Diplomová práce

• Španělsko Tesis (více)

Thriller o studentce filmové fakulty, která si jako téma diplomové práce vybrala násilí v audiovizuálním průmyslu, je prvním filmem tehdy 23letého španělského režiséra Alejandra Amenábara. Angela v té chvíli ovšem ani netuší o existenci tzv. "snuff" filmů. Svět, ve kterém se nedopatřením ocitne, se před ní otevře ve chvíli, kdy je v projekční místnosti nalezen jeden z jejích profesorů - shodou okolností vedoucí její diplomové práce - mrtev. Angele se dostane do ruky kazeta s filmem, který pan profesor sledoval těsně před svou smrtí. Ve chvíli, kdy ji vkládá do videa, ještě netuší, že se stane svědkem něčeho strašnějšího, než si kdy dokázala vůbec představit. A že po stejné kazetě už pátrá někdo jiný. Někdo, pro koho je důležitější než cokoliv jiného a kdo se nebude ohlížet na nic a nikoho. Bude mít Angela dost důvtipu a duchapřítomnosti, aby unikla? (oficiální text distributora)

CrazymanM

Velice temný,drsný a napínavý příběh,který mě opravdu zaujal.Již dříve jsem avizoval,že se mi španělská tvorba zamlouvá a tento snímek opět potvrdil moje slova.Jen tak dál,škoda,že se o něco takového nepokusí naši tvůrci(a když,tak marně).Jen se mi film zdál příliš zdlouhavý,stačilo 100 minutek,ale jinak dobrý!!! ()

Psychotic17

V poslední době jsem zkusil hned několik vysoko hodnocených filmů ze Španělska. Do jednoho strašlivé zklamání a disbelíf nad všemi těmi procenty, které jim zdejší komunita dala. Tady máme extrémně roztahaný a nudný "horor" s nepravděpodobnou zápletkou, nulovými hereckými výkony, otravnými postavami a ještě otravnějšími dialogy. Prostě nelze. 20% ()

darebacek

No snad od první minuty je tento filmík napínavý, zamotaný, depresivní, prostě skvělý. Je to na způsob 8 mm s Cagem, ale v hodně věcích jiný a daleko lepší, no nechápal jsem, doporučuju. Konec neukončeno. 99 % ()

Sakulnikov

Napínavé a překvapivé, i přestože jsem čekal, co přijde a kdo to bude. Pravda konec byl jednodušší, přímočařejší než mé očekávání, ale i tak to je výborný film. Příjemnější a přirozenější než 8mm. Varování před sledováním má skvělé umístění na konci. ()

PamelaJJK

Perfektní námět, kterému ublížilo "nudné a neakční" zpracování. Film měl mnohem větší potenciál a při lepším uchopení by aspiroval na plný počet. Takhle je to jen průměrný TV thriller, který jsem sice se zaujetím zhlédnul, ale vícekrát se k filmu vracet nebudu. A je to škoda. Provokující téma, neokoukané a neprovařené tváře (některé sympatické, jiné méně), nepříliš okoukané prostředí a v celku solidní a odpovídající hudební doprovod. Na druhé straně některé nelogičnosti, místy až ubíjející rozvláčnost a nepříliš hluboký náhled pod povrch problému. Ve výsledku je to na tři hvězdy. Bohužel. Už samotný námět by si zasloužil víc. Ale výsledný dojem je průměrný a málo kontroverzní vzhledem k problému, o kterém se zde jedná. ()

pOne

Ani nevím, jestli se mi někdy nějaký španělský film líbil. Po pár zkušenostech z MFF KV jsem na španělské filmy už raději ani nechodil. Tohle je ovšem jiná káva. Rukopis při hororových scénách jde znát. Postupy a jejich podobnost z filmu "Ti druzí" jsou patrné. Při sledování jsem si vzpomněl také třeba na Svítání od Stanleyho Kubricka. Podobná atmosféra. Krom toho má ten film takový jiný šmrnc (asi díky tomu, že se jedná a neUS-produkci). Jsem se svým hodnocením na pomezí 4 a 5ti hvězdiček. Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl rádobyhoror (a hroznou pitomost) "Klíč", tak dávám plný počet. ()

macco33

Tak tohle jsem zhlédl před mnoha lety asi v televizi a vzpomínám, že to na mě působilo opravdu děsivě. To svědčí o tom, že se tvůrčí záměr neminul účinkem. Přestože je finále klasické klišé, divák (nebo aspoň já) sedí jako přimrazený a čeká, co všechno to s ním provede. Když člověk uváží, že režisérovi bylo teprve 24, tak to teda pár klobouků dolů... ()

mikessc

kto je teda vrah? tuto otázku si vo filme položíte aspoň stokrát :-P plno zvratov, napínavých scen no jednoducho podareny thriller. ()

Plaque

Ale no ták, ľudia, to akože vážne? Snažil som sa na to pozerať očami homo postkomunismis, keď sme veľkými priehrštiami brali čokoľvek, čo prišlo zo západu. Snažil som sa na to pozerať aj očami homo nenáročlis, keď sme odpustili aj kdejaký kiks, kolaps alebo dokonca hotový fejl. Jednoducho, snažil som sa na to pozerať očami homo sapiens a jeho vývojových štádií kinematografie. Nechcem pôsobiť ako úzkoprsý chumaj, ktorý odmieta všetko, čo vzniklo pred rokom 2000. Nie, z minulého storočia pochádza väčšina mojich najobľúbenejších filmov, ale toto?? Nekompaktné, nelogické a nekončiace hovno, ktoré sa hrá na veľký príbeh s navonok premysleným odkazom, bolo skutočný odpad. Jedinú hviezdu si to zachránilo, za to neustále postrkovanie a zavádzanie, kto je vlastne vrah. Aj tam bolo množstvo úletov, ktoré mi doslova ujebali dekel, ale budiž, nech nie som až taká sviňa. Škoda, po tomto filme som siahol iba na základe odporúčaní erudovanej akadémie kritikov čsfd, ktorá vykúpala tento snímok v nezaslúženej červenej. ()

solisoli

Thriller s priehľadným dejom, niekedy až s komickým kontextom svojho žánrového počinu nakoniec, ale ako tak bavila svojim scénickým taktom. ()

TesterX

Nechutně mrazivá podívaná, u které jsem si nebyl jist, kdo za tím je, téměř až do konce. Škoda toho televizního zpracování. ()

old salt

Mám rád Amenabára. Mám rád Torrent. Příběh byl celkem jednoduchý, ale téměř až do konce jsem netušil, jak skončí. ()

lehkoživka

Horor jak má být - napínavý a nepředvídatelný od začátku do konce, děsivá atmosféra, to vše bez zubatých příšer, potoků krve a podobných blbostí. Nabízí se srovnání s filmem 8 mm, který má velmi podobné téma, ale přišel mi o dost slabší (takový lehce nadprůměrný hályvůd). ()

O_Peki

Kterak se Alejandro Amenábar dostal do mého top ten režisérů. Tato , vlastne jeho prvotina, je parádní horror z univerzitního prostředí. Alejandro má zvláštní talent na zajímavé a charizmatické hlavní hrdinky. ()

Pawouk123

Já byl napnutý od začátku do konce. V průběhu filmu jsem se sice rozvzpomínal, že jsem ho kdysi viděl, ale zamotané to bylo tak, že jsem stejně nevěděl, která bije. K tomu všemu sympaťák Chema a příjemná hudba, pětihvězdičková spokojenost. ()

Delmondo

Velmi povedený thriller, úplně jsem chrochtal blahem jak se ten děj pořád zamotával. Když už jsem měl jasno o tom kdo je vrahoun tak mi to Amenábar změnil a tohle pak udělal ještě asi třikrát takže jsem si to už netroufal odhadovat a vrahovou identitou jsem si byl jist až s nástupem závěrečných titulků. Moc šikovný to ten Alejandro je to musím uznat, brilantní scénář kterej mi připomněl podobný film 8MM tam se taky jednalo o natočenou vraždu, jenže tohle bylo ale ještě o malinko lepší. ()

Emperor1

Téměř 20 let stará španělská detektivka, která se snaží být něčím víc a přitom ani v tomto žánru neobstojí díky toporným výkonům herců a tématu, které chce šokovat, ale nějak se mu to nedaří (před 20 lety snad) ... o napětí nemůže být ani řeč, mysteriózní pro mě bylo akorát chování postav a dialogy mezi nimi ... hlavní padouch byl nevěrohodný a hudba příšerná, celkově nuda ... ()

sibskyn

Púvodně jsem chtěl dát i za pět hvězdiček, ale to by to muselo skončit, tak o dvacet minut dříve, po druhé upoutání na židli, není tak zajímavé jako to první. Ale každopádně jsem si film hodně užil a chvíli jsem od něho ani nemohl upustit zrak, i když mě naprosto kručelo v břiše a chtěl jsem se najíst, do jsem na to pořád musel koukat. Takže mohu naprosto jen doporučit ()