Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

Purpurové rieky 2

Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

Jsem asi jediný, komu se dvojka líbí víc než jednička, ale ta atmosféra mě chytla mnohem víc než minule. Snad jenom ten konec se mi zdál trochu nedotažený a předem jasný. V každém případě tomu Cristophe Lee dodal šťávu.(11.12.2009)

Vizuálně úchvatné. ALE... zatímco u prvního dílu sem měl problémy s pointou, zde sem měl pocit, že mi něco zásadního uniká každých 10 - 15 minut. Reno je skvělej, Lee je Lee, ale vejsledek je přece jen kapičku binec. Ovšem opravdu krásně a dynamicky natočenej.(14.2.2006)

Krom skvělého Rena a Lea, tu není téměř nic, co by zaujalo.(14.3.2009)

Po vydařeném prvním díle poněkud zklamání - ale přesně to jsem čekal. Co se dá dělat..(26.6.2005)

• salahadin

Film beznadějně tápající v přemytologizované vizi, chabě natočený, s minimem napínavých scén, s absencí jakékoli atmosféry. Tupý scénář blábolí jednu "neuvěřitelnou" poučku za druhou, elitní komando bojových mnichů je spíš k popukání, rozuzlení je tak špatné, jak jen může být. Nevím, proč ve dvojce nehrál Vincent Cassel, ale udělal zatraceně dobře. Nejenže to nemá nic společného s původními Purpurovými řekami, ale zcela absurdně se na ně snaží v několika bodech navázat a to nejen postavou Niemanse, ale i totálně okopírovanými scénami, jen v prudce horší kvalitě. Mno nejvíc jsem se nasmál při scéně, kdy si oba hlavní hrdinové loknou Panoramixova lektvaru, který nedává sílu jen odbojným Galům v čele s Asterixem, ale i Renovi s Magimelem. Takhle jste mi neměli prznit moji oblíbenou jedničku!!! Opravdu tragicky se snažící snímek, který ale patří zakopat pod zem.(19.10.2007)