Šedovlasý pán

Muž s šedivými vlasy

Gray Man, The

Krimi / Thriller

USA, 2007, 98 min

Velmi komorne, ale zaroven velmi desive. O to viac, ze Albert Fish skutocne zil a naozaj spachal vsetky tie ohavne ciny, o ktorych sa vo filme dozviete. Kto chce vediet este viac, pozrite si tento vyborny dokument, nielen o Albertovi Fishovi. http://www.csfd.cz/film/233783-serial-killers-the-real-life-hannibal-lecters/(13.4.2009)

Americký režisér Scott L. Flynn si zřejmě oblíbil legendární koprodukční seriál Antonína Moskalyka, neboť tomu se jeho Gray Man (přezdívka Alberta Fishe) nejvíce podobá. Biografická filmová rekonstrukce činů jednoho z nejhorších sériových vrahů v historii, Alberta Fishe, pedofila s kanibalistickými sklony, který žil právě v době, kdy se Amerikou šířil nový objev daktyloskopie, se totiž nese v sofistikovaném Moskalykovském retro duchu. Jako epizodu výtečného Dobrodružství kriminalistiky bych tenhle film bezpochyby bral, ale to by musel mít klasickou stopáž 60 minut, jako svébytný celovečerní film je to poněkud mdlé a chudokrevné dílko a hlavně coby snímek o jednom z největších lidských monster v historii je to promarněná šance... Jak by tenhle film asi natočil takový David Fincher?(20.7.2009)

Jednak je v "The Gray Man" příliš cítit obhajoba A_FISHe, že to byl jeden z těch lidí, co vlastně vraždí proti své vůli, kvůli tomu, co sami prožili a kvůli svým vnitřním hlasům ... ale na tohle já seru, udělal, co udělal a dostal křeslo, tak to má být, bez pardónu. Ani si nemyslím, že by režisér Flynn chtěl, aby jeho snímek takhle vyzněl, ale to je právě to, co se mu nepovedlo ... příliš se zabýval vysvětlováním proč a ukazováním některých "dobrých" stránek Fishovy osobnosti, až zapomněl na druhou stranu pořádně ukázat, co to bylo za bestii. Herecký výkony bohužel neslaný, nemastný, ale víc jim ani nedovoloval scénář. A druhak jsem dosedl k obědu zrovna ve chvíli, kdy Fish v dopise popisoval, co provedl Grace, takže lahoda :)(20.4.2009)

• Tommassi3

"Nedokážu si představit porotu, která by mu to nechala projít.."(18.3.2017)

• *CARNIFEX*

Píše sa rok 1928. V New Yorku vyčíňa sériový vrah, ktorý neustále uteká pred spravodlivosťou. Jedného dňa sa prípadu ujíma svojský, ale zato ctižiadostivý vyšetrovateľ Will King. Lov na vraha môže začať. Po mojich dvoch posledných vzhliadnutých snímkoch ( podľa skutočnosti ) o sériových vrahoch sa tento film hodnotí veľmi ťažko. Popravde. V ich konkurencii je úplne bez šance. Takmer hodinu nezáživným, monotónnym spôsobom predstavuje charakter vraha, či kroky inšpektora. Následne síce príbeh mierne naberie na obrátkach, ale "zaspatý" úvod či jadro celkový dojem už vynahradiť nedokáže. Záver hodný Tv inscenácie len potvrdil, že tento snímok je podpriemerným dielom, ktorých je vo vašich prijímačoch na tucet. Slabučké.(3.12.2013)

• - Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Momo_desu)

• - Film se natáčel v Oklahomě ve městech Oklahoma City, Guthrie, Pawhuska a Perry. (Chatterer)

• - Pracovní název - Wisteria: The Story of Albert Fish. (Chatterer)