Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

transbeskyd

Nemůžu jinak, Peter Falk vytvořil legendární postavu, která je ve své ne-dokonalosti naprosto neodolatelná a hlavně nezaměnitelná. Vysoká škola klamání tělem i duchem jako metoda, na kterou je ve finále každý i ten sebevypráskanější darebák krátký..:) ()

lolaloka

Je to obrovská nostalgie, na dobu, na styl života, roztomilá osoba poručíka, detektivka mého mládí, ráda se kouknu i ted, zvlášt na některé podařené díly... ()

Havala

Možná to je dobrý seriál a asi i úspěšný, patří ale jistě do minulého století. Vyložená ztráta času. Mysteriozní manželka mě fakt nedostává. ()

Fajt

Skvělý seriál, pouze jej trochu kazí jeho nesmyslně a přehnaně zdevastovaný automobil, kterým by v USA neujel ani km. ()

regentor

Otravný čmuchal v baloňáku a s doutníkem v ruce nebo držce, který má už dopředu jasno jak to všechno bylo . Pachatele si vybere sám a pak zbytek je pouze o tom ,jak to na něj vše navlíknout. Místo popisku , že se jedná o žánr mystery, by se lépe slučovalo s realitou sci-fi, poněvadž pokud by řada těch jeho "případů" šla k soudu tak mu to hodí i nováček v taláru na hlavu a z poručíka by záhy byl metař jenže to by nebyl krimi seriál..aha..Několik málo bodíků je pouze za určitou , z dnešního pohledu,retro atmosféru. ()

Gamekeeper77

Seriál, který je výjimečný tím, že je postavený na opačném principu než ostatni. Zločin i jeho aktér je divákovi znám už od začátku, takže mu sice nedává žádný prostor pro spekulace, zato ale dá viniknout jednomu velkýmu opruzovi a jeho neuvěřitelným myšlenkovým pochodům pří odhalování pachatele. Jeden z mála detektivních seriálů, který jsem kdy sledoval. 80%. ()

majky19

Z mého pohledu jeden z nejlepších detektivních seriálů, které spatřily světlo světa. Peter Falk v roli poručíka Columba zářil více než 30 let. To hovoří samo za sebe, že se jedná o naprostý fenomén. ()

PROTIVETRU

Kvalita jednotlivých dielov a zápletok nie je síce rovnaká, ale čo ten seriál spája a je vždy za5* je sám Columbo. Silná charizma, neskutočný intelekt a všímavosť taká, že niekedy neviem sám, či to nie je príliš vykonštruované alebo je možné, že reálne existujú detektívi, ktorí dokážu tak chytro lúštiť a spájať aj niekedy úplne nenápadné indície. Vedľajšie postavy bohužial nie sú vždy také zaujímavé a vývin jednotlivých dielov je fakticky totožný - Columbo od začiatku tuší, kto je vinník, len si nie je istý buď motívom alebo spôsobom spáchania, poprípade iba nemá dostatok dôkazov. Tak pomaličky rýpe a navádza páchateľa k tomu aby spravíl nejakú chybičku a prezradil sa. Dotyčný sa snažia byť spočiatku vľúdny a aby odviedli od seba podozrenie sa snažia naoko vychádzať detektívovi vstriec a pomáhať mu s riešením, no cca v 3. tretine, keď tušia, že ide do tuhého a Columbo prichádza veciam na kĺb, zrazu akoby sa otočili o 180° a začalo ich to otravovať. Ale to nič nemení môj pohľad na Columba ako celok a ide jednoznačne o najlepší detektívny seriál. I keď jednotlivé epizódy čo do dĺžky a prepracovania zápletky obstoja aj ako samostatný (a v rámci TV produkcie nadpriemerný) film. ()

Tinaa

Nejvíc se mi na tomto seriálu líbí samozřejmě hlavní hrdina a taky trochu ta staroba seriálu, protože přecejenom té novoty je všude hodně a staré věci zanikají. Fascinuje mě ten neustále filozofující poručík, který když odchází z místnosti pryč, tak je pravidlem, že se vždy ještě zastaví s nějakou tou pochybnou a dorážející otázkou :). Peter Falk je v tomto oboru vynikající. ()

PoNoruška

Columbo pro mě navždy zůstane osamělým solitérem mezi detektivními seriály. Žádný další seriálový hrdina se mu nepodobá. Je nekonečný (víc jak sedmdesát dílů) a neustále ho nepravidelně reprízují, teď si ho navíc pravidelně kupuji ve sběratelské edici (i když jsem každou epizodu už viděla aspoň 3x) Na polici na DVD už mám asi metr s DVD Columbem. Každý si ťuká na čelo, ale já jsem spokojená. Brzy se chystám, přehrát si celou sérii od začátku… ()

Jarlaxle

Hodně dílů je zbytečně přetažených, takže se dost vlečou. Nicméně je vždycky zajímavé sledovat poručíkovy metody. I když stejně nechápu, že za takovou dobu a s tolika úspěšně vyřešenými případy nebyl ani povýšen :-) ()

sidcom

Wiggum: Jednou jsem vyřešil případ v Columbovi Lou: Ale šéfe, tam přece vždycky na začátku ukážou kdo je vrah Wiggum: No jo, ale musíš si to pamatovat ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young