Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

Thriller

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

• paascha

Pěkná ukázka toho, jak to dopadne, když Evropa podlehne amerikománii a začne dělat dvojky pro prachy. Nevíte někdo, o co tam šlo?(4.7.2011)

Crimson Rivers number zwei. po Alsasku co na to říct – na jedné straně oblíbenci: Luc Besson, Jean Reno na druhé straně scénárista Luc Besson a co s tím? Nic, pouštím to z řepy (to jako z hlavy) a nechám se unášet dějem. Áha, scénaristicky to „skřípe“, jinak oproti jedničce je to tajemnější, drsnější, dynamičtější leč jinačí viz. druhá strana náhledu Ovšem je nutno podotknout, že jsem Frankofil a i při troše dobré vůle je scénáristická Bessonovina koukatelná a vstřebatelná Aspoň já to tak chci vidět(28.6.2005)

• sepp

Hodne velka ptakovina se svetlymi misty, ale celkove neuchopitelna. Jedina zajimavejsi scena je s tim maskovanym vysouvacim delem, jinak mis mas poskladany mez ladu a skladu s vzdy kinosaly vyprodavajicim Renem.(2.10.2004)

• -bad-mad-wolf-

Zatímco jednička byla mírně nadprůměrná temná kriminálka s hloupým koncem, dvojka je hloupá temná kriminálka s koncem vysloveně debilním. Tvůrci v blbém scénáři stále dokola protáčí atmosférické záběry na oblohu, cool akční scény, vyšetřovací nudu s unylým Renem a krvavé mordy alá Sedm/první Purpurové řeky/Vraždy podle Jidáše/cokoliv podobného. Vlastního - nebo alespoň opravdu dobře prezentovaného - tu není nic. Po dvaceti minutách začne takový cirkus nudit, po čtyřiceti otravovat. V akčních scénách obvykle Andělé apokalypsy v hábitech (jakési demoverze matrixovského Nea) hopsají po střechách a všude možně náruživěji než tatranský kamzík na steroidech a prezentují svou nezničitelnost. Hm. První honička byla docela dobrá, pokud pominu fakt, že by se více hodila do nějakého futuristického akčňáku. Příběh opravdu za řeč nestojí. Čekal jsem, kdy vyšetřovatelé zavolají Strážce vesmíru... pardon, ale prostě to fakt nefunguje. Někdo chtěl natočit vizuálně stylový thriller a vyprodukoval pouze půldruhahodinovou klipovitou kaši s neprůhledně hustým hejnem much. A to Indianajonesovské finále bylo... no, nevím co si o tom myslet. Aspoň, že to rychle uteklo.(7.4.2008)

Po vydařeném prvním díle poněkud zklamání - ale přesně to jsem čekal. Co se dá dělat..(26.6.2005)