Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

UncleG

Velmi, velmi chabé vyprávění zmatlané z desítky drobných a nedůležtých motivů, nedrží inteligentní, natož pak konzistetní linii. Iron Man 2 je efektní plácání pátého přes deváté s hrdinou, který vám může být ukradený, mnoha úplně zbytečnými postavami a supernudným superzáporákem. Celý film zavání bohapustým plýtváním a zvůlí autorského týmu, pramenící z vysokého rozpočtu - pochopitelně na úkor příběhu. Producneti nebo snad samotný pan režižér si třeba přáli mít ve filmu Scarlett Johanson, tak se pro ni zkátka dopsala role. Zbytečná, nudná, nedůstojná role zabijácké agentky, která milé Scarlett jednak totálně nesedla, ale vrcholíkem nevěrohodnosti se stalo celé její herecké umění splasklé do jediného výrazu: "budu se tvářit tajemně jak zakletej prd na dně mořském". Podobných excesů a ústřiků mimo mísu je v celém filmu požehnaně. Drobné (uměle vmontované) vedlejší zápletky jsou povětšinou jen k smíchu. Popřípadě k pláči - záleží jak moc se vám chce u filmu myslet. O hlavní dějové lini nemá cenu mluvit vůbec. Ohňostroj nelogičností pak vrcholí obří kravinou v podobě Starkova záhrobního odkazu. Jon Favreau se tradičně projevil jako totální tragéd, když do vedlejší "komické" role obsadil sám sebe. Pokud vám tedy přijde zcestné, že mdlý řidič "Happy" má v příběhu zbytečně moc prostoru, vězte, že toť role samotného pana velkohollywoodského tvůrce (a to už vůbec nemluvím o Scarletině svlíkačce, kterou si ten ubožák nadělil pod stromeček). Problém jeho komické role ovšem spočívá ve skutečnosti, že tenhle člověk neumí bejt vtipnej. Jeho amatérské komické snažení pokulhává i za snahou režisérsky natočit jakýkoli funkční gag nebo slovní fórek. Kdyby svou snahu přeorientoval na vybroušení nedomrlých soubojů nebo na vylepšení až směšně dětinského finálního matche, udělal by daleko lépe. Mimochodem... Řečnická otázka: Uvědomuje si vůbec někdo z hodnotitelů 4+, jak neskutečně imbecilní byla ona finální bitka? Iron Man 2 je pro mě dokonalou ukázkou jak dopadá film, když neumětel dostane skvělé herce a spousty peněz. ... Dovlte, abych si odplivl. ()

Pirkaf

Oproti jedničce neuvěřitelně stupidní podívaná, kterou zachraňuje jen a pouze herecké obsazení, především tedy Downey, který se fakt pro Iron Mana narodil. Zasloužil by si chudák poněkud inteligentnější scénář. Snad se dočkáme ve Whedonových Avengerech. ()

Lum3n

Po vlažných recenzích jsem moc nečekal, takže o to potěšenější jsem z kina vycházel. Iron Man 2 je pro mě určitě lepší než první díl. Víc akce se sice nedočkáme, ale zato je na druhém dílu vidět, že další Iron manova zastávka jsou Avengers. Takže tu máme Nicka Furyho, Černou vdovu, Warmachina a zahlédneme něco z výbavy Thora či Kapitána Ameriky, zkrátka příprava na Avengers je v plném proudu. Nejvíc ve filmu vynikne herecké obsazení. Downey jr. hláškuje daleko víc, než v jedničce, Rockwell je správný slizák a Scarlett Johansson je krásná jako vždy a vidět jí v kostýmu Černé vdovy opravdu stojí za to, no a Rourke taky skvělej, rusák od pohledu. ()

rarak

Akční scény nebyly moc nápadité a většinou byly docela nudné, i když občas se v nich dal najít zajímavý prvek (např. práce War Machine s kulometem:). Film je ale stavěn především na 'konverzaci' jednotlivých postav a v tomto směru jsem byl spokojen (viděl jsem verzi s titulkama). ()

speedy3

Akce, vtipné dialogy, spád filmu a především charismem překypující Downey Jr. dělají z toho snímku nadprůměrnou adaptaci marvelovského komixu. 4* ()

Vojcl

Už první díl Iron Mana mě příliš neoslovil a tak dvojka v mých očích mohla jen překvapit. Bohužel se nestalo a tahle předražená taškařice klesla kvalitou ještě o stupínek níž. Okoukaný stupidní příběh, žádná nezapomenutelná scéna. Celé to na mě působilo strašně kýčovitě (třeba ta rádoby drsňačka v podání Scarlet Johansson). Stejně jako jedničku to od úplného braku zachraňuje jen hudba a herci v hlavních rolích. Robert Downey i Mickey Rourke jsou výborní, bohužel všechno ostatní je hrozně špatně :-( ()

zipper111

Megalomanská, do sebe zahleděná a neskutečně překombinovaná americká srajda. První díl nebyl v podstatě vůbec špatný, o druhém se to bohůžel říci nedá. Jako velmi špatné mi přijdou snad všechny příběhové zápletky. Hodně, hodně naivní divák si možná řekne: "Aha, tak dobře, Iron man je neporazitelnej a pak mu nakope prdel jeho černej brácha, vlastně s horším kostýmkem...", zatímco méně naivní divák, asi tak s inteligencí křečka si řekne: "wtf?!háááháááá to je kravinaa!". Osobně si myslím že mám IQ aspoň trošku vyšší než je křeček a tak je mé HááHáá ještě emocionálnější. Každopádně, film nemá moc spád, poteší Mickey Roura, S.L.Jackson a rozhodně přenádherná, ale bohůžel hodně přeplácaná ninja-badass-Scarlett. R.D. Jr. už nedokáže tak pěkně hláškovat jako v prvním díle, asi mu to scénárista už nedokázal pořádně napsat. No a na svůj věk to také velmi sluší slečně Paltrow. Ale film neutáhne pěknej ksichtík a hromada efektních a drahých věciček. Ne, ne... Já nevim, nějak se v tom plácám, ale nedokážu asi jasně vyjádřit co vlastne Iron man 2 je. Tak raději napíšu, co Iron man 2 není. Není to dobrý film. ()

Macejko

Nemal som pochybovať. Jon Favreau to opäť dokázal. Odstránil chyby jednotky (akcia je výborná!) a jej klady ak nie priamo vylepšil, tak aspoň udržal na rovnakej úrovni ako minule (slovné výmeny a humor opäť nesklamali). Vynikajúco som sa bavil. ()

Tirion

Ryzí věc k jednorázovému pobavení. Nečekejte nějaké vzletná prohlášení. Je to jen soubor typických hlášek známých z komixového žánru. A aby to nebylo tak tuctové, tak herecký výkon Downeyho jr. a charakter jeho hrdiny tomu dává jakousi jinou dimenzi. V jiném filmu by jeho řeči byli klišé, tady je to zábavnou formou podaná nadsázka. Vizuální efekty a akce je zrežírovaná v dokonalé souhře s dnešními možnostmi. A Favreau je nezneužívá k megalomanství, ale k uváženému kompromisu s "reáliemi" komiksového světa. Bohužel už Iron Man 2 nemá takové kouzlo jako jeho první překvapivý bráška, ale ti tak je to nenudící film pro sobotní večer. Jedinou kaňkou je hodně plochých postav a ještě plošší Mickey Rourke a jeho nerusky vysolárkovaný hrdina. Celkem udivuje i fakt, že se jedná spíše o konverzačku s pár minutami akce, než o opak, který bychom u podobného žánru čekali. To ale rozhodně není na škodu. ()

SarumanKo

Vadí mi, že je to natočené podľa šablóny osvedčenej v prvej časti. Ale to je v podstate moja jediná výhrada k inak vynikajúcemu filmu - že oproti plnohodnotnému filmového zážitku je Iron Man 2 už "len" dezertom vylepšujúcim výbornú chuť hlavného chodu. Downey je chodiaca Charizma, zvyšní herci taktiež vychutnávkoví, dialógy svištia, akčné pasáže našťastie krátke. Ako letný blockbuster výborné, ako pokračovanie Iron Mana iba zľahka nadpriemerné. (7/10) ()

Naslund

Asi znáte, jak občas bývá u filmů lepší úvod před tím, než se pořádně rozjede film. Stejného mínění bude asi i Jon Favreau, protože těch začátků úvodů tam nasekal takovou spoustu, že už pak o děj pomalu ani nejde. Ale komu by to vadilo, když zábavy je po celou dobu dostatek. Akce je tam teda asi tolik jako ženských na matfyzu, ale komu se líbila jednička, tak asi ví, že akce není to hlavní. Zkrátka jde o slušnou komedii s nejvíce efektama, co jsem kdy viděl. Z nich se mi nejvíc líbilo pohrávání si s 3D modýlky všeho možného. Z akce bych řekl že stojí za to jen bratrovražedný boj I vs. I někde z poloviny filmu. ()

gogos

Iron Man 2 se přibližuje Avengers. Vyšperkoval hudbu, přidal na efektech, hvězdném obsazení, na povídavosti... Avšak ubylo akce. Pro někoho bude jistě příběh jedničky zajímavější, ale někomu na druhou stranu může Iron Man 2 vytvořit fantastický můstek mezi železňákem a chystanými Avengers. Nick Fury a Black Widow zde mají poměrně velké role, potěší taktéž odkaz k Thorovi. Iron Man 2 se snaží být nahláškovanější, nablýskanější a zábavnější, ale ne uplně vždy se mu to daří. Nicméně i tak se jedná o velmi zdařilé pokračování, které nezklamalo. 4* ()

ABLABLABLA

Dobrý film, ale oproti jedničce klesl. Méně vtipných scének, to především. Možná trochu víc akčnosti. Ale rozhodně o dost horší příběh a zápletka (ta tam možná ani nebyla). Ale jinak člověk se podíval na příjemný film, když se nějaký ten večer nudil. ()

Bat55

Slušný komiksový film so skvelým Robertom Downeyom Jr. alias Tony Stark. Nechýba plno akcie, zaujímavý zloduch v podaní Mickeyho Rourkeho a sexy Scarlett Johansson ako jedna z najlepších postáv z marvelovského univerza Natasha Romanovová/ Black Widow. Akcia je výborná, hudba tiež, efekty od ILM špička, len ten príbeh je taký, že v zásade je to len humor a akcia. Čakal som trocha viac, ale ten záver s armádou ,,železných vojákov" ma potešil. Nadpriemerný komiksový film, ale opäť mi Iron Man dokázal, že mám radšej Spider-Mana. /75%/ ()

vorheese

U Ironmanů konečně pochopili, že základem jsou charismatičtí záporáci. Bravo Rourkovi a Rockwellovi! A nebýt toho odporného product placementu na další marvelovské hrdiny, mohl z toho klidně být první nadprůměrný film z téhle stáje. ()

blackrain

Na to, že má film dvě hodiny, tak jsem očekávala mnohem více akce. Na štěstí je tu ale poměrně dost zajímavých postav, které chybějící akci spolehlivě vynahradí. Tony Stark je opět narcistický frajírek, který si všechno dokonale užívá. Málem jsem nepoznala Scarlettt Johansson. Její bitka byla taková zvláštní. Bavila jsem se stejně jako u jedničky. ()

kaylin

"Iron Man 2" byl kvalitativním propadem oproti snímku "Iron Man". Tento propad je dán především tím, že se Iron Man ve skutečnosti nikam nepohnul a přešlapuje na místě. Je použito v podstatě obdobné schéma jako v prvním filmu. Naštěstí jsou postavy dostatečně zajímavé, aby udržely vaši pozornost. Není to podprůměr, ale pokud se scénářům nebude dávat více, komiksové filmy od Marvelu se stanou velmi provařenými. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/226-iron-man-2-2010-65.html ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)