Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

Purpurové rieky 2

Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

Thriller

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

Na obale píšou: "Ještě temnější, ještě záhadnější." Jenže jak se dalo čekat, druhý díl se nedokáže ani v nejmenším případě vyrovnat s jedničkou a objevují se v něm už nesmyslnosti prvního kalibru. Ačkoliv je akčnější a efektivnější, ztrácí to tu svoji originální a působivou atmosféru. Příběh se snaží, co mu síly stačí, ale je to málo. Apokalypsa se tedy nekoná, teda ona by se konala, ale Jean Reno jí zastaví. K tomu mu dopomáhá mladý Benoît Magimel, ze kterého se vyloupl vcelku solidní herec. Jen je škoda, že to muselo dopadnout tak, jak to nakonec dopadlo. Dalo se to víceméně čekat. Syndrom druhých dílů je nezničitelný i když bych řekl, že se s takovýmto tématem dalo docela slušně poprat, autoři to klasicky odflákli. Takhle je to dle mého, krapet podprůměrný thriller, který ztrácí patřičnou originalitu jako jeho první díl.(22.1.2008)

Zmatené jak Goro před Tokyem a prázdné jako dutý pařez, ale hodně cool. Skvělá kamera, střih, hudba i herci, špatné všechno ostatní. Komu to vadí, ať po mně klidně hodí v lidské kůži vázaným vydáním Zjevení Janova, ale mně se to i přes ten pitomoučký příběh (který ovšem na stranu druhou nebyl nudný ani protivný) díky zmiňovanému atraktivnímu kabátku a celkové dynamice filmu docela líbilo.(16.9.2008)

• petaspur

Naprosto zbytečné znehodnocení prvního dílu, ve kterém se až směšně mixují záhadné náboženské vraždy se skákajícími ninjy v supermarketu.(30.11.2008)

Dvojce nejvíc ubližuje ta závěrečná pointa, která všechno tajemno rázem posílá do řiti - nadopovaní mnichové? No to snad ne.. Jinak jako mysteriozní detektivka supr, ale konec zamrzí.(19.1.2012)

• sud

Totální šrot to sice není, ale oproti jedničce slabota.(22.1.2008)