Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

ubikace

Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Úvodní scéna má neskutečnou sílu a můžu si ji pouštět stále dokola a dokola. De Niro získal za tento výkon Oscara zcela zaslouženě. ()

J0K3R

Při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, jako bych šel do kina na Rocky 1 a místo toho tam pustili Rocky 5. Režie sice skvělá a De Niro obstojný ale víc než dvě hvězdy tomu asi nedám. ()

earthworm

Technicky neskutečně vychytaný film a De Niro je bůh. Pesci ho zastínil až jinde, ale tady taky super. Příběhově mě to ale tolik za srdce nevzalo, a narozdíl třeba od Taxikáře to ani nebylo takový žrádlo pro mozkovnu. Skoro bych až řekl, že je Zuřící Býk dost chladný, jako by nebylo pořádně komu fandit. Z tohohle hlediska na mě nejlíp fungovala scéna na samotce. I přes tu odtažitost, spousta zapamatováníhodných scén, a hlavně ta technická stránka... obzvlášť v soubojích perfektní souhra zvuku, rychlého střihu a ty hrátky s kamerou. Celou poslední bitku s Sugar Rayem vytesat do kamene! ()

Cesty timem

Je to asi hodně dobrý film, když mne jako sportovního antifanouška ochotného sledovat maximálně krasobruslení a kterého řev fanoušků na jakékoli akci zahání daleko od nich a do klidu, zaujal a to docela dost. Za prvé mám rád filmy podle skutečnosti a tedy nejen životopisy a dále zpracováním, kamerou... Mám zatím z boxu takové filmy dva. Tím druhým je jiný, trochu romantičtější "Těžká váha" s mým oblíbeným Russellem Crowem. ()

bichalmajus

Milujem Scorseseho a jeho tvorbu. Raging Bull je skvelý, biografický pre mna dosť depresívny film a jednoduchšom boxerovi, ktorý stúpa na vrchol len aby mohol padnúť na samé dno a zničiť si život svojimi rozhodnutiami, avšak so športovým duchom bojuje naďalej aj po kariére mimo ringu. Veľmi pútavý a zaujímavý pribeh o boxerovi o ktorom som nepočul, avšak film má donútil si o ňom ešte niečo navyše zistiť. Marty skratka vie a mna nevie sklamať. Skvele. ()

Bogrant

Na Zúriacom býkovi sa mi páči najmä to, ako sa Scorsese viac zameral a preskúmal osobný život LaMotty, ktorý bol omnoho dramatickejší a ostrejší ako samotný box, ktorý v tomto prípade išiel rovno až do druhého kola. Čiernobiela vizuálnosť tomu navyše dodala väčšiu komornú atmosféru a nádych minulého storočia. Úctyhodná športová dráma. ()

Jiriiik04

Skvělý černobílý snímek o boxerovi, který byl velmi dobrý v ringu, ale špatný v životě (určitě víte, na co tím narážím). Snímek se může pyšnit naprosto parádně nasnímanými scénami z ringu, ale jak zde bylo už podotknuto, o box tu jde až v druhé řadě, protože se tu dočkáme zejména vypjatých scén, ve kterých se Robert De Niro doslova převtěluje do rozpolceného boxerského šampiona. Pochvalu si ale zaslouží také parádní Joe Pesci, který ač má vedlejší roli, rozjíždí naprosto parádní herecký koncert. Zároveň by bylo nefér nezmínit skvělou černobílou kameru a působivou hudební stránku, protože tyto dva aspekty se skvěle doplňují, zejména ve scénách boxerských zápasů tyto aspekty fungují spolu tak dokonale, že si z filmu odnesete nezapomenutelný zážitek. Jediný, co mě trošku mrzí, je závěrečná dvacetiminutovka, kdy Jake LaMotta není boxerem, ale bavičem - tato část sice není vyloženě nudná, ale oproti zbytku filmu je bohužel slabší, a proto musím chtě nechtě Zuřícímu býkovi udělit pouze čtyři hvězdičky, které jsou ovšem velmi silné. 85% ()

remotrumpet

Martin Scorsese : "Hovoril som tomu kamikadze štýl natáčania filmu – daj do toho všetko čo môžeš, potom na to zabudni a vydaj sa hľadať nový spôsob života.“ ()

ElectricMan

De Niro, Scorsese, Pesci, Vincent. Režie Scorsese. Myslím, že víc není třeba psát. Černobílé ladění filmu dodává super vibe. Prostě zase naprostá super bomba vole, co chceš víc. ()

Obi Wan

Nejlepší snímek který dokonce překonal i Rockyho. Popisuje život Jakea LaMottu v letech 1941 kdy se začínal vypracovávat na nejlepšího boxera dokonce i jeho protivníci se ho bály a v roce 1949 získává titul,ale pak už to jde s ním z kopce, drtivá porážka od Sugar Ray Robinsona, dále oznamuje konec své kariéry a začíná jenom tloustnount, visedávat ve svém baru a dokonce později skončí i ve vězení. A monolog, který odříkává na konci filmu popisuje vlastně jeho život. Určitě si myslím že De Niro si zasloužil toho oscara skvěle se vžil do role a dokonce si můžeme všimnout jeho promněny na začátku a na konci. Ale je škoda že Scorsese nedostal oscara za tento velkolepý snímek. ()

-ETIENNE-

Skvost americkej kinematografie 80. rokov. Jednoznačne najlepší boxerský film v kategórii mužov (aj vzhľadom na to, že boxer Rocky na mňa pôsobí ako úplný idiot). Niet žiadnych pochýb o tom, že Jake La Motta (v podaní Roberta De Nira) je profesionálny boxer strednej váhy. Všetko pôsobí natoľko autenticky, že nemožno ísť pod 5*. Jediné, čo mi trochu vadilo, že Scorsese postupne stiahol skvelého J. Pesciho z obrazu. Myslím si, že aj vďaka nemu je Raging Bull takým výnimočným filmom. ()

hromdopero

Vtípky: Jake vypráví chvíle před zápasem-,,Pamatuju si povzbuzovaní,pořád mi zní v uších.I po letech mi zůstalo v paměti.Vracím se do jedné noci.Sundal jsem si plášť...a...koukám,že nemám trenýrky.Vydržel jsem všechny údery,každý hák,každý direkt.A pak se takhle ztrapním.Zkrátka,můj život nebyl obyčejný. ()

chemo

Niekoľko výborných scén, výborní herci, ale film ako celok trpí podobne ako skoro všetky biofrafické filmy - t.j. záver vyšumí do prázdna, pretože v ľudskom osude na konci málokedy príde pointa... Dobre sa mi na to pozeralo, ale naplno ma to nezasiahlo. ()

JoudaCZ

Tenhle film stojí na fantastických výkonech Roberta DeNira a Joe Pesciho, kteří dokonale vystihli makarónské manýry svých postav. Skvělá kamera vynikne zejména v kombinaci s působivou choreografií zápasů. Díky tomu vás film v první polovině doslova vtáhne do děje, aby to pak v závěru tak nějak vybublalo... Možná příběh Jakea LaMotty patří do obecného folklóru běžných Američanů, takže netřeba zacházet do podrobností, ale pro mě tam bylo trochu moc skoků a nedořečeností (například je mi jasné, jak se z něj stal tlustej páprda, ale jak se ocitl na jevišti?). Přes všechno výše napsané se ale jedná o výjimečný film, jehož zhlédnutí je povinností. Možná mi to napodruhé líp sedne. ()

Inner

Scorseseho mám rád. Dokáže si s postavami a vším na plátně vyhrát. Jeho režie mě dokáže upoutat a málokdy se stane, že mě jeho film chvílemi nebaví ba i nudí. Zuřícímu býkovi se nedá upřít jedna obrovská deviza a tou je Robert De Niro, k jeho výkonu a obětování roli nemám slov. Zajímavé scény jsou bohužel v menším poměru s těmi méně diváku přitažlivějšími. Na tenhle film jsem se dlouho těšil a čekal jak si budu zase pochvalovat, že je Scorsese mistr a tak dále. On je, ale i ten se někdy utne. 65% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)