Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele cheyene k tomuto seriálu (53)

Udělej si sám (2017) (S08E13)

Když Jay žárlí, stojí to vždycky za vidění. Scéna na střeše a se štaflemi byla rozhodně nadprůměrná. ()

Pět minut (2017) (S08E18)

Cameron s Mitchellem pobavili, byť tady měli spíše menší úlohu. ()

Čas pro sebe (2017) (S08E21)

Po delším čase opět vynikající epizoda. Kdo by nechtěl mít čas od času den jen sám pro sebe, nic neřešit a nechat se jen tak rozmazlovat? Mitchell a Jay v této epizodě jednoznačně táhnou zábavu, byť Cameron s Mannym rovněž nemají chybu. ()

Maturanti (2017) (S08E22)

Od půlky 8. série jsem měl pocit, že mě díly přestávají zajímat, že začínají být v mnoha ohledech přitaženější za vlasy a slevují z kvality i zábavnosti. Možná to byl jen dojem podmíněný i obdobím s horší náladou, avšak poslední dvě epizody dané série mě neskutečně pobavily. Tato část je perfektní zejména díky vztahu Mannyho a Jaye. ()

Jezerní život (2017) (S09E01)

Takto povedený start do nové sezóny jsem popravdě ani nečekal. Od zhlédnutí poslední části 8. série do projekce této epizody jsem měl značně dlouhou pauzu a trochu jsem se obával, zda bez reprízy předešlých dílů budu schopen se opět patřičně bavit a žít s aktéry moderní rodinky. Obavy vyvráceny již po pár desítkách sekund. ()

Sex, lži a kickball (2017) (S09E04)

Závěr s Mannym a Glorií opravdu pobavil. :) ()

Obří dýně (2017) (S09E05)

Helloween a Dunphyové, to je prostě dílo! I tentokrát se Claire s Philem pokoušejí o jedinečnost, avšak nyní mi to již nepřišlo vtipné. Celkový dojem však zvedl Jay s Mitchellem a závěr s plovoucí dýní a Dunphyovic potomky. ()

Vítězové večeří krocana (2017) (S09E07)

Epizody, v nichž se ukazuje, že skutečnost je jiná, než ta domnělá, mě baví, zvlášť, když pravda začne vyplouvat na povrch a dojde na vzájemné udávání. ()

Setkání s celebritami (2017) (S09E08)

Zde jsem se opravdu zasmál. Setkávání s celebritami přineslo řadu vynikajících momentů. Zejména u Phila a Jaye. ()

Série 10 (2018) (S10)

Neřekl bych, že by 10. série byla slabá. Epizod, které neměly tu šťávu, bylo pro mě minimum. Start této sezóny se povedl a finále rovněž. Vše okolo Haley a Dylana bylo v desáté řadě opravdu zdařilé, poutavé a zpestřením celého seriálu. ()

Narozeniny (2019) (S10E22)

Opravdu skvělé zakončení 10. série. Epizoda má nápad, vtip, ale i očekávané rozšíření rodinky. ()

Finále: 1. část (2020) (S11E17)

Příprava konce. Taková moderní rodinka chystá své diváky na svoji úplně poslední část a daří se jí to. ()

Finále: 2. část (2020) (S11E18)

Konec dalšího skvělého seriálu. Taková moderní rodinka rozhodně patří mezi ty nejpovedenější sitcomy a díky množství hlavních postav, jejich odlišných charakterů a netradičnímu "dokumentaristickému" pojetí nenudil a po celých 11 sezón si, až na nějaké to zakolísání v rámci sérií od (a teď střílím od boku, nevím to přesně) nějaké té s05/06, udržel kvalitu a humor. Závěrečná epizoda je zdařilá. Loučení lehce připomíná finále Přátel, ale je to jiné. Nelze této části upřít nápad, ale i emoce, důstojnost při ukončování tohoto počinu a poslední scény, které odkazují či přímo ukazují první díl, potěší, možná i dojmou. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard