Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

mArtinko5MB

Našťastie som nemal žiadne špeciálne očakávania. Film nakoniec ani nesklamal, ani neprekvapil. Výber hudby bol na úrovni a napätie v jednotlivých scénach určite nechýbalo. Musím však napriek tomu spomenúť to, že mi film ako taký, nič nedal a začiatok bol miestami trošku nudnejší ako by som čakal. Zachránilo to vyvrcholenie a zaujímavá práca s kamerou. Celkovo hodnotím slabým priemerom 60% ()

davistercz

Neskutečně děsivá atmosféra,která vás pohltí. Nejedná se o klasicky natočený film, takže nečekejte nic extra. Ale každý si najde nějakou cestu k tomuhle filmu. Naprosto úžasný od začátku až dokonce. Občas se objeví nějaké scény, u kterých se vám bude tajit dech. A vy budete koukat nadšením. To prostě chválím u režiséra, když dokáže uchvátit diváky. Nejlepší je,ale ten konec. Za to dávám plný počet bodů,jinak jsem chtěl dát 4****. Nádhera! ()

reAnimat0r

Celkom mile prekvapenie na sprijemnenie nedelneho vecara. Ale to je tak vsetko. Nenadchne a nenaserie. Sympaticky herci v sympatickej raketke si to zenu vesmirom k mesiacu, ktory nedava v poslednej dobe nasim vedcom spavat. Rozhodne zaujimave a aktualne tema. Pre mna ako milovnika zanru az velmi vlazne. ()

Lukynekk

Sci-fi film podaný jako "dokument "... U filmu jsem jen čekal co se stane, pořád mě držel v napětí a nakonec sem tomu všemu jednoduše i uvěřil. Tak i z ničeho se dá udělat celkem dobrý film. Dobře naložené na talířku.. . ()

Facerr

Found footage ve sci fi docela fungovalo a přineslo sebou docela slušný napětí. Dokonce mi ani nevadily průpovídky ze země, nakonec dokreslovaly ráz celýho příběhu. Akorát byla škoda konce, kterej se moh trochu víc rozvést, přece jenom pár pikosekund, ve kterejch uvidíte emzáka mi přijde trochu málo na tak slušně rozjetou sci fi. Říká se sice, že v nejlepším je dobrý přestat, ale tady se přestalo trochu brzy. Krásně to hold vtáhlo do děje, ale po skončení si přijde divák možná trochu podvedenej. Až si budu chtít pustit nějaký sci fi, mrknu radši po padesátý na Vetřelce:) ()

Keen.lady

Mnoho povyku pro nic. Retrospektivní děj je tady naprosto bezúčelný a člověk celou dobu čeká, co se bude dít. Měla jsem představu, že členové posádky budou napadeni nějakou tou europskou obludkou přímo a budu si užívat jejich likvidaci. Dopadlo to bohužel jinak, herci nebyli nijak zvlášť zdatní, prostě jen parta rádoby vědců, kterým jsem přála brzkou smrt. Chtělo to víc efektů a méně blbečků. ()

Aywes

Čekám dlouho jako pako a nakonec sem odměněn asi tak dvou vteřinovým záběrem na divnou podmořskou obludku. Dalo se z nápadu a pojetí (found footage) vytřískat o moc víc. Hlavní hrdinové mi byly prostě neustále někde. Skoro jsem ani nepoznal kdo je kdo. Jenže to mohlo být fakt dobrý. Škoda, snad příště v lepších rukách. ()

wallax

Slušne zvládnuté scifi. Ale nečakajte nejaký strhujúci dej, či akčné besnenie alienov. Je to kľudná jazda za prekvapivým objavom na jednom z mesiacov Jupitera. Nenudí, nenadchne, len Vás poveziete aj s posádkou do hlbín vesmíru a sem tam Vás nechá zamyslieť sa, čo by som spravil ja na ich mieste, alebo, čo ak tam niečo skutočne je? ()

Sattiens

Hodně mi to připomínalo Apollo 18 ve kterém bylo stejně jako tady pár slabších prvků. Jelikož ale mám tenhle druh filmu rád, nemůžu hodnotit méně než 4*. ()

moviepill

S odstupom času po zhliadnutí hodnotím plným počtom, pretože pocity, ktoré vo mne toto mäsité sci-fi zanechalo sú viac než silné. Atraktívne spracovanie, atmosféra vygradovaná až do krátkeho, ale fajnového záveru a k tomu celkom uveriteľné zobrazenie vesmíru. Veľmi pozoruhodný film, ktorý sa kvalitou približuje filmu Sunshine. ()

a0001

Kvalitný, úžasne reálny sci-fi film, ktorý ponúka pohlcujúcu vesmírnu atmosféru. Konečne film, ktorý spojil sci-fi žáner s realitou. (Trápny) Gravity (2013) s poblaznenou Sandrou "Bullo" mu nesiaha ani po päty, žiaľ kvôli vizuálnemu obalu dostal lepšie hodnotenia aj napriek šialeným chybám postáv vo filme. Europa Report (2013) pre mňa nemá priameho konkurenta. ()

fingerme

Začátek nuda .. v podstatě se tam nic nedělo, ale čim víc se film blížil ke konci tím začínal být zajímavější a napínavější. Bohužel to zazdil konec, který nebyl úplně podle mých představ. 3,5* ()

Palisander

Keby som chcel byť krutý, tak to zhrniem nasledovne: Vymyslíme si hlúposť, robíme jednu blbosť za druhou aby to ani náhodou neskončilo dobre a nakoniec vyhrabeme rekvizitu z Matrixu. Plus nejaká tá ľahká propaganda. Atmosféru to malo, no dej nič moc a hádam aj škôlkári by tú misiu zvládli lepšie. ()

BTNband

Dokumentární styl tomu překvapivě moc neškodí, ale to laciné přerušování záznamu přesně kdy se to tvůrcům hodí je dost samoúčelné, podkopává snahu o realismus a dost bije do očí. Asi tak od půlky jsem tušil, že to skončí tím nejstupidnějším možným způsobem a nemýlil jsem se. Za ten komický konec přidám jednu hvězdu, jelikož jsem to čekal, tím pádem jsem nebyl zklamaný a alespoň jsem se zasmál. ()

chrustie

Nudné, bez napětí, předvídatelné. Jsem sci-fi fanda, ale takhle to prostě nejde. Ta přiblblá kamera tomu dává korunu. ()

P33t33

Ač miluju sci-fi, tenhle pseudo-dokumentární film mě vůbec neoslovil. Prvních 60 minut jsem pořád čekal, co se stane, ale marně. Jediný "překvapení" se objevilo v poslední minutě, ale že by to byla taková bomba, aby to vynahradilo 90 minut nudy, říct nemůžu. ()

Crybaby

Mám rád vesmírne lode. Mám rád vesmír. Mám rád sci-fi (v malých dávkach). Tak prečo by som nemal mať rád tento film. Postavy zvládli dobre, nato že sa film vlastne skoro celý odohrával takpovediac v interiéri, nato bolo potrebné mať vo filme zaujímavých hercov, a pripravené nie práve najplytšie dialógy. Nenudilo ma to, sám som sa čudoval, ale bolo to zaujímavé. Koniec som síce predpokladal po desiatich minútach filmu, ale tak či tak ma to neurazilo. V konečnom dôsledku, sú to ale slabšie štyri hviezdy, z vesmíru ma o niečo viac naposledy bavila Gravity. ()

ESNYR

Podle zdejšího hodnocení, jsem asi viděl jiný film než ostatní. Je zvláštní kolika lidem stačí tak málo k radosti. Za velmi odpudivě zvolenou kameru a za nudné rozhovory mezi posádkou a střediskem ( nebo záznamníkem nebo čerta co vlastně ) mám chuť tomu dát co nejnižšší hodnocení.. Totálně mi to zkazilo náladu. Vydržel jsem statečně nepřetáčet a zakusil tak prapodivné stavy mysli. Ta 1 hvězda je kvůli tomu že jsem to viděl celé. Jinak by to bylo na nudný odpad. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka