Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Wendy

Jedna z mála filmových záležitostí podle knižní předlohy (viz pozn.), které mi nevadí. Pokud by měl někdo být zván Herculem Poirotem, pak právě David Suchet. [Pozn. Rozuměj ty, které jsem měla možnost porovnávat.] ()

sskrblik

Je mě nesympatický už od pohledu, ale věřím, že to není špatnej krimi seriál postavený na kvalitní předloze. ()

MIGHTTREE

Agatha Christie - mistr v oboru detektivních příběhů. Hercule - mistr detektiv. Nejlepší ztvárnění knižní podoby, kterou obdivuji už i pro její rozsáhlost několika serií. Detektivní příběhy mi nikdy nic neříkali, ale s příchodem Poirota obracím svojí víru. Dnes už bez šedé kůry mozkové nechodím ven. **** a půl. Oblíbený díl a jeden z nejvtipnějších 02x05 ()

venalce

Seriál postavený na dvou silných pilířích - detektivních zápletkách od Agathy Christie a hereckém výkonu Davida Sucheta. Tyto dvě silné stránky bohatě stačí, abyste zapnuli televizi pokaždé, když seriál běží. ()

pravdovravny

Náhodou videná jedna časť mala na mňa taký účinok ako máloktorí detektívny seriál. Dnešné krimi tomuto nesiahajú ani po päty. A ten knírek , ten som si náhodou oblubil:D ()

Ravi

Toto je seriál, u kterého vnímám jeho vysoké kvality, ale nedokážu je plně ocenit kvůli jeho osnově, která je s železnou pravidelností prakticky stejná: příjezd, konflikt, čin, vyšetřování, kolize, schůze k odhalení vraha, mistrnné odhalení. V zásadě perfektní, ale mě to ruší natolik, že nejsem schopen udržet při sledování plnou pozornost. 65% = 3/5 ()

P1tr

Splněný sen každého čtenáře knižní předlohy. David Suchet ve své životní roli je přesnou kopií papírového Poirota Agathy Christie. U tohoto seriálu se zázračně sešlo vše potřebné ke kvalitnímu převedení knižních příběhů na televizní obrazovky. Jednoznačně jeden z nejlepších kriminálních počinů vůbec. ()

giovanni3

Skvělá detektivní série, kde je v hlavní roli šedá kůra mozková... Ale není vše tak skvělé, jsou zde věci co mne u Poirota štvou .Navíc jeho kolegové nejsou nikterak zajímaví a slouží spíše jako taková berlička a odlehčení. = na 5 to není, ale pěkné 4z5 to ano.. ()

mancika.n

Detektívny seriál Agathy Christie : Hercule Poirot - skvelé obsadenie herca Davida Sucheta ako využíva svoje šedé bunky pri odhalení vrahov . Všetky časti sú zaujímavé , ktoré sa dajú pozerať znova a znova . Malý tučný Belgičan uhladenými fúzami ma prekvapil vo filme Boeing 747 v ohrožení v roli teroristu . ()

ZkuKol

Nemám ho rád! Obzvlášť jeho závěrečná odhalení mi pijou krev, žel bohu znám spoustu lidí, co jsou schopni vydržet jeho "pátrání" od začátku až do konce. ()

adamulefa

Niekomu to možno príde zdĺhavé, nudné a omáčkovité, ale podľa mňa je toto ukážka skvelého, inteligentného detektívneho seriálu v hlavnej úlohe s nenahraditeľným Davidom Suchetom v roli "malého žabožrúta" Poirota. Kam sa hrabú otravné a nehorázne nudné C.S.I kriminálky, ktoré v tomto prípade nesiahajú ani po päty. Skvelé na tomto seriáli je to , že vás prinúti sa zamýšľať nad tým kto je vrah, prinúti vás zapamätať si postavy a pred koncom vždy máte (teda aspoň ja hej) svoj tip, kto je ten zločinec. Toto v moderných kriminálkach nenájdete. Tam je to samá databáza, zbytočné špeciálne efekty, DNA, hlášky typu: "bez právnika nepoviem už ani slovo" a na psychológiu totálne zabudli. No, ale späť k Poirotovi. Najlepšie časti sú jednoznačne v intervale 1989-2002. V roku 2002 odišli zo seriálu 3 veľmi dôležité postavy a to Kapitán Hastings, slečna Lemonová a hlavný inšpektor Japp, čo je podľa mňa hrozná škoda. Dialógy Poirota a Hastingsa boli jednoducho geniálne a patrili medzi moje obľúbené. Aj tak chválim tvorcov, že to nevzdali a v seriáli pokračovali ďalej. Zatiaľ je koniec v nedohľadne. http://www.youtube.com/watch?v=Hmx6dQJf_rk ()