Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Nový Zéland

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

• Enšpígl

To se až nechce věřit jakou "Apokalypsu" nám "andělé" tohoto filmu předvedli.(12.7.2006)

80%(10.5.2007)

• castor

Jednu hvězdu za místy ucházející akci. Luc Besson střídá solidní kousky s těžkými pády, takže divák, který vydrží do konce, si může sám sobě věnovat bobříka odvahy. Tohle pokračování je čiré klišé. A hlavně totálně zbytečné.(22.7.2007)

• Fingon

Jedna hvězdička za nasvícení scén, zvláště interiérů. Jinak naprosto zapomenutelný film, který neměl být nikdy natočen. Ps, už jste někdy viděli film s RUSKÝM dabingem?(22.8.2007)

Crimson Rivers number zwei. po Alsasku co na to říct – na jedné straně oblíbenci: Luc Besson, Jean Reno na druhé straně scénárista Luc Besson a co s tím? Nic, pouštím to z řepy (to jako z hlavy) a nechám se unášet dějem. Áha, scénaristicky to „skřípe“, jinak oproti jedničce je to tajemnější, drsnější, dynamičtější leč jinačí viz. druhá strana náhledu Ovšem je nutno podotknout, že jsem Frankofil a i při troše dobré vůle je scénáristická Bessonovina koukatelná a vstřebatelná Aspoň já to tak chci vidět(28.6.2005)

• - Scenárista Luc Besson se po finančním neúspěchu historického velkofilmu Johanka z Arku (1999), který režíroval, věnuje už jen psaní scénářů a produkování. (imro)

• - Pamatujete si na číslo 730 730 napsané na tabuli? Objevuje se v několika záběrech a téměř pokaždé vypadá jinak, jakoby bylo napsané i jinou rukou. (necisty)

• - I když má film 100 minut, ve Francii se promítala jeho o 3 minuty kratší verze. Švýcarští diváci byly dokonce ochuzeni o 13 minut. (imro)