poster

Insomnie

 • USA

  Insomnia

 • Slovensko

  Insomnia

Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $46miliónovTržby USA $67,355,513Tržby Celosvetovo $113,714,830Christopher Nolan a jeho remake filmu Insomnia (1998) je prepracovaný do najmenšieho detailu, trošku ho možno drží prebratý námet v určitej medzi a tak nemôže podľa vyrysovaných postáv rozohrať ešte silnejšiu drámu, k čomu to vlastne postupne smerovalo a aby to bolo dokonalé ako jeho ostatné filmy možno by stačilo v príbehu v poslednej tretine vložiť nejakú jednu silnú scénu, prípadne sa o niečo viac pohrať so samotným záverom. Škoda lebo chýba tam fakt niečo málo aby som mohol povedať slovko dokonalé ako iných filmoch od Nolana. V každom prípade sledujeme thriller čo sa môže smelo radiť hneď za žánrové skvosty ako Sedem (100%) či Mlčanie jahniat (95%). Vo filme Insomnia si bravúrne počínajú v úlohách Al Pacino(ako obeť unavenej mysle) a Robin Williams, trošku menej nápadná Hilary Swank im taktiež zdatne sekunduje a tvorí tam vedľajšiu opornú kostru v rámci príbehu, ktorá vytvára v konečnom dôsledku vypätú "vnútornú" drámu rozličných charakter ako policajt vs. vrah, v podobnosti životných chýb zlievajúcu sa do jedného konšpiračného celku, kde sa stávajú tajnými spojencami. /90%/(30.8.2005)

 • viperblade
  *****

  Nolan si po Mementu řekl, že tentokrát zkusí natočit něco "normálního" a tak sáhnul po námětu na Insomnii. A výsledek se zase povedl. Al Pacino hraje jako vždycky bez chyby, nebo nějakého zaváhání, Hilary byla patřičně okouzlující a možná SPOILER! Robin v roli záporáka, byl patřičně slizký. Do té doby jsem si ho neuměl představit v takového roli a ejhle.. Konec SPOILERŮ. Takže za mě další skvělá detektivka, s psychologickými prvky, která vás přesvědčí o tom, jak je spánek důležitý.(22.2.2009)

 • Boss321
  ****

  Skvělý snímek v mém oblíbeném žánru psychologického thrilleru. Christopher Nolan jen dokázal, že přes svůj nízký věk je to jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti. Will Dormer (Al Pacino) a Walter Byrd (Robin Williams) byli výborná volba, obvzláště Williams zahrál na jedničku. Scénář Hillary Seitz je slušně adaptován (originální je norská verze se Stellanem Skarsgårdem), přece jenom není zas tolik filmů, kde vrah vydírá detektiva, který ve službě omylem zabil svého parťáka a vše naaranžoval jako vraždu. Mladá policistka (Hilary Swank) ovšem začne tušit, že něco není v pořádku. Jen škoda, že snímek nebyl nominován na jediného Oscara.(5.11.2007)

 • RHK
  ****

  Skvělý Pacino, Williams i Swanková. Napínavá originální detektivka se zajímavým nápadem vydírání detektiva pachatelem vraždy sedmnáctileté dívky. Nádherná i krutá příroda Aljašky záběry ledovců, vodopádů, těžké mlhy, štoly, ledové řeky, k tomu jako bonus půl roku polární den. A nespavost. Tu působí kromě bílých nocí i částečně otevřený konec. "Na Aljašce žijí jen dva typy lidí: ti, co se tady narodili, a ti, kteří před něčím utíkají." Trailer: http://www.csfd.cz/film/6994-insomnie-insomnia/videa/(2.3.2009)

 • gouryella
  ****

  Tak čím začít. Herecké výkony - naprosto skvělé, u Pacina a Willimse jsem to očekával, navíc se k nim přidala i Swank. Práce kamery a režie úchvatná - především záběr zpod klád mě naprosto dostal. Originální scénář. Prostě vše funguje jak má, ale přesto nemůžu dát za 5 - nevím, ale něco málo mi k tomu chybí.(27.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace