Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

Ekdahl

Výborný noirový thriller, sympaticky evropsky civilní (dovedu si představit, jakou estrádu by z toho udělal Hollywood). Občas naturalistický až drastický, ale jakž takž v rámci únosnosti. Výhradu bych měl k osobě pachatele: těžko si představit, že někde vzhledem ke svý fysis poleze po domech/stromech. Ta jeho akčnost (přepadačky v domech...) není moc uvěřitelná. Dramaturgicky je to ale zvládnutý skvěle, napětí od začátku do konce velmi slušný, řetěz přes dlouhou stopáž nikde nepadá. Atmosféra, herci, kamera - všechno v rámci žánru zvládnuto skvěle. Závěr: velmi příjemný překvapení. ()

fasser

Tady ani nejde jinak! Tak mrazivý a nepříjemný film jsem ještě neviděl. Seven a 8mm se mohou jít zahrabat. Naprostá kruťárna a neskutečný hnus. Herecké výkony jedinečné, atmosféra fenomenální a ten konec - to byl brutál! Tohle budu trávit pěkně dlouho !!! ()

danny79

Film je rozhodne zalozen na zajimavem napadu, pribehu, obcas ani nepostrada napinavou atmosferu a po herci svymi vykony take neurazi, ale celkovy dojem po shlednuti mam pouze prumerny. Stopaz je docela prepalena, ve film je nekolik nelogicnosti a vysetrovaci schopnosti a postupy hlavniho hrdiny se take nedaji nazvat "brilantnimi". Nekolikrat prehlizi zrejme, ignoruje stopy a svedky, kteri maji duverne informace odmita. Navic je obcas roztrzity, temer neustale podrazdeny a stale vybuchujici. Herecky tedy dobre, pribeh originalni, ale zbytecne dlouhe, obcas nelogicke a pro me nezajimave napsany charakter hlavniho hrdiny. ()

gerdi14

Spíchnuto hooodně horkou jehlou..at se na mě nikdo nezlobí,ale to co předváděl ten fízl,to byla komedie.Hlavně na konci filmu...tlouštík troll by ho na 100m překážek dal o 10 sekund. A to nemluvím o bitce-i moje 80ti letá babka by ho sundala. A když člověk začne nad filmem trochu přemýšlet, tak mu to hlava nebere. Nechat kluka na stromě jako levhart svojí kořist..20m vysoko, jak se tam ten tlustej troll kurva dostal? Po barákách skáče jako spidermann..a takovejch hovadin je tam celá řada. Já vám teda nevím ale 80%?? Slabší 2,spíš 1. ()

TynTynka

Film splnil hlavní dějovou linku a zachytil vše podstatné. Samozřejmě kniha je mnohem podrobnější a je v ní uvedeno více souvislostí. Myslím, že líp se to dá pochopit z knihy, kde to má hlavu a patu. Film se mi ale i tak líbil. Možná i proto, že jsem ho shlédla po čerstvě dočtené knize a měla tak všechny podrobnosti a spojitosti v hlavě. ()

Tereza11

Tento film ve mě vyvolal ještě několik hodin po jeho shlédnuti,znepokojující pocit I přesto ze ta nejodpornější trestí činnost je zde zobrazována převážně povrchově tak představivost pracuje na plné obrátky...ponurá atmosféra a herecké výkony jsou uctyhodné... ()

splaty

Rozhodě to není film pro matky a slabější nátury. Budu se snažit na něj rychle zapomenout. Dobrý, ale až moc drsný a realistický. ()

mdf

Belgie se zase trošku vytáhla.Dobrá,tajemná kriminálka.Místy sice malá nelogičnost,ale jinak dobře zahraná i natočená.Vše neodkrývá a nechává také něco pro vaší fantazii a to je na tom to plus. ()

C.A.T.

Hodně nepříjemný film. Je to skvěle natočené, dost zamotané, dobře udělané, ale určitě se k tomu už nevrátím. Na jedno podívání dobrý, ale napodruhé by to nemělo smysl, vzhledem k tak odpornému tématu. ()

Oli24

Ufffff, tak tento film jsem dlouho rozdýchávala. Nemusíte se obávat žádných nechutných scén, vše odpracuje vaše představivost. Film udržuje diváka v napětí, celý příběh je zasazen do ponurého prostředí a pohrává si s vámi ... Kdo je pachatel? Ten, nebo ten? A když už si myslíte, že je vám vše jasné.... Toto dílo je nádhernou, i když trošku drsnou, ukázkou thrilleru se vším všudy. Zajímavé je usazení hlavního hrdiny , který trpí ztrátou bratra. Skoky v čase, které doprovází celý film, jen podtrhují depresivnost celého příběhu. Zkrátka typický, hrubý, napínavý, místy i urážlivý thriller, co rozhodně stojí za shlédnutí. ()

hypnos11

Perfektně natočené a zahrané, napínavé, mrazivé krimi, při jehož sledování by se v jednom krve nedořezal. Koncenrtace psychopatických postav tu je ale příliš vysoká nejenom na duševní zdraví sledujícího jedince, ale i když vezmeme v potaz, že jde "jenom" o film - od policajta počínaje, hlavním padouchem konče. U toho největšího šílence se ještě zastavíme - chlap, který bydlí v paneláku, ve sklepě si skladuje tuny vlastní moči, a přesto si sousedi asi výskají, jak spořádaného a čistotného souseda mají. A také normálního! Takže na jednu stranu tu máme tohoto naprostého šílence, na druho ustranu ale chlapa, který se dokáže naprsto nepozorovaně vetřít do domácností, aby.. jim z ledničky vypil veškeré mléko. Jo, a taky přinutil otce prznit vlastní synky (ptát se proč, to bychom po filmu asi chtěli moc). A na závěr - proč ten padouch přinesl domů ze skládky fotoaparát s fotkami z jednoho případů, když viníkem byl on? Jenom proto, aby si divák myslel, že viník je někdo jiný? Nebylo by snad jednodušší ho do katarze neukazovat? A proč policajt nezavolal nějkaé posily? Proč se Nancy nějkaých 30 let starala o Bjorna, aby ho pak bez mrknutí oka nechala zemřít? Proč měl Bjronův únosce nutkání chodit za jeho bratrem-policajtem? Kvůli svědomí určitě ne. Těch proč je prostě příliš mnoho na to, abych nad nimi zamhouřil oči. ()