poster

Insomnie

 • USA

  Insomnia

 • Slovensko

  Insomnia

Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ***

  Atmosféra filmu je záživná jako život na opuštěné aljašské kře. Nepomohou ani herecké hvězdy: Pacino těžce z formy, Robin Williams mi jako vrah taky moc nešel pod fousy (ne že bych nějaký měl) a Hillary Swank taky nepřesvědčivá. A to mám tuto trojici tak rád!(7.6.2008)

 • Gimli
  *****

  S dalšími zhlédnutími zraje jako víno. Výborní herci a hodně poutavá zápletka. A ta atmosféra! Nolan je velmi dobrý režisér a já jsem dlouho přemýšlel, co mě na jeho filmech tolik přitahuje. Myslím, že bych to popsal jako rozdíl tempa režie a filmu. Nolan režíruje pomalu a rozvážně, ale přesto mají jeho filmy docela svižné tempo. A to se promítá i v hudbě Davida Julyana. Jak v Mementu, tak v Insomnii jsou to dlouhé tóny (Nolanova režie), doprovázené rytmickými prvky, které ženou vpřed (tempo filmu). Dokonce i v Nolanově Batmanovi je slyšet, že Howard s Zimmerem složili hudbu ve stylu Julyanových prací. Tenhle kontrapunkt asi může za jedinečnou atmosféru Nolanových filmů.(6.5.2006)

 • kOCOUR
  ****

  Je skvělé pozorovat, že i v dnešní době se originalitě meze nekladou. Výjimečná detektivka, která vybočuje z řady neuvěřitelně tísnivou a depresivní atmosférou, která vám spolehlivě přiškrtí trenýrky a nechá ve vás dlouhý chuťový pofilmový ocas. Skvělá Swanková, excelentní Williams a dokonalý "věčně ospalý buldok" Pacino. Pro mě osobně vedle "Se7en" nejlepší dosud natočená detektivka.(5.10.2002)

 • gouryella
  ****

  Tak čím začít. Herecké výkony - naprosto skvělé, u Pacina a Willimse jsem to očekával, navíc se k nim přidala i Swank. Práce kamery a režie úchvatná - především záběr zpod klád mě naprosto dostal. Originální scénář. Prostě vše funguje jak má, ale přesto nemůžu dát za 5 - nevím, ale něco málo mi k tomu chybí.(27.3.2003)

 • Tosim
  *****

  Nespavostí jsem taky chvíli trpěl, a tak jsem si tento grandiózní příběh řádně "vychutnal." A Robina Williamse jako herce hodně můžu a jeho role veskrze záporná byl majstrštyk.(30.6.2003)

 • - Na pozici režiséra byl zvažován Jonathan Demme. (becki_tu)

 • - Pro Robina Williamse byla účast na filmu první zápornou rolí v jeho kariéře. (Chrustyn)

 • - Spoiler: Podle původní verze scénáře měl Dormer (Al Pacino) přežít a Ellie (Hilary Swank) mu měla pomoci utéct od domu u jezera. Tento konec byl i nafilmován, ale nakonec se do výsledného sestřihu po úpravě scénáře nedostal. (Decim28)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace