Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

Elephant13

Po severské kinematografii, která šplhá vzhůru se ozvala i Belgie a je to senzace. Temná atmosféra jde cítit celých 131 minut. Děj nijak moc nevygraduje v mohutnou akci (jako z Hollywoodské produkce), ale to vůbec nevadí. Dostáváme zde slušnou porci hereckých výkonů, sofistikovanost a především film pracuje s akcí velice citlivě (náhled skrz malou díru ve stropě), tudíž má fantazie mnoho prostoru. Prostě vynikající thriller na plný počet. ()

JannieMc

Hola guys!=´) Kdybych se do morku kostí nestyděla za to, že se točí tyto tragédie (opět film vyšinutého světa), dala bych hvězdy i čtyři...velice intenzivní drama...ale "au a uff", byl to hnus... ()

J.Mayen

Ja jsem naprosto v šoku z toho hodnocení tady, že ani nevim co mam napsat. Proboha za co 79%? Možná se k hodnocení ještě někdy vrátím, ale pochybuju,že ni tohle teda za to bude stát. Do odpadu tady chybí velmi málo. Ten hysterickej policajt je celou dobu k nevydržení, od začátku do konce, strašný, strašný a ještě jednou strašný. ()

halberdier

Vynikající thriller, který má mrazivou atmosféru už jen díky samotnému námětu. Funguje stejně dobře jako thriller s hledáním identity vraha, tak jako drama o hrdinovi vyrovnávající se nepřízni osudu. Můžu ho směle zařadit mezi špičky žánru jakými jsou Sedm či 8 mm. A opět budu naříkat, jak je možné, že něco takového (podobná kvalita, žánr) nemůže být natočeno i u nás. ()

kalysta

Solidní thriller, kterému vévodí opravdu ujetej úchyl, ale jinak za špičkami žánru pokulhává, policajt moc inteligence, ani fyzické síly nepobral, trápí ho děsy z minulosti, což je sice fajn, ale nijak to ději neprospívá, navíc dělá, respektive nedělá, co by bylo potřeba ( co takhle ten Nancyn brloh prohledat ? ). A ani atmosféra nebyla bůhvíjak silná a temná. Jestliže bereme Sedm jako etalon, je tohle někde na 66%. ()

hony23

Vždy mám radost, když nějaký evropský film natrhne Hollywoodu řiť! Belgičanům se to povedlo brilantními thrillerem mapujícím pátrání po tom nejodpornějším zločinu. Dvě hodiny se tak prodíráme hnusem, depresí a špínou, abychom na konci odhalili tu nejzvrácenější lidskou bestii. Přestože krev a násilí nám tvůrci dávkují jen v decentní míře, film to rozhodně není pro slabé povahy... ()

Arehanah

Psycho thriller o lidských zrůdách, které se nikdy neměly narodit. Na světě existuje spousta úchylů, ale tihle patří k těm nejhorším. V De Behandeling nám bylo vše "krásně" naservírováno... utrpení, strach, bolest, beznaděj, rezignace, a v neposlední řadě touha tohle všechno zastavit. Výborná režie a scénář, o hercích nemluvě. Film je opravdu jen pro silnější povahy. Mně to jednou stačilo. ()

ZetDaElO

Veľké belgické prekvapenie v podobe hollywoodskeho thrilleru spracovaného vo Fincherovskom štýle. Po Prisoners ďalší film z posledného obdobia, ktorý divákovi prináša radosť z každej sekundy, ktorú má pred sebou naservírovanú. Aj keď radosť, je veľmi nešťastne použité slovo, keďže ide o tému natoľko ťaživú, až si želáte ovládať päste ohromujúceho Geerta Van Rampeberg a poriadne zmasakrovať tvár asi najodpudivejšieho záporáka na filmovom plátne za posledné roky. Ťaživá atmosféra, námet, spracovanie a pocit po dopozeraní robia z tohto kúsku dielo, na ktoré sa rozhodne nezabudne. 9/10 ()

fafejt001

JE TO HNUUUS , leč opravdu napínavý , čpící močí , opravdu odporný tlustˇoch , akční polizmen , chudáci děti , zuby v zádech , a opět zápach moče .. všude ! ! Hlavně v té nádrži či akvariu i s hadrama dětí . Hnus prvního stupně . Jěště ted je i špatněěěěě . . . . . bléééééééééé ... ()

johnnie78

No... nebylo to špatný, ale vzhledem k superlativním hodnocením, které jsem si tu předtím přečetl, musím říci, že jsem trochu zklamaný. Všechny moje výtky už tu někteří komentátoři vypsali. Ani mi tak nevadil ten seversko-evropský nekomerční look, nebo nevýrazní herci (včetně hlavního představitele), přenesl bych se i přes to, že je to místy opravdu hodně natahované a místy nudné. Ale nepřenesu se přes ty debility ve scénáři. Detektiv žije celý život vedle pedofila, o kterém ví, že mu unesl bratra... SPOILER unesený bratr celá ta léta žije v karavanu poblíž se ženskou, jejíž úloha ve filmu není úplně pochopitelná SPOILER END... pedofil je v tom filmu vlastně každý druhý... vyšetřování probíhá úplně pitomě, nesympatický detektiv se sice tváří, že vyšetřuje dnem i nocí, ale přitom dělá jednu blbost za druhou... poslední boj s pachatelem, při kterém ztratí pistoli je naprosto směšný... skoro bych řekl, že bych se rád podíval na americký remake, a sežerte mě. DOPLNĚNÍ: dočetl jsem knížku, podle které byl film natočen a některé ty věci už mi dávají smysl. Kniha je výborná, mnohem lepší, než film. ()

Miska2712

Ďalší skvelý film do mojej filmovej zbierky. Uznávam, že téma je dosť háklivá, ale zase je o tom, aby sme sa my ľudia zamysleli, čo všetko na svete existuje a nebrali to ako samozrejmosť, že niečo sa takéto deje, ale aby sme chápali ľudí, ktorým sa to stáva a taktiež, aby sme vedeli byť ich oporou, alebo aby sme aspoň na chvíľku niekomu takému podali pomocnú ruku, pretože veľa ľudí to potrebuje a niekedy aj málo postačí k tomu, aby sa cítil človek lepšie. Sám film ukazuje, že aj keď sa niečo zdá ako jasný ukazovateľ nie vždy je to pravda..... ()

O_Peki

Temná, odporná kriminálka ze země kde s tímto tématem mají své zkušenosti. Možná až moc překombinované a roztěkané. ()

Sakikura

Můj první belgický film. Musím říct, že nizozemština je fakt zajímavý jazyk a chvilku mi trvalo, než jsem si na něj trochu zvykla. Na můj vkus je to celkem dost depresivní a jelikož podobné filmy moc nesledjuju, nemám s čím porovnávat. Nicméně mě to i přes ponurost a zvrácenost docela bavilo. Škoda jen, že pachatel mi byl jasný na první pohled, což mi úplně zkazilo dojem. Jsem zvyklá v detektivkách chvíli tipovat, kdo asi může být vrahem, ale tady nejde ani tak o pachatele jako spíš o jeho motiv. Svůj šok jsem tedy na konec dostala, ale nebyla jsem z toho dvakrát nadšená. Nic pro ženský řekla bych. ()

Saxos

Tak nám severská trojkombinace společně se zeměmi Beneluxu již pomalu pěkně začínají konkurovat zámořským flákům. A to jak na seriálové scéně, tak filmové. Perfektní krimi thriller s nechutnou pedofilní tématikou. Heslo dne: "mrtvej pedofil, dobrej pedofil". ()

Rust_Francis

Sakra to bylo temný jak díra do...Někdo to tu přirovnával k Fincherovému Sedm. Atmosféricky dejme tomu, ale Sedm je Sedm. Každopádně pokud má rád někdo temné thrillery, tohle musí být jednoznačně vaše volba. Bavilo a napínalo celou dobu. Jediný co mě na tom, neřekl bych až tak nesedělo, spíš fakt rozhodilo sandál bylo to, co ten psychouš prováděl. Je to vůbec možný? Humus, radši ani nad tím nepřemýšlet. Ono v dnešním světě je asi možné všechno. ()

Maraboy

Syrová kriminálka jak čerstvě poražený tele s nádechem zapáchající zastaralé močoviny,zneužitý děti,týraná rodina a pěkně ujetej magor co to rád pěkně všechno na jednom uslintaným talíři to je film De Behadeling . ()

doriana.g

Nesnáším citově rozervané, z mládí něčím poznamenané policajty. Tento byl obzvláště jedlý. Jestli si belgická benga dělají co chtějí a jejich kolegyně je nadto po úplně dosrané soukromé akci utěšují, tak to mnohé vysvětluje. Tomuto debilovi jsem přála zadušení, už když ho chcalík chytil pod krkem poprvé. Námět skvělý, ale jinak celé pomočené. ()

FOndra

Ano, téma je maximálně nechutné a šokující .Co se snímku týká je to ovšem dokonalá filmařina. Ten skřítek mi moc smysl nedává ale i tak plný počet :) ()