Insomnie

Insomnia

Insomnia

Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 118 min

Je hodně poznat, že to je natočeno podle cizího scénáře, ale i tak je Insomnie hodně nadprůměrná detektivka.(13.2.2011)

Výborný film se skvělým Al Pacinem. Jen ten Robin Williams mi do podobného žánru nesedl, pro tuhle roli by se hodil naprosto jiný typ herce. Jinak ale není Insomnii co vytknout, zápletka je velice zajímavá, moc se mi líbil vývoj hlavního hrdiny z celkem zásadovýho poldy, který jen jednou trochu "uklouzl" v jakéhosi spolupachatele. Plné 4*.(18.3.2005)

Je skvělé pozorovat, že i v dnešní době se originalitě meze nekladou. Výjimečná detektivka, která vybočuje z řady neuvěřitelně tísnivou a depresivní atmosférou, která vám spolehlivě přiškrtí trenýrky a nechá ve vás dlouhý chuťový pofilmový ocas. Skvělá Swanková, excelentní Williams a dokonalý "věčně ospalý buldok" Pacino. Pro mě osobně vedle "Se7en" nejlepší dosud natočená detektivka.(5.10.2002)

Velmi kvalitní a originální kriminálka, jejíž hranice výrazně přesahují do psychologického thrilleru. Scénář sice chvilinkami ztrácí dech, ale skvělá režie a hlavně kamera (honička v mlze, klády) vás nenechá vydechnout. Al Pacino své "Oscarové" kolegy mírně zastiňuje, ale Hilary Swank je zase asi nejpěknější policistka poslední doby :)(15.4.2003)

Takový lepší čtyři hvězdičky. Zejména díky zdrcující atmosféře, kterou Nolan umně vytvořil, je to vynikající a originální krimithriller, jenž dokáže malátné pocity z nespavosti vsugerovat značně dráždivým způsobem. Parádní akce na kládách.(19.10.2002)