Reklama

Reklama

86. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (více)
Rozhovor 1
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Rozhovor 1

Recenze (101)

Jenda 

všechny recenze uživatele

Nehodnotím ceny, ale zpracování. Výstupy Ellen DeGeneres v první hodině fantastické, bohužel později zábavnost gagů upadá. To co herci čtou při představování lidí je jako vždy strašně patetické a autoři textu ho snad ani nemohou myslet vážně. Proto se mi zdá nanejvýš osvěžující vystoupení Billa Murrayho nebo Harrisona Forda, který to má vždycky očividně "na háku." Jako vždy se mi líbilo zpracování segmentu "In memoriam" a následující píseň Bette Midler. ()

Hannibal92 

všechny recenze uživatele

Tak po roce zase jedno "protrpěná" noc ve Světozoru. Je zajímavý, že když na ten přímej přenos člověk celý rok vzpomíná, tak jen v dobrym, ale když tam pak zase po roce sedí, tak si vzpomene jaký je to utrpení sedět přes 7 hodin nalámanej v sedačce a zoufale se snažit neusnout. Stejně je to ale pecka a za rok nás tam maj zase. Co se týče samotného ceremoniálu, tak byl parádní a řekl bych že o dost lepší než minulý rok. Když jsem viděl jak Ellen fotí, tak sem vůbec nevěřil že fotí opravdu a ty fotky na twiter dává, každopádně ta společné megafotka, je úžasná a absolutně nechápu jak můžou být všichni tak perfektní. Je vidět že slavní herci jsou prostě fotogeničtí v každé situaci. I s výsledkama jsem celkem spokojenej, i když je mi pořád líto, že sošku pořád ještě nedostal Leo. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Oscar už je dědeček o hůlčičce, není to na pohled ani nijak zvláště pěkný štramák, ale pořád přitahuje velkou pozornost. Herci dokáží pro tohle prestižní ocenění udělat cokoliv, aby ho získali. Slavnostní ceremoniál kolem Oscarů je vždy pompézní, účastníci se předhánějí v luxusních robách a oblecích, a nejinak tomu bylo i u 86.ročníku udílení cen, které uváděla Ellen DeGeneres, a které rozhodně nebyly bez překvapení stran oceněných tvůrců a jejich filmů. Největší zájem se vždy podle mě upírá na cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Letos ji všichni už předem posílali DiCapriovi a nakonec ji jemu, i zbylým nominovaným, vyfoukl Matthew McConaughey. Muž s AIDS vyzrál na muže z burzy. Je v podstatě jedno, jaký herec nebo film vyhraje. Jde o to, co tomu vítězoslavnému pocitu předchází. Tři hodiny uvolněné nálady, sličných hereček, hudebních vystoupení, uctění památky zesnulých umělců, objednávka pizzy (to byl nápad jíst v těch luxus hadrech pizzu) a uhozená selfie blbost, z které jsem se fakt nepodělal, jak ti, co ji rekordně sdíleli. Zkrátka večer plný dojmů a bilancování z filmového světa za uplynulý rok. Vysoká účast známých herců mě osobně potěšila, protože byly ročníky, kdy tam skoro nikdo nepřišel, respektive nikdo zajímavý. Předlouhé, a ne vždy se zajímavými rituály a proslovy, ale takoví jsou Oscaři. Milovaní i zatracovaní. Nenávidění i obdivovaní. A diváky na celém světě hojně sledovaní. Nelíbí se mně, že toho večera se vše točí kolem pár vyzdvihovaných filmů, které nemusí každého zaujmout. Platí to i o vítězném filmu "12 let na gauči" ,ne blbost, v řetězech to bylo. Film ze současnosti o černochovi, který trestal bělochy tím, že je přivazoval na dvanáct let ke gauči za to, co dělali běloši s jeho pra pra předky. A ještě zbývá předat mého Oscara za ten slavnostní večer: Oscar for beauty goes to...Charlize Theron. Mé hodnocení: 60% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Událost okázalá zejména svou délkou (přes tři a půl hodiny včetně reklam). Bez velkých trapasů nebo překvapení, ale také bez potřebného švihu či okamžiku, který by v paměti setrval do rozbřesku. Volbu hrdinství za leitmotiv večera (Ellen vyjádřená potřeba hrdinů, hrdinové animovaní, skuteční a smyšlení v sestřizích, mimo scénář také McCounaugheyho děkovačka) si lze vzhledem k absenci konkrétních narážek na světové dění vykládat lecjak, především jde ale o univerzální, neurážlivé téma. Podobně neurážlivý byl v souhrnu také humor někdy poněkud rozpačitých a na přeřeknutí nezvykle bohatých Elleniných vstupů. Její snahy o interakci s publikem v sále i s diváky na internetu večer spíše zbytečně natahovaly, než aby jej oživily. Soudě ale z výrazů tváří v sále přítomných (nebo z jejich spontánní reakce na píseň "Happy"), podařilo se moderátorce navodit uvolněnější atmosféru bez toho, aby sahala k laciným vtipům nebo se snažila být vtipná za každou cenu. Letošní Oscaři prostě vypadali přesně a pouze tak, jak by důstojný ceremoniál, který má být zároveň poctou filmařům i šou, vypadat měl. Nic navíc. Z ocenění trochu překvapil jen Oscar pro spolutvůrce Jackass, ale chápu, že Woody letos vyhrát nemohl. S rozdělením ostatních hlavních cen jsem byl po delší době naprosto spokojen. ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

70%. Hodnotím především jako večer po estetické stránce, který byl zábavný, svižný a plný špičkových tvůrců, herců a filmů. Ellen DeGeneres si napodruhé poradila opravdu parádně, nepamatuji, kdy jsem se u Oscarů nahlas smál a to hned několikrát. V hodnocení neberu v úvahu obsahovou stránku samotných výsledků, zde už je to totiž o malinko horší. Oscary se už tradičně brání jakékoliv změně a až křesťansky se drží konvencí, takže jsou neuvěřitelně předvídatelné a to je velká škoda především pro nás diváky, protože se z oscarových klání úplně vytrácí jakýkoliv moment překvapení. Navíc Akademici stojí silně za snímky laděnými do obecných sociálních problémů a jen málokdy se odváží sáhnout po něčem jiném, odlišném, a řemeslně možná i o dost lepším (výjimkou snad budiž Gravitace, ale zde i Akademie musela vědět, že technické kategorie pro ni jsou předem nevyhnutelné). Oscary už skoro nejsou o filmech, jsou spíš o tématech. Ale stále mě ty večery baví, ač po stránce vyhlašování mi připadá, jako bych měl každý rok dejavu, protože vlastně vždycky znám "rozuzlení" dopředu. Jako kdybych koukal rok co rok na remake pořadu s jinými herci, jinými tvůrci, ale vývoj už znal předem, protože je pevně a ortodoxně nastavený. Více ode mě zde. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)
  • Ellen DeGeneres se přiznala, že scénář večera měnila v drobnostech ještě pár hodin před začátkem ceremoniálu. (Gypaetus)
  • Leonardo DICaprio ani napočtvrté svou nominaci na Oscara neproměnil. (Spiker01)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama