Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

Fíma

Překvapivě pěkná podívaná. Sci-fi bez velikých efektů, ale zato s pěknou atmosférou. Pobavil mě hudební odkaz na 2001: Vesmírná odysea. Celkově velmi povedené. ()

Max Q.

Takové technické sci-fi, které by se mohlo klidně odehrávat i na divadle - uzavřený prostor, pár kosmonautů a přistání na Europě se blíží. Asi bych se na to podruhé nepodíval, film byl napínavý hlavně díky očekávanému objevu, ale jinak doporučuji všem. ()

lobo87

Malé, ale originálne sci-fi, ktoré nepotrebuje veľkolepé efekty a hudbu a sústredí sa na príbeh. Dve známe tváre (Nyqvist, Copley) skôr vadili, ako potešili. Cordero si požiadal o väčší kúsok z koláča... 65% ()

m.xFuck

Pokus dobrý, ale je to takové jakési nijaké. Něco tomu chybí. Herci nejsou špatní, ale nijací. Prostě průměr aneb vidět a zase zapomenout. ()

CrazymanM

Výborně natočené sci-fi,po dlouhé době jsem moc spokojen a vůbec mi nevadí,že je to víceméně všechno natočeno někde ve studiu,jde mi o atmosféru,příběh,no a to tu bylo! ()

J.Mayen

Hodne nudnej bullshit a to jsem se tak tesil na uzasny vypraveni a pribeh z vesmiru. Rozkouskovany obraz celou hodinu. a pul jsem opravdu nemohl stravit. Neco tak ujetyho jsem velmi dlouho nevidel. Jedna hvezda z milosti ani nevim za co. ()

oiuoiu

Není to špatné. Zručně natočené, polodokumentární forma v případě sci-fi na mne rozhodně zabírá. Snímek nicméně hlásá typ heroismu, který mne osobně nebaví, tak jenom tři a půl. ()

Expozituror

Dech beroucí komorní sci-fi, které mě zcela pohltilo svou atmosférou. Příběh o výpravě na měsíc Jupiteru hledající známky života v podstatě nabízí "jen" známou klasiku, nic originálního a postavy většinu času jen řeší technologické problémy a diskutují o sběru vzorků. I přesto mě překvapivě realistické a velmi působivé zpracování, uvěřitelné chování posádky a nelineární podání děje, prokládané komentáři vědců na Zemi, kdy není jasné jak výprava nakonec dopadla a jen dává tušit, že se něco stalo, dostalo. Jeden z příkladů, že za minimální prostředky lze natočit působivější sci-fi než třeba megalomanský Prometheus. Co víc si přát? ()

Ruadek

Další z hrstky filmů, který "found-footage" obohacuje o verzi, vyslanou do vesmíru. Perfektně zpracovaný film, výborně sestříhaný z "reálných" záznamů palubních / venkovních kamer, který nepotřebuje ani velké triky, ani nesmyslná klišé posledních let. Nejsou tu šílené počítače, neobjeví se šílený člen posádky, neteče tu zelený sliz ani nad tím vším nevládne svou mocnou paží zlá korporace. Jedná se o klasické sci-fi, jaké jsem si myslel, že se už dávno přestaly točit. Minimum chyb, příjemné napětí a výborný konec. Tak se mi to líbí. Dávám plnou palbu ***** ()

wick

Výborné...originální....po dlouhé době velmi zdařilé sci-fi už jen proto, že se neobjevily příšery na způsob E.T., protože právě neviditelné nebezpečí zvyšuje napětí každou minutou. JInak k 100% hodnocení mi trochu vadily vsuvky na způsob dokumentu. ()

albytch

Koukám že jsem asi jedinej komu se tahle sr´čka nelíbila...Nechápu co to má vůbec znamenat,nechápu to že jim tam uletěl kámoš a oni v cajku, chcípla ruska a oni v cajku , zdechnul šikmookej a oni ready...sračka ()

cervenyji

Brrr, ještě mě mrazí. Atmosféra na jedničku s hvězdičkou! Hrobové ticho, tajemno vesmíru, maličký a chladný living modul spolu s něčím tajemným venku, vám naženou mráz po zádech. Nenásilná, téměř dojemná ukázka touhy po poznání, lidské zranitelnosti a slobosti. Grafika a nevšední podání krz statické kamery modulu, vlastně celé stvárnění zapadá a hezky dotváří atmosféru. Pro fandy kosmických programů a sci-fi nutnost, pro supermanskýho diváka asi nuda pro Einsteiny. Sympatická herecká parta. U mě velmi dobré dílko! ()

Deganawidah

Film se mi líbil po té tématické stránce, která mi připomněla začátky science fiction v literatuře a také vymazlené zpracování lodi i okolního vesmíru. Na druhou stranu se domnívám, že se z toho dalo dostat mnohem více nebít přemíry nezajímavých pasáží dokumentujících let, a to jak z médií, tak z vnitřku lodi. Mohlo to mít trochu více šťávy, ale jinak to bylo super. :-) ()

Simba72

Počas celého filmu som čakala že sa tam udeje niečo zaujímavé, nejaký zvrat alebo že sa tam objaví nejaký mimozemšťan...a zrazu to skončilo. Bez toho aby sa tam vôbec niečo udialo. Vlastne až na to že všetci zomreli skoro tou istou smrťou a že na konci asi na minútu ukázali nejakú chobotnicu so svetlami. Kvôli tomuto sa čakať fakt neoplatilo. ()

karnifex

No nevím, většině uživatelů se líbilo, ale na mě film působil jako nudná konverzačka á la mexické telenovely, která se odehrává na vesmírné lodi a místo nevěr se tam řeší technické problémy a mimozemský život.. ()

Amores

Zajimalo co csfd osazenstvo pred promitanim tohoto filmu fetovalo, chtel bych to taky. Tenhle film je nuda natocena u nekoho v garazi. Postavy, pribeh i vse ostatni je nula. ()

aannemer

Určitě to nejlepší ze sci-fi o cestě vesmírem za posledních 10-15 let. nenapadá mě mnoho filmů, které by mě tak zaujaly, jako tento ... Horizont událostí - to ale byl horror. Vesmírní kovbojové, Měsíc, ? No, pár jich bylo stejně skvělých. Jen si hned nevzpomenu. ()

Destiny65

Prvních pět až deset minut jsem v tom měla trochu zmatek, protože události přeskakovali ze začátku na konec a naopak, ale naštěstí se to pak ustálilo a já mohla shlédnout docela dobře propracovaný sci-fi film. Přistání na Europě, záhadné modré světlo a i dobré zakončení. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka