pro mě při hodnocení podobného typu snímku výrazné mínus. Navíc hlavní záporák je velmi nevýrazný, což za něj naštěstí částečně maže na Zemi vyslaný strážce. Celkově vzato jsem od Branagha čekal úplně jiný film... dospělejší. Takhle je to jednorázová zábava, kterou asi podruhé neuvidím... 79% ()

Heroine odpad!

Teda takovou kravinu, bych od Kennetha Branagha nečekala. Všechno je tak neskutečně neoriginální, trapné a pitomé! Příběh je úplně blbý, Hemsworth je hnusnej chlap. Portmanová je odporná ženská, humor je trapný, akce je směšná, kostýmy jsou nevkusné až hrůza, hlavní záporák je prvoplánový, všechny ty řeči jsou trapas, a stane se tam jenom přesně to, co i nejblbější divák zrovna očekává. Žádný nápad, nic nového. Kdyby se skutečný zlý člověk dal poznat už podle toho, že má na rozdíl od hodnějšího bratra černý vlasy, hlubší hlas, a není dědic trůnu, lidi už by si na ně dali pozor předem! Stejně tak inteligentní člověk se nepozná podle toho, že zkoumá fyzikální povahy vesmíru, a hloupý člověk se nepozná podle toho, že si dává písničky do iPodu. Něco takhle debilního jsem už dlouho neviděla, a ještě teď mám chuť je všechny fackovat. Proč by měl Thor umět anglicky? Ať jdou filmaři k čertu! ()

Mary19

Nejenže je filmové zpracování Thora dostatečně akční a epické, ale je také zábavné a v určitých mezích příjemně vtipné. V Asgardu musí vládnout spokojenost... A u mě vládne také... 85% ()

Dejnasp

Od tohot filmu jsem teda čekala víc. Takže přišlo zklamání, ale nebylo nikterak velké, což jde vidět i na mém hodnocení. Celý děj jsem sledovala s napětím, aby mi ani jedno slovo, ani gesto neuniklo. Samozřejmě ani takový film se neobejde bez politiky, což mě mrzí, ale zase v tomto filmu měla svoje místo. O5 jiskření mezi hlavními hrdiny, ale dost mě naštval jen poloviční dobrý konec, ale změna je život a třeba k úplnému dojde v Thorovi 2. ()

Bob14

Jelikož jsem komixovým fanouškem na tento film jsem se dlouho těšil a vůbec jsem nebyl zklamán. Film mě zaujal hned začátkem protože je skoro na začátku bojová scéna s ledovými obry. Nedokážu si představit nikoho jiného na roli Lokiho než Toma Hiddlestona. Film byl velmi dobře zpracován a pojat jak akčně tak i humornou stránkou. Asgard byl velmi dobře zpracovám. Film jsem viděl s českými titulky ale dabing je taky velmi obstojný. Viděl jsem na PC a DVD a dávám 90%. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)