poster

Insomnie

 • USA

  Insomnia

 • Slovensko

  Insomnia

Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Jedna z dobrých atmosférických kriminálek, která přesahuje žánr krimi. Naprosto zde vyniká Al Pacino.Až budu trpět nespavostí budu si jistě často pouštět tenhle film.(5.7.2006)

 • kOCOUR
  ****

  Je skvělé pozorovat, že i v dnešní době se originalitě meze nekladou. Výjimečná detektivka, která vybočuje z řady neuvěřitelně tísnivou a depresivní atmosférou, která vám spolehlivě přiškrtí trenýrky a nechá ve vás dlouhý chuťový pofilmový ocas. Skvělá Swanková, excelentní Williams a dokonalý "věčně ospalý buldok" Pacino. Pro mě osobně vedle "Se7en" nejlepší dosud natočená detektivka.(5.10.2002)

 • Tyler
  ****

  Tenhle film mě solidně vykolejil. Scénář je vynikající (že by v tom hrálo roli, že se jedná vlastně o remake ?). Herci jsou do jednoho úžasní - od mého oblíbence Al Pacina, přes (mou již taky oblíbenou) Hilary Swank až k Robinu Williamsovi. Domnívám se, že právě on je jeden z nejzaškatulkovanějších herců své generace, k jeho i naší škodě.Z ase jednou jsem si potvrdil, co dokáže nespavost udělat s jinak normálním člověkem, tentokrát naštěstí ne na vlastní kůži.(28.1.2003)

 • gudaulin
  ****

  Profesionálně a nápaditě natočený kriminální thriller, který využívá slušný rozpočet a může si dovolit nadstandardní obsazení. Al Pacino i Robin Williams jsou skvělí herci a zejména Williamsovi scénář oproti původnímu norskému filmu dává podstatně větší prostor a činí ho nadmíru nebezpečným protivníkem. Oproti evropské verzi je samozřejmě americký film učesanější, do role policistky je obsazena půvabná Hillary Swank a souboj zločince s policistou pochopitelně musí končit katarzí a potrestáním zla, což se v evropské verzi zdaleka říct nedá. Přesto jde o film plně srovnatelný s originálem. Pouze není tak autentický a syrový, zato se vyžívá v krásných záběrech severské přírody a divákovi poskytuje navíc emoční zážitky typu kvalitně natočené napínavé rvačky na život a na smrt. Celkový dojem: 80 %.(15.6.2006)

 • Superpero
  ****

  Dobrá detektivka s dosti originální zápletkou a neuvěřitelně dobrými herci. Al Pacino hraje s takovou vervou, že na konci jsem byl z těch jeho troskoidních obličejů úplně unavenej taky :-)). Robin Williams v pro něj dosti netradiční roli fakt září a byl opravdu dosti nepříjemnej. Hillary moc prostoru neměla takže se nic převratnýho nekoná. Přidejte krásnou přírodu a máte film, který je i přes dlouhou stopáž velice zábavný.(5.5.2006)

 • - Pro Robina Williamse byla účast na filmu první zápornou rolí v jeho kariéře. (Chrustyn)

 • - Příjmení postavy Willa Dormera (Al Pacino) pochází z latinského slova "dormire" – spát. (becki_tu)

 • - Dívka, jejíž smrt vyšetřuje postava Al Pacina, se jmenuje Kay. To je i jméno manželky Michaela Corleona z Kmotrovské ságy, kterého hrál právě Pacino. (Camulator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace