Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse

Thriller

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

Velmi překvapen. Přibližné jedničce. Hodně nadprůměrná je první polovina filmu a jako u jedničky pokažený závěr. Taky trochu zamrzelo, že Reno nebyl až v tolika záběrech jako Magimel, ale to už je spíše nedoladěnost. Perfektní kamera a také atmosféra.(13.9.2005)

Bessonov scenár je pomerne (zbytočne?) komplikovaný, času je málo a tak nám to na konci radšej zhrnie hlavný záporák. Pre mňa veľké plus, že už to nevykráda SEDEM. Je tam však guľomet, premety, naháňačky, prestrelky, kuše, kung-fu a to nieje pre každého. O dosť popcornovejšie pokračovanie, ktoré sa však rúti ako expres a akcie sú prosto farancúzske...(4.11.2005)

Zmatené jak Goro před Tokyem a prázdné jako dutý pařez, ale hodně cool. Skvělá kamera, střih, hudba i herci, špatné všechno ostatní. Komu to vadí, ať po mně klidně hodí v lidské kůži vázaným vydáním Zjevení Janova, ale mně se to i přes ten pitomoučký příběh (který ovšem na stranu druhou nebyl nudný ani protivný) díky zmiňovanému atraktivnímu kabátku a celkové dynamice filmu docela líbilo.(16.9.2008)

Po výbornom prvom diele je toto dosť veľké sklamanie, ale nevidím to zas až tak tragicky. Kto vraví, že film nemal atmsoféru, ten ho nevidel alebo zaspal. Jean Reno hrá opäť tak ako sa patrí, dosť mi tam chýbal Vincent Cassell z jednotky. Jeho náhradník síce dobre behá, ale s hraním je to trochu horšie. Súhlasím s tým, že scenár je pomerne nevyvážený a film obsahuje aj nejaké nelogické miesta, ale čo na tom záleží, keď konečný dojem z filmu je viac ako dobrý.***a 1/2(16.8.2007)

• sud

Totální šrot to sice není, ale oproti jedničce slabota.(22.1.2008)