Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

haWranka

Čekala jsem podobnou nenáročnou, ale tak nějak zábavnou nebo záživnou věc, jako byla Sněhurka a lovec nebo Lovci čarodějnic. To jsem se ale šeredně spletla. Tohle mě nebavilo, bylo to průhledný a za celou dobu mi byla sympatická jediná postava, která ale ostrouhala... ()

Wyrdas

V první řadě tento film má s červenou karkulkou společného jen pramálo... a to ženu občas chodící v červeném, nereálně vzhlížejícího vlka, zašití kamenů do mrtvého vlka... a občas sem tam nějakou hlášku, která na klasický příběh odkazuje. Celkově je děj táhlý, fádní a nudný. Ničím vás nepřekvapí a mě ani ničím neoslovil. Stále se tam jen mluví, nic neděje a veškerá akce by se dala spočítat na prstech jedné čtyřprsté ruky. Ve filmu je tak neskutečně velké množství kravin (na tu dobu nereálných i fyzicky nereálných), že mi to přímo drásalo filmařskou duši. Ale ke kladům... za Garyho Oldmana, který jako jediný zahrál svou postavu věrohodně (otce Solomona) dávám jednu hvězdu. ()

Henry Morgan

Ach ach, proč tam někdo má tendenci do hlavních rolí angažovat repliky Calenovic family z Twilight? Divím se, že Petra dřevorubce pustili s tím ksichtem a účesem mezi normální lidi ve středověké horské vesnici. Já být vlkodlakem, tak ho sežeru jako prvního. Když však pominu totálně nevkusný casting a trochu zkopčený scénář z dalších filmů o exorcistech a lovcích čarodějnic, tak uznávám, že se na to dívat dalo, hlavně jsem měl neustále dojem, že o něco přijdu, když to vypnu, což ve výsledku nebyla ani tak pravda :) od totálního propadáku dělilo tento průměrný film hlavně nezakomponování super akčních scén, ve kterých by hlavní hrdinové najednou uměli brilantní směsici ninjutsu a krav maga. ()

Ceberus

Dvě a půl hvězdy. Ano, jak říká plno jiných komentářů, je to skutečně twilightovská verze Karkulky, zejména diskotéková pasáž. A film je podobně akční jako třeba Jeníček a Mařenka nebo Sněhurka a lovec, chcete-li si dát další podobně zmodernizovanou pohádku. Oldmanovy kvality jsou tady promrhány, hraje tuctového padoucha. Stejně tak jsou promrhány seriálové tváře (Shanks, Hogan), které nevydrží dlouho. Přidání dvojice černošských bojovníků do středověké bělošské vesnice je pak už jen absurdně vtipný tokenismus (podobně jako osamocený bělošský král v Aladinovi uprostřed Arábie), ale s tím už se dnes tak nějak počítá. DiCaprio v roli jednoho z producentů snímku mi opět připomněl, že nikdy pořádně nevím, co to teda vlastně znamená, že je někdo producentem filmu. ()

coinneach

V podstatě jedinečná podívaná! Horor zabalený ve fantasy skořápce, na které ulpívají kapky romantiky, a to vše v hávu kýčovitě pohledného vizuálu podtrženém vzhledem ústředních postav. Červená Karkulka tak "trochu" jinak, vyumělkovaná do místy nesnesitelně očím lahodící podívané, ve které se bije váš smysl pro film s touhou vidět další naondulovanou nádheru. Člověku je pak jedno, že scénář je nastavovaná kaše, je totiž servírovaná jako francouzská lahůdka, během které si i párkrát mlasknete, příběhu tak bez větších bolestí odpustíte i nadměrnou míru cool záběrů pro mladé, bez kterých by se to zkrátka neobešlo. A na závěr jedno uznání...přestože se jedná především o horor pro zasněné dívky o věku s -náct na konci, vás tento film, ač do zmiňované skupiny nepatříte, vůbec neurazí, a to se u tohoto žánru cení více než u jiných, nemyslíte? 60 % ()

Tatianistka

Kedze moje ocakavania vysoke neboli, tak ani sklamanie velke nenastalo. Aj ked ja nemam rada ked je film natacany v atelieri co tento bol ale cert to ber. Bola tam taka stupidita postav a ocakavala by som trochu vacsiu vasen medzi dotycnou hlavnou dvojicou a dalo by sa pokracovat, ale celkovy doojem asi taky..ze dalo sa to dopozerat:D ()

marmeli

Čekala jsem něco jiného, i když jsem tušila, že to bude vypadat přesně takhle. Začátek v pohodě, řekla jsem: "Jo, to nebude tak zlé...", jenže pak se ukázal hlavní "sexy" muž a já si nemůžu pomoct, ale viděla jsem Edwarda. Twilight. Edward. Twilight. Edward... scény, obličeje, hlášky, pohyby... možná jsem byla v ten den špatně naladěna, ale filmová verze Červené Karkulky mě upřímně vůbec nenadchla... jedna hvězdička za Amandu, druhá za Garyho, protože ti dva tam byli hlavní tahouni... ()

beso74

Žiadne prekvapko sa nekoná, buď som nadmieru chytrý, alebo ta pointa stala za suchý prd... (Spoiler - vysvetlenie nadmernej sily vlkodlaka napovie aj slepému a hluchému kam sa má uberať...) Na tej červenej čiapočke boli najkrajšie jej červené šaty... jedna hviezdička za ne a druhá za to, že to nebolo príliš dlhé, myslím film, nie šaty, tie by naopak mohli byť hodne kratšie... :D ... Pustiť to tak dvojnásobnou rýchlosťou, hneď by to malo o hviezdičku viac. ()

Zombiepod

Máme tu nejakú Osadu miešanú s Bratstvom Vlkov, mierne líznutú romancou z Twilightu. Ak ste videli všetky menované, toto si jednoznačne pozrieť nemusíte. Čakal som síce väčší paškvil a až taká katastrofa to nakoniec nebola, pekná rozprávková výprava ma vcelku zaujala ale to je asi tak všetko. Celý film je jedna neskutočne nudná ťahanica ktorá vykráda z každého možného filmového kúta, možno byť lepších hercov a hustejšej atmosféry bolo by to omnoho zaujímavejšie. ()

Gromit

Začnu parafrází mého milovaného Jana Wericha: Líbí se mi ten režisérčin optimismus, který automaticky počítá s tím, že co divák, to blbec. Červená Karkulka má sice krásnou výpravu a kameru, ale to je asi tak všechno. Větší slátaninu jsem už hodně dlouho neviděl. Což o to, i slátanina může být zábavná, jenže tahleta slátanina se bere smrtelně vážně a przní jednu z nejhezčích a nejstarších pohádek vůbec. Nezbývá než doufat, že podobný osud nepotká i Perníkovou chaloupku... ()

web-dat

Nebylo to dokonalé alebyloto mnohem lepší než http://www.csfd.cz/film/228123-vlkodlak/ .... perfektně temná amosféra, kdy člověk opravdu neví, kdo je tím vlkodlakem. Jsem rád, že neposlouchám sebranku která píše negativní hodnocení na většinu fantasy/horrorů a odsoudí je, ale na odpady - dramata dává 5 hvězd. Velmi dobře jsem se bavil. Dobrá oddechovka. 80% ()

TommyDiamond

Skvělá práce Catherine Hardwicke. Skvělý fantasy thriller. Nechápu jak to někdo může přirovnat ke stmívání. Červená karkulka je film,který má neuvěřitelně ponurou a mrazivou atmosféru. Je to taková pohádka pro nás dospělé. Člověk vlastně neví do poslední chvíle kdo je vlk. Já si třeba celý film myslel,že vlk je babička. Celkově 80% ()

Terka_127

Takhle jsem se nepobavila hodně dlouho :-) Další díl Twilight ságy. Vítku, tvůj koment sedí, přesně to mi běhalo v hlavě, když jsem se na film dívala... Jediné, co chybí, jsou zpomalené záběry, lesk v očích a .... Pattinson. Emo filmík je jasně směřovaný. I když chybí upíři, pořád tam jsou vlkodlaci. Herecké talenty jako Amanda a Gary filmu dodávají, bohužel, více vtipnosti. Jejich výkony, teď mluvím hlavně o Garym, dávají jasně najevo, že to opravdu nemyslí vážně. Jak si to Gary dává, to je neuvěřitelný, sám ze sebe si dělá srandu a přehání. Bohužel Amanda, ač skvělá herečka, to myslí vážně, a slavná "karkulkovksá" svéna: Babičko, proč máš tak velké oči... byla myšlena vážně. No, k pobavení a odlehčení v době těžkých filmů, je to dobrý snímek;-) ()

SuicideKing odpad!

trvalo asi 4 minuty než jsem to vypnul, ochočenej bílej králik v lese, ok, myslím, že tam žijou zajíci,no dobře ale.. Pokračuju, z poza stromu vykoukne hlava seyfriedky, ja vyplivnu čaj( usrkaval jsem horkej, pač jsem se lečil z otravne chřipky) a vypínám, v tom je asi myšleno to h0r0r!! první co mě napadlo, nedávno jsou na national geographic nebo to byl animal planet, teď nvm sledoval pořad o žralokach a byl tam takovej děsně ošklivej s očima daleko odsebe na rozplacle hlavě (dovolím si odkaz: (http://www.tethys.cz/gal/_obr_k_clankum/r2009kladivouni2.jpg) žralok kladivoun, no kurva to je přesně ona! ()

Bezmenny

Podpriemerná zmes všetkého možného plná lacných scén a záberov. Po pár dňoch si pamätám akurát tak znudenosť a trápnosť okamihov, ktoré boli umelo vložené (tipu babička, prečo máš také veľké očí...a podobne). ()

liberita

Je fajn, ak nie je film čistým prierezom jedného jediného žánru. Menej fajn už je, ak zabrúsi do príliš veľa žánrov a v konečnom dôsledku sám nevie, či sa má sústrediť na romantiku, mysterióznosť, detektívku, akciu, dobrodružstvo či čokoľvek iné. Presne to je prípad tejto veľmi voľnej adaptácie známej rozprávky bratov Grimmovcov. Na jednej strane rieši záhadu vlkolaka, na druhej sexualitu, na ďalšej komplikované rodinné vzťahy. To všetko spolu veľmi nedáva zmysel a film pôsobí veľmi rozpačitým dojmom. Ďalšou vecou, ktorá mi na ňom dosť vadila, je, že na ňom až príliš vidno Hardwickovej predchádzajúci projekt, Twilight a rovnako ako on aj Karkulka pôsobí, ako by bola zameraná výhradne na vekovú skupinu násťročných. Dialógy sú neskutočne banálne, neoriginálne a klišovité, hlavne pri rozhovoroch Valerie a Petra, dej sám osebe je až príliš jednoduchý Mala som problém prepočúvať celý hudobný doprovod, ktorý sám o sebe nestál za veľa a do filmu sa nehodil. No a napokon, Amanda Seyfried je fakt mizerná herečka pri každom pohľade na ňu sa mi stále len vybavovalo, ako drásala uši v Mamma Mia. Pozitívne hodnotím celkom dobrú atmosféru, vhodné prostredie a sympaťáka Shiloha Fernandeza v úlohe Petra. ()

Miagy

Túto verziu červenej čiapočky nepoznám ale to prostredie, a taká príjemná pohoda, ktorá vyžarovala z filmu,,,musím dať 4 * aj pre Amandu :) PLUS: PROSTREDIE, herci, ()

lisa.ginmi

Hmm, tak co k tomuhle říci... Že jsme se během sledování stali s přítelem mistry konspiračních teorií a vysnili si, na základě zřejmě zcela neúmyslných a nesmyslných, leč všudypřítomných narážek, naprosto jiný, nový film? Že nás celá ta zmatená a prapodivně sroubovaná záležitost držela asi hodinu v horečnatém napětí, jež se nakonec ukázalo být zcela off topic? Ano, i tak se dá tahle Karkulka z dílny Twilightu pojmout. Ovšem, pokud nejste právě takoví blázni jako my, nejspíš se budete pořádně nudit, smát se tak maximálně poněkud prapodivným kostýmům, kulisám a hereckým výkonům a zůstávat v údivu nad tím, cože má být na téhle zápletce to slibované romantické drama. Bohužel. V průběhu se mi podařilo několikrát uvěřit, že to bude fantasy trhák sezóny. Ó, jak jsem naivní. PS. Třetí hvězdička je za ten neodolatelný zážitek, který byl ale bohužel opravdu dílem jen mé choré hlavy, ne filmu samotného. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?