Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

kolodej1

je to takový ten thriller, ve kterém není ani chvilka vydechnutí. Vše je to z pohledu policejního inspektora, který je prakticky stále v záběru. Hlavní předností snímku je sevřená temná atmosféra, která jen podtrhuje už tak velmi depresivní téma příběhu. Trochu mi tam akorát neseděla ta finálová scéna s nelogickým sólovým zásahem inspektora. I tak velmi kvalitní film, který stojí za vidění ()

zigy

Temný, atraktivní námět bohužel dostal do ruka rejža packal a popleta - vyšla z toho trochu zmatená depresivní detektivka průměrného kalibru, která místy pouze šokuje svojí brutalitou. Takových se dneska dělá docela dost. Dnešní společnost je dost ujetá, když má ráda takové temné příběhy. Jo, a ten inspektor je asi nejhorší ze všeho - naprosto neosobní, a přitom kdyby si člověk k němu vytvořil nějaký vztah, bylo by to o třídu vejš. ()

Perunwit

To bylo... úchylný? Nic jinýho mi nenapadá. Kousač, vyměšovač, tlustoprdi, pedálové, anorektický učitelé a psychopatickej fízl? Ještě teď cejtim urinu, co mi kapala z bedny a bolí mě klouby na pracce, jak sem toho hajzla chtěl ubít. ()

kolly13

Uchopit tak odporné téma s citem v obrazovém i dějovém ztvárnění, je hra na ostří nože. A přestože se povedlo, neubráníme se scénám, které musí rodiče malých dětí trhat na půl. Škoda klišé v podobě retardního pedofila. Jinak nadprůměrný snímek, který donutí se zamyslet. ()

Sevin14

"Srovnání s 8mm nebo Se7en u mě neobstojí, neboť zde chybí temno i tajemno, zůstává jenom hnus." - NinonL. Nelze než souhlasit a není to zdaleka vše, co chybí. Z původně zamýšlených 3* musím ještě snížit na 2*, protože mě nenapadá, za co by si by si Pečovatel zasloužil něco lepšího. ()

taibrek

Krimi na úrovni. Len nechápem čo je to za detektív, čo stratí pri chytaní vraha zbraň.... Na to, že má pár dobrých nápadov, tak toto mi k nemu nesedí... S tým bratom to mohlo tiež skončiť inak... Žeby nevedel prerezať lano o niečo ostré v karavane? Keď jedna z obetí dokázala spraviť dieru do podlahy za pomoci drotika z podprsenky.... ()

Snakefinger

Hnusné, odporné, zvrácené a velmi špinavé. Dusná atmosféra nedá nevzpomenout na film SEDM. To že to pochází ze země pedofilům zaslíbené, tedy z Belgie celý dojem jenom podtrhuje a umocňuje. Neznám lepší (nebo vlastně horší) film, u kterého mi opravdu bylo špatně od žaludku. Tíživá atmosféra se dá doslova krájet a máte dojem, že se na vás řítí stěny obýváku. Čistý hnus a tentokrát opravdu ne pro labilní povahy a vůbec už ne pro matky s dětma. ()

holyvac odpad!

Jsem jediný, komu se nepostaví, když před ním mácháte kudlou a nutíte ho šukat svýho vlastního haranta ??? Sorry, viděl jsem jen dvě hodiny asi toho nejnelogičtějšího a nejstupidnějšího chování v historii mnou viděných filmových hrdinů. Polovina lidí je v Belgii debilních a ta druhá půlka pedofilních ??? ()

lajkus

Nevěřil jsem, že to kdy napíšu, ale musim.... Vážně se mi líbil tento film, ve kterém se píchaj děti... Ale teď vážně.... Neubránim se srovnání s amerikánským Zmizení (Prisoners), ale když to vezmu kolem, tak Zmizení je popácký film, téměř pro celou rodinu.... To co nám naservírovali Belgičané, je brutální zážitek srovnatelný s prázdninami v Dachau, zmar, zloba a hnus (pocitový ne ukázaný nějaký umělý střeva) prostupují z tohoto filmu do vašeho monitor a z monitoru do vás... První film po kterém jsem si musel dát sprchu.... ()

Dobstaf10

Celkem povedeny belgicky psychothriller zaměřeny bohužel na reálný svět, ve kterém je spousta takových dobytků a policie je na ně pořád kratka. Celý děj je napínavý az do konce, ani vám nedají šanci předvídat co bude dál. Pro silnější povahy.... 😉 ()

Big Daddy

Byla by věčná škoda přehlédnout tento belgický thriller v záplavě amerického mainstreamu. Je potřeba ocenit tvůrce za odvahu se pustit poměrně detailně do pedofilní tématiky a dodat nám ji v tak propracované kvalitě. Skvělý výkon od představitele hlavní role je jeho zásadní součástí. ()

Mesmeric

Psychicky velmi náročný kousek. Chvílemi jsem se až hnusem otřásal z toho, co se děje na obrazovce. Režisér zaslouží respekt, takhle věrohodně vyjádřit jednu z nejodpornějších věcí na světě, to chce koule na pravém místě. Hlavní herec výborná práce a opravdu se mu dá věřit co hraje. ()

Wartord

Dobrý je, jak se jeden stařičký pedofil oběsí zrovna ve chvíli, kdy ho jde navštívit bratr jeho dávné oběti, kterou obšťastňoval. A zase se tu objevuje téměř na začátku onen pachatel, vyobrazen spíše jako bipolární jedinec bojící s obezitou na jednom pólu a na tom druhém s bordelem ve svém apartmentu. Ani mi to nevadilo, protože ten člověk se spíš jevil jako nabíječ kočiček. A závěrečný reveal byl tak velkolepý a co do surovosti nechutný, že zvyšuji na 4 hvězdy, možná na 4 a půl. ()

avantgardx

Filmy tohoto typu jakoby by byly dělány podle nějakého jednotného schématu, to máte vždy: záhadné slova na zdi na místě činu napsané krví, zarputilý polda co při vyšetřování porušuje předpisy, hlavní záporák kterého můžou ve finální honičce desetkrát chytit, přesto však uniká atd. atd. Pokud vás tohle oslovuje, tak si zde příjdete na své, mi to ale zanechává ve tváři poněkud kyselý výraz... ()