Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

LL CoOl J 74

Podobně to začínalo jak když poprvé Mickey trénoval Rockyho .. Přesně tak připravoval Rocky Adonise a pak nakonec prohrál na body , tak doufejme že se dočkáme pokračování tohoto skvělého snímku ... ()

marcoss91

Na Rocky VII jsem byl se svojí krásnou přítelkyní Jakubem Brendlem, již při zasednutí do námi zakoupené milenecké dvojsedačky a náhodném setkání našich ruček na dně pytlíku popcornu, nám bylo jasné, že se v sále sešli jen samý tvrdí borci odkojení na mužných filmech s panem Stallonem. Co si budeme povídat, moje slečna byla filmem tak nadšená, že jsem ji ani ve svém kabinetu lásky nemusel k ničemu vybízet, vše iniciovala ona, ale to odbočuji od tématu. Jako boxerský film nové éry ho hodnotím velmi kladně. Když porovnávám s filmy Fighter nebo Bojovník vychází mi Creed lépe. Je to klasický Rocky v moderním pojetí. Na filmu mi trochu vadila jeho nepropojenost s ostatními díly série, převážně z 6. dílem a také mi chyběla klasicky známá hudba u ''training montage''. Nicméně je to kvalitní pokračování, které si zaslouží zhlédnutí. Plné 4* to nejsou, ale i tak jen to nadprůměrný film. ()

bigmatko

veľká škoda že na poslednú cestu Rockyho prenechal Stalone réžiu a scenár niekomu inému. možno sa na tom podieľal v niektorých momentoch ale celkový dojem jednoducho nedosiahne taku energiu ako ma Rocky. keby vo filme nebol Stalone tak by to bol priam zbytocný film o mladom Creedovi. nuz ale nastastie sa filmom nesie Rockyho nostalgia aj ked bez povodnej sily a vole aku mal. ani tie suboje nemaju taky stýl ako povodne asi to bude tým že Rocky mal vždy obrovských a typovo zaujimavých súperov, ktorý filmu dodávali ten správny smrc. V Creedovi sa vsak niekto rozhodol že boxovať budú obycajný na mcdolnalde vykrmený pseudosportovci z ktorých nejde žiaden rešpekt. Creed nie je zlý film a napriek nedostatkom ktoré som spomenul je to pre diváka prijatelne. Ale keby sa to netocilo okolo Rockyho legendy tak si film moc slávy neužije. ()

FantomasMan

Ak berieme, že film je ešte s minulého roka tak u mňa je to TOP film roka. Jednoznačne najlepšia kamera. A doteraz nechápem ako to mohli natočiť tak zblízka box. Nabudúce to musia točiť už len s "čelenkou + GoPro" na hlave. Stalone bol taktiež výborný. ()

xhonza5

Rocky v celé své kráse. Creed nám slibuje pěkných pár dalších dílů. Snad se to nebude moc podobat těm s Rockym. Za mě je ale Creed nejlepší film z Rockyho série od Rocky IV. ()

Filatov

Ano Sylvester Stallone mě opět donutil k slzám. Zas a znovu mě jeho příběh dojímá ať už je děj filmu o něm, nebo na sebe nabaluje další formy, tak jako v tomto filmu. Sylvester Stallone se s rolí Rockyho rozloučil velmi velmi důstojně a předal žezlo dál s grácií, jakou asi čekal málokdo. Creed je nostalgická podívaná v nefalšované podobě a já díky němu dostal opožděnej dárek k Vánocům! Miluju tyhle příběhy a díky Creedovi jsem se vrátil zpět v čase a zavzpomínal na Apolla a Rockyho a na box v té nejsyrovější podobě! Creed je na správném místě vtipný a zároveň i citlivě smutný. Prostě všeho akorát. Abych ale nezapomněl, tak Creed není jenom o Rockym, ale o mladém Adonisovi, kterého Michael B. Jordan ztvárnil moc sympaticky. Navíc byl Rockymu oporou a nebyl podrazák a nevyužil Rockyho jako Tommy Gun. Ze vztahu oněch dvou prostě čiší obyčejné přátelství a respekt a oba ví, že se na druhého můžou spolehnout. Tak by to prostě mělo mezi přáteli vypadat. Z celého srdce děkuji za tento film! YOUR LEGACY IS MORE THAN A NAME! ()

Marlo

Tak druhý pokus ala Rocky kouč se nakonec zdařil. A až na pár přepálených scén by se dalo říct že je to jeden z těch lepších snímku z Rockyho universa. Herecké výkony perfektní. Stalone by si zasloužil minimálně nominaci. Režie také obstojná a nostalgická slzička úspěšně upuštěna. Jen ten Jordan mi přišel trochu nesympatický a namachrovaný. Ale to je nejspíš otázka vkusu. A trochu přepálená je i stopáž snímku. Ale buďme rádi že to dopadlo jak to dopadlo. ()

tereskaa

Tenhle film se může hrdě hlásit k tomu, že je pokračováním Rockyho, přestože postrádá některé prvky, které Rockyho (především I. díl) nikdy nenahradí. Jednou ze slabin filmu je hudba, která byla u Rockyho vždy skvělá, v Creedovi je však nevýrazná a málo emotivní. Líbilo se mi obsazení Michaela B. Jordana do role Apollova syna, myslím, že předvedl skvělý výkon a role mu sedla. Také Tessa Thompson v Roli Bianci se mi líbila. No a bez Sylvestra Stallona by to vůbec nebylo ono. Příběh filmu byl zajímavý a zábavný, stejně jako celkový vývoj Creeda a jeho vztahů k Rockymu a dívce. Creedův dobře vykreslený charakter a prostředí ze kterého pocházel, byly ve filmu této tématiky nevšední. Ve filmu byly příjemně nakombinované bojové a tréninkové scény s těmi dramatickými, romantickými i humornými, a celé vše podtrhl konec filmu, který byl trochu prvoplánový, ale stejně pořád povedený. Až na pár nepovedených scén (například ta, ve které běží po silnici s motorkovým gangem v patách, nebo SPOILER! ta ve které po knockoutu v 11. kole, který ho naprosto vypnul po pár vteřinách zase vstane) se mi film líbil a předčil u mne Southpaw. 85% ()

Mmariner

Pro mě top boxérský film! Konečně jsou někde souboje na který se dá koukat a není to úplně mimo realitu. Já jsem si to užil, až na tu střední pasáž, na maximum. A pustím si tenhle film s velikou chutí ještě hodněkrát :) ()

Raziel811

Kdo by to věřil, že postava Rockyho je letos s námi již 40 let. Ač se mi Creed jeví jako nejlepší film z Rockyho univerza, nelze dát více hvězd, protože je to defakto opět jen vaření z vody a variace na předešlé díly. To samozřejmě nesnižuje kvality filmu a na rozdíl třeba od Southpaw je síla Creeda ne v ringu, ale právě mimo něj. A díky Stallonově věku je vše naprosto uvěřitelné a i kdyby to nebyl poslední díl, je to více než důstojné loučení s divákem, kterým stárne společně s celou ságou. ()

StrycoWolver

Sly a jeho seriózna rozlúčka s Rockym . Príbeh fajn, atmosféra najbližšie k Rocky 1. Čakal som katastrofu, dostal som super film. ()

kralikgamer

Jakožto fanoušek série Rockyho mě film Creed velmi zaujal. V tomto filmu se mi líbilo jak skvělé obsazení herců, tak výborně vymyšlený příběh. Film ve mně probudil takový zvláštní pocit.. motivace a úspěchu. Myslím si, že Silvester v roli trenéra odvedl výbornou práci a rád bych ho viděl i v druhém díle. Hodnotím pěti hvězdičkami a chválím dobře odvedenou práci. ()

HororSamael

Ale ne.....velmi milé překvapení. Děda to konečně dokázal a není divu, že se konečně dočkal i odměny. Konečně žádný nesmrtelný hrdina, žádný neporazitelný spasitel. Film sice nese spousty prvků Rockyho, jak ho všichni známe, ale i tak je to koukatelné a příjemné. ()

PatrikU

Jestli se v tomhle každý alespoň trochu nevidí, kecá... Nebylo to jen o mlácení, laciných hláškách nebo o dlouhém rozhodování, jestli nabídku trenéra Rocky přijme. Byl to příběh!Silný a férový ke všem předchozím dílům... ()

Harris777

Jak vytřískat co nejvíc peněz se ságy Rockyho ? Natočit pokračování s názvem Creed. Nesmyslně dlouhé dialogy kopírující Rockyho I jen v podání afroameričana. Pro mě jakož to fanouška ságy Rocky je to opravdu málo. Děj je tak předem nalinkovaný že už v půlce filmu víš jaký bude konec. Bohužel box mám rád a tak špatné hodnocení nepřipadá v úvahu už vůči Sylvestru který se svou úlohou zestárl. Za mě 7/10. ()

Snakefinger

Jako nefanoušek Rockyho musím říct, že to bylo více než důstojné rozloučení s touto legendou. Lidské bez zbytečných trapností, dobře natočené. Asi nejlepší díl Rockyho dle mého názoru. ()

Gluminator

Tak tohle bylo senzační, podle mě jeden z nejlepší výkonů Stalloneho. Fakt co tady předvedl, to je neskutečné. Super obsazení i příběh, nic přitaženého za vlasy a super drama. Jsem nadšenej, 90% ()

Big Daddy

Sly sice mluvi o filmu jako o předání žezla natupující generaci, ale Creed je vlastně Rocky 7 a zcela zásadně na něm stojí. Líbí se mi, že je Sly u toho a nejde jen o bezduché pokráčování ve stylu o nás bez nás, aby se vytěžilo víc peněz. Creed velmi pečlivě navazuje na Rockyho odkaz a nabízí nám odpověď na otázku, co se s ním po letech stalo. Pro fanoušky série není Creed urážkou a bez problémů ho do této ságy přijmou. Pro ostatní může jít jen o řadovou arkádovou boxerku made in USA. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)